Şimdi Ara

Son katta oturanlar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
48
Cevap
1
Favori
35.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ev almak üzereyim. apartman 3 katlı. 2. ve 3. katlar arasında kararsız kaldım. 3. katın 15.000 fiyat avantajının yanı sıra yerden yüksekliği dolayısı ile daha güvenli olcak oluşu beni cezbediyor.

bina 0, son yönetmeliklere göre yalıtım var. camlar ısıcamkonfor, duvarlar gazbeton, iç dış kaba sıva var. kat arası ve çatı betonunda 25cm lik köpükler var, çatıda kiremit altında ziftli kağıt, zeminde de izocam var.

benzer şartlar altında son katta oturan arkadaşlar iyi/kötü izlenimlerini aktarabilirlerse çok sevinirim. bugün karar vermem gerekiyor.. tereddütletim malum ısınamamak,soğuyamamak..

Sonuç: 3. kat alındı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tomofil tutkunu -- 27 Mayıs 2013; 16:19:24 >

• Orta kat her zaman kışın daha sıcak olur,bu da sana tasarruf olarak döner. 2.kat yeterli yüksekliktedir. Yük taşıma,sakatlık,hastalık durumlarında çok yukarıda oturuyor olman ciddi dezavantaj olur. Bence 2.katın tek sıkıntısı eğer duvarlardaki ses yalıtımı iyi değilse üst kattan gelen ses rahatsız edebilir. Şimdiden hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: J.J.93

Orta kat her zaman kışın daha sıcak olur,bu da sana tasarruf olarak döner. 2.kat yeterli yüksekliktedir. Yük taşıma,sakatlık,hastalık durumlarında çok yukarıda oturuyor olman ciddi dezavantaj olur. Bence 2.katın tek sıkıntısı eğer duvarlardaki ses yalıtımı iyi değilse üst kattan gelen ses rahatsız edebilir. Şimdiden hayırlı olsun
    yanıt için teşekkür ederim. 2. kattaki en büyük kaygım da alt kattaki vatandaş (henüz yok) pencerelere demir yaparsa benim eve de dışarıdan bolca merdiven yapmış olur :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: tomofil tutkunu

yanıt için teşekkür ederim. 2. kattaki en büyük kaygım da alt kattaki vatandaş (henüz yok) pencerelere demir yaparsa benim eve de dışarıdan bolca merdiven yapmış olur :/
    Kesinlikle orta kat, hem ısı yalıtımı için iyidir, hem tavan akma derdin olmaz, hem de yukarı çıkarken çok yorulmazsın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shellci

Hocam biz 1.katta oturuyoruz şu an ve demir parmaklıklar var. 2.kata ulaşmak mümkün değil. Tavan yüksekliği kaç metre her katın biliyor musunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kurabiyee Canavari

Kesinlikle orta kat, hem ısı yalıtımı için iyidir, hem tavan akma derdin olmaz, hem de yukarı çıkarken çok yorulmazsın :)

Alıntıları Göster
    Ara kat her zaman iyidir.
  • quote:

quote:

Hocam biz 1.katta oturuyoruz şu an ve demir parmaklıklar var. 2.kata ulaşmak mümkün değil. Tavan yüksekliği kaç metre her katın biliyor musunuz ?

Alıntıları Göster
    2,40 tavan, 60cm de aradaki beton desek 3mt civarı hocam..

• quote:

Orijinalden alıntı: Bakkal Gazi

Ara kat her zaman iyidir.

Alıntıları Göster
    son kat (5. kat) oturuyorum yükseklerde rüzgar daha kuvvetli eser ısı yalıtımının düzgün yapılmış olması büyük önem arz eder.
    ses yalıtımı da önemli alt kattan sürekli gelmesinler
    en kötüsü eşya taşımak
    çatının akıtma ihtimali var

• quote:

2,40 tavan, 60cm de aradaki beton desek 3mt civarı hocam..
    Çok sorun olacağını sanmıyorum hocam ben her türlü 2.katı tercih ederdim
  • quote:

Çok sorun olacağını sanmıyorum hocam ben her türlü 2.katı tercih ederdim
    dış cephe resimleri de bunlar.. 3 gündür adamlar benim kararımı bekliyorlar sözleşme, ve iç malzeme seçimi için.. bugün karar verebilsem çok iyi olcak artık..
     Son katta oturanlar? Son katta oturanlar?

• Ben son katta oturmuyorum ama oturan tanıdıklardan şikayet duymadım.. E fiyat avantajı da var..

Hem zevk meselesi de mesela ben hep son kat istemiştirim manzarası daha iyi olur balkon da oturması daha zevkli olur bence...
  • quote:

dış cephe resimleri de bunlar.. 3 gündür adamlar benim kararımı bekliyorlar sözleşme, ve iç malzeme seçimi için.. bugün karar verebilsem çok iyi olcak artık..
    3.kata da rahatlıkla tırmanılır hocam. Bina çok yüksek değilmiş. %65-35 gibi bi oranla 2.kat diyorum yine de

• quote:

Üst kat iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: unixslax

quote:

Üst kat iyidir

Alıntıları Göster
    ben olsam 3.katı alırdım kesinlikle.

genelde hep üst katta oturdum, en eski evimiz orta kat idi. üst katta kendimi daha rahat hissediyorum. balkonda sefa yaparken üstten izlenme kaygısı yok. hırsız durumu kim ne derse desin 2.kata göre çok daha az olur. komşu gürültüsü daha az olur. vs vs..

• quote:

Ev almak üzereyim. apartman 3 katlı. 2. ve 3. katlar arasında kararsız kaldım. 3. katın 15.000 fiyat avantajının yanı sıra yerden yüksekliği dolayısı ile daha güvenli olcak oluşu beni cezbediyor.

bina 0, son yönetmeliklere göre yalıtım var. camlar ısıcamkonfor, duvarlar gazbeton, iç dış kaba sıva var. kat arası ve çatı betonunda 25cm lik köpükler var, çatıda kiremit altında ziftli kağıt, zeminde de izocam var.

benzer şartlar altında son katta oturan arkadaşlar iyi/kötü izlenimlerini aktarabilirlerse çok sevinirim. bugün karar vermem gerekiyor.. tereddütletim malum ısınamamak,soğuyamamak..

Öncelikle yeni alacağınız evinizin hayırlı olmasını dilerim.

3. katta ( en üst katta ) oturmanın artıları

1- asla balkonunuza üstünüzden bir şeyler atılmayacak olması,

2- hiç bir zaman üzerinizde gürültü yapan tepinen çocuklar olmayacak.

3- Hiç bir zaman tuvaletiniz taşmayacak

3. katta ( en üst katta ) oturmanın eksileri

En büyük eksisi kışın ısınma sorunu, evde istediğiniz kadar ısı yalıtımı olsun duvarlarınız petekleriniz kombiniz çok iyi kalite olsun, asla ve asla ara kat kadar ekonomik ısınamazsınız, evinizi belki iyi bir ısıda tutarsınız ama siz evinizi 25 derecede tutarken aylık 300 TL gaz faturası ödüyorsanız arakatta oturan aynı şartlar için aylık 250 TL ancak öder.

Yaz aylarında ise durum tam tersine dönüyor ve ev çatının sıcaklığı ile ara katlara göre daha fazla ısınıyor.

ikinci katta oturmanın artısı

Benim gözümde tek bir artısı var o da ısınma, onun dışında bir artısı yok ama çok ilerde yaşlanınca ikinci kattan sonra bir kat daha çıkmak insana ne kadar zor gelir orasını bilemem.

Isınmak sizin için her zaman daha ekonomik olacak, eğer eviniz güney cephe ise altta ve üste oturanların sayesinde oldukça az doğalgaz harcayacaksınız.
    Ben geçen kış evimin tüm odaları açık ve ortalama sıcaklık 24 derecede ayarlı olmasına rağmen aylık ortalama 170 TL fatura ödedim, üst katımdaki komşum tüm odalar açık ortalama sıcaklık 22 derece ayarlı olmasına rağmen 220 TL civarı fatura ödedi.

ikinci katta oturmanın eksileri

Bu eksiler tamamen üst katınızda oturan kişiye bağlı

1- üstünüze her han herşey dökülebilir atılabilir, üst komşunuz içtiği sigaranın izmaritini aşağı atıyorsa rüzgarla balkona düşebiliyor, birde izmariti söndürmeden attığını ve balkonda eşyanız olduğunu düşünün

2- üst kattan gelen gürültüler.

3- borulardaki herhangi bir çatlaklık nedeniyle evinize tavandan su damlayabilir, tuvaletiniz tıkanabilir,

Özetle, ikinci ( ara ) katın tek artısı ısınma, eğer ben ayda 50 - 100 lira fazla veririm sorun değil derseniz en üst katı tercih edin, ama ısınma benim için önemli fazla vermek istmem derseniz ikinci katı tercih edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kara_eylül -- 24 Mayıs 2013; 16:43:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 01001101

ben olsam 3.katı alırdım kesinlikle.

genelde hep üst katta oturdum, en eski evimiz orta kat idi. üst katta kendimi daha rahat hissediyorum. balkonda sefa yaparken üstten izlenme kaygısı yok. hırsız durumu kim ne derse desin 2.kata göre çok daha az olur. komşu gürültüsü daha az olur. vs vs..

Alıntıları Göster
    Üst kat varken altta oturulurmu ya?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kara_eylül

quote:

Ev almak üzereyim. apartman 3 katlı. 2. ve 3. katlar arasında kararsız kaldım. 3. katın 15.000 fiyat avantajının yanı sıra yerden yüksekliği dolayısı ile daha güvenli olcak oluşu beni cezbediyor.

Öncelikle yeni alacağınız evinizin hayırlı olmasını dilerim.

3. katta ( en üst katta ) oturmanın artıları

1- asla balkonunuza üstünüzden bir şeyler atılmayacak olması,

2- hiç bir zaman üzerinizde gürültü yapan tepinen çocuklar olmayacak.

3- Hiç bir zaman tuvaletiniz taşmayacak

3. katta ( en üst katta ) oturmanın eksileri

En büyük eksisi kışın ısınma sorunu, evde istediğiniz kadar ısı yalıtımı olsun duvarlarınız petekleriniz kombiniz çok iyi kalite olsun, asla ve asla ara kat kadar ekonomik ısınamazsınız, evinizi belki iyi bir ısıda tutarsınız ama siz evinizi 25 derecede tutarken aylık 300 TL gaz faturası ödüyorsanız arakatta oturan aynı şartlar için aylık 250 TL ancak öder.

Yaz aylarında ise durum tam tersine dönüyor ve ev çatının sıcaklığı ile ara katlara göre daha fazla ısınıyor.

ikinci katta oturmanın artısı

Benim gözümde tek bir artısı var o da ısınma, onun dışında bir artısı yok ama çok ilerde yaşlanınca ikinci kattan sonra bir kat daha çıkmak insana ne kadar zor gelir orasını bilemem.

Isınmak sizin için her zaman daha ekonomik olacak, eğer eviniz güney cephe ise altta ve üste oturanların sayesinde oldukça az doğalgaz harcayacaksınız.
    Ben geçen kış evimin tüm odaları açık ve ortalama sıcaklık 24 derecede ayarlı olmasına rağmen aylık ortalama 170 TL fatura ödedim, üst katımdaki komşum tüm odalar açık ortalama sıcaklık 22 derece ayarlı olmasına rağmen 220 TL civarı fatura ödedi.

ikinci katta oturmanın eksileri

Bu eksiler tamamen üst katınızda oturan kişiye bağlı

1- üstünüze her han herşey dökülebilir atılabilir, üst komşunuz içtiği sigaranın izmaritini aşağı atıyorsa rüzgarla balkona düşebiliyor, birde izmariti söndürmeden attığını ve balkonda eşyanız olduğunu düşünün

2- üst kattan gelen gürültüler.

3- borulardaki herhangi bir çatlaklık nedeniyle evinize tavandan su damlayabilir, tuvaletiniz tıkanabilir,

Özetle, ikinci ( ara ) katın tek artısı ısınma, eğer ben ayda 50 - 100 lira fazla veririm sorun değil derseniz en üst katı tercih edin, ama ısınma benim için önemli fazla vermek istmem derseniz ikinci katı tercih edin.
    Ara kat her zaman daha iyidir ilerde satacak olsanız kolay gider bence güvenlik o binada çok sıkıntı yaratmayacaktır.
    Yazın üst kata göre daha serin kışında daha kolay ısıtabilir halde olur . Benim tavsiyem ara kat ama tabiki zevk ve karar sizin şimdiden hayırlı olsun :)

• quote:

Orijinalden alıntı: keloglan.06

Ara kat her zaman daha iyidir ilerde satacak olsanız kolay gider bence güvenlik o binada çok sıkıntı yaratmayacaktır.
    Yazın üst kata göre daha serin kışında daha kolay ısıtabilir halde olur . Benim tavsiyem ara kat ama tabiki zevk ve karar sizin şimdiden hayırlı olsun :)

Alıntıları Göster
    yanıtlar için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. mesai bitti ben çıkıp binaya varayım. bu sefer karar verebilirim umarım şimdilik %50 %50...
  • quote:

yanıtlar için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. mesai bitti ben çıkıp binaya varayım. bu sefer karar verebilirim umarım şimdilik %50 %50...

daire sayısı az zaten üst kat iyidir,iyi döllemeler
  • quote:

hocam kesinlikle ikinci kat, ara kat her zaman daha iyidir. hem daha kolay ısındığı için tasarruf edersin, hem de ulaşım için optimum kat, rahat edersin ben 3 senedir ara katta kirada oturuyorum tecrübeyle sabit yani, alırken pahalı diye düşünebilirsin ama aynı şekilde satarken de 3.kattan daha çok para edecek senin daire, yatırım olarak da bakmak lazım

özet: 2.kat, o %50 yi %100 yap hemen al
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.