Şimdi Ara

Kentsel Dönüşümde Üst Katta Oturan ve Zemin Katta Oturan Aynımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.017
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba apartmanımızda kentsel dönüşüm kararı alınabilir. Eğer kentsel dönüşüm kararı alınırsa zemin katta oturan ve en üst katta oturan tekrar aynı yere mi geçiyor. Benim Dairem dağ manzaralı ve en üst kat ancak 1. kat ve zemin kat manzarasız ve önünde dükkana bakıyor haliyle satmak isteyince baya bi fiyat farkı vardı. Kentsel dönüşüme girerse kura ile mi katlar belli oluyor. Kura ile belli oluyorsa Benim dairem şuan 3x ise zemin kat 1,5 x aradaki fark ne olacak. Kentsel dönüşüm zorunluluğu olmadığı halde dayatmayla böle bi karar alınmaya çalışılıyor. Bunu nasıl engelleyebiliirim.

• Kura ile daire belirlendiğini hiç duymadım. Müteahhit ile anlaşmada genellikle aynı kat ve cephe dairenin teslim edileceği yazar. Maliklere maliyet çıkarmamak veya maliyeti azaltmak için de büyük daireleri daha küçük verebilirler ya da eski imar planı değişip daha fazla daire yapılabillyorsa aynı büyüklükteki yeni daire verilir. Bunlar daire sahipleri ve müteahhit ile anlaşmada belirtilmesi lazım. Mali değeri düşük daire sahipleri kura ile daire belirlensin diyebilir; sonuçta kaybedecekleri bir şey yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paramedik 112 -- 23 Mart 2023; 8:32:36 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.