Yüzbaşı
20 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 37 (Bu ay: 0)
Gönderileri

silinsin lütfen.

Merhaba, kombimiz 6 yıllık ariston.
Son 3 gündür, kullanma suyu eskisi gibi ısınmıyor.. 55 derecede kullanıyoruz, su tam açıklen bile rahat ısıtırdı. Şimdi suyu biraz kısarsak geç ısıtıyor o bile eskisi gibi sıcak değil..

Sıcak suyu her açtığımızda ateşliyor kapatana kadar da yanıyor onda sıkıntı yok.. gaz mı az geliyor anlamadım ki.. gaz vanalarına da baktım açık hep. sorun ne olabilir, yardım lütfen...
Merhaba, 7 nisanda ttnet taahütüm bitiyor, efendi gibi aradım 6 yıldır müşterinizim 35mbit 100gb akn nekadar dedim, 79 tl dedi.

turknet'e geçmeyi düşünüyorum fakat çok fazla olumsuz yorum var..

Balıkesir'de türknet kullanan var mı? varsa memnun mu yorumlarını alabilir miyim?
Merhaba, emektar iphone 6'ım var. bataryası 1400-1300 mah gözüküyor. 1 günü çıkarmıyor artık, akşamüstü bitiyor.

değiştirmek istiyorum. değiştirmişken kapasitesi yüksek olsun diyorum.

deji yada nohon markaların 2200mah olanı var, nohon aliexpressde 100 lira civarı, deji n11 de 70 lira.

bunları kullanan var mı? tecrübelerinizi paylaşabilirmisiniz?
Merhaba, maddi durumlar sebebiyle leonumuzu satıp linea aldık. Leonda bluetooth, usb vs vardı.
şimdi linea'da usb bile yok, usb olsun bari diye bakınırken 250 liralık bir aparat almam gerekiyormuş onu öğrendim.

250 lira ona vereceğime multimedya sistemi alayım dedim baktım 800-1000 civarı var. fakat çok çeşitli markalar var.
navimex, navirem, navibose... diye markalar var.
hepsinin görüntüsü aynı menüleri farklı.

sormak istediğim hepsi aynı mal mı? hangisini almak lazım aralarında nasıl farklar var?

bu işleri bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa çok sevinirim..
Merhabalar, bu konuda bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirlerse çok sevinirim.

yer balıkesir, ev 3+1 140 m2
son kat. çatıda taş yünü serili. alt kat boş.. (kış gelince kayboluyorlar )
ev 3 cepheli, kuzeye bakıyor.
bina 4 yıllık, duvarlar yutong denilen malzemeden.
7 petek 1 havlupan var. metre olarak ölçmedim ama petekler oldukça büyük.
bütün odalar açık.
kombi aristonun en ucuzu sanırım müteahit saolsun. yoğuşmalı değil.

sıralayınca şartlar baya olumsuzmuş :)

oda termostatımız var 0,5 hasasiyetli ve programlı
2 aylık bebeğimiz var.
sabah 07:00-24:00 arası 23,5 ayarlı
gece 24:00-07:00 arası 21,5 ayarlı

kombi çıkış suyu sıcaklığı 60C ayarlı.

Bu şartlar altında şuan günlük tüketim 20m3..

öncelikle sormak istediğim bu şartlar altında tüketim normal mi?
normal değilse önerileriniz nedir?

son olarak aklıma şu geliyor madem 20m3 bu şekilde yakıyorum. e ozaman kombiyi 50'de termostatsız sürekli yaksam.
en azından termostatla 24 derecede kombi susuyor. 23 de devreye giriyor. hal böyle olunca kombi 24 de sustuğunda peteklerde hala 60C su kalıyor.
bi süre daha ısınıyor ve 24.2 civarında oluyor. aynı şekilde 23 de devreye girdiğinde peteklere sıcak su gelip ısınmaya başlayana kadar 22.8 oluyor.
bu durumda aradaki yaklaşık 1.5 derecelik fark ciddi şekilde hissediliyor ve rahatsız ediyor.
evi 23-24 de sabit tutacak petek ısısını bulsam mesela 50. madem günde 20 yakıcaz en azından daha konforlu olur..
sürekli bu ısıda termostatsız yaksam nekadar farkeder?

sizce böyle birşey yapsam çok farkeder mi? önerilerinizi bekliyorum :)

yani amacım ya aynı performansta daha az yakmak, yada madem yakıyoruz konforu arttırmak.
Digiturk play fenerbahçe galatasaray alınır. HD lazım.
ttnet 24mbps hipernet kullanıyorum. hız testlerinde 20-24 mbit arası değerler görüyorum. download webde gezinme online oyunlar falan iyi.

pc, tv, telefon tüm cihazlarda youtube'dan randıman alamıyorum.

720-1080p'de videolar donuyor. aynı video bi akıp gidiyor. bi sürekli donuyor. kafayı yiyeceğim.

ttnetle görüştüm gelen hız gayet iyi airtiesle görüşün dediler. airtiesde bizlik bi durum yok ama yinede isterseniz modemi gönderin bakalım dedi.. bencede modemlik bi durum yok gerçi..

forumda bu problemi yaşayanlar olmuş. ttnetin google servislerini kısıtladığından bahsedilmiş. bu problemi yaşayanlar varmı? nasıl çözebildiniz..?

sırf bu yüzden taahütü bozup superonline'a geçmeyi düşünüyorum, cayma bedelini ödüyormuş zaten.

superonline da durum nasıl acaba?
Merhaba arkadaşlar. Lisans mezunuyum, bu sene ygs'ye gireceğim 2. bir üniversite okumak istiyorum.

Benim girmeyi amaçladığım bölüm düşük puanlı bir bölüm. MF4 puan türü ile gireceğim.

MF4 puanının hesaplanabilmesi için koşullar neler? birkaç şey okudum ama olayı tam anlamadım.

YGS'den en az 2 testte 0,5 net yapıcaz ve en az 180'i geçicez o tamam.

LYS'de ne yapmak lazım? matematikten 10 net yapıp diğerlerine dokunmazsak puan hesaplanıyor mu?

en az 2 testten 0,5 net ve %20 başarı diyor. bunlar nedir?

en kısa yoldan MF4 puanının hesaplanabilmesi için gereken koşulları anlatabilirmisiniz?
9.2 final yayınlanmış ben public peta kullanıyorum bende güncelleme gözükmüyor?

Biz apple ın gönüllü denekleri unutulduk mu :)

Beta profilinide sildim, güncelleme görünmüyor

Beta kullanıpta güncelleme alabilen varmı?
Hakkında
Forum İmzası:
Alea iacta est.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 4 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.187
İkinci El Bölümü Mesajları: 21
Konularının görüntülenme sayısı: 81.970 (Bu ay: 953)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.147 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.