Şimdi Ara

R9 270X DEVIL ALINDI! ACİL FİKİRLERİNİZ LAZIM (DEĞİŞTİRSEM Mİ?)(değiştirildi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
1.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün 3 ekran kartlı bir başlık açmıştım ama vatana gidince nasıl oldu anlamadım, POWERCOLOR 270X DEVIL modelini aldım çıktım.

187 lira daha fark verip POWERCOLOR 280X TURBODUO ile gidip değiştirsem diyorum, saat 10'a kadar acil fikirleriniz lazım....

Yok yeter diyorsanızda takıp kullanacağım. Bu arada öyle ahım şahım oyunlar oynanmıyor pc de, bildiğiniz ps2 emülatör oyunları, NFS serisi, Rome total war, PES gibi oyunlar

Edit : powercolor r9 280x turboduo alındı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayaras -- 23 Mart 2014; 22:05:35 >

• R9 280x

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus gtx 770

• MSI saat frekansları baya yüksek duruyor, ASUS OC ile bu değerleri yakalar mı? Sonuçta ikisi de 770 modeli. Yani fabrika çıkış OC değerlerinin bir önemi var ise MSI mı seçilmeli?

Yine AMD içinde aynı soru geçerli; POWERCOLOR 280x 820 lira iken SAPPHIRE Toxic 1044 lira. Arada 224 lira gibi muazzam bir fark var, sizce değer mi?

BU SORUNUN CEVABI BEYNİMDEKİ TÜM SORULARI YANITLAYACAKTIR!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayaras -- 23 Mart 2014; 12:37:39 >
  • sayaras kullanıcısına yanıt
    gtx770 seçeceksen asus ve msı fark etmez ikisi de birbirinin aynı performansı verecektir. Bu hususta tasarımlara bakıp veya marka tercihine göre seçim yapabilirsin.

Genel kararımı sorarsan Asus GTX770 tercih ederdim.
    Hocam MSI al. Yazılımları da iyi. Tek tık OC yapabilirsin.
    Sessiz, oyun veya OC modları var. Ben de MSI alcağım inşallah.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Toxic aralarında en iyisidir.
  • Mantle destekli oyunlar benim için öncelikli diyorsan Toxic.Ayrıca bellek avantajınıda unutmamak lazım günümüz oyunlarında artık 2GB devri yavaş yavaş kapanıyor bu yüzden Gtx770 tercih edilecekse de 4GB Bellekli modelin alınması daha doğru olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alexmason78

Mantle destekli oyunlar benim için öncelikli diyorsan Toxic.Ayrıca bellek avantajınıda unutmamak lazım günümüz oyunlarında artık 2GB devri yavaş yavaş kapanıyor bu yüzden Gtx770 tercih edilecekse de 4GB Bellekli modelin alınması daha doğru olur.

Hocam mantle vs. işim yok, oynadığımız oyunlar genellikle NFS serisi, PES, PS2 emulatör oyunları(God of war gibi) yani öyle ahım şahım karta bile ihtiyacım yok, 270x veya 760 bile düşünüyorum ama işte olurda bir gün crysis falan oynarsakta sorun çıkartmadan oynatsın derdindeyiz.

Ram olarak bakarsak 280x almak mantıklı duruyor, burada da devreye markalar giriyor. 820 liraya da 280X(POWERCOLOR) var, 1044 liraya da o zaman hangisi mantıklı olur.

EDIT : Bir de ekran kartını ısrarla vatandan almak istiyorum, sorun anında para iadesi olayı falan daha sağlam oluyor, bu durumda 4GB gtx 770 bulunamıyor maalesef...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sayaras -- 23 Mart 2014; 13:08:28 >

Eğer 4 GB GTX 770 bulamıyorsanız kesinlikle R9 280X en mantıklı çözüm olacaktır.

http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280x-dual-x-oc-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti-13044.html#genel-bakis

Bu kartın neredeyse aynısını kullanıyorum imzamda var ve çok memnunum soğutması falan birebir aynı ve oyunlarda yük altında 65 derecenin üstüne çıktığını görmedim inanılmaz sessiz ve çok iyi overclock potansiyeli var. 1080p 60hz monitör de oyun oynayanları ultra ayarlarda asla üzmeyecek bir karttır.

Mantle desteği olmasıda cabası siz benim için çok önemli değil demişsiniz ama inanın mantle destekli oyun oynadıktan sonra farkı hissedeceksiniz.

• O oyunlar için bırakın 270X-760'ı,260-750 Ti bile yeterli gelecektir o yüzden karar verirken hangi oyunları oynayacağınızı iyi düşünün.Crysis benzeri grafik gücü gerektiren oyunları oynamayacaksanız verdiğiniz paraya yazık olur kartın gücünün yarısını bile kullanamazsınız.

Ama ben ileride Crysis de oynarım zamanın en iyi grafik gücünü gerektiren oyununu da oynamak isterim diyorsan o zaman R9 280X'ler arasındaki fiyat farkına bakıldığında Powercolor modelini tercih etmek daha mantıklı duruyor forumda Powercolor için bitmek bilmeyen bir önyargı mevcut fakat bu firma gerçekten istediği zaman çok kaliteli modellerde yapabiliyor zaten 500TL+ ekran kartlarında genellikle düşük malzeme kalitesi göremezsiniz her segment için ayrı kalitede modeller çıkıyor bu yüzden gönül rahatlığıyla Powercolor modelini tercih edebilirsiniz.
  • dravencarnage kullanıcısına yanıt
    Mobildeyim, imzanizdaki kart nedir acaba?

Sapphire 7970 OC DualX Boost

Size önerdiğim kart aynısının R9 280X olanı soğutması ve performansına kadar herşey aynı ben çok memnunum fiyatıda gayet uygun diğer 280X lere kıyasla.
  • asus
  • Gtx 770 alacaksanız 4 gb modelini tavsiye ediyorum
  • SAPPHIRE R9 280X TOXIC GDDR5 3GB

Sapphire R9 280X Toxic Edition OC 3GB Reviewhttp://www.kitguru.net/components/graphic-cards/zardon/sapphire-r9-280x-toxic-edition-oc-3gb-review/9/
  • Toxic en performanslı modeldir aralarında. Ama ben tercihimi Asus GTX780 den yana kullanırdım.

• ACİL BAŞLIĞI OKUYAN YANITLASIN LÜTFEN...
  • R9 270X DEVIL kullan işte mis gibi kart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sonicman

R9 270X DEVIL kullan işte mis gibi kart.

Hocam benim monitör 1080p 60 hz başlıkta bahsettiğim oyunlarda sıkıntı çıkartmaz biliyorum ama, derdim bu kadar para vermişken 187 daha verilip 280x almak mantıklı mıdır?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.