Yüzbaşı
26 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 19 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar. Bilgisayarımla ilgili bir sıkıntım var. Videodan göreceğiniz üzere bilgisayarım boot etmiyor, CPU fanım duruyor ve PC reset atıyor. Bu sorunun tek çözümü olarak işlemcimi söküp takıyorum. Ancak bunun sonucunda ise durup dururken bilgisayarım donuyor ve hard resetten başka çarem kalmıyor. Daha bugün farklı bir sebepten PSU değiştirdim. Ramlerin yerini değiştiriyorum ama tık yok.

İşlemcim: i5 2500K
Anakart :Z77A G45

9K YGS 1-2 var 60-65 net arası gelecek mat. Fizik 22 yaparım, kimya biyo 25 altına düşmem. Kaç gelir sizce?
Herkese merhabalar. 2013 1.2 TSI araçta birkaç ufak değişiklik yapmak istiyorum. Ve bu konuda sizlerden cikir almak için bu konuyu açtım.

Öncelikli olarak bu konuda iyi bir bilgi birikimine sahip olmadığımı söylemeliyim.

Yapmak istediğim ilk değişiklik görsel kısımda. Arabayı son birkaç aydır aktif olarak kullanmaktayım ve görselliği çok çok daha iyi olabilir diye düşünüyorum. Bu bağlamda ilk olarak jantları değiştirme, spoiler, body kit ve emin olmamakla beraber aracı biraz alçaltmayı düşünüyorum.
Sizler bu konuda bana ne gibi tavsiyeler verebilirsiniz?

Ikinci kısım aracın performansı. Araçtan çok fazla şey bekleyen birisi değilim. Yok efendim drift atayım yok eksoz patlayım gibi şeyler düşünmem. Bu kısımda chip tuning gibi şeyler düşünmedim hiç. Ancak son zamanlarda araştırmalarım sonucunda birkaç şey öğrendim. Ancak hala kararsızım. Sizlere bu hususta sormak istediğim şey ise tuning yaptırmadan araçta performans artışını sağlayabilir miyiz?

Ve başlı başına bir soru daha. Gördüğüm bütün görsel veya performans artışı yapılmış Leon araçlar FR model. Ve bu da benim 1.2 aracıma yapmayı düşündüğüm şeylerin boşuna mı olduğu sorusunu bana sorduruyor.

Yardım ve cevaplarınız için teşekkürler.
Merhabalar. Euro veya dolar türünden region free paysafecard nereden bulabilirim veya burdan satış yapan var mıdır? Sağolun.
Merhabalar. Adana'da oturuyorum ve bazı sıkıntılar yaşayabiliyorum ve bir elektronikçi lazım oluyor. Tanıdığınız bildiğiniz herhangi birisi var mıdır? Yer önemli değil. Özellikle devre,robot tarzı işlerle uğraşan birini arıyorum.

Teşekkürler.
Merhabalar. Resimde görüldüğü üzere 12V DC motorumu 12V duvar tipi adaptöre bağlamak istiyorum. Dc motora bağladım iki jumperdan birini adaptör başının içerisine değdiriyorum, diğerini ise üst yüzeyine değdiriyorum ancak motorum 1 er sn aralıklarla çalışıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu arada motor diye söylediğim şey su içerisinde çalışabilen bir su pompası.

Merhabalar. Bu işlerde biraz yeniyim ama hobi elektroniğini gerçekten sevdim. Arduino kullanarak bir otomatik sulama devresi gördüm Youtube'da. Beyefendiden dosyaları rica ettim ve bana gönderdi. Her şey tamam ama röle kısmında biraz takıldım. Röle sanıyorum ki normal 12V röle. Resimlerde tam olarak görünmüyor. Diğer resimde de Digital 8'den çıkan pin bobin bacağının birine giriyor ve sanıyorum ki diğer bobin bacağını 220V'a bağlıyoruz. NO bacağından da pompaya diye anladım ama COM bacakta da bir gösterge yok NC'de de. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhabalar.

Devreyi yapmayı düşünüyorum ama sondaki röleden çıkıp pompaya giden klemensli kısımda nasıl bir bağlantı yapılması gerektiğini anlamadım. Umarım yardımcı olabilirsiniz.
Merhabalar. Bilim Teknik'te verilen devreyi tamamladım. Biraz değişik oldu ancak. Buzzer öterken devreyi sıfırlamak için butonuma basmak için elimi uzatınca buzzerdan cızırtılar geliyor. Buzzerım susarken de aynı olay geçerli. Çok sinir bozucu bir ses. Elimi yaklaştırınca buzzerın normal sesi değil de cızırtılar geliyor. Acaba sorun ne olabilir ?

EDIT: Konuyu editledim yeni konu açmayayım diye yorumlar ilk 2 yorum eski konudan.
Merhabalar. Devreyi breadboarda kurdum. 9V'luk pilimi devreye bağladım (9v un üzerine taktığımız başlık ile). Arada kalan bölgeden krokodilimi de bağladım lazere ancak 100 ohmluk bir direnç istiyor. Bu 100 ohmu nasıl ekleyebilirim oraya ?

Hakkında
İlgi Alanları: Donanım , Gaming, Basketball
Forum İmzası:
Cooler Master HAF 912 Plus 750W 80 Bronze PSU ~ MSI Z77A-G45 ~ ASUS GTX 780 DirectCU II OC ~ GSKILL RipjawsX 2x4 GB CL9 1600 Mhz ~ WD 500 GB Caviar Black ~ Intel i5 2500K @4.2 GHz ~ Thermalright Venomous RT ~ Akasa Viper 14 ~ Cooler Master Megaflow 20 ~ ASUS VS228D ~ Logitech G105 Gaming Keyboard ~ Logitech G500S Gaming Mouse ~ Razer Kraken 7.1 ~ Logitech F310 || LG G4 32 GB || GODFATHER || || LG 47LB670V SMART TV || Seat Leon 1.2 TSI DSG 2013 ||
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Seat
Mobil cihaz
LG
Operatör
Turkcell
ISS
Superonline
Oyun Platformu
PC
Takım
Fenerbahçe
TV
LG
Ses Sistemi
Logitech
LOL
Kha'Zix
Dünyadan Futbol
Adanaspor
Basketbol
Los Angeles Clippers
Basketbol
Fenerbahçe
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 4 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 629
İkinci El Bölümü Mesajları: 41
Konularının görüntülenme sayısı: 31.413 (Bu ay: 200)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Free to Play - MMO
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.