Yarbay
03 Ağustos 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
723 üye
Görüntülenme
Toplam: 2283 (Bu ay: 44)
Gönderileri
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/24/39/cf/2439cf4c076c9c7569d4b14d0ae315bc.png&t=0&width=480&text=1Merhaba dostlar, uzun zaman sonra faydalı bir başlık daha açıyorum.


Uzun zamandır aklımda olan bir başlık ama forumdaki eski paylaşım ruhunun ölmüş olması ve hiçbir şey üretmeyen ama her paylaşıma katıksız bir kulp takan, neredeyse sövme haddini kendinde gören asalak bir grup yüzünden eski motivasyonumun olmaması dolayısıyla bu kadar gecikmiş oldu, böyle giderse sonu ne olur kestirmesi güç değil...


Eskiden açtığım konularda hiçbir şey bilmeyen insanın bile rehberin sonunda olayı yapabileceğini söylerdim fakat üstte belirttiğim grup her şeyi suistimal ettiği için dünya çapındaki global markalar tarafından bir bir dışlandığımızı gördükçe artık bazı şeyleri atlayarak hatta saklayarak yazacağım, anlatacaklarımın hedefini bulmasını umuyorum.LÜTFEN! Bu ülkedeki bütün garanti yollarını deneyin eğer hala sonuç alamazsanız bu yola başvurun, sizden istenen bilgileri harfine kadar doğru girin.https://kb-tr.sandisk.com/app/rmaformSitesine giriyoruz ve resme bakıyoruz.https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/e7/4d/6f/e74d6f9f44dcaaafe66ee4c5c1b39353.png&t=0&width=480&text=1RMA talebinizin onlara ulaştığını ve Onay beklediğini söyleyen bir mail alacaksınız ayrıca gelen maili yanıtlayarak sizden ürün resmini şu şekilde çekip atmanızı isteyebilirler.
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/36/f9/87/36f987b7dafdf0ade127185532d9b571.jpeg&t=0&width=480&text=1Eğer başvurunuz onaylanırsa gelecek olan mail şöyle başlar.


İade yetkisi kodu(RMA): RX2215**9

Ürün kodu:

Durum: Ürünün iadesi bekleniyor


Bu e-postanın ekinde yer alan UPS kargo gönderi etiketinin yazılı çıktısını alın.


Bu mailde 2 tane belge yer alır, 3 tane INVOICE(fatura) 1 tane UPS çıktısını alın.


Signed kısmını imzalamalısınız.
https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/33/bd/16/33bd166e00718e1c0024b1e2e9701306.jpeg&t=0&width=480&text=1
UPS'yi arayıp kurye talebinde bulunun. (1Z ile başlayan numarayı iletin)3xFatura, 1xUps kağıdı, Sorunlu ürünün güzelce paketlenmiş halini gelecek olan arkadaşa veriyorsunuz.Ellerine ulaşıp kontrol etmelerini ve onaylanırsa size dönmelerini bekliyorsunuz artık nasıl bir çözüm sunulacağı herkesin kendi dosyasına göre değişir.WD'nin alt markası olan Sandisk'in ürünlerinde bariz kalite eksiği olması çok bilinen bir şey fakat bu şekilde destek vermesini de güzel buldum.LÜTFEN! BU HİZMETİ SUİSTİMAL ETME YOKSA YARIN BUNU DA BULAMAZSIN! 


Logitech artık Türkçe telefonla destek vermeyi bırakmış ve taleplere de pek olumlu dönmüyorlar, bunların sebebi hep suistimal!


Faydalandıysan bir teşekkürü de çok görme.Merhaba arkadaşlar uzun bir aradan sonra sağlam bir ürünle incelemesiyle dönüş yapıyorum. Reklamsız, sponsorsuz, sadece gördüklerimi aktardığım bir konu olacak her zamanki gibi benim konularımı okumak için hiçbir şey bilmenize gerek yok, en basit şekilde bu ürün ne işe yarar, iyi midir kötü müdür yazacağım.

Sorularınızı hiç çekinmeden yazın, mutlaka geri dönüş yapacağımdan şüpheniz olmasın, buradan görmezsem PM atın, DH'nin meşhur gelmeyen bildirimlerinden kaçırabilirim mesajlarınızı.

Lafı uzatmadan alete geçelim, şuan hala iddialı olabilir ama ileride bu tarz ürünlerin masaüstü bilgisayarlar için çok yaygınlaşacağını düşünüyorum, her zaman kablolu bağlantı candır ama bize bunu söyleten biraz da kablosuz ağ araçlarının dandikliği, ısınması gibi sorunları olmuştur artık bunlar çözüldü, ülkemize gelmesi, yaygınlaşması, fiyatları falan oturması zaman alacak.TP-Link Archer TX3000E AX3000 Wi-Fi 6 & Bluetooth 5.0 PCIe Adaptör İncelemesi (TR'DE İLK VE TEK)

Kutusundan belli çok canlar yakacağı, şaka bir yana ben bir ürünün kozmetiğine çok önem veririm, bu üründe daha ilk görüşte premium havayı veriyor. Şun rakibi olarak gözüken ASUS PCE-AX58BT tasarım ve kutu görünüşü olarak çok yavan bir görünüme sahip, bir önceki teknolojiye sahip 3 ve 4 antenli PCIE Wifi adaptörleri olduğu için bunda da üst model çıkaracaklarını tahmin etmek zor değil, çıkınca bakarız ama parası da ona göre olur hayal gibi geliyor bana şuanki rakibi bile 20$ daha pahalı, tamamen gereksiz.

Paket İçeriği

Olması gerektiği gibi güzel, paketin altında kaldığı için koymayı unutmuşum birde Kullanım Kılavuzu ve Driver'ın olduğu bir CD yer alıyor. (vereceğim linklerde bunu görebilirsiniz)
Ürün Tasarımı

Ufak, çok yer kaplamayan bir alet olmuş, tasarım olarak ta bu tarz ürünlerde kırmızı rengi çok seviyorum farklı duruyor ayırt edici oluyor, düz siyah çok yavan bana göre. Ses kartımla çok iyi ikili oldular ekstra resimler en son verilecek.
Teknik Detaylar ve Özellikleri

https://www.tp-link.com/tr/home-networking/adapter/archer-tx3000e

Zaten her yerden bakacağınız detaylara biraz yorum katıp yazacağım ama bununla büyük iş başarmış gibi övünmeyeceğim ülkemizdeki bazı editörler gibi.

Kullanıcı yorumlarımı ve bulabildiğim bütün eksileri konunun devamında yazacağım merak etmeyin.

Cihazın en büyük esprisi, Wi-fi 6 standartını desteklemesi o yüzden bazı yerlerde AX3000 diye de geçer, bize sunduklarına bakalım;

-5Ghz üzerinden 2.4Gbps, 2.4Ghz üzerinden ise 574Mbps hıza kadar destek, bunlar gerçekten muazzam rakamlar.

-Intel Wi-fi 6 chipsetiyle çok daha hızlı, bozulma olmayan, net bir wifi bağlantısı.

-%75 daha düşük gecikme (ping)

-2x5Dbi Yüksek Kazanımlı Anten

-Bluetooth 5.0

-WPA3 şifreleme desteği

-Üstündeki bloğun kararlılık ve soğutma için altın kaplama olması


Testler, Yorumlarım ve Ekstra

Merak edilen Hız Testi

Güzel bir artısı da Bluetooth 5.0 desteği. Ses bombaları, telefonlar derken kullanım sahası genişleyecek gibi hani o bir türlü beklenen patlamayı yapamayan bu teknoloji gittikçe daha sık kullanılacak gibi yoksa hala bu denli geliştirilmezdi diye düşünüyorum.

Hemen onun da bağlantısını anlatalım gözünüzü korkutmasın hiç karışık değil, tırnaklı ucu kartın altına doğru getirip takıyorsunuz, diğer ucu da anakarttaki USB bağlantısına, işte bu kadar. (detaylı resim altta olacak)
Antenler yüksek kazanımlı olması çok iyi, yatabilme özelliği var, üzerinde durduğu tabak ise mıknatıslanmış tabana sahip, güzel bir şey, masaüstünde de kaymıyor.
Abartmadan söylüyorum cihaz işini iyi yapıyor, Ethernet kablosuna göre sıfır kayıp evet yanlış duymadınız, üşenmeden ölçtüm 7 metre uzaktaki modeme karşıdan direkt bağlanıyor, kapıyı kapatsam da bir şey farketmiyor, parasına göre beklediğim sonucu aldım şaşırmadım yani.

Kablo olmayan bir alt düşük modeli alacaktım ama kasa masanın altında kaldığı senaryoda verimi baya düşük olacağından arayışımı değiştirip bu ürünü buldum kaldı ki gerçekten kablo ile uzatma çözümü bence daha iyi, al üste istediğin yere koy.

Fiyat konusunu konuşalım, Amazon.com üzerinden 50$ + 11$ kargo + 14$ vergisi ile tahmini 520₺ yapıyor, vergi geri gelirse(tamamen şans) baya iyi oluyor. Bu arada ana ekranda kargonun yüksek gözükmesine bakmayın siparişi verin sonra Siparişlerim kısmında editleyip yavaş kargoyu seçebiliyorsunuz ve tutar düşüyor.

Birde Hepsiburada üzerinde 607₺ satış fiyatı görmüştüm, tercih size kalmış isterseniz burada yaygınlaşmasını bekleyin ama son kur zammını yedikten sonra ne olur bilinmez.


Driver Kurulum

Not! Güncel Driverlar 2.mesajda


https://www.tp-link.com/tr/support/download/archer-tx3000e/#Driver

Kurulum ekranı, temiz ve güzel, beğendim. Yanında gelen CD'den çıkan sürücü ile bu sayfadaki sürücü birebir aynıdır dostlar. (21.10.1.2) İleride mutlaka yeni sürümleri çıkacaktır cihaz daha çok yeni, Türkiye sayfası hala YAKINDA diyor mesela.
Kendiniz indirirseniz Intel arayüzü, ekstra uygulamalara pek gerek yok sadece sürücüsünü yükleyin yeter.
Eksileri

Türkiye fiyatı.

Cihazın en büyük eksisi sadece Windows 10 ile çalışmasıdır! Birkaç yol aradım baktım W8.1 için olmadı sırf incelemeyi bitirebilmek için W10'a geçtim. Böyle bir dayatma beni baya kızdırdı, Linux, MAC desteği falan da yok rakibinin var, az da olsa ileride destek beklentisi içerisindeyim.

Neyse detay verelim, W10 1909 sürümü kendiliğinden sürücüsünü bulamıyor ünlem işaretli kalıyor, 2004 sürümü buluyor ama kendi Microsoft sürümünü yüklüyor buna dikkat o yüzden yukarıda kendi sürümünü yükleyin dedim, yoksa sapıtmalar olabilir bu ne böyle demeyin, TP-Link ürünlerinde bu can alıcı bir nokta olmuştur hep.


EKSTRA

Cihazın ne kadar yer kapladığı hakkında merak edenler olabilir, tam da bu sırada Micro ATX bir anakart vardı bende korktum sığar mı sığmaz mı diye çünkü ses kartımda vardı ucu ucuna olursa olur dedim ve oldu, ilk fanı biraz kapatıyor ama kafaya takılacak kadar değil bence.
Çekim gücü gayet güzel, cama yakın bir yerde oturuyorum 15-18 tane modem buluyor.
Ayrıca hotspot olarak kullanabilirsiniz ama sonuçlar iyi değildi kayıp çoktu, Windows, Cihaz, Sürücüsü sorumlu kim bilemedim şimdilik.
Masaüstünden de aynı wifi ağına bağlı olduğunuz zaman artık telefonunuz ile hemen bağlantı kurabilirsiniz, sadece uygulamadaki adımları izleyin yeterli.
Bluetooth aygıtlarını tek tuşla bulmak çok kolay.
Biraz da görsel paylaşarak konuyu bitireyim, sonra edit büdüt yaparım bir şeyler gene.Good Lock 2020 Android 10 ve 9 Uyumlu Tüm Uygulamalar, İpuçları, Anlatımları

Konuma hoş geldiniz, her zamanki gibi benim yazılarımı anlamak için hiçbir şey bilmenize gerek yok, en bilmeyen insanın bile konuyu dikkatli bir şekilde okuduğunda anlatılanları yapabileceğini garanti ediyorum! Anlatımlar dikkatli bir şekilde yazıldı ve resimlerle desteklendi, anlamadığınız yer olursa gene de çekinmeden sorun.

Bana her zaman bu konu olsun imzamdaki konular olsun teknolojinin her alanında sorularınızı sorabilirsiniz hatta kafanıza ne takılıyorsa onunla ilgili de sorun, sıkmayın canınızı doğru bilgiyle, çabayla, yönlendirmeyle her zaman bir yol bulunur.


Good Lock nedir, ne işe yarar, nasıl indiririm, yüklerim ? gibi konularda Türkiye'de en büyük arşiv niteliğinde konunun bu olacağını düşünüyorum.

DİKKAT! Önce Good Lock hariç diğer uygulamaları yükleyin. En son Good Lock'u yükleyin.

Bölge kilidinin olmadığı modlanmış 46 sürümünü v2 olarak ekledim kurmak kullanıcıya kalmış, oynandığı için GL üzerinden uygulamalara güncelleme yapılamıyor.


ÖNEMLİ NOT Bu programlar özellikle Amiral gemisi olan modellerde çalışmakta yani S, Note serileri...(sağlıklı çalışma şansı en yeni modelden eskiye doğru gittikçe azalır) diğerlerinde deneyiniz olmuyorsa yapacak bir şey yoktur. (Samsung destek getirmediği sürece)

GoodLock2019(Pie)_MühendisMurat_01.03.2020

Tam Liste

Android 10'a sahip kullanıcılar aynı uygulamanın o versiyonu yüklemeli daha yeni ve güncel, diğerleri genellikle Android 9 > 8 > nadir olarak 7'yi destekliyor. (En yeni uygulamayı en güncel Android alıyor her zamanki kapitalist sistem)


Aksi belirtilmedikçe paylaşılan programlar tamamen orijinaldir, Sammobile, APKMirror sayfalarından alınıyor, kontrol edilebilir.

En önemli kullanım farkı sağlayan ana uygulamaları mavi renk belirteceğim.

Clockface_1.2.05.0

EdgeLighting_1.0.26

EdgeScreen_4.0.83
EdgeScreen_5.1.20(Android 10+)

Edgetouch_1.1.09

Lockstar_1.1.00.12
Lockstar_2.0.00.1(Android 10+)

Multistar_2.5.02
MultiStar_3.1.15(Android 10+)

NavStar_1.0.00.16
NavStar_2.0.00.0(Android10+)

NiceCatch_1.1.00.3

NiceShot_1.1.04

NotiStar_2.1.22.1

One Hand Operation+_3.2.45.0

QuickStar_2.5.03.4
QuickStar_3.2.02.1(Android 10+)

Routines_1.3.00.4

SoundAssistant_3.3.08.0

TaskChanger_3.0.00.16Samsung Internet Browser çok sık güncellendiği ve yeni özellikler geldiği için ona da burada yer verilecektir, resimlerle anlatılacaktır.

SBrowser_11.1.2.2_arm64

v11.1.2.2
o Bug fix for popup-zoomer in desktop web page
o Bug fix for bookmark site loading error
o Bug fix and stabilization

v11.1.1.20
o Browser Extensions (M OS or above, Galaxy Store Required)
o Chromium web engine upgrade to M75

Yeni! Bilgisayar tipi Sekme Geçişi
Reklam Engelleyici
Menüyü Kişiselleştir
Akıllı İzleme Önleme
QR Kod Tarayıcı

Uygulamalardan Resimler

Uygulamalar Ne İşe Yarar ? Hangi özellikler eklendi ?

Not : Uygulamalarda bazı yerler ingilizcedir.

Good Lock : Samsung telefonunuza bir sürü ek işlev, uygulama, özellik, farklı görünüm kazandıracak olan uygulamaları açmaya, indirmeye yarayan ana programdır.

Bizzat Samsung tarafından yapılan orijinal yazılımlardır, korsan veya başka birisinin çıkardığı özel bir şey değildir, root veya ADB gerektirmez.


NiceShot : Ekranınızın videosunu çekmek için ücretli / ücretsiz 3.parti uygulama aramaya son!

Akıllı telefonların bu kadar yaygınlaşmasından sonra doğal olarak artık herkes bir şeyler çekiyor, düzenliyor, paylaşıyor ama bu ekranın videosunu çekme olayında işler biraz karışıyor ücretsiz 3.parti uygulamalarının kısıtlamaları var, ekstra para vermek te kimse istemiyor, bilgilere erişimi derken bu konu insanları korkutuyordu fakat çok mantıklı bir hamleyle Samsung kendi uygulamasını sundu, bayadır beklenen bir şeydi kullananlar baya memnun, seçenekleri olması kadar detaylı. Örnek ; video çekilirken sistem sesleri, mikrofon ayrı seçilebiliyor, nav barsız tam ekran çekim yapma gibi...


One Hand Operation+ : Tek elle kullanım, ekranın solundan sağından kontrol etmek. (navbar işlevi)

-Baya geliştirmişler, ekstra özellikler gelmiş animasyon, uygulama istisnası gibi.

-Önerdiğim ayarlar, şeffaflık 100, boyut 50, konum 0, dokunma genişliği 20, titreşim 0, kaydırma 15


Task Changer : Açık pencereler arasındaki geçişi sağlayan işlev.

-Yeni stiline bayılacaksınız! benim gördüğüm en iyi pencere yönetimi, kitabın sayfaları gibi sağa sola gidip geliyor, arka planda açık sayfalardaki kaldığınız yerleri de görüyorsunuz, geçiş animasyonları ve akıcılığı da hoş, telefona hava katıyor, şiddetle önerilir.

-Kullanırken uygulama simgelerinin üzerine bastığınızda açılabilir pencere özelliğini görebilirsiniz, eskisinden kat kat daha hızlı.


Multistar : İki uygulamayı ekranı yarıya bölerek kullanmanızı sağlar.

-İki ekranda da aktif iş yapabilirsiniz, oyun ve video aynı anda oynar.

-Değişim çubuğunun rengini değiştirebilirsiniz.


Quickstar : Bildirim panelini ve durum çubuğunu özelleştirir. Saat konumu, hangi simgelerin üstte gözükeceği, renk ayarı...

-Notification Pop-up Button : Gelen bildirimleri sağa sürüklediğinizde pop-up şeklinde açmanıza olanak sağlar.


Navstar : Navigasyon barı yeni telefonların en çok tartışılan yeri, kimisi kullanır, kimisi görmek istemez, kimisi iyi ama biraz daha özelleştirebilsek der. Çözüm burada.

-Nav bar simgelerini çok farklı şekillerle değiştirebilirsiniz.

-Butonları sola, sağa, ortaya yaslayabilirsiniz, şeffaflığını değiştirebilirsiniz.

-En güzeli fazladan iki buton daha ekleyebilirsiniz, ekranı yakalama, kapatma, kamera gibi işlevler dahil.


Routines : Belirleyeceğiniz şu durum sağlanırsa bu olsun ayarlarını otomatik ve tek tuşla yapmanıza yarar.

-Örnek : Şarj %10'un altına düşerse Güç Tasarrufunu aç, bunun gibi 30'dan fazla koşul yaratabilirsiniz.

-Faydalı ayarları burada paylaşacağız.


Lockstar : Kendi keyfinize göre kilit ekranı oluşturabilirsiniz, üzerinde ne görünecek, hangi renkte, hangi konumda ? seç ve yap.

-Ayrıca bu program, Pie sürümünde olan bir bug'ı gideriyor, kimisinde durum çubuğu kilit ekranında gözükmüyor yani şarjı, ses durumunu, interneti göremiyoruz. Çözüm için programı açın rastgele bir ayar oluşturun ve ON diyerek programı açın artık durum çubuğunun kilit ekranında olduğunu göreceksiniz, programı kapatsanız silseniz dahi kesin çözüm.


Edge Lighting+ : Edge aydınlatmasına yeni stiller ve özellikler katar.

-Süre özelliği gelmiş kısa, orta, uzun. Daha stabil.


Edge Touch : Ekranda sürekli yanlış bastığınız bir bölge mi var ? Programla rahat bir şekilde bu durumu çözebileceksiniz, dokunmatiğin algılanmasını istemdiğiniz yerleri kullanıma kapatabilirsiniz.


Clockface : Saat stili seçiminde en sondaki tuşa basın alternatif stilleri göreceksiniz.


Nice Catch : Hangi program telefonunuzda ses çaldı, titreştirdi ? ayrıntılı öğrenmek için adres bu program.


Sound Assistant Ses konusunda takıntılı olanlara ayrıntılı ayar yapma olanağı sunan program.


-Destek ve yorumlarınız konunun devamını sağlayacak en önemli etmendir.

ASUS VP247QG 1ms 75HZ Oyuncu Monitörü Kullanıcı İncelemesi

Sade ve öz bir şekilde sıra sıra bir şey atlamadan resimlerle beraber görüşlerimi de ekleyeceğim, zaten bu tarz monitörlerin anlatacak çok fazla şeyi olmaz dakika dolsun diye aynı şeyleri tekrarlayanların bu işten çıkarı olma ihtimali çok fazladır, umarım birilerinin işine yarar.

https://www.asus.com/tr/Monitors/VP247QG/


Gerek bu model gerek farklı modeller için monitör konusunda tarafıma danışabilirsiniz bilgim dahilinde yardımcı olurum.

Teknik özellikler

-TN Panel Mat ekran
-23.6 inç Full HD
-1ms 75Hz
-250 cd/m2 parlaklık
-Kontrast 1000:1
-93ppi
-NTSC %72
-6 bit + FRC
-Görüş Açısı 170(H) / 160(V)


Kutu

Gelen kutunun ön ve arkadan görünüşü, soluk ve basit baskı, ben parlak ve renkli olanlarını daha çok seviyorum sanırım maliyet düşürmek amaçlı böyle yapılıyor üst sınıf monitör almadıkça ASUS'ta hep aynı kutu tasarımı.

İçerisindekiler

Göründüğü gibi +1'de resimde olmayan Display Port kablosu çıkacak.

VGA kablosu
Display Kablosu
3.5mm Mini-Jack
Güç kablosu
Monitör Standı
Garanti Belgesi
Başlangıç Kılavuzu

Tasarım ve Boyutları

Klasikleşen ASUS tasarımı düz, sade ve bence zarif değil IPS versiyonlarında da çerçeveyi kaldırıyorlar ama bence bu yetmiyor slime geçirip daha hoş yapmaları lazım insan kalas gibi şeylere bakmak istemiyor bu sadece bu markada değil genel olarak TN panellerde durum bu artık oyuna odaklanıp etrafına bakmazsınız.

Boyutları resim üzerine yazdım çünkü çok soruluyor masasına uygun olup olmadığını merak edenler oluyor.

Girişler

1x DisplayPort 1.2
1x HDMI 1.4
1x VGA (D-sub)
1x 3.5mm Mini-Jack

ASUS'un muadillerine göre artık HDMI ile yetinmeyip bir üste çıkıp günümüze ayak uydurduğu DisplayPort girişini koyması güzel olmuş +HDMI ve VGA ile neredeyse bütün geçişler sağlanabilir, çoklu bilgisayar kullanımına uygun olmasını beğendim alınan maldan daha fazla fayda görmek güzel oluyor normalde işinize yaramayabilir ama ihtiyaç olduğunda da hayat kurtarır bunu unutmayın mesela ucuza bulabiliyorsanız aynı özellikteki diğer monitörü değil bu şekilde fazladan girişleri olanların alınmasını öneririm her zaman.

Ekstra Özellikler

-2 tane 1.5w Stereo Hoparlör
-Adaptive-Sync/FreeSync
-Flicker-free
-Düşük Mavi Işık teknolojisi
-HDCP desteği

-Hoparlörler bildiğimiz standart, işiniz düşmeden kullanılmayacak kalitede. Bu paraya daha fazlasını beklemiyoruz tabiiki olmasına şükrediyoruz anca.

Bunu tanıtmak ve ses almak için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Intel Graphics, Nvidia, AMD gpu'nuz ne ise onun en güncel sürücüsünü yükleyin, DP veya HDMI üzerinden bağlayın, sağ alttan ses simgesi > Kayıttan yürütme aygıtları > VP247 seçilecek bu kadar Windows 10'da sadece o tuşa basarsanız zaten seçenekler hemen önünüze listelenecektir geriye kalan tek şey üstüne basıp seçmek.

Not: Monitörün üzerinden Ses yüksekliğini ayarlamayı da unutmayınız, ses gelmiyorsa orası 0 olabilir.FreeSync olması iyi bu devirde olmasaydı sıkıntı olurdu, AMD ekran kartım olmadığı için deneyemedim ama umarım olumlu sonuçlar alırsınız dediğim gibi verdiğin paraya ne kadar çok özellik alabiliyorsan o kadar iyi.

Not: Monitör üzerinden açılmalıdır. FreeSync için Display Port ile bağlanmalıdır demiş ASUS atlamayalım efendim zaten bu FreeSync'i sorunsuz çalışması biraz meşakkatli, ekran kartı, monitör, kablosu, sürücüsü vs. hepsi eksiksiz olacak ona rağmen bile sorun olabilir daha tam oturmadı.

75Hz Doğal Tazeleme Oranı olması güzel eskiden standart 60Hz gelirdi ekran kartının yazılımı üzerinden hız aşırtarak şansınıza 70 75'i görmeye çalışırdınız artık böyle değil direkt menüsüne giriyorsunuz ve orada 75Hz'yi görüyorsunuz böyle olması güzel bir şey zaten oyuncu monitörü diye satılıyorsa artık standart bu olmalı diye düşünüyorum. (Sadece DP ve HDMI ile)

Genel Değerlendirme ve Resimler

Monitör genel olarak fena değil fiyatı biraz yüksek 700'den fazla edeceğini pek düşünmüyorum sonuçta yurtdışında 150 birime satılan kesinlikle abartılmaması gereken giriş seviye bir model.

Kutudan çıkan ayarları kötü, ince ayar şart ben ilk kullanımda alttaki ayarları fena bulmadım sizde deneyin daha iyisini bulursanız konuya yazın.

Girişlerin fazlalığı, 75hz doğal destek, Freesync, hoparlör olması artıları.

Günümüzde 4-5ms IPS monitörlerde hız konusunda çok fazla bir sorun yapmadan iş görürken TN panellerin bunlarla başa çıkması biraz zor o renk kalitesini gören bir insan TN panelde biraz zor durur buna rağmen ASUS bütün sınırları zorlamış ekstraları koymuş alınsın diye bundan sonrası tercih meselesi.

Monitörlerin kendi sitelerinde yazan SÜPER, MÜTHİŞ ÖZELLİKLER gibi şeylerine aldanmayınız efendim bunlara kendinizi kaptırarak asla bir tercihte bulunmayınız %99 hayal kırıklığına uğrarsınız, monitör zaten iyiyse gerek fiyatıyla gerek duruşuyla bunu belli eder, yazılarla süper olmaz. Mesela reklamı yapılan mavi ışık filtresini level 1'e bile alsanız bile normal olarak ekran sararıyor faydası olabilir ama bu şekilde kimsenin kullanacağını düşünmüyorum. Vividpixel olayı da aynı ilk seviyede bile kullanılmayacak kadar kötü.

3 Yıl garanti meselesi de standartlaşmış olması güzel bir şey ASUS ve AOC öncü oldular diğer markalarda da bu tarz giriş seviye modellerde devamını görmek isteriz bu çok önemli bir tercih sebebi 30 ay sonra sorun olduğunda ki ölü piksel veya başka beklenmedik sorun çıkma olasılığı hiç te az değil değişim veya tamirat çok önemli zaten monitörlerin çok fazla parçası yok genellikle sorun panelde oluyor onun değişimini parayla yaptıramazsınız yeni monitör parasına yakın çünkü.

Monitörün ayağı fena değil o da ASUS'un giriş seviyelerinde hep aynı şekilde geliyor artık, sallanmalık durum pek yok korkmayın, alttaki resimlerde gösterildiği gibi okları takip edip basitçe takabilirsiniz tabak monitöre sağlam oturuyor.

Ayarlar konusunda kafanızı çok yormayınız ne kadar uğraşırsanız uğraşın bir IPS kalitesi yakalayamayacaksınız, kullanıma uygun en yakın ayarları bulduğunuzda durun yoksa kendinizi boşa yorarsınız TN paneller genel olarak böyledir sorun sizde değil. (bu yazıyı genel olarak ta alabilirsiniz panel farketmeksizin 1500 tl altındaki modellerde istisna olmadıkça kendinizi çok yormayın panelin kalitesi o kadardır, kaliteli monitör çok fazla ayara ihtiyaç duymaz sadece kontrast ve parlaklığı kendinize uygun yaparsınız olur biter.)

Theater Mode

Brightness : 75
Contrast : 75
Saturation : 48
Color temp : Normal
Skin Tone : Natural
Smart View : OFF

Sharpness : 40 veya 50
Trace Free : 20 veya 0
VividPixel : 0
ASCR : OFF (parlak sevenler ON)
EKSTRA

-Tuşların basma hissini beğendim, ışığı da dikkati en az çekecek şekilde tasarlanmış, görüntü geliyorken nokta kadar beyaz bir ışık yanıyor, beklemede ise turuncuya dönüyor.


-Güç tüketimlerinin bu kadar düşük olması çok sevindirici,

Çalışırken : 16.8W (200 nit'lik ekran parlaklığı ve hoparlör çalışmıyorken)

Güç Tasarruf Modunda / Kapalıyken : <0.5W


-Öne arkaya eğim limiti -5°~ +20°arası standart


-Net Ağırlık: 4.0 kg, Stand Olmadan Ağırlık: 3.35 kg

Stand olmadan masaüstünde kullanmak mümkün değil, VESA bağlantısı yaparsanız olabilir. (100x100mm)


-Kensington kilidi mevcut.


-ASUS’a özgü GamePlus Teknolojisi

GamePlus kısayol tuşuyla nişangah, zamanlayıcı, FPS sayacı ve ekran hizalama işlevleri sunarak, oyununuzdan daha fazlasını almanızı sağlayan oyun içi iyileştirmeler sunar.

-Flicker-free
-Yönetmelikler

Energy Star®, CB, CCC, CE, CEL level 1, CU, EPEAT (Gold) by region , ErP, FCC, ISO-9241-307, J-MOSS, PSE, UL/cUL, WEEE, WHQL (Windows 8.1, Windows 7), MEPS, RCM, TUV Low Blue Light


İNDİRME DOSYALARI

ASUS MultiFrame Software

Bu devirde artık bilgisayarlar otomatikman tanıyor ama biz gene de koyalım.

VP247QG Driver WHQL
Amazon linki vermek size kalmış bir şeydir, konu sahibinin bununla bir alakası yoktur.


BİLGİSAYAR TELEFON KABLOSUZ VERİ AKTARIM YÖNTEMLERİ | RESİMLİ ANLATIM | %100 Sorunsuz | Güncel 2018

1.Mesaj

-Samsung SideSync ile Kablosuz Veri Aktarımı Resimli Anlatım

-ES File Explorer ile Kablosuz Veri Aktarımı Resimli Anlatım

-Bilgisayar Üzerinden Telefondaki Dosyaları Görüntüleme (FTP Metodu)

2.Mesaj

-AirDroid ile Kablosuz Veri Aktarımı Resimli Anlatım

-SuperBeam ile Kablosuz Veri Aktarımı Resimli Anlatım


Forumda veya diğer sitelerde buna benzer paylaşımlar gördüm ama hepsi çok eskide kalmış, çoğu soru cevapsız kalmış, anlatımlar yarım yamalak olmuş o yüzden güncel, çalışan yeni yöntemleri sizlere sunmaya karar verdim.

Her zaman olduğu gibi bu rehberde diğerleri gibi bu işlerden hiç anlamayan bir insanın bile kolaylıkla yapacağı kadar basit, sade ve anlaşılır şekilde oluşturuldu o yüzden bu konulara yabancıysanız hiç canınızı sıkmayın rehberin sonunda yüzünüz gülüyor olacak.

Akıllı telefon kullanan herkes bir süre sonra

"3-5 tane müzik, dosya, resim, apk için ha bire kablo tak çıkar ne kadar zahmetli ah şunu kablosuz olarak yapabilsem

Filmlerin ve müzik arşivinin hepsini telefona kopyalamak çok uzun sürer, keşke bunları kablosuz bir şekilde yapabilsem
" demiştir.

İşte bu yüzden sizlere son günlerde yaygınlaşan akıllı telefon kullanımı ve bunun sonucunda bilgisayar ile KABLOSUZ veri aktarımı konusunda uygulanabilen bütün yöntemleri sizler için anlatacağım.


Samsung SideSync ile Kablosuz Veri Aktarımı Resimli Anlatım

Samsung kendi telefonları için uğraşmış bu işi kolaylaştırmış, ayrıca bu program ile telefonu canlı olarak bilgisayarda kullanabilirsiniz fakat biz burada sadece Veri Aktarımını anlatacağız, başlayalım ;

-SideSync Windows Link | MAC Link indirip bilgisayarınıza yükleyin.

-Telefonunuzdan Galaxy Apps uygulamasına girip SideSync diye arayıp yükleyebilirsiniz veya SideSync Android 7.0 Nougat | SideSync Android 6.0 MM bu linklerden android sürümünüze uygun olanı yükleyebilirsiniz.

-Aynı Wireless ağında bağlı olan bilgisayarınızdan programı açın, telefonunuzdan programı açın.

-Telefonda bilgisayar adınız listelenecektir, tıklayıp bağlanabilirsiniz olay bu kadar basit.

Bilgisayardan Telefona Veri Göndermek için sadece resimde denileni yapmanız yeterli, atılan dosya Cihaz Hafızası > SideSync içine kaydedilecektir.Telefondan Bilgisayara Veri Göndermek içinSeçtiğiniz dosyalar varsayılan olarak İndirilenler klasörüne gelecektir, bu yoluda alttaki ayarlardan değiştirebilirsiniz.Sidesync uygulaması için dosya aktarımı anlatımı bu kadardır.

ES File Explorer ile Kablosuz Veri Aktarımı Resimli Anlatım

ES File Explorer ile sadece telefona yazılım yükleyerek bu işi yapabilirsiniz, yapılması da çok basit fakat internette bu konuda çözümden çok cevaplanmamış, çözülmemiş sorunlar var çünkü bazı ufak ama can alıcı ayarları yapmadan bu yöntem başarıya ulaşamıyor.

Anlatıma başlamadan önce yapılacaklar ve bilinmesi gerekenler,

-En popüler uygulama olduğu için anlatım ES File Explorer ile yapıldı, buna benzer Dosya Yöneticisi programlarla aynı işlemleri yapabilirsiniz gidişat hep aynıdır.

Kullanabileceğiz diğer beğenilen programlar : X-plore,

-Android üzerinde denenmiştir, iOS üzerinde de bu program vardır, deneyenler sonucu paylaşırsa bende konuya eklerim.

-Denetim Masası > Windows Güvenlik Duvarını devre dışı bırakın sorun çıkarabilir.

-Paylaşım yapılacak bilgisayar ve telefon aynı Wifi ağına bağlı olmalıdır.

Başlayalım,

-Google Play uygulamasına Es File Explorer yazıp yüklüyoruz ve uygulamamızı güncel tutuyoruz. (App store üzerinden de deneyebilirsiniz)

-Bilgisayarda herhangi bir klasör veya sürücü üzerinde sağ tuş özellikler > Paylaşım

-Başlat > cmd (yazıp enter'layın) > ipconfig (yazıp enter'layın) > IpV4 adresini bir yere not edin.

-ES File Explorer programını açın, seçeneklere tıklayın, Ağ > LAN kısmına tıklayın

Not : Kullanıcı Adımı bilmiyorum diyenler olabilir, öğrenmek için

1)Denetim Masası > Kullanıcı hesapları > Hesap adı ve Parola

2)Bilgisayarım > C > Kullanıcılar > Ortak olmayan diğer klasörün adı

-İşte bu kadar basit ! Eklediğiniz klasörün üstüne tıklayın ve istediğiniz dosyayı telefona alın veya telefondan oraya gönderin !


Gelelim yerli yabancı bütün forumlarda en çok soruna neden olan konuya, "bilgisayarımı şifreli kullanmıyorum o yüzden şifresiz bir şekilde girmenin yolu var mı ?"

Benim gördüğüm kadarıyla bu konuda yerli olarak hiçbir paylaşım yok ama artık resimli olarak sizlerle.

-Başlat > gpedit.msc (yazıp enter'layın)

Artık şifresiz bir şekilde özgürce paylaşım yapabilirsiniz.

Dikkat edilmesi gerekenler ;

-Masaüstüne bir şey ekleyip çıkarttığınızda, programda bunu görmek için sağ üst > üç nokta > Yenile demelisiniz.

-Programdan bilgisayar üzerindeki bir şeyi silerseniz geri dönüşüm kutusuna uğramadan direkt silinir, buna dikkat ediniz.

Bilgisayar Üzerinden Telefondaki Dosyaları Görüntüleme (FTP Metodu)

ES File Explorer
X-Plore Wifi Dosya Paylaşımı

ES File uygulamasından daha kapsamlı ve başarılı, yapmanız gereken yukarıdaki ile aynı.

TTNET neredeyse 1 yıldır sorunsuz 11mbps hız veriyordu sonra taahhüt yeniledim o günden beri nette kopmalar yavaşlamalar meydana geldi(herhalde hızı 16'ya çekmeye çalıştılar kaldırmadı) hızım sırasıyla 7 > 5 > 3 e düştü sonra 7 gibi sabitlendi tabi 4 5 gün aradım arıza kayıtları falan çözüm yok altyapınız bu kadar destekliyor diyorlar sonra sinirlendim kestirip Turkcell'e geçtim daha iyi verir diye farklı port aktif ettiler geldi kurulum yaptı aman Allahım o da ne diğerinden de kötü 5 mbps kendi modemiyle Asus modemle 3.5 mbps çıktı aradım arıza kaydı bıraktım bugün geri aradılar iç tesisattan diyor onu da yaptıracağım pazartesi bir tanıdığa bakalım ne olacak eğer sorun devam ederse tam yandık taahhüt verdiğimiz için dünya para istiyorlar iptale daha bir gün bile dolmadan. Halbuki ilk aradığımda adresi verdim 14-15 alırsınız demişlerdi şimdi git gide düşüyor söylemler TR'de bir tane adam gibi firma yok göz göre göre yalan söylüyorlar insana ayıp ayıp.

Ankastre'den bana gelen kabloyu yenileteceğim bakalım ne olacak çok bir şey beklemiyorum görünen o ki tam yandık...

Bu konularda bilgili olan bir kişi mesajı görüpte bir yol gösterirse bir akıl verirse çok sevineceğim, bir ümit geçtik Turkcell'e aileme de mahçup oldum, o kadar uğraştım sonuç rezalet.
Bir daha bunu nasıl geri getireceğiz bulamadım ? Ayrıca Forum Destek kısmında yardım istedim cevap gelmeden başlığı kapattı değerli Admin arkadaş.

Ayrıca Benim Forumlarım başlığını Popüler Forumlar'ın altında göremiyorum ilgilenirseniz sevinirim.

Daha önce paylaşılmış ama kimse görmemiş, fena değil bence bazı yerler iyi bazı yerler vasat.

T-shirt çok fena olmuş.https://www.izlesene.com/video/ingilizce-bilmemek-pismanliktir-kamu-spotu-hayrettin/9365560
Türkiye'deki İlk ve Tek ASUS VP239H IPS Monitör İncelemesi + Kullanıcılar Kulübüne Hoşgeldiniz !Arkadaşlar uzun süredir düşündüğüm özellikleri bulduğum I2481FXH modelinde panel sorunu yaşadığım için iade ettim aldığım yerde stok olmayınca benzer özellikler bu monitörü buldum ve beklemekten yorulduğum için siparişini verdim bakalım incelemenin

devamında iyi mi yaptım kötü mü yaptım anlayacağız :)

Monitör çok yeni olduğu için nette adına görsel bulmak bile zor oldu o yüzden biraz eksik olabilir artık monitör yaygınlaştıkça bende konuyu güncelleyeceğim.

Bu Monitörü Kimler Almalı ?

Günlük kullanıma ideal olsun, renkleri güzel olsun, yer kaplamasın, göze hoş gelsin, genel anlamda sorun olmasın ve uğraştırmasın, direkt takayım kullanayım diyorsanız aradığınızı buldunuz, hem ev hem ofis için gayet ideal bir ürün.

Genellikle saniyelik hareketlerin önemli olduğu Online oyunlar oynuyorsanız bu monitörü almayın, 144hz 1ms bir monitör alın.

Bu Monitör Bize Neler Sunuyor ?

Orta derecede incelik, sallanmayan ayak, sağlam duruş, kaliteli renkler, geniş görüş açısı...

Monitörün Resimleri

Yenileri bulunduğunda sürekli güncellenecektir.

Görüşlerim ;

Bu Monitör VX239H(2013), VC239H(2015) diye giden serinin son üyesi sanırım gerekli feedbackler alınarak daha düzeltiliyor ve geliştiriliyor, resmi çıkışı 11.01.2016 dünya çapında dağıtımı anca yapılıyor.

Görünüşü fena değil, çok klas değil çok kalas ta değil :) orta şekerli, çerçevesi ve genel olarak malzemesi sert plastikten yapılmış, biraz kaba gözüküyor.

VGA, DVI, HDMI, 3.5mm Jack girişi mevcut DP hariç her bağlantıya sahip bu konuda başarılı ki zaten DP'ye oyuncu monitörlerinde gerek var burada yok.

23" olan monitörün reklamlarında ve netteki görsellerinde 0.9mm çerçeve kalınlığından bahsediyor geri kalanını full ekran olarak gösteriyor işte buna sakın kanmayın o şekilde gelmiyor monitör, bende sadece o incecik çerçeve bekledim ama maalesef sağ, üst, sol tarafta 0.9cm bir siyahlık mevcut, totalde 1cm kadar bir kalınlık oluyor netteki görsellerden incecik hayali kurunca bu biraz can sıkıyor, ben sizi şimdiden uyarıyorum Kullanıcı Resimlerinde tam hali olacak, bakarsınız.

Bu durum monitörü haliyle biraz daha küçültüyor ve artık gözünüze biraz ufak gelmeye başlıyor şahsi görüşüm bu monitör 23 yerine 24 inch olmalıydı.

Kafama çok takıldığı için araştırdım ve Asus'un çoğu monitöründe bu olay varmış youtube'tan incelemelere bakarsanız panelin içindeki o siyahlıklar hep var ama reklamlarında onu hiç göstermiyor :)

ASUS yazısının altındaki 4 tane delik VESA bağlantısı için gerekli.

Ben bu GamePlus özelliklerini pek kullanmam ama extra olsun kenarda dursun. :)

Çok yeni olduğu için nette panel bilgisine ulaşamadım ama IPS bir panele sahip, model bilinmiyor henüz.

Renkleri beğendim, Asus bu konuda AOC markasına göre daha iyi kutudan çıkarıp direkt kullanmaya başlasanız rahatsız etmez, tabi hafif ince ayarla çok daha muazzam oluyor onu yapmak ta gene çok basit yani istediğiniz ayarlara ulaşmak 2 dk ve tam ayarını bulunca gerçekten tamam artık bunu gönül rahatlığıyla kullanabilirim diyorsunuz bende bu konuda memnun kaldığımı söyleyebilirim ve rahatlıkla önerebilirim.
IPS bir monitör için 80M:1 gayet güzel değer.

Flicker Free göz sağlığı ve buna bağlı baş ağrıları için çok önemli bir özellik, artık monitör alırken sadece teknik özelliklerine değil bunun gibi gözümüz için geliştirilen çözümleri de mutlaka arayın.

Quickfit özelliği Yazıcılarını çok sık kullanan Ofis kullanıcıları için ideal.


Monitörün ayağı resimlerde ufak gibi gözüküyor ve hiç güven vermiyor, kesin sallanır bu diyorsunuz ama beni en çok yanıltan kısım burası oldu, tabağı üç delikli girişe sahip çok sağlam bir şekilde monte oluyor ve güven veriyor. Mekanik klavye kullanıyorum haliyle tuşlara darbeli vuruyorum bu durumda bile sallanmıyor, hani sallanması için zorladığımda ise öyle lambır lumbur değil normal bir şekilde sallanıyor, ayağın bunda etkisi büyük gerçekten o Asus'un eski serilerindeki zangır zangır titreme şikayetlerine çözüm gelmiş.

Beni şaşırtan bir özelliği de Hoparlörleri oldu, gayet normal ve yüksek bir ses veriyor, çok iyi demiyorum laflarım iyi anlaşılsın normal diyorum ama kesinlikle dinlenilmeyecek şekilde dandik ve az değil oldu ya hoparlörsüz kaldınız veya arızalandı, günü kurtarır derecede hoparlörlere sahip, güzel bir artı bu.Monitörün tuşları ne güzel ne kötü fena değil, alıştığımızın aksine sabit bir şekilde listelenmiyor yani Power, Menü, ileri, geri diye tuşlarda bir ibare yok rastgele bir tuşa basıyorsunuz açılan menü tuşların üstüne konumlanıyor ve güncel menüye göre basacağınız tuş açılan sayfada beliriyor, bazılarınız beğenebilir bazılarınız beğenmeyebilir bence gene fena değil. Menülerde gezinme ise kolay, yormuyor çok ta karışık değil zaten.


Düşük Mavi Işık

Bana göre bu biraz aldatmaca gibi Level 0,1,2,3,4 olmak üzere 5 tane derecesi var ama 1 yaptığınızda bile görüntü pek kullanılır olmuyor ekran Sıcak tonlara kayıyor, ben kullanmadım mesela o yüzden benim için boş bir şey oldu.


Vivid Pixel

Reklamını yaptığı bu özellikte 4 derece ama sadece ilk dereceye aldığımda bile gene ekrandaki yazılar pürüzlü hale geldi, bana göre bu iki özellik tamamen balon gene de fazla olsun az olmasın mantığıyla kenarda dursun kullanacak olanlara faydası olur.


Built-in TV Tuner

Serinin önceki modellerinin aksine Monitörde bu özellikte mevcut sanırım TV için kullanacakların işine yarayacak bir şey, netten baktım görüntü sinyalini dönüştürürken bazı zamanlarda extra dönüştürücü gerekiyormuş bu monitör bunu ortadan kaldırıyor.


Film - Dizi Performansı

Çoğumuz filmi açıp karşı koltuğa uzanırız ve yatarak izleriz bu gibi durumlarda çoğunlukla monitöre göre biz biraz aşağıda oluruz eğer TN panel bir monitörde filmi izliyorsak çok bariz şekilde görüş kaybı yaşarız hatta öyle ki sahne heyecanlı ve karanlıksa yerimizden

kalkıp gidip bakarız olayı görmek için işte bütün bunlar için IPS müthiş bir çözüm, aynı durumları yaşayan birisi olarak faydasını burada çok net gördüm. Resmen : "İşte budur !" diyeceksiniz, yatağınıza yattığınızda görüntünün aynı kalması çok hoşunuza gidecek :)
IPS olayının da biraz farkı var mı yok mu emin değilim ama görüntü biraz daha kaliteli geldi gözüme, özellikle 720p bir film açınca dedim ki film izlemek şimdi çok daha güzel çünkü renkler TN panele göre daha doğru ve canlı ! Hareketli sahnelerde gölgelenme veya yırtılma gibi herhangi bir sorun yok endişe etmeyin.

Sonuç olarak film izleme kalitem çok ciddi oranda arttı hatta bu monitörün en büyük artılarından birisi bu oldu bana, sizde benim gibi uzaktan, yatarak, karanlıkta film izlemeyi seviyorsanız IPS monitörler bunun için en iyi çözüm.


Oyunlardaki Performansı Tepki Süresi

IPS monitörde oyun oynanmaz gibi saçma bir görüş artık pek kalmadı ama gene aklında şüphe olan varsa yazayım IPS panelin görüş açısı ve renk doğruluğuna alışan bir insan bir daha çok zor TN panel kullanır oyunlarda da belirgin bir problemi olmadığı için(4ms-5ms olacak) monitör dünyasında artık IPS, PLS, VA paneller daha popüler ve değerli, profesyonel oyuncular zaten 144Hz 1ms alsın.

Oynanılan oyunlar ; Batman Arkham Knight, GTA 5, Far Cry Serileri, Shadow of Mordor, Mafia 3, Witcher 3, Rise of Tomb Raider, Watch Dogs 2 bunları yazmak bile gereksiz ama gene de belki birilerinin aklında şüphe falan vardır kısacası gecikme tarzında bir sorun yok aksine yüksek renk doygunluğu ile oyunun keyfine varıyorsunuz.

Kullanıcı ResimleriDriver

Herhangi bir driver dosyasına ulaşamadım, Nvidia Control Panel'de Ancor Communications diye görünüyor cihaz.


Optimum Ayarlar

Asus'u bu konuda sevdim, AOC'ya göre ayarları çok daha basit ve hemen günlük kullanıma ideal hale geliyor hatta çoğu kişi için kutudan çıktığı andan itibaren bile kullanılabilir ama benim gibi hep daha fazlasını arayanlar için gene ufak ayarlarım var :)

Scenery Mode

Brightness : 80
Contrast : 85
Saturation : 45
Color Temp : Normal
Skin Tone : Natural

Sharpness : 30
Aspect : Full
VividPixel : 25
ASCR : ON

Panel değişikliği olmadığından VX239H, VC239H modellerinde de aynı ayarları kullanabilirsiniz.

+74Hz OC ederseniz bu monitörden alacağınızın en iyisini alırsınız.

Yaptığınız ayarlar alttaki testleri geçmesi lazım yoksa siz olmayan yanlış renkleri görürsünüz.

http://www.lagom.nl/lcd-test/contrast.php

Bu linke tıkladığınızda karşınıza çıkan renk skalasının hepsini ayrı ayrı görmeniz gerekiyor, dört beş tane kutucuğu aynı renk görüyorsanız kontrast ayarlarınızda bir yanlışlık vardır.

http://www.lagom.nl/lcd-test/black.php

Bu linke tıkladığınızda karşınıza çıkan siyah kutuların hepsini ayrı ayrı görmelisiniz, dört beş tane kutucuğu aynı renkte görüyorsanız siyah renk ayarınız yanlıştır.


74 Hz Overclock Anlatımı (Nvidia için)

Nvidia Denetim Masası >> Çözünürlük Değiştirme >> Özelleştir >> Ekranın görüntülemeyeceği çözünürlüklere izin ver >> Özel Çözünürlük oluştur >> Yenileme Hızı "74" girip Test'e basıyoruz eğer ekranda "Out of Range" yazısı çıkıyorsa Enter'a basın ve bu işlemi

devam ettirmeyin >> sorunsuz olduysa ekran gidip gelecek ve size kaydedilsin mi diye soracak "Evet" diyeceksiniz >> Özel 1920x1080, ilerleyen Yenileme Hızı 74Hz olanı seçip "Uygula" deyiniz ve hazır.Bunun bana faydası ne ?

Birincisi yapar yapmaz zaten ne kadar daha canlı hale geldiğini göreceksiniz.

İkincisi oyunlarda 60Hz=60Fps olan limitiniz artık 74Hz=74Fps'ye çıkmış bulunmaktadır.

Teknik Özellikler

3 Yıl Garanti
Panel boyutu 23"
Ekran Oranı 16:9
Tepki Süresi 5ms (GTGσ)
Çözünürlük 1920x1080
Kontrast 80000000:1
Parlaklık 250 cd/m²
Renkler 16.7M
Görüş Açısı 178°(H)/178°(V)
Flicker Free Var
Girişler VGA, DVI, HDMI
Kulaklık girişi Var
Hoparlörler 1.5W x 2 Stereo RMS
HDCP Var
Aktif Tüketim 22W
Bekleme Modu <0.5W
VESA Bağlantısı 100x100mm
Ağırlık (kg) 3.5
Fiziksel (W×H×D) 533.2x387.11x204.42mm (Tabaklı)
Fiziksel (W×H×D) 533.2x322.11x54.83mm (Tabaksız)
Yönetmelik Onayı Energy Star®, BSMI, CB, CCC, CE, CEL level , CU, EPEAT (Silver) by region , ErP, FCC, J-MOSS, PSB, RoHS, TCO6.0, UL/cUL, VCCI, WEEE, WHQL (Windows 8.1, Windows 7), MEPS, RCM, TUV Flicker-free , TUV Low Blue Light

VX239H'dan farklı olarak yeni alınan Onaylar :
EPEAT (Silver) by region , J-MOSS, PSB, TCO6.0, MEPS, RCM, TUV Flicker-free , TUV Low Blue Light
Hakkında
Konum: İstanbul, Gaziosmanpaşa
Meslek: Bilgisayar | Rehber Yazarı | Makine Mühendisi
İlgi Alanları: Teknolojik her aleti kurcalamak, tamir etmek :)
Forum İmzası:
Insta/MuhendisMuratt - Teknik Servis, Danışmanlık, Tamir Bilgisayar, Monitör, Telefon, TV, Modem
Bana duyulan güveni kaybetmektense, bütün paramı kaybetmeyi yeğlerim. (2010'dan beri gururla)
Windows 10 20H2 EFSANE KONU | ASUS Modem Ayarları, Güncel FW | Splash Pro Full HD Dizi, Film
Samsung Android Rehberi, Good Lock | TRnin En Büyük Amazon Rehberi | Corsair Global RMA Rehberi
TP-Link Archer TX3000E Wi-Fi 6 PCI-E | Sandisk Global RMA Rehberi | Türksat 4A Uydu Rehberi
Forum İkinci El İmzası:
En büyük sermayem, sunduğum güven.
Instagram.com/MuhendisMuratt
tinyurl.com/MMReferences
tinyurl.com/MMSatislar
Hakkımda:
Instagram.com/MuhendisMuratt
-10 yıldır Teknolojinin içinde
-Dahili, Harici bileşenlerde tecrübe sahibi
-Bakım, Onarım, Tamir işlerine yatkın
-E-ticaret meraklısı ve Rehber yazarı
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
intel
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
turkcell
ISS
Türk Telekom
Oyun Platformu
PC
Takım
Beşiktaş
TV
LG
Ses Sistemi
Logitech
İşlemci
Intel
Anakart
ASUS
Sabit Disk
Samsung
Ekran Kartı
Asus
Modem
Zyxel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 34 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 sa. önce
Mesaj Sayısı: 72.863
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 79.201
İkinci El Bölümü Mesajları: 170
Konularının görüntülenme sayısı: 17.639.178 (Bu ay: 41.414)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 21.655 (Bu hafta: 2)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.