Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (576. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Farklı kapasitör kullanan strixler var piyasada, sanırım Asus'ta ne kullanacağına karar verememiş bir türlü.
    https://benchlife.info/asus-rog-strix-rtx-3090-tear-down/
    https://www.techpowerup.com/review/asus-geforce-rtx-3090-strix-oc/3.html

• ziondasonisyan kullanıcısına yanıt
    hayır dur 5060 cıkacak 4070superden %30 daa performanslı ve ucuz olacak
  • Üretim düşük parça sıkıntısı var zaten psu kıtlığıda baş gösterdi halihazırda geliştirilen birkaç oyundan sonra başka oyunda gelmez.
    Virüsü unutmuşum artık öbür tarafamı odaklansak acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 26 Eylül 2020; 2:13:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu evgalar bize gelene daha neler çıkacak acaba
  • TR stoklarından haber alabilen oldu mu hiç arkadaşlar?
  • Blackworms kullanıcısına yanıt
    Abd'de bile stok yok tr'ye gelse bile çok az gelecek sanırım.

Bu arada yurt dışı stoklar ekimin sonuna kadar ertelemeye başlamış. Ciddi ciddi Kasım ayında bile stok kovalayabiliriz.

• Arkadaşlar başka bir 3080 konusuna bir yazı yazdım, RTX 3080 alırken bu yazdıklarıma dikkat edebilirsiniz,çökme sorunları ile ilgili ilginç bilgiler veriyorlar;
    https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/145731800
  • 4k 144hz bir monitör yoksa eğer 3080 ile 3090 arasında ne fark olucak alan için? Yani burada almayı düşünrnler var gördüğüm kadarıyla %20 performans için okadar fiyat farkı çok saçma değilmi? Yoksa benim cahili olduğum bi durummu var?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Size bir sorum var reddit ' deki her kullanıcının mesajını bu kadar neden ciddiye alıyorsunuz ? Herkes hardware expert mi orada ?
  • merak ettim 3090 la nvlink yapılır mı,çift 3090 lu kovboy olur mu acaba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phantom_coal -- 26 Eylül 2020; 7:37:52 >
  • Ott0man O kullanıcısına yanıt
    4k da 3080 çok mutlu etmez ama 3090 eder. Bu yüzden parası olan gayet alabilir. 3080'nin ortalama 60 fps verdiği oyunda sık sık 52-53 fps gibi değerler olacaktır. Aynı yerde 3090 61 62 fps olacak. Mutlu edecek.

• quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

4k da 3080 çok mutlu etmez ama 3090 eder. Bu yüzden parası olan gayet alabilir. 3080'nin ortalama 60 fps verdiği oyunda sık sık 52-53 fps gibi değerler olacaktır. Aynı yerde 3090 61 62 fps olacak. Mutlu edecek.
    18K ekran kartına verince otomatik mutlu olunur zaten manyaq, a101 den persembe günü sabah 39.90 a alınan Piranha marka oyuncu ultra ganing mouse bile mutlu ediyor insanları

• Bir teknoloji kanalında bahsetmişlerdi. Kara cuma, xmas, geliyor, ABD ve Avrupa alışveriş çılgınlığına hazırlanıyor, haliyle üreticiler stoklarını o pazarlara kullanacaklarmış. Stok sıkıntısı buralarda sürer yani.
  • EVGA resmi olarak açıklama yaptı. 6 POSCAP uygulamasının QC’yi ve günlük uygulamaları geçemediği ve dolayısıyla 4+2’ye döndüklerini söylüyor. FTW3’lerin gecikmesi bu sebeptenmiş. İnceleme yapanlara erken yolladıkları için bu değişiklilerin olmadığı ürünler yollanmış.

“Hi all,

Recently there has been some discussion about the EVGA GeForce RTX 3080 series.

During our mass production QC testing we discovered a full 6 POSCAPs solution cannot pass the real world applications testing. It took almost a week of R&D effort to find the cause and reduce the POSCAPs to 4 and add 20 MLCC caps prior to shipping production boards, this is why the EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 series was delayed at launch. There were no 6 POSCAP production EVGA GeForce RTX 3080 FTW3 boards shipped.

But, due to the time crunch, some of the reviewers were sent a pre-production version with 6 POSCAP’s, we are working with those reviewers directly to replace their boards with production versions.
    EVGA GeForce RTX 3080 XC3 series with 5 POSCAPs + 10 MLCC solution is matched with the XC3 spec without issues.

Also note that we have updated the product pictures at EVGA.com to reflect the production components that shipped to gamers and enthusiasts since day 1 of product launch.
    Once you receive the card you can compare for yourself, EVGA stands behind its products!

Thanks
    EVGA”

https://forums.evga.com/m/tm.aspx?m=3095238&p=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blackworms -- 26 Eylül 2020; 9:46:58 >

• arkadaşlar 3080 icin ( strix oc bekliyorum) ilk başlarda 6 7 bin tl ye alına bilinecek denildi. sonra bu fiyat daha kart gelmeden yükselmeye başladı. türkiyede satış fiyatı önce 8 bin tl sonra 9 derken şimdi yoğun talep üzerine 10 bin tl hatta 11 12 bin liraları göreceği söyleniyor.

şimdi size sormak istediğim vram i düşük bir ekran kartı için bu paralar vermek artık gerçekten mantıklımı artık. fiyatın bir cazipligi ve ürünün bir cazipligi kalmadığını düşünüyorum. yurt dışından almak doların düşmesini beklemek filan hayal olur bizim icin. durum dahada kötüye gidiyor.

tavsiyeniz nedir şu durumda.çakal bilgisayar firmaları bu talep patlamasını fırsata çevirdiler. 14 bin tl ye satılması beklenen 3090 ı dün 20 bin tl den satışa sundular ve kapış kapış satıldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Esnaf_TV

arkadaşlar 3080 icin ( strix oc bekliyorum) ilk başlarda 6 7 bin tl ye alına bilinecek denildi. sonra bu fiyat daha kart gelmeden yükselmeye başladı. türkiyede satış fiyatı önce 8 bin tl sonra 9 derken şimdi yoğun talep üzerine 10 bin tl hatta 11 12 bin liraları göreceği söyleniyor.

şimdi size sormak istediğim vram i düşük bir ekran kartı için bu paralar vermek artık gerçekten mantıklımı artık. fiyatın bir cazipligi ve ürünün bir cazipligi kalmadığını düşünüyorum. yurt dışından almak doların düşmesini beklemek filan hayal olur bizim icin. durum dahada kötüye gidiyor.

tavsiyeniz nedir şu durumda.çakal bilgisayar firmaları bu talep patlamasını fırsata çevirdiler. 14 bin tl ye satılması beklenen 3090 ı dün 20 bin tl den satışa sundular ve kapış kapış satıldı.
    Tek kusurlu Vatanbilgisayar değil maalesef. Eğer insanlar 2 kat parayı seve seve veriyorlarsa onlar da .... .... alırlar o parayı.

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    Şu tip faydaları var. Evga görevlisi yada AMD teknik personeli cevap veriyor bazı önemli durumlarda

Hatta burada referans kabul edilen YT de pcb incelemesi yapan kanal sahiplerinin bizzat tartıştığı konular oluyor.

Şu an Kartların çökmesi yada ne zaman stok yenilenecegi gibi merak edilen sorulara daha doğru cevaplar var kısaca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lemartes -- 26 Eylül 2020; 10:31:43 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Neden elimdeki ile yetinemiyorum? Neden sürekli daha iyisini arzuluyorum? r5 2600+1070'im var. Toplasan yılda 5 oyun oynamıyorum. Ama canım DELİ GİBİ 3080 + 4k sistem istiyor. Adım gibi biliyorum ki, ben o sistemi toplasam ve 2 ay sonra 3080 ti çıksa elimdeki sisteme bakıp "çöp lan bu" diyecem. Neden ulan neden?

Bu reklamlar ve pazarlama taktikleri yedi bitirdi bizi...

• 2080 super kovalarken sizin de belirttiğiniz gibi 6-7 bin TL fiyatlar beni de heyecanlandırdı ne diyeyim.2080 super alacağıma 3080 alırım diye düşündüm ve beklemeye geçtim.

Bu kartlara 10k ları vermek mantık çerçevesini bırak benim görüşüme göre saçmalık.Şu anda hep beraber yapmamız gereken sabretmek.

Stokların artması,AMD nin devreye girmesi (girerse) vs gibi durumlar bize fayda sağlayacaktır.

Para s.çp sıvamak isteyenlere lafım yok.
  • 
Sayfa: önceki 574575576577578
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.