Şimdi Ara

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU] (575. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
46.007
Cevap
245
Favori
2.619.484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
97 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 573574575576577
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    cok net bir video olmus. cok merak ettim ucuz ve kalite olarak ayirdigi o komponentler arasinda nasil bir fiyat farki var
  • vatandan ön sipariş verdiğimiz tuf 3080oc ler den hiç haber yok mu yahu :) 3090 lar bile mağazaya geldi dün çıkmasına rağmen
  • Birde bu forumda yerin dibine gomulen. cop kart. msi gaming trio x bu pahalli komponentten 2 tane kullanmis. bazilarinda hic yokken
  • Anlaşıldı bu 3080 leri ilk alanlar için kötü olmuş oldu.Markalar en kısa sürede revize 2.ci versiyonları piyasaya sürecektir.Çok ciddi sorun değil aslında.Bios update ile çözülür.Update gelene kadar uv ile de sorun ortadan kalkar.Navi kartlarda bu crash sorunu çok rastlanıyor.Bundan dolayı uv yapmak şart 5700 veya xt lerde.
  • diğer marka modellerde kullanılan kapasitörler şurada listelenmiş. evga ftw3'te 2 tane var kaliteli. 4 ucuz kapasitör. asusta strix ve tuf'ta hepsi kaliteli kapasitör
    https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/izhpvs/the_possible_reason_for_crashes_and_instabilities/g6jivta?utm_source=share&utm_medium=web2x&context=3
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Güzel paylaşım hocam asus alacağız, bu belli oldu.
  • [__Zahid__] kullanıcısına yanıt
    Açıkcası asus'u görünce ftw3'den bile soğudum. GN'de ftw3 için 6 tane kalitesiz kapasitör bulunan bir versiyonu var. Hadi o test ürünü dersek bile asus yanında yine altta kalmışlar.
  • beyler rica etsem ingilizce bilen bi arkadaşımız bu video'yu kısaca özetleyebilir mi. not: bende 3080 alacağım
    https://www.youtube.com/watch?v=x6bUUEEe-X8
  • https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/izhpvs/comment/g6k2dl6

O mevzu tamamen bir teori. Bu commenti incelerseniz anlarsınız dostlar. Bunun ucuzu pahalısı yok commentte de anlatıldığı gibi, ikisi birbirinin tam bir alternatifi değil. Kullanım senaryosuna göre hangisinin kullanılacağı değişiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kısacası reddit'te paylaşılan listeye göre

ASUS (MLCC) Seramik Çip Kapasitör kullanmış.

Bir kaç marka Tantalum Solid Kapasitör kullanmış.
  • Alttaki fotoğraf amd rx vegadan.

NVIDIA RTX 3000 Serisi [ANA KONU]

Bu kartların zamanında yazılmış makalede mlcc siparişini bugün veren bir şirket kapasitörlere 4-5 ay sonra kavuşabiliyor yazıyor süreyi kısatmak isterse 2 kat fazla ödeme yapması gerekiyormuş.
    Dünyanın şuanki haline bakarsak bu süre çok daha fazladır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 26 Eylül 2020; 1:8:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanitarium8787

beyler rica etsem ingilizce bilen bi arkadaşımız bu video'yu kısaca özetleyebilir mi. not: bende 3080 alacağım
    https://www.youtube.com/watch?v=x6bUUEEe-X8
    GPU'unun hemen arkasındaki 6'lu güç kapasitörlerinde bazı markalar ucuza kaçıp 6'sını birden ucuzundan kullanmış, bazıları 1 veya 2 tanesini kaliteli, kalanlarını ucuzundan kullanmış. Hepsini ucuz kullanan kartlar (zotac trinity, gigabyte) sıcaklıklar normalken GPU boost yaptığında (işlemcideki turbo boost gibi) oyunlardan atabiliyormuş. Dediğine göre büyük bir problem değil, eğer aşırı sıcaksa kasanın içi 50-100 mhz downclock veya firmware update ile çözülebilir diyor.

Benim amazon.de'den zotac trinity önsiparişim duruyor çekmedim. Downclockla beraber en fazla 3-5 fps birşey farkeder ama tabi yeni aldığın birşeyin böyle olması biraz kıl bi durum.

• Dante kullanıcısına yanıt
    hah ben 4060 ı bekleyecem 3090dan 10 kat güclü olacak. 3 yıl daha sabredin . nie 3080 alıonuz satmaya kalkcanız sonra aağ olmaz ama ,
    bu uzar gider boş yapma. MSF oynayan kim 7/24. sanki competitive. Film izliyormuş gibi oynuyor insanlar.
    10gb 3080 cok cok da yeter. 4070 e geçer zaten 2yıl sonra Ağlamaya devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nirv

GPU'unun hemen arkasındaki 6'lu güç kapasitörlerinde bazı markalar ucuza kaçıp 6'sını birden ucuzundan kullanmış, bazıları 1 veya 2 tanesini kaliteli, kalanlarını ucuzundan kullanmış. Hepsini ucuz kullanan kartlar (zotac trinity, gigabyte) sıcaklıklar normalken GPU boost yaptığında (işlemcideki turbo boost gibi) oyunlardan atabiliyormuş. Dediğine göre büyük bir problem değil, eğer aşırı sıcaksa kasanın içi 50-100 mhz downclock veya firmware update ile çözülebilir diyor.

Benim amazon.de'den zotac trinity önsiparişim duruyor çekmedim. Downclockla beraber en fazla 3-5 fps birşey farkeder ama tabi yeni aldığın birşeyin böyle olması biraz kıl bi durum.

Alıntıları Göster
    Bu durum 6 ay veya 1 yıl sonrasına geri dönülmez sorunlara sebep olabilir mi acaba?
    Garanti sürecinde olması değişimle falan sonuçlanır ama servise verme, bekleme falan derken uğraştırır. Hele garanti sonrası saatli bomba gibi olur mu acaba diye düşündüm ve risk almamak daha mantıklı geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wey-Yu

Alttaki fotoğraf amd rx vegadan.

Bu kartların zamanında yazılmış makalede mlcc siparişini bugün veren bir şirket kapasitörlere 4-5 ay sonra kavuşabiliyor yazıyor süreyi kısatmak isterse 2 kat fazla ödeme yapması gerekiyormuş.
    Dünyanın şuanki haline bakarsak bu süre çok daha fazladır.
    Belki de bu yüzden ASUS kart'lar henüz piyasaya tam olarak sürülmedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nirv

Alıntıları Göster
    hocam çok teşekkür ederim. emeğinize sağlık

• carman1tr kullanıcısına yanıt
    Açıkçası sanmam, Zotac özellikle 5 sene uzatılmış garanti veriyor zaten. Overclock falan girişmeyeceksen zaten dert etmeye gerek yok. Ama tabi zamanım var, beklerim diyorsan bekleyip görmek lazım.

İlk mesajın hemen üstündeki diğer reddit linkinde elektrisyen bi arkadaş kullanılan ucuz ve pahalı kapasitörlerin aslında kalite farkı çok yaratmadığını söylüyor, daha ilginci ikisininde artı ve eksi yanları varmış. Açıkçası geçmiş tüm kartlarım zotac'tı, ne garantisinde ne kartlarda bir sorunla karşılaştım.

Yeni üst seviye sistem toplayıp rx 550 aldım idareten ama artık gına geldi.3090 bulsam stokta onu alacağım ama kart yok piyasada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyaqçocuk

Açıkcası asus'u görünce ftw3'den bile soğudum. GN'de ftw3 için 6 tane kalitesiz kapasitör bulunan bir versiyonu var. Hadi o test ürünü dersek bile asus yanında yine altta kalmışlar.
    iyice araştırınca redditte rog vs tuflarda da ucuz kapasitör kullanılmış
    her marka aynısı yapıyor maalesef şans meselesine kalmış biraz
    resimde rog strix 4 ucuz kapasitör gözüküyor resimde.https://i.imgur.com/KMHvtXh.png
  • melek12345 kullanıcısına yanıt
    4070 super i bekleyin az sabır lütfen 😁😁

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 573574575576577
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.