M

Binbaşı
10 Ocak 2017
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 783 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Arkadaşlar merhaba, Başlık açık. Ancak bir çok probem var kafamda.


Bu ustalara sorunca hem eski aküyü alıyor hem netteki fiyatın 2 katını çekiyor.


Nette eski akü iade fiyatı ile iadesiz fiyatlar farklı neden?


Bende kendim netten alayım takarım dedim. Ancak;


Ters kutuplu olanlar var mesela şu akü ters kutup mu oluyor? Genelde japon araçlarda varmış.The House Mannyoutube
In depth video on how to disconnect the negative battery terminal to work on your MX5 electircal components. Battery Caps: https://amzn.to/3J7VHwm This might be simple for some, but someone out there has probably never attempted this.
https://www.google.com/sorry/index?continue=https://www.youtube.com/watch%3Ft%3D69%26v%3DzBmOq3lJVxE%26feature%3Dyoutu.be&q=EgQuLZpEGIfAqZgGIhDWwb-jlNxIodvm-EgOBw0FMgFy


Kısaca bu tip akü lazım bana 45 amperlik. Ters mi düz mü bilemedim elimdeki?

Merhaba;


bazı sitelere girerken bu hatayı veriyor tarayıcı. Dns değiştirdim olmadı, güvenli internet zaten kapalı ama kapatıp açtım olmadı. Tek bilgisayar değil bütün cihazlarda aynısı oluyor haliyle sorun sağlayıcı kaynaklı.


Var mıdır bir çözümünü bilen?

İyi günler vr600 kullanıyorum hattım çok kötü ancak daha kötüsü modem ilk bağlandığında yüksek hızdan bağlanıyor ve max hızı yüksek gösteriyor. 5sn sonra ise max hızı bağlandığın hızın bile altına düşürüyor ve snr değeri 8'in altına düşüyor dolayısı ile stabil bir bağlantım olamıyor.


Teknik destek istesem hızımı 10bit'e sabitleyecek durumu düzeltecekler ama ben istemiyorum sabitlenme vs. Resimdeki örnekte modem ilk başta 12500 kbps gibi bir hıza bağlanmış olsa snr değeri 8'in üstünde olacak ama direk 13.5'e bağlanıyor sonra snr düşüyor. İlk bağlandığında 8.5'ti mesela.


Bu modemin max bağlantı hızını ayarlayabileceğim bir yer var mı acaba?


Tp link vr600 snr değeri düşmesi
Test sistemi: 5600x (4.725mhz), 2x16 ddr4 ram (az subtiming vardır), Ref tasarım 6800xt şeklindedir. Her test çok zaman aldığı için bir kere çalıştırılmıştır. Bütün testlerde performansı düşürse dahi Smart Access Memory açıktır. Sistemin 1080p performansını arttırmak için biraz daha subtiming ile uğraşılabilir. Özellikle bu çözünürlükte işlemci limitine çarptığımızı düşünüyorum.

Bütün oyunlar (rdr2 hariç) kendi içinde bencmark bölümü olan ve karşılaştırma yapabilmek için içinde hazır preset bulunduran oyunlardır. Karşı test sonuçları güvenilir sitelerden alınmıştır. İçerikte hatalar olabilir, uyarılırsam düzeltme yapılır. Test işi düşündüğümden zor çıktığı için biraz başım ağrıdı hataları görenler lütfen uyarsın.

Oyun listesi:

Shadow of tomb raider, Rdr 2, Godfall, Ac valhalla, Ac odyssey, Gears 5, Far cry 5, Far cry new dawn, Horizon zero dawn, Strange Brigade, Forza Horizon 4, Borderlands 3, Metro Exodus şeklinde olacaktır. İmkan dahilinde yukarıda bulunan gereksinimleri karşılayan oyun testi istenebilir.

Fire Strike:https://www.3dmark.com/fs/24140017

Fire Strike Extreme:https://www.3dmark.com/fs/24316614

Fire Strike Ultra:https://www.3dmark.com/fs/24316668

Time Spy:https://www.3dmark.com/spy/16240104

Time Spy Extreme:https://www.3dmark.com/spy/16239299

Port Royal:https://www.3dmark.com/pr/656585


1- İlk oyunumuz Forza Horizon 4:

1080p ultra preset


4k ultra preset
2k ultra preset

2- 2.oyunumuz Gears 5.

1080p ultra preset

2k ultra preset
4k ultra preset

3- Sıradaki oyunumuz Borderlands 3

1080p badass preset dx12

2k borderlands 3 badass preset dx12

4k borderlands 3 badass preset dx12

4- Sıradaki oyun Assasins Creed Valhalla

1080 ultra high preset Bu oyunda tam örnek test bulamadım bulanlar gönderebilir
2k ultra high preset

4k ultra high preset

5- Sıradaki oyunumuz Shadow Of The Tomb Raider

1080p highest preset + Taa

2k highest preset+Taa
4k Highest preset+Taa

<p class="ql-align-justify">6- Sıradaki oyun Strange Brigade bütün testler dx12 ultra Preset ve async comp. on şeklinde yapıldı. Vulkan olsa daha iyi sonuçlar alırdık amd kart ile muhtemelen. </p><p class="ql-align-justify">
</p><p class="ql-align-justify">1080p test sonuçları</p><p class="ql-align-justify">
</p>


<p class="ql-align-justify">
</p>

2k Test Sonuçları;
4k test Sonuçları:
7- Sıradaki oyun Far Cry 5; Ultra preset kullanıldı zaten işlemci limitli bir test

1080p Sonuçları:

2k sonuçları:

4k sonuçları:
8- Far cry 5 yapınca sırada New Dawn yapmamak olmazdı. Sıradaki oyun Far Cry New Dawn Ultra preset. Bu oyunda normalden bile düşük fps alıyoruz suçu işlemciye atarak testlere devam

1080p
2k sonuçları;

4K sonuçları;

9- Sırada yeni oyunlardan Godfall var. Sadece 2k ve 4k testi yaptım ve Epic preset seçildi.

2K sonuçları:

4K sonuçları:

10- Sıradaki oyun Assasins Creed Odyssey. Ultra High preset ve sadece 2k-4k Yapıldı. Özellikle 1080p ve 2k'da işlemciden dolayı düşük skor alıyoruz.

2K tesleri;
4K Testleri;
11- Yeni oyunumuz Horizon Zero Dawn; 1080p için karşılaştırma bulamadım. Bütün testler ultimate quality preset ile yapıldı.

1080p;
2K test;

4K Sonuçları:

Ayrıca eski test skorum arada ne değişti bilmiyorum: aşağıdaki testte oyun eski versiyon belki oradan değişmiştir bir şeyler.
12- Artık oyunların sonuna geliyoruz. Sıradaki oyun Metro Exodus. dx12 ultra detail kullanıldı. Bu oyunda 1080p ve 2k'da işlemci limiti düşük puana neden oldu ancak 4k'da gerçek gücümüzü gösterdik.

1080p testi:

2K testi;
4K testi örneği;

13- Ve geldik son oyunumuza Red Dead Redemption 2. Bu oyunda sabit preset olmadığı için oyun ayarlarını bırakıyorum. Bu ayarlar kitguru sitesinden alınmıştır. Link: https://www.kitguru.net/components/graphic-cards/dominic-moass/amd-rx-6800-xt-review/17/

Ayarlar:Test Sonuçları: 1080 ile başlıyoruz;

2K sonuçları:
Ve son olarak 4K sonuçları:
Böylece testleri bitirdik arkadaşlar. Umarım yararlı olmuştur.

Forumda sanırım bir ilk sanırım. ln2 tayfası gelmeden dünya tek kart grafik rekorunu ülkemize getirdim.

Uzun süre 1080p monitör ile geçirince hazır fiyatlar artıyor aldık aldık diyerek 4k bir monitöre geçiş yaptım. Daha sonra elimde diğer monitör hala durduğu için ikisini birden karta bağlayarak görüntü karşılaştırması yapınca arada fark göremedim.


Yani ne fark bekliyordun ki? Denebilir elbet ama 1080p ile 4k arasında en azından gözle bakınca "hakkaten fark var" dedirtecek yeri bulmak cidden zormuş.Aşağıya bir kaç resim koyuyorum. Resimler direkt olarak telefon ile çekildi. İlk resimler 4k diğerleri 1080p ekrandan aşağı yukarı aynı uzaklıktan aynı yere odaklayarak çekmeye çalıştım. Şimdi öyle karşılaştırma olmaz arada o var bu var şu var diyenler olacaktır. Evet biliyorum burada bilimsel analiz yapmıyorum sadece gözümle gördüğüm şeyi çok üzerine düşünmeden paylaşmaya çalışıyorum.


NOT: resimlerde sanki ekranda bol delikli gazlı bir bez varmış gibi çıkıyor muhtemelen telefon ile ekranın yenileme hızında yaşadığı uyumsuzluk yüzünden. Genel olarak ayrıntılara %500 zoom yaparsanız fark bulursunuz elbet.
Arkadaşlar sadece bende mi böyle bir sorun var bilmiyorum ama oyunlar günden güne daha zor olmaya başladı.

Bir forza'ya giriyorum her yerde ayrı menü var, rage 2'ye giriyorum keza aynı. 50 tane menü var. anthem keza aynı. oyunu çözmek zaten en az 3-4 saat alıyor oda yarım yamalak. bunalmaya başladım bu gereksiz ayrıntıdan.

Sizlerde durum nedir acaba? bundan zevk alan var mı?
Arkadaşlar merhaba,

Aracımı folyo ile kaplamak istiyorum kaplama yapan yer 600tl extra ücret istiyor ruhsat işlemleri için. Bende kendim yapabilir miyim diye bir araştırma yaptım ancak bütün bilgiler en yakın 2-3 senelik. Yakın zamanda yaptıran varsa aramızda tecrübelerini paylaşabilir mi acaba?
Arkadaşlar pc için hiç bir şekilde z906 üzerinde set olmadığı, 7.1 olarak hiç ise hiç bir şey olmaması neden ile 7.1 home theater alarak pc'ye bağlamak istiyorum.

Ancak bu aletlerde pc'nin onboard ses kartına girecek şekilde bir analog çıkış yok. Peki pc'den aldığım 7.1 sesi nasıl home theater'a bağlayabilirim acaba? hdmi veya başka bir giriş ile olur mu?

Bu işlerin cahiliyim kusuruma bakmayın.

anakartın giriş çıkışları:

Home theater ile pc bağlantısı
çözüldü teşekkürler.
Hakkında
Konum: İstanbul, Kadıköy
Forum İmzası:
Nadiren 10 gb vram'in yetmeyeceğini söylediler
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 gün önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 1.804
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.002
İkinci El Bölümü Mesajları: 12
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 400)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.306 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.