Binbaşı
14 Ocak 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 169 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaslar bu adamlar birçok kasaya piyasa altı fiyat çekmişler. firma ile ilgili kötü duyumu olan var mı?

sanki batan geminin mallar gibi hissetim.
Arkadaslar ekran kartini degistirdim ve baslikta yazan kart 2080 ti lar icinde nispeten guc tuketimi fazla olanlardan biri, 2x 8pin 1x 6pin baglanti istiyor.

Halihazirda Corsair GS700 kullaniyorum ve sadece 2x 8pin baglantiya sahip.

Esas sormak istedigim bu karti Satalardan converter ile baglayacagim 3. bir PCIE ile kullanir miydiniz? yoksa saglikli olmasi acisindan yeni bir PSU mu almali?

Alicaksak 750 yeterli olurmu yoksa daha ustlere gitmeye gerek varmi?

Su anki PSU asla sorun cikarmayan gayet guzel bir komponent. eger alirsam yine Corsair almak isterim. tavsiyeleriniz icin simdiden tesekkurler.
Monitor arayislarim sirasinda 3 defa urun iadesi yaptiktan sonra sansimi birazda gittigidiyor n11 gibi firmalarda satilan teşhir etiketli urunlerde denemeyi planliyorum.

Bu sekilde duzgun sorunsu monitor alabilmis arkadas varmi aramizda? yoksa tamamen alinip iade edilmis urunlerin tekrardan birilerine satilmasi amaciyla yapilan bir uygulama mi ?

Direk soru yonelttigim saticilarin bazilari kutu zaten acik oldugu icin kontrol edip olu pixel vs olmadigi konusunda teminat veriyolar, en azindan iade ederken sorun yasamam gibi
sisteminde HoF gtx970 ekran kartı mevcut ve nzxt s340 link model kasa kullanıyorum. Kasa boyutları yeterince sebebiyle hava akışında sorun yaşadığımı düşünüyorum.

Ekran kartı tam yük altında 79derece ye ulasırken i7 6700k işlemcide 60-65 derecelerde dolaşıyor. kasanın yan kapağını açıp çalıştırdıgımda hem ekran kartı hem işlemcide 3-4 derecelik bir düşüş oluyor.

Kasa da toplam 4 fan var 2 intake ve 2 Exhaust olmak üzere. kısaca sanırım bu ulaşabilecegim son nokta soğutma konusunda.

Yeni ekran kartımı rtx 2070 olacak tahminen. blower fan alıp sıcak havayı kasa yerine dışarı tahliye etmeyi planlıyorum.bunun sonucunda kaybım ne olacak?

Blower olmasının bana ne gibi istenmeyen yan etkileri olabilir?
Arkadaşlar 2600 civarına satışa sunulmuş bazı yerlerde. 330-340$ amazon satısı. fena fiyat değil gibi.

Yurtdışında beklenen bir modeldi 27" IPS 144hz 1080p yoktu daha önce.
Arkadaslar hepsiburadadan asus m279q model bir monitor aldim, bilindiği üzere 1440p 144hz paneller biraz sorunlu iyisine denk gelemeye biliyorsunuz, kutuyu acip denediğimde belli yerlerinde dead pixel oldugunu ve backlight bleed seviyesinin yuksek oldugunu farkettim.

simdi ben bukadar teknik detayla ugrasmamak icin degisim tamirat gibi konulara hic girmeden iade hakkimi kullanmak istiyorum. cayma hakkimi basitce, acaba hepsi burada kutunun kapagindaki seffaf koli bandi benzeri asus logolu bant sokulup kutu acildi diye sorun cikarir mi?
daha bu proseduru isleten kimse oldu mu aranizda ?
arkadaslar su an adi fiber olarak gecen fakat apartman altindaki kutudan bakir kablo ile standart asus vdsl modeme giris yapilan 20mbit bir baglantim var

resimde goruldugu uzere adsl port kullaniyor.

MH ile gorusup hizimi 35mbit e cikarmak istedigimi bildirdim ve 1 hafta kadar sonra arayip istegimijn iptal oldugunu ve santral mesafemin vdsl kullanima uygun olmadigini bildirdiler.

fakat istersem mudurluge gidip TILGIN modem ile yeni bir altyapi kurulup hizmeti fiber vdsl olarak almam saglanabilirmis.

simdi kafam burda cok karisik. bazi sorularim olacak

1)Su anki modemim vdsl destekliyor fakat bu sistem santral mesafesine daha duyarli oldugu icin mi kullanamiyorum?

2)TILGIN dedigi modem turu bakir altyapiyi aradan cikarip direk fiber kutusundan ethernet kablosu yada fiber kablo ilemi evime ulasicak ?

3)eger sadece apartman icindeki kutu ile 2. kattaki evim arasindaki mesafe ve/veya kablo kalitesiyse sorun, konunun santralin konumu ile ne alakasi var?

simdiden tesekkurler cevaplar icin
Yeni duzenleme ile TT de ideal olan 35mbit hiz icin firmayi arayip sozlesme yaptim, 24 saat icinde hizin yukseltilecegi solendi fakat neredeyse 1 haftadir hiz ayni,

firmayi aradigimda herseferinde bugun icinde yukselir hizini diyorlar.

bole bir durumla daha once karsilasan oldumu? acaba hattim bu hiza musait degil ve sahada bazi ayarlamalar yapmak icinmi oyaliyorlar?
Arkadaslar halihazırda TT 20mbit fiber hizmeti kullanmaktayım, fiber kutusu apartman icindeki bodrum katında ordanda bakır kablo ile evime ulasıyor.

turknet den fiber sorgulattıgımda 16mbit max hız öneriyor.

bu kutu acaba diger firmalara kiralanmamış mı? yoksa apartmanda port olmaması ve bundan dolayı fiber yok gözüküyor olması mümkünmü?

yada TT fiber diye benimi kandırıyor?
Arkadaslar bu BTK nin tavsiye karari vardi yeni AKK listesi vardi.

Bu konu noldu bilen ilgilenen varmi? servis saglayicilarin sitelerine bakiyorum 10 gun kaldi tek bir tarife haber vs yok.

Tavsiyeye uymayacaklar galiba ?
Hakkında
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 5 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.917
İkinci El Bölümü Mesajları: 23
Konularının görüntülenme sayısı: 8.419 (Bu ay: 308)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.323 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.