Şimdi Ara

İstanbul-Çekmeköy ev satın almak istiyorum, nasıl bir yerdir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
40.926
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Başlıkta belirtiğim gibi Çekmeköyden ev almak istiyorum. Şuan istinyede kiradayım.
    İşyerim Maslakta. Fakat burlardan ev almak hayal gibi bir şey fiyatlar uçmuş gitmiş.
    Benim bütçem 120-130larda en fazla.
    Çekmeköyde tavsiye edeceğiniz mahalleler nerler olur ?
    taşdelen
    aydınlar vs..
    -karışık- diye tabir ettiğimiz bölgeler var mı mesela burlarda ?
    Ön bilgi toplamak istedim sadece. Teşekkürler.

• Konu biraz hortlayacak ama ilerde faydalanmak isteyenler bilgilensin diye o bölgede edindiğim tecrübeleri paylaşayım.

Çekmeköy'de hamidiye, mimarsinan ve yeni belediyenin oralar yani şile otoyoluna yakın bölgeler daha kıymetli ve pahalı.

Eski merkez denen Çavuşbaşı caddesine doğru giden yolun oralarda ise fiyatlar çok olmasa bile 20-30 bin tl düşebiliyor. Ama o bölgeler toplu taşıma kullananlar için sorun olabilir. Aracı olanlar için çok fazla sorun yok.

Burada en can alıcı nokta ise Taşdelen.

Evet Taşdelen denilen yerde Çekmeköy'de. Ama Taşdelen'i şile otoyolu ikiye yarıyor. Taşdelen'e yatırım yapacak olanlar turgut özal bulvarı ve mesire alanı yönü yani sultançiftliği mahallesi, güngören mahallesi ya da taşdelen merkez kardium avm ya da en kötü ekşioğlu mahallesine yatırım yapabilirler. Buralar taşdelen'in nezih ve kaliteli muhitleridir.

Gelelim otoyolun diğer tarafı. Yani aydınlar mahallesi, cumhuriyet mahallesi, soğukpınar mahallesi ve taşdelen son durak. Buralarda ilginç şekilde Çekmeköy adı altında fahiş fiyatlar çekiyorlar ve bilmeyen Çekmeköy'den ev aldım diye ciddi kazıklar yiyor. 2 km ilerisi yenidoğan ve Sancaktepe'ye bağlı. Muhit, insan kalitesi, ulaşım vs. hiçbir farkı olmamasına rağmen, aksine ulaşım yönünden Taşdelen'den daha gelişmiş ve tam kalbinde metro istasyonu inşaatı süren Yenidoğan'da şu an 180-190 bin tl ye arakat daire alınabilirken, beyefendiler hapishane camlı bodrum katlara 200-220 bin lira istiyorlar. Neymiş orası Çekmeköy'müş.

Soğukpınar'da birinci kat daireyi almayıp sultançiftliği mahallesinde giriş kat alan insan gördüm. O yüzden o bölgede ev bakanlar uyanık olun. Müteahit ve emlakçıların fiyat politikalarına dikkat edin. Beğendiğiniz dairenin emsalinin Yenidoğan'da ne kadar olduğuna bakın ve bahsettiğim mahalleler için max. 3-5 bin tl den fazlasını vermeyin. Vermeyin ki Çekmeköy adı altında Yenidoğan'dan zerre farkı olmayan bu mahallelerde evler 30-40-50 bin tl farkla satılmasın.

O bölgelerin ciğerini bilen ve sultançiftliği mahallesine yatırım yapmış biri olarak Taşdelen'den ev alacaklara çok ciddi uyarımdır.
  • İnşaat firmamız var ve yaptığımız evlerin bir çoğunu Çekmeköy'de yapıyoruz. Nasıl bir zamanlar Ataşehir para etmezdi şimdi çep yakıyor, Çekmeköy'de öyle olacak.

Bizim evler Ağaoğlu binalarının arkasında kalıyor. 5 daireli bina tümüyle sattık şimdi yeni binaya başlıyoruz.
  • ben beğenmiyorum çekmeköyü.anadolu yakasında idealtepe,küçükyalı tarafları iyidir.ancak burada yeni daire fiyatları orta katlarda 300 civarıdır.bahçe katı seviyesindekiler 190 bin civarıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onboardx

ben beğenmiyorum çekmeköyü.anadolu yakasında idealtepe,küçükyalı tarafları iyidir.ancak burada yeni daire fiyatları orta katlarda 300 civarıdır.bahçe katı seviyesindekiler 190 bin civarıdır.

ah aptal ailem benım 4 sene oncesi küçükyalıda oturuyorduk ne guzel cennet gibiydi ne apaçisi ne hırsızı çok temiz semt idi tasındılar bahcelievlere cehennemi yaşıyorum şu an
  • quote:

Orijinalden alıntı: revenquel

quote:

ben beğenmiyorum çekmeköyü.anadolu yakasında idealtepe,küçükyalı tarafları iyidir.ancak burada yeni daire fiyatları orta katlarda 300 civarıdır.bahçe katı seviyesindekiler 190 bin civarıdır.

ah aptal ailem benım 4 sene oncesi küçükyalıda oturuyorduk ne guzel cennet gibiydi ne apaçisi ne hırsızı çok temiz semt idi tasındılar bahcelievlere cehennemi yaşıyorum şu an

kardeş kötü olmuş genelde bahçelievlerin belli yerleri için iyi diyorlar.onun dışındaki yerleri kötüymüş cidden.buralar bırakılıp gidilmez oralara.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: revenquel

quote:

kardeş kötü olmuş genelde bahçelievlerin belli yerleri için iyi diyorlar.onun dışındaki yerleri kötüymüş cidden.buralar bırakılıp gidilmez oralara.

aynen öyle be dostum orada oturanlar gercekten şanslı istanbulun avrupa yakası resmen öldü istanbul degil insan sokakta yürümeye korkuyor ha beylik düzü silivri vb yerlere taşın diyorlar orada hayat ölmüş resmen bi bakkal cakkal yok kımse kımseyle konusmuyor çok soguk yer en güzel yerler anadolu yakası içmeler küçükyalı çok iyi yerlerdi ama işte ailemin yuzune sen herhalde o civarda oturuyorsun belkı bir gun tasınıyım felan dersın aman diyeyım sana tasınacaksın o civarda tasın

• DAyım ev aldı bikaçç yıl önce çekmeköyden gelişmekte olan bi yer pek bilmem istanbulu ama.
  • üsküdar
  • quote:

Orijinalden alıntı: gencgsli

Arkadaşlar merhaba..
    Başlıkta belirtiğim gibi Çekmeköyden ev almak istiyorum. Şuan istinyede kiradayım.
    İşyerim Maslakta. Fakat burlardan ev almak hayal gibi bir şey fiyatlar uçmuş gitmiş.
    Benim bütçem 120-130larda en fazla.
    Çekmeköyde tavsiye edeceğiniz mahalleler nerler olur ?
    taşdelen
    aydınlar vs..
    -karışık- diye tabir ettiğimiz bölgeler var mı mesela burlarda ?
    Ön bilgi toplamak istedim sadece. Teşekkürler.

Madenlerden alacaksın çekmeköyden ev alacaksan herşey burada emniyet müdürlüğünden tut belediye vs vs madenler ve çamlık mahallelerinden öte geçmeyeceksin bunu bilir bunu söylerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UsainBolt -- 12 Mayıs 2012; 12:04:04 >

• Eniştem aldı 3-4 sene önce memnun şuanda. Merkezi yerlere uzak tek sorunu o(Kadıköy, Beyoğlu vs)
  • arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim..
    uzaklık konusunda haklısınız ama merkezi yerlerde fiyatlar almış başını gitmiş..üstelik evler bu kadar yeni değil..
    aracı olmayanlar için zor olabilir burda oturmak..
    diğer taraftan bu mütahhitlerin yaptıkları ayıp gerçekten insanların parasıyla oynamak bu kadar kolay olamaz.
    demekki ev alırken çok çok çook dikkatli olacağız..
    Allah denk getirmesin bu tipleri bize.zor gerekten
  • Ulaşım tam bir rezalet. Binlerce insanın ikamet ettiği Çekmeköy'e dönen virajın tek şeritli olduğunu söylesem her halde az çok fikir sahibi olursun. Yaşamak için uygun bir yer değil şu an için.
  • Çekmeköy' den ev alan bu arkadaşa danışabilirsin:

http://forum.donanimhaber.com/m_58348578/mpage_1/f_/key_//tm.htm#58392443
  • Konuyu tekrardan canladıracağım kusura kalmayın lakin Çekmeköy'e taşınma durumları var, orayı bilen arkadaşlardan tavsiyem hangi mahallesi iyidir, sosyal yaşam nasıldır, sokakları güvenlimidir, apaçiler var mı vs vs sorulara cevap beklerim, bir de Üsküdar metrosu durağına hangi mahalle yakındır,

Teşekkürler,
  • yeni yapılan yerler, ağaoğlunun yakınları bayağı gelişiyor oradaki mahallelerden alabilirsin, veya arkadaşların dediği gibi madenler ve çamlık mah. fena değildir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bolivya

Konuyu tekrardan canladıracağım kusura kalmayın lakin Çekmeköy'e taşınma durumları var, orayı bilen arkadaşlardan tavsiyem hangi mahallesi iyidir, sosyal yaşam nasıldır, sokakları güvenlimidir, apaçiler var mı vs vs sorulara cevap beklerim, bir de Üsküdar metrosu durağına hangi mahalle yakındır,

Teşekkürler,

Çekmeköy de oturuyorum pm at soruları dönerim sana
  • quote:

Orijinalden alıntı: UsainBolt

quote:

Konuyu tekrardan canladıracağım kusura kalmayın lakin Çekmeköy'e taşınma durumları var, orayı bilen arkadaşlardan tavsiyem hangi mahallesi iyidir, sosyal yaşam nasıldır, sokakları güvenlimidir, apaçiler var mı vs vs sorulara cevap beklerim, bir de Üsküdar metrosu durağına hangi mahalle yakındır,

Teşekkürler,

Sorular yukarıda yazdığım gibi hocam, Üsküdar metro durağına hangi mahalle yakın olacak? Bir de hangi mahallesi iyidir hangi mahalleden ev alma dersin?

Tşk,

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: UsainBolt

quote:

Teşekkürler,

Sorular yukarıda yazdığım gibi hocam, Üsküdar metro durağına hangi mahalle yakın olacak? Bir de hangi mahallesi iyidir hangi mahalleden ev alma dersin?

Tşk,

Mehmet Akif yakın olacak.Mehmet Akif iyidir Madenler dir Çekmeköy ün merkezi ve en yakın yer burası Çamlık Mahallesi de iyidir.İlla bir yere bulaşma diyecek olursam Hamidiye ve Kemerdere Mahalleleri sıkıntılıdır biraz

• 2 sene sonra çekmeköy taraflarını güncelleyelim.

İstanbula iş dolayısıyla geldik ama ev konusu daha da sıkıntılı çıktı. Maaş haliyle başlangıç düzeyinde olunca biraz uzak muhitlerde ev aramaya başladım. Şuan için uygun olan yerlerden birisi çekmeköy. Çekmeköye sene sonuna doğru metro gelecek diyorlar. Metro gelecekse eğer kiralar yükselmeden ev bulmak mantıklı olur. Hamidiye, çamlık ve madenler bu 3 yerden birisinden ev bulsak nasıl olur? İşyerim kozyatağında ama benim haftanın 2-3 günü (Belki her günü) karşıya geçmem gerekebilir.
  • Konu biraz hortlayacak ama ilerde faydalanmak isteyenler bilgilensin diye o bölgede edindiğim tecrübeleri paylaşayım.

Çekmeköy'de hamidiye, mimarsinan ve yeni belediyenin oralar yani şile otoyoluna yakın bölgeler daha kıymetli ve pahalı.

Eski merkez denen Çavuşbaşı caddesine doğru giden yolun oralarda ise fiyatlar çok olmasa bile 20-30 bin tl düşebiliyor. Ama o bölgeler toplu taşıma kullananlar için sorun olabilir. Aracı olanlar için çok fazla sorun yok.

Burada en can alıcı nokta ise Taşdelen.

Evet Taşdelen denilen yerde Çekmeköy'de. Ama Taşdelen'i şile otoyolu ikiye yarıyor. Taşdelen'e yatırım yapacak olanlar turgut özal bulvarı ve mesire alanı yönü yani sultançiftliği mahallesi, güngören mahallesi ya da taşdelen merkez kardium avm ya da en kötü ekşioğlu mahallesine yatırım yapabilirler. Buralar taşdelen'in nezih ve kaliteli muhitleridir.

Gelelim otoyolun diğer tarafı. Yani aydınlar mahallesi, cumhuriyet mahallesi, soğukpınar mahallesi ve taşdelen son durak. Buralarda ilginç şekilde Çekmeköy adı altında fahiş fiyatlar çekiyorlar ve bilmeyen Çekmeköy'den ev aldım diye ciddi kazıklar yiyor. 2 km ilerisi yenidoğan ve Sancaktepe'ye bağlı. Muhit, insan kalitesi, ulaşım vs. hiçbir farkı olmamasına rağmen, aksine ulaşım yönünden Taşdelen'den daha gelişmiş ve tam kalbinde metro istasyonu inşaatı süren Yenidoğan'da şu an 180-190 bin tl ye arakat daire alınabilirken, beyefendiler hapishane camlı bodrum katlara 200-220 bin lira istiyorlar. Neymiş orası Çekmeköy'müş.

Soğukpınar'da birinci kat daireyi almayıp sultançiftliği mahallesinde giriş kat alan insan gördüm. O yüzden o bölgede ev bakanlar uyanık olun. Müteahit ve emlakçıların fiyat politikalarına dikkat edin. Beğendiğiniz dairenin emsalinin Yenidoğan'da ne kadar olduğuna bakın ve bahsettiğim mahalleler için max. 3-5 bin tl den fazlasını vermeyin. Vermeyin ki Çekmeköy adı altında Yenidoğan'dan zerre farkı olmayan bu mahallelerde evler 30-40-50 bin tl farkla satılmasın.

O bölgelerin ciğerini bilen ve sultançiftliği mahallesine yatırım yapmış biri olarak Taşdelen'den ev alacaklara çok ciddi uyarımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 23 Şubat 2018; 16:52:23 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.