Şimdi Ara

Hani İşşizlik Vardı!!! Çalıştıracak İşçi Bulamıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
321
Cevap
1
Favori
17.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Memlekette işşizlik var doğru var, ama insanların çalışmaya isteği yok. Geliyor mırın kırın yok şu kadar isterim yok bunu isterim. Kimsenin çalışmaya gönlü yok.

bilgiler kaldırıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OErdem -- 13 Kasım 2012; 11:32:30 >

• 3-5 milyon kişiyi işe alıyormuş gibi mesaj yazmışsın. İşe başlarken istemek en doğal hak hatta etiktir.

-Mırın kırın yok dandun etmeyin ulan tarzında yaklaşımla daha çooook eleman sirkülasyonu yaşarsınız.
  • "kapitalistin allahıyım"

evet mesajın özeti sanırım budur
  • Kölemi arıyorsun işçimi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reckoning

"kapitalistin allahıyım"

evet mesajın özeti sanırım budur

Aynen katılıyorum
  • başlığı köle arıyorum diye değiştir bence
  • şehır olarak neresı işten daha acıklayıcı bılgıler verırsen ıyı olur bence olanaklar konusu ne alacak nerde nekadara kalacak ne yıyıcek ssk varmı vb vb
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blackankas

Kölemi arıyorsun işçimi ?

lütfen mesajı okumadan cevap atmayalım adam köle arıyorum demiş zaten
  • Vurmayın öldü.
  • İşsizliğin bir çok nedeni var. Bunlardan en büyüğü ise sizin de dile getirdiğiniz gibi çalışma isteği yok. İnsanımız tembel, işler ağır geliyor. Maaşı beğenmiyor yada.

Çevremde serbest olarak çalışanlara bakıyorum da, bir eniştem var, adam 50 yaşına merdiven dayadı, ama yine de çalışıyor. Emekli oldu, buna rağmen klima/kombi montajı yapıyor. Ne zaman onunla konuşsam dile getirir, bu memlekette çalışma isteği ve alışkanlığı yok..

Bir de şöyle bir olay var, sadık çalışan yok. Bir süre sonra işi sarpa sarmaya başlıyor, ağırdan alıyor, maaşın azlığından şikayet ediyor vs.. İş veren olmak gerçekten de zor
  • Sosyal imkanları sıfır olan birçok işyeri işçi arıyor sende bunlardan biriysen aradığın işçiyi biraz zor bulursun.
  • iş beğenmeyenler diyor iş yok diye
  • Ben çalişirin
  • Hele bı oturda soluklan yiyen
  • iş ne onu bi anlatsan
  • dün okan'da ali tezel size güzel bir ayar verdi. açın izleyin.
  • Friksiyonel işsizliğin gerektirdikleri bunlar gayet normal. Açın okuyun.
  • işin detaylarını verirmisin.ücret ne düşünüyorsun sigorta konaklama yeme içme vs. ???
  • Beni komple yanlış anlamak için uğraşmışsınız arkadaşlar. Ben de 3 farklı şirkette çalıştım kendimi geliştirebilmek için yapılan muameleyi gördüm, aldıkları maaşları gördüm, alınan performansı gördüm. Şirket uzak diye yol yardımı veriyoruz, millet her sene işten çıkarır tazminat ödememek için biz yeri geliyor çocuğuna akrabasına yardım edip, destek oluyoruz.

Kredi çekip maaş ödüyoruz aman günü geçmesin insanlar zor durumda kalmasın diye, diğer firmalar maaş ödememek için kırk dereden su getiriyor genede çalışanlar mutlu biz çalışmak isteyen adam bulamıyoruz. Sonuç olarak bana evine ekmek götürecek adam lazım, lay lay yapacak, hayatı tanımadan ahkam kesecek adam lazım değil!
  • 12 saat calısacak 400 lira maaş vericeksin işte sigorta belki yerleri falan silcek öle bişeye köle denir
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.