Şimdi Ara

ferodo disk 15.000km dayandı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Orjinal disk 180.000km giderken bu 15.000de bozuldu. Bilgi paylaşmak için yazıyorum. Bu diskleri ücretsiz değiştirme şansımız varmı faturası yok.

Soğukken problem yok birkaç kez sert fren yapıp ısınınca disk eğilip titremeye başlıyor direksiyon. Soğuyunca düzeliyor. Dökümğ yada malzemesi kusurlu. İnternette başka şikayetletde okudum.

Ferodo disk titreme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E27222C63 -- 19 Haziran 2021; 22:11:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanayide bi parcanin garantiden degistigine hic sahit olmadim

• Şimdi aracı istediğin kadar zorla, frenler ısınsın yine bir şey olmaz. Bende bir atik kullanırım.

Ama bu zaman zarfında diskler sıcakken bir su birikintisi vs. Oldu mu? Bir çok etken vardır! O diskler kötü disk değil

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Bu Ferodo fren balatarı çok dandikti. Acil orijinal ile değiştirmiştik seneler evvel. Diskleri de aynı galiba demek ki.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanayide satarken garanti verdikleri parçaları bile değiştirimiyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akhenatonnn -- 19 Haziran 2021; 23:10:35 >
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt

Feredo kötü bir firma değil ama üretim yeri kaynaklı kalite farkı olabilir arkadasın diskler çin malı olabilir uk yada alman malı olsa sıkıntı çıkmazdı..feredo federal mogul alt markası..federal mogul da dünyadaki en büyük oto yedek parça üreticiler den biridir kısaca feredo iyi markadır

• Vitesle durmayı öğrenin.

• Benzer durum birkaç gün önce kullandığım araçta vardı. Bence sorun tekerlek bilyasında. Bazen frene basınca pedal aşırı titriyor, bazen de hiçbir sorun yok gibi. Balanslar yeni olmasına rağmen direksiyonda hafif titreme var. Diskte sorun olsa sürekli yapar diye düşünüyorum. Soğuyunca diskin düzelmesi mantıklı gelmedi. Tekerlek yalpalı dönüyor bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakuza283 -- 20 Haziran 2021; 2:28:22 >
  • Bunu nasıl gözlemlediniz ? Ayni durum balata için de geçerli.
    Hava kanal soğutmalı diskten mi bahsediyoruz?

Sahte olma ihtimalini göze aldin mi .

quote:

Soğukken problem yok birkaç kez sert fren yapıp ısınınca disk eğilip titremeye başlıyor direksiyon. Soğuyunca düzeliyor. Dökümğ yada malzemesi kusurlu. İnternette başka şikayetletde okudum.

• quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Bunu nasıl gözlemlediniz ? Ayni durum balata için de geçerli.

quote:

Malzeme uretildikten sonra isil işleme tabi tutulmasi gerekir en masraflı prosestir disk uretiminde , sürekli çarpılıp yamulan diskler genelde bu proses uygulanmıyor muhtemelen 3.sinif yan sanayi veyahut sahte ürün çünkü ferodo balatalardan ben çok memnundum

• quote:

Orijinalden alıntı: NextMove

Bunu nasıl gözlemlediniz ? Ayni durum balata için de geçerli.

quote:

Valla kutulu ürün aldım. Başka şikayetlerde var forumlarda. Tabi inip diske bakmadım ama sürerken anlaşılıyor yavaşlarken araba kesik kesik duruyor yalpalama var. Soğuyunca düzeliyor. Torna yaptırdım 1000km sonra yine tekrarladı.

• Polestar191 P kullanıcısına yanıt

Isil işlem en maliyetli proses mi bilmiyorum ama kesinlikle haklısın.  

• Haklısın ama kutulu ürün almak bu döviz kuruyla artan parca fiyatlarında pek bir çare olmuyor.

Sahte ürünlerin yayılımı için spot malların düzenli satış kanallarına karışması bile var.

Mesela adam Feredo Bayii, Biri gidip abi benim komşum pandemide kapattı elinde fazla stok var seninle paylaşsak sen de satıştan ×% kadar kar alırsın denildiğinde, ayni yedek parcaci iki farklı ürün satabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NextMove -- 20 Haziran 2021; 11:40:4 >
  • Yedek parçaları olabildiğince distribütörden almakta fayda var. Ferodo balata var 25bin km oldu takılalı çok memnunum. Ne ötme ne ses sorunu. Otosupermarket.com dan almıştım kendileri ATE distribütörü olduklarından güvenip almıştım UK üretimi gelmişti sanırım bana. Diskleri de oradan alacağım zamanı geldiğinde

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Bu Ferodo fren balatarı çok dandikti. Acil orijinal ile değiştirmiştik seneler evvel. Diskleri de aynı galiba demek ki.

Feredo, Disk ve Balata da çok iyi bir markadır, dediğiniz gibi dandik falan değildir. Sizin aracınız da başka bir sorun olduğunu tahmin ediyorum.

• Ben Ferodo balata kullanıyorum çok memnunum.Çoğu otomobil üreticisinin anlaşmalı üreticisidir.Disklerde ya da alt takımda başka bir sorun olabilir.İyice kontrol ettirin.Bir demir yamulursa soğuduktan sonra düzelmez.Tam olarak eski haline gelmez.Başka bir durum var gibi sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 21 Haziran 2021; 10:0:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tefennili

Feredo, Disk ve Balata da çok iyi bir markadır, dediğiniz gibi dandik falan değildir. Sizin aracınız da başka bir sorun olduğunu tahmin ediyorum.

Alıntıları Göster
    Biz de iyi olduğu düşüncesi ile bundan 9-10 yıl önce Toyota Avensis aracımıza özel servisin tavsiyesi ile taktırmıştık. Trafiğe çıktıktan bir süre sonra özellikle sıkışık trafikte etrafı inleten cinsten kağnı sesi gibi sesler yapmaya başladı, frenleme performansı da çok iyi değildi. Sonra illallah deyip yetkili servise gidip orjinal BOSCH balata taktırdık ve tüm sorunlar ortadan kalkmıştı. Dediğiniz gibi belki uyum sorunu olabilir bize denk gelen. Ama orijinal Bosch yıllarca sorunsuz gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 21 Haziran 2021; 11:3:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

Biz de iyi olduğu düşüncesi ile bundan 9-10 yıl önce Toyota Avensis aracımıza özel servisin tavsiyesi ile taktırmıştık. Trafiğe çıktıktan bir süre sonra özellikle sıkışık trafikte etrafı inleten cinsten kağnı sesi gibi sesler yapmaya başladı, frenleme performansı da çok iyi değildi. Sonra illallah deyip yetkili servise gidip orjinal BOSCH balata taktırdık ve tüm sorunlar ortadan kalkmıştı. Dediğiniz gibi belki uyum sorunu olabilir bize denk gelen. Ama orijinal Bosch yıllarca sorunsuz gitti.

Alıntıları Göster

Çok ilginç. Genelde balata konusun da en çok şikayet Bosch dan gelir, balataları beş para etmez.

• Yetkili serviste yaptırmayarak ne kadar kar etmiştin hocam :D dua et kusurlu diskler aracına başka zararlar da vermiş olmasın. Titreme yaptıysa lastikleri asimetrik aşındırmış olabilirsin veya rot balans bozulmuş olabilir.

İade için ramazanusta.com'dan iade kodu alıp direkt sanayiye gidiyorsun.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ferodo orjinal muadillerde en iyilerden biri hatta bir çok markaya OE/OEM üretim yapıyor.

Sizin aldığınız ürün Ferodo kutusunda sahte bir ürün olabilir mi yada aracınızda başka bir problem olabilir mi ?

Diğer bir ihtimal ise üretim yada saklama koşullarına uyulmamasından kaynaklı sorun olabilir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.