J

Binbaşı
21 Haziran 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
19 üye
Görüntülenme
Toplam: 342 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Tek çekirdekte bu puanı geçen ilk işlemci olmuş. Selefine göre yüzde 35 iyileştirme harikulade. Detaylar linkte.

https://videocardz.com/newz/intel-core-i9-11900k-breaks-1-9k-points-barrier-in-geekbench-single-core-benchmark

Intel 14nm'nin suyunu çıkardığı kadar da verim almış, tebrik etmek lazım. Sanırım son 14nm üretim işlemci ailesi bunlar. Rekabet bizler için bir nimet. İntel son dönem fiyat politikasına devam ederse piyasaya çıktığında yüksek ihtimalle AMD fiyat kıracak.

Bazen güç kaynağı ihtiyacımızı abartıyoruz sanırım. Ben de imzamdaki güç kaynağını alirken bir an şüpheye düşmedim değil, hatta keşke 750 mi alsaydım demiştim ama ortalama bir kullanıcı için, hatta şu anda en üst seviye sistemler için bile 650W üst sınır gibi duruyor.
Aşağıda yeni yapılan Gamersnexus incelemesi

https://www.youtube.com/watch?v=X_wtoCBahhM&feature=youtu.be
Merhaba arkadaşlar. Sistemim imzada bulunuyor ama bu yazıda da tekrar yazayım.
Msi B450 Gaming Plus Max- Son bios yüklü
İşlemci Ryzen 7 3700X-4.33ghz oc'li. Çarpan 43. BCLK 100.50. Voltage:1.35V
İşemci daha düşük voltajda Cinebench, Cpu-Z benzeri testlerde geçiyor sıkıntısız ama Aida64'ün FPU(kayar nokta birim) teslerinde siyah ekran ardından reset atıyor. Benim ölçütüm o testler oldu OC stabilitesini ararken. Soğutucu Arctic Freezer e34 Duo

Ram GSkill 3200mhz CL16 Samsung B-Die sahip.
Sisteme son bios kurulduktan sonra format atıldı. En son sürücüler ve AMD'nin sitesinden en son chipset yazılımı indirip kuruldu. Sistemde şu anda her şey en güncel halinde.
Gelelim belleklere nasıl OC yapamadığıma.
Öncelikle youtube, reddit vb mecralarda ve forumumuzda ram oc konularının hepsine göz attım. bu araştırmalar sonucu izlediğim yol aşağıdaki gibi.
1. Thaiphoon indirip bellek özelliklerini kontrol etmek-Yapıldı

2. Buradaki özellikleri Dram Calculater'a girip optimum OC ayarları bulundu(SAFE MODE)-Bulundu

Bu arada gecikme değerlerim

3- Calculater ekranında verilen her değeri anakartta yerlerine yazdım-Yazıldı- Yalnızca Termination Block kısmındaki RZQ değerlerinin karşılığını anakartın bios ayarlarında bulamıyorum. Çözemedim nedir orası???
Kaydet tekrar başlat diyorum. Siyah ekran ve son hızda çalışan ekran kartı ile kala kalıyorum boot esnasında. Cmos clear yapmak zorunda kalıyorum. Bu arada ram mhz değerleri ile asla oynamıyorum. Aynı mhz değerinde sadece gecikmeleri düşürmek istiyorum. Bellek voltajlarını 1.45e dayadığımda bile en ufak bir oc izin vermiyor. Şu anda ram ile iligli her şey default. sadece BCLK'den dolayı 0.15mhzlik artış var onu da saymıyorum.
Güncel Bios ekran görüntüleri aşağıda

Merhaba arkadaşlar başlıkta belirttiğim işlemcimi 7 yıldır sorunsuz kullanmaktayım. Bilgisayarımı bazen sadece ofis işlemleri için ya da internette gezinti için kullandım. Bazı dönemlerde de oyun oynadım. Sistemimi sadece ekran kartı alarak güncel tutabildim. Oyunlarda zorlandiginda oc yaparak daha iyi performansla oyun oynattı. Bütün işlemlerimde kendimi hiç tedirgin hissetmedim islemciden yana. Ama artık sistemi güncellemek istiyorum ve yine bu şekilde bir 10 yıl önüme bakmak istiyorum. Elimin altında yeri geldiğinde güçlü bir işlemci olduğunu bilmek güven veriyor. İleride yine sadece ekran kartı güncellemesi ile oyunlarda işimi görecek bir işlemci almak istiyorum.
Aklımda 3700x ve orta halli bir b450 anakart var. Ram olarak 3600 cl16 bir kit düşünüyorum.
Farklı bir kombinasyon öneriniz ya da gözden kaçırdığım bir şey varsa belirtirseniz sevinirim.
.
Arkadaşlar merhaba. Evde Yalın internet kullanıcıyım ev telefonu kullanmıyorum yani. 16mbps 150gb kotalı. 5 yıldır kullanıyorum. Şu anda 76tl ödüyorum. birkaç gün önce taahhüt sürem doldu. Taahhüt yenileme için aradıklarında 24 ay taahhüt için 85TL fiyat sundular. Sizce fiyat nasıl. Okuduğum yorumlara bakınca çok pahalı geldi bana. Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız iptal ettiğireceğim. Yorumlarınız için teşekkür ederim
Arkadaşlar yurtdışından gelme telefon. 4g+ olarak kullanıyorum fakat VoLTE'yi ve Wi-Fi aramayı aktifleştiremiyorum, menülerde de yok böyle seçenek. Bunu yapabilmem için önce Factory Binary yükleyip sonrasında orijinal Türkiye romu yüklemem gerekiyor. Factory Binary Combination Firmware olarak geçiyor google aramalarda. Birçok sitede s8+ için olan combination firmware ücretli, birkaç tane ücretsiz buldum fakat onlarında bootloader seviye numaraları 2 olarak geçiyor kodlarda, bendeki bootloader 3. Yardımcı olabilecek arkadaşlar olursa çok sevinirim. İyi forumlar
Çok yararlı bir karşılaştırma testi. Sandy Bridge mimarisi gerçekten efsane. Ellerinde bu işlemcilerden olanlar için güzel bir derleme
http://www.gamersnexus.net/guides/2898-amd-phenom-ii-cpu-revisit-in-2017-x6-1090t-1055t
Herkese merhaba, 2013 yılının kasım ayında İnventus'tan Corsair 400R+CX750 güç kaynağını satın almıştım yaklaşık 380TL'ye. 2 hafta önce bilgisayar kasasından bir ses geldi ve bilgisayar kapandı ve açılmadı bir daha. Başka güç kaynağı ile test ettim bilgisayar açıldı demek ki sorun güç kaynağıydı. Açıkcası canım çok sıkılmıştı çünkü hem aynı güç kaynağı şu anda 450TL ve yukarı fiyatlara satılıyordu hem de garantisi biteli 7 hafta olmuştu, hani 1 2 yıl falan geçse üzülmezdim ama daha 2 ay bile olmamış 3 yıl bekle sonra 2 ay içinde bozul olacak iş mi diye trajikomik bir düşünce de gelmedi değil aklıma :). Derken Corsair markasının müşteri odaklı bir firma olduğunu çeşitli forumlardan ve konulardan garantisi biteli yıllar olmuş ram, usb vb. ürünlerine Hollanda'dan, Amerika'dan yenisini ya da yedek parçasını gönderen bir firma olduğunu okuyunca cesaretlendim.

İlk olarak İnventus'u aradım sistemden garanti süresinin bitmiş olduğunu ama yine de Corsair Türkiye ile iletişime geçip şansımı deneyebileceğimi söylediler ki ben de zaten şansımı denemek istiyordum konuşmanın başında garantisinin bittiğini bildiğimi aktardım. Telefonu kapattıktan sonra google corsair türkiye yazınca Vektron çıktı durumu anlattım fakat yardımcı olamayacaklarını 7 hafta geçtiğini söylediler. Tekrardan İnventus'u aradım durumu anlattım bana Facebook üzerinden Corsair Türkiye ile iletişime geçmemi söylediler. Aynen Facebook üzerinden iletişime geçtim garantisi bitmiş ama ben ülke sorumlumuzla görüşeyim bu durumu şeklinde dönüş yaptı karşıdaki kişi. Ertesi gün facebook üzerinden ülke sorumlusu ile konunun görüşüldüğünü ürünün Dijital Trend çıkışlı ürün olduğunu ve özel bir anlaşmayla Boğaziçi Teknik Servisinin işlem yaptığını, aldığım yere geri göndermem gerektiğini İnventus'sun da gerekli bilgileri kendilerine aktaracağını sonrasında kendilerinden haber beklemem gerektiğini söylediler. Açıkçası çokta bir umudum yoktu ama Olur Ya! diyordum hep. Neyse ürünü gönderdim 3 hafta olmuştu göndereli, bugün yani tam 3 hafta sonra evime "0" kutusunda İnventus tarafından ambalajlanmış Corsair CX750W güç kaynağı geldi. Hemen İnventus'u arayıp kendilerine çok teşekkür ettiğimi söyledim ve Corsair Türkiye'ye de aynı şekilde güzel bir mesaj yazacağım. Benim açımdan bu olay sadık bir müşteri kazandırmış oldu Corsair'e umarım bu konuyu okuyanlara da bir fikir verir. Herkese iyi forumlar
Hakkında
Meslek: Rehber Öğretmen///İngilizce Mütercim Tercüman
Forum İmzası:
Intel Core i7 10700K@4.9//Asus Z490 TUF Gaming Plus Wi-Fi//Asus ROG Strix GTX 1080//Noctua NH-D15//SanDisk 3D Nand 250GB SSD//Seagate 1TB Barracuda//2x8 Crucial Ballistix 3600MHZ@CL17//Seasonic Focus Plus Gold GX650W//Corsair 400R// LG 27GL850-B//Facelifted, 2014 Opel Astra HB Cosmo 1.4T + Active Select
Forum İkinci El İmzası:
ALIŞVERİŞ YAPTIKLARIM;
MÜŞAVİR(telefon sattım)//SELBAL(ses sistemi sattım)//EASTWOOD1981(kulaklık aldım)//amd_ati(Ekran kartı aldım)//ahmet1040(ekran kartı sattım)//ahmet3453(hoparlör aldım)//artemisbd(telefon aldım)//erdemziya2(telefon sattım)//sultanomar(ekran kartı sattım)//metinolampx(laptop sattım)//|-BlackBerry-|(laptop sattım)//xxxcem(Anakart+İşlemci sattım)//spleenish(Ram Sattım)//FRAGILE(4670 aldım)//wehby(W610i sattım)//AdReNaLiNe(PSU sattım)ve zamanında alışveriş yapıp hatırlamadığım bir çok kullanıcı...
Hakkımda:
1e9a1565f4f0aeedefb3851f836067a7B.jpg
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Opel
Mobil cihaz
iphone
Operatör
Vodafone
Takım
Fenerbahçe
İşlemci
Intel
Anakart
MSI
Sabit Disk
Seagate
Ekran Kartı
Asus
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.596
İkinci El Bölümü Mesajları: 378
Konularının görüntülenme sayısı: 231.580 (Bu ay: 913)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 741 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.