Kurmay Yarbay
22 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
107 üye
Görüntülenme
Toplam: 1165 (Bu ay: 39)
Gönderileri
Selamlar,

Epey uzun zamandır farkettiğim bir fatura detayını paylaşmak istiyorum. Paket/tarife ücretiniz sabit olsa bile, Telekom'un faturalandırma yazılımı, yuvarlanacak bir küsürat olmamasına rağmen ücreti tam olarak tahakkuk etmek yerine, her ay anlamsız şekilde 0,01₺ (1 kuruş) aşağıya yuvarlayıp sonraki aya 1 kuruş eksik olarak küsüratlı devir yaptırıyor.

Burada saçmalık olduğu kesin, acaba bu uygulamanın bir amacı var mı sizin bildiğiniz?

Örnek: Paket fiyatı aylık 157₺ (küsüratsız ve tam) olduğu halde, hiç gereği yokken otomatik olarak ve ısrarla 1 kuruş indirip ücreti küsüratlı hale getirmiş (156,99₺) ve sonraki aya 24 kuruş devir yazmış.

Herkese merhaba,

1.5 yıllık Türkcell aboneliğimin ilk bariz kazığını dün yedim ve talep ilet bölümünden şikayet kaydı açtım ancak henüz olumlu bir sonuç alamadım.

Durum şu. Gülümseten Fırsat 10 GB paketim vardı ve süresi dün (29.05.2021) saat 19:37 itibari ile doldu. Pakette epey bol miktarda GB da vardı, yani kullanım hakkı epey fazla idi. Buna rağmen alttaki ekran görüntülerinde de görüleceği gibi paket süresi dolmadan Türkcell saat 18:28 ve 18:58'de 1.25₺ ve 2.5₺ olmak üzere toplam 3.75₺ haksız tahsilat yapıp TL bakiyesinden düşmüş.

Hiç başına gelen oldu mu böyle bir durum?

Paketin 19:37 de süresinin dolduğunu gösteren mesaj kanıtı:


Paket dolmadan önce yapılan tahsilatlar dökümü (saatlere dikkat):
Herkese selamlar,

Forumda Superonline fiber ile ilgili yaptığım araştırmalarda özellikle oyuncular ile ileri düzey networking işleri ile uğraşan arkadaşların sıkıntılar yaşadıklarını gördüm. Özellikle saçma sapan ve keyfi uygulanan sansür uygulamaları, Cgnat olayı nedeniyle düşük performans ve uzun ping süreleri derken TT'de bile olmayan birçok çeşitli problem dile getirilmiş.

Sorum şu; Superonline ile Türkcell birebir aynı holding bünyesinde aynı altyapı ve aynı omurga üzerinde çalıştığı için acaba mevcut Türkcell 4.5g internetim ile aldığım hizmet kalitesi ve performansı deneyimleyip Superonline hakkında yargıya varabilir miyiz? Özellikle VPN, uzak bağlantılar ve belli destinasyonlara yapılan isteklerde iki internette muadil sonuç vermez mi şebeke yoğunluğu durumu haricinde? Henüz Superonline abonesi olmadığım ve halihazırda Türkcell 4.5g (faturasız hat) kullandığım için öğrenmek istedim.

Selamlar.
Merhaba,

Herhalde gizli ama bir yeni özellik keşfettim.

Bazı kelimeleri (örneğin: ç o m a r - aralarında boşluk olmadan) yazınca mesaj kendini imha ediyor veya otomatik olarak gösterimden kalkıyor. Tesadüfen farkettim.

Gizlenen bu mesajı içeriği düzelterek tekrar nasıl geri getirebilirim?

Yasaklı kelime kullandığımızda sistem komple mesajı ve geri kalanını silmeden bunu "lütfen şu şu yasaklı kelimeyi kullanmayınız" şeklinde bir uyarı ile belirtse çok daha iyi olmaz mı? Yazdığımız tüm mesaj külliyen yok oluyor diğer kısımları ile birlikte çünkü.
Beyler merhaba,

Farkeden oldu mu bilmiyorum ama, Ziraat Bankası İnternet sayfası üzerinden hesabınıza girip EFT veya Havale yaptıktan sonra mail adresine dekont Ekim ayından beri HTML olarak gönderiliyor. Önceden PDF olarak ek yapıyordu.

Bilginiz var mı veya ayarı var mı bunun?
2016 yılı sıfır BMW 520i fiyatına bugün baz paket sıfır dizel Symbol alabiliyorsunuz. Kolay gelsin.
2016 model sıfır 520i ~187.000₺

Arkadaşlar merhaba. Düne kadar doğru gösteren GB kullanımı bugün saçma şekilde Aralık yerine KASIM ayının kullanımını gösteriyor? Aralık uçmuş.

Online İşlemler uygulaması ile web üzerinden sizde bakar mısınız? Sapıttı galiba?

Web arayüzünden bakarsanız daha net anlaşılıyor.

Uygulamadan bakarsanız, gördüğünüz miktar aslında direkt KASIM kullanımı olarak çıkıyor güncel kullanım olarak. Lakin Aralık zannediyorsunuz. Düne kadar sorun yoktu.
Merhaba,
Yaklaşık 1 aya yakın süredir, kendi nick'imize tıklayıp kendi profilimize girmek istediğimizde bu hatayı veriyor ve profilimize giremiyoruz. Aktiviteler ve gezinme geçmişi bu sayfada yer alıyor bilindiği gibi. Başka üyelerin profillerine sorunsuz giriyor. Sorun Mini Sürüm ile sınırlı ve Mobile sürümde kendi profilimize girme sorunu yok.

Ekran görüntüsünü ekliyorum. Düzeltilmesini umuyorum.

Selamlar.

Ben söyleyecek söz bulamıyorum. Paylaşımı inceler ve yorumları/içeriği okursanız vicdansızlığın boyutu ortaya çıkıyor. Tek kelime ile yazık. Rezalet.

https://twitter.com/gokhanozbek/status/1335279637694451719
Vergi: Kazı bağırtmadan yolma sanatı :)Hakkında
Konum: Bursa,Nilüfer
Forum İmzası:
Sen öldüğün gün bende öldüm canım anneannem...
Forum İkinci El İmzası:
-
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Mobil cihaz
Samsung
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 18.595
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 37.567
İkinci El Bölümü Mesajları: 157
Konularının görüntülenme sayısı: 237.150 (Bu ay: 3.602)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 72.335 (Bu hafta: 228)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.