Yarbay
09 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 427 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Renault-Nissan-Mitsubishi İttifakı'nın Japon temsilcisi Mitsubishi, kompakt SUV modeli ASX'in üzerindeki örtüyü kaldırdı. Önümüzdeki yıl Avrupa'da satılmaya başlanacak otomobilin tanıtılması ile birlikte, markanın meraklılarını şaşırtan gerçek de ortaya çıktı. Öyle ki, yeni ASX'in logosu hariç tüm özellikleri Renault Captur ile birebir aynı. Hatta, otomobilin Captur'dan olduğu gibi alınan dijital gösterge tablosundaki araç görselinde Renault logosunun gizlenmesine bile ihtiyaç duyulmamış durumda.Habertürkhthayat.haberturk.com
Japon marka Fransa'dan otomobil klonladı
https://www.haberturk.com/yeni-mitsubishi-asx-tanitildi-3522580-ekonomi

Çok ilginç doğrusu


Sekizsilindiryoutube
Beyin Yakanlar serimizde sizlere çok ilginç araçlar ve ilginç modifiyeleri tanıtmaya çalışıyoruz. Ancak bu serimize daha da heyecan katabilmek için, artık otomobiller ile yaşanmış ilginç olayları da dahil etmeye karar verdik. Bu doğrultuda serideki beyin yakan yaşanmışlığa sahip ilk videoyu da Avrupa'nın Kuzey burnu sayılan Norveç'in Nordkapp şehrine Tofaş ile gidip gelen takipçimiz Şevket ile başlıyoruz. Kendisi 21 günlük seyahati boyunca İstanbul'dan çıkıp toplam 20 Avrupa şehrini geçmiş, sonrasında da Avrupa'nın Kuzey burnu Nordkapp'a ulaşıp İstanbul'a geri dönmüş. Toplamda da tam 14.000km yol almış ve de 35.000TL yakıt harcaması yapmış. Videomuzda bu beyin yakan hikayeyi heyecanla kendisinden dinleyecek ve sizlere de aktaracağız. Umarız videomuzu beğenirsiniz, iyi seyirler.
https://www.youtube.com/watch?v=ic_HD1gF564
Arkadaşlar 2019 1.0 TCe sahibiyim Cosmo Mavi renginde, Dodik seti yaptırmak istiyorum, daha önce yaptıran var mı??? Kaça yaptırılıyor??? Tavsiyeniz var mı???
Bünyesinde Peugeot, Citroen, DS ve Opel/Vauxhall markalarını bulunduran Fransız otomobil grubu PSA, 2018 yılı finansal sonuçlarını açıkladı. Buna göre, grubun satışları yüzde 7'ye yakın artırak 3.8 milyon adede çıktı. Öte yandan, PSA'nın 2017 yılında General Motors'tan satın aldığı Opel, İngiltere pazarındaki ismiyle Vauxhall, 2018'de grubun cirosunun yüzde 25'ini tek başına karşılayarak 20 yılın ardından ilk kez kâr açıkladı. PSA Başkanı Carlos Tavares, "Opel'in satın alınması, stratejik planımızın ilk adımıydı. Şimdi sıra global bir marka olmamıza geldi. Bu kapsamda, Citroen'i Hindistan'da, Opel'i Rusya'da ve Peugeot'u da ABD'de satışa sunacağız" dedi.

www.haberturk.com/20-yil-sonra-kara-gecti-2385955-ekonomi
Dizel başta olmak üzere, İngiltere'nin Loughborough Üniversitesi bilim insanlarının içten yanmalı motorların en büyük problemlerinden biri olarak gösterilen zararlı partikülleri ortadan kaldırabilecek bir teknoloji geliştirildiği ve tüm fosil yakıtlı motorlardaki nitrojen oksit ve karbon salınımının elektrikli motor performansına yaklaşabileceği belirtildi.
İngiliz bilim insanlarının geliştirdiği yeni bir teknolojiyle dizel motorlardaki zehirli ve ölümcül olabilen NOx salınımını yüzde 98 oranında azalttığı iddia edildi.
Loughborough Üniversitesi bünyesindeki bilim insanlarının üzerinde çalıştığı projede nitrojen ve oksijenin amonyak kullanılarak ayrıştırılabildiği belirtiliyor.

Amonyak Türetim ve Dönüştürme Teknolojisi, kısa adıyla ACCT olarak adlandırılan çalışmada oksijen moleküllerinin, dünya atmosferinde yüzde 78 oranında bulunan nitrojen yerine, hidrojene tutunarak atık bırakmadığı belirlendi.
ADBLUE'DAN ÇOK DAHA İYİ

Profesör Graham Hargrave ve Jonathan Wilson, ilk testlerde basit ve ucuz olarak niteledikleri ACCT prototipinin bir Skoda taksiye entegre edildiğini açıkladı.

Ardından yapılan şehir içindeki sürüşlerde ise, teknolojinin kalibre edilmemesine rağmen yüzde 98 oranında daha az partiküle yol açtığı saptandı.

Euro-6 standardındaki AdBlue sistemi ise yüzde 60'ta kaldı.

Nitrojen oksitlerin (NOX) zararlı emisyonlarını azaltmak için katalitik dönüştürücü içindeki egzoz gazlarının içine enjekte edilen AdBlue, egzoz sistemlerine SCR takılı olan dizel motorlar için özel olarak tasarlanan bir sistem.

Egzoz gazlarına enjekte edilen AdBlue ile bir amonyak çözeltisi (NH3) ve karbon dioksit (CO2) içinde bulunan üre oluşması sağlanıyor. Dolayısıyla verimi de iklim ve koşullarla sınırlı, ayrıca yüksek sıcaklık gerektiriyor.

2 YIL İÇERİSİNDE ÜRETİME GEÇİLEBİLİR

ACCT ise bilim insanlarına göre her durumda neredeyse tavan performans sergileyebiliyor.

Avrupa'da dizel satışları yüzde 20 düşmüşken ve pek çok ülke ile otomobil üreticisi dizel kullanımını kaldırmaya hazırlanıyorken İngiltere'deki gelişme dengeleri değiştirebilir.

Loughborough Üniversitesi mühendisleri teknolojinin araçlara entegrasyonunun kolay olduğunu ve doğru destekle 2 yıl içerisinde seri üretime geçilmesi söz konusu Doğru destek tabiri tam olarak açılmasa da endüstri uzmanları için bunun üretim süreçlerine erişim ve maddi destek olduğu, böylelikle elektriklendirme yarışının yavaşlayabileceği görüşü söz konusu.
Kaynak: Habertürkhttps://sgkrehberi.com/haber/151943/dizel-araclar-icin-onemli-gelisme.html
Jaguar firması yenilikçi teknolojili consept aracını tanıttı. İlginç özellikler;
Yayaları tanıyan ön cam,
Transparan B sütunu,
Hayalet navigasyon http://video.memurlar.net/video/32544/jaguar-dan-uzay-gemisi-tadinda-yeni-arac.html
Arkadaşlar bildiğiniz üzere, araçlarımıza aldığımız akaryakıtın güvenilir olması, hileli olmaması hepimizi ilgilendiren bir konu. Bu konu ile ilgili parça parça konular açılsa da hepsini bu başlık altına toplayıp, yaşadığımız illerde tecrübe ettiğimiz güvenilir akaryakıt istasyonlarını paylaşarak birbirimize yardımcı olabileceğimizi düşünüyorum.
İzmir için yaşadığım çevre olarak:

Güzelyalı Shell (İstasyonu Shell isletiyor ben yakıtımı hep buradan alıyorum)
Üçkuyular Shell (Şahıs işletiyor ama çok fazla sürüm var en ufak bir şikayet duymadım)
Üçkuyular OPET (Büyükşehir Belediyesinin ortaklığı, Shellin hemen yanında çok fazla sürüm var yakıt aldım sorun yok hiç şikayet duymadım.
Sellway PO (Aydın Çeşme otobanının Balçova üstündeki hem gidiş hem geliş yönünde Selway alışveriş merkezinde ki PO lar, çok fazla sürüm var yakıt aldım herhangi bir sorun yok, şikayet duymadım.
Güzelbahçe Shell (Shellin kendi istasyonu güvenilir)
TANKAR firması ( Karabağlar Belediyesi yanı, ve Arap deresi civarında gibi yaklaşık 7 tane BP istasyonları var firma ile iş yapıyoruz, İzmirdeki bir çok Resmi kuruma akaryakıt veriyorlar sahipleri dürüst insanlardır, istasyonlarından güvenerek alabilirsiniz)
Nissan yakıt skandallarıyla başı dertte olan Mitsubishinin %34 hissesini, 2,3 Milyar Dolara satın aldı. Ne dersiniz arkadaşlar bu durum Mitsubishi ve Nissan açısından neler getirir???
http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2016/10/20/nissan-mitsubishinin-yuzde-34unu-aldi
Bakan Işık: Saab 9-3 ün tüm haklarını ülkemizin satın aldığını açıkladı haber linki altta
http://www.hurriyet.com.tr/isik-saab-9-3un-fikri-mulkiyet-haklarini-aldik-30320584
Hakkında
Forum İmzası:
Dacia DUSTER 1.0 TCe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 5 gün
Mesaj Sayısı: 3.918
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.115
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 8.640 (Bu ay: 199)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.317 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.