Şimdi Ara

Ehliyet Almak Bu Kadar Zorlaştı mı Cidden?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
5
Favori
23.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayatımda daha önce hiç araba kullanma deneyimim olmadı ve ehliyet almak için bu yaz başvurdum.İşte 3 hafta boyunca her akşam 2 saat ders var zorunlu olarak katılmalıymışım.Eğer 2 derse girmezsem direk olarak iptal oluyormuş kaydım.

Ayrıca yazılı sınav ve direksiyon sınavı zor olacak.Direksiyon sınavında bir hata yaptın mı, bir park edemedin mi arabayı direk olarak kalırsın ve ikinci bir eğitime girmen ve ekstra para ödemen lazım diyor.

Eskiden öyle 1 ileri 2 geri olunca bitiyordu iş artık zorlaştı diyor

ne yapıcam ya?Bu kadar zor mu cidden

edit= Pek zorlanmadım ilk seferde geçtim , korkmaya gerek yokmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 6 Eylül 2018; 12:4:29 >

• Zor olması daha iyi. Trafik şu anki haliyle bile çekilmiyor. Araba kullanmaktan zevk alan ben artık trafikten tiksinmeye başladım. Ortalık kasaptan, hayvandan geçilmiyor. Çözüm ise tanıdık birinden (enişte, dayı, amca, yakın komşu vs.) ders almak. İyice öğrenene kadar ders almak öyle bayırda araba kaldırdın mı "tamamdır oldu bu iş" şeklinde değil. Başka türlü öğrenilmez araba, hele ki kursta hiç öğrenilmez. Kontak aç kapa sinyal ver sağa parket hee heee.
  • Ehliyet alıp napican araban mı var sanki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Zor olması daha iyi. Trafik şu anki haliyle bile çekilmiyor. Araba kullanmaktan zevk alan ben artık trafikten tiksinmeye başladım. Ortalık kasaptan, hayvandan geçilmiyor. Çözüm ise tanıdık birinden (enişte, dayı, amca, yakın komşu vs.) ders almak. İyice öğrenene kadar ders almak öyle bayırda araba kaldırdın mı "tamamdır oldu bu iş" şeklinde değil. Başka türlü öğrenilmez araba, hele ki kursta hiç öğrenilmez. Kontak aç kapa sinyal ver sağa parket hee heee.
  • Aslında kursa girmeden öğrenseydin kursta da sınavda ne yaptırdıklarını öğrenirdin

• Aynı durumdayim. Araba surmedim hic kursa baslayana kadar 3. giriste aldim adam ehliyeti

• 1 ay önce başvurdum şuan sadece direksiyon sınavım kaldı abartmalara bakma sınav felan zor değil.Derslere mecbur katılacaksın o konuda sıkı denetim var.Katılıver ne olacak sanki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ryad Boudebouz

Aslında kursa girmeden öğrenseydin kursta da sınavda ne yaptırdıklarını öğrenirdin

babamı bir ara ikna edip boş alana götürmem lazım.Orada 1-2 deneme yapmam lazım herhalde.İstanbul'da böyle boş arazi nerede bulabilirim acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dexter Morgan

Aynı durumdayim. Araba surmedim hic kursa baslayana kadar 3. giriste aldim adam ehliyeti

valla gözümü korkutan park işi hocam.Dubaya değdi mi tekerlek kaldırıma değdi mi yok 3 hameden fazla mı sürdü falan hepsi direk kalma sebebiymiş.Bu ne yav
  • öyle zor görünüyoda basit30-40 km hızla gidiyosun zaten 30dk 2km yol yapıyon sınavda geçemiyosan onu trafiğe cıkmaman daha hayırlı

• quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

Aynı durumdayim. Araba surmedim hic kursa baslayana kadar 3. giriste aldim adam ehliyeti

valla gözümü korkutan park işi hocam.Dubaya değdi mi tekerlek kaldırıma değdi mi yok 3 hameden fazla mı sürdü falan hepsi direk kalma sebebiymiş.Bu ne yav

İlk ikide parkta kaldim. Hatta ikinci seferde küfür ettim komisyona. Bazen cogu komisyon bilerek bırakıyor. 3. Seferki komisyon cok iyiydi sikintisiz gectim

• 2bin tl bulmak daha zor bence.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

quote:

İlk ikide parkta kaldim. Hatta ikinci seferde küfür ettim komisyona. Bazen cogu komisyon bilerek bırakıyor. 3. Seferki komisyon cok iyiydi sikintisiz gectim

park için nasıl kendimi geliştirebilirim acaba yanıma 2 duba alıp boş bir arazide deneme yapmak en iyisi olacak sanırım.Benim de en çok çekindiğim park kısmı.Bide istop ettirme korkusu var azıcık.

• Ben direksiyon sınavına kendi.hocamla değilde başka hocayla girdim adam acayip yardım etti , saolsun komisyonda öyle

Adamla muhabbet ettik iyi sevdi beni , dörtlüleri yakmayı ,ani fren yapılıyor sınavda orda vitesi unutmamak lazım boşa almak vs onları söyledi , park yaparken hoca gel gel gel yaptı bizim kısmetimize kolay aldık, hatta stop ettim ışıkta erken kalkıcaz diye adam yok o stop değil bunda start-stop özelliği varya o dedi geçiştirdi , gerçi bir tane stop hakkı varmış. Park işi çok pasit hocanın öğrettiği gibi yap direk. Biz çalıştığımız yerden başka yere park ettik sınavda tersine gelmişti ama yaptık çok şükür.

Asıl sınav böyle bir parkur olmamalı bence , önce bu parkuru geçsin aday bir hafta sonrada onu trafikte test et ben şuan çekiniyorum trafikten mesela belki o gün girsem trafikten geçmezdim.

• 20 mayista yazılıya girdim gayet basitti onu gecersin direksiyondan ben de endişeliyim bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: Kostokss

20 mayista yazılıya girdim gayet basitti onu gecersin direksiyondan ben de endişeliyim bakalım

yazılı sınavda neler var?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jouska

quote:

20 mayista yazılıya girdim gayet basitti onu gecersin direksiyondan ben de endişeliyim bakalım

50 soru var 1 saat süre ilk yardım, trafik adabı, motor , genel trafik bunlar var 35 ve üstü doğru ile geçiyorsun. Kurs zaten kitap veriyor ona şöyle 1-2 saat baktım bir de ehliyet tv diye bir uygulama var onu indirdim telefona ondan da son 6-7 sınavı çözdüm 40 üstü doğru var zaten toplasan 1 soru bile önceden sorulmamış farklı bir soru olmuyor ya da ben ösym mantığı ile baktığım için öyle geldi :D ösym sınavlarına alışınca

• Kesin olarak bildiğim Türkiye için ayrı bir standart getirilmeli, örnek olarak paralel parkın yanına önüne aniden çıkan sığırlar için slalom eğitimi de verilmeli.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Jouska

quote:

50 soru var 1 saat süre ilk yardım, trafik adabı, motor , genel trafik bunlar var 35 ve üstü doğru ile geçiyorsun. Kurs zaten kitap veriyor ona şöyle 1-2 saat baktım bir de ehliyet tv diye bir uygulama var onu indirdim telefona ondan da son 6-7 sınavı çözdüm 40 üstü doğru var zaten toplasan 1 soru bile önceden sorulmamış farklı bir soru olmuyor ya da ben ösym mantığı ile baktığım için öyle geldi :D ösym sınavlarına alışınca

anladım sağol

• araba kullanmayı bilmeyenler kalıyor sonra bahaneyi sınava atıyor, zaten biliyorsun Türk insanı hep bir bahane bulur bir şeye
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cihat_,

araba kullanmayı bilmeyenler kalıyor sonra bahaneyi sınava atıyor, zaten biliyorsun Türk insanı hep bir bahane bulur bir şeye

işte sıkıntı şu ki bu kurs arabayı kullanmayı öğretir mi gerçekten yoksa laf olsun diye mi var? İlla babamla bir yerlere 2-3 kere gidip test sürüşü yapmak lazım mı acaba
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.