Şimdi Ara

Bu sene gerçekten araba alınır mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
3.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fed faiz artırımı haberleri varken, ekonomide soğuma gözlenirken, EURO bölgesinde sıkıntı, Orta Doğu'da savaş varken, araç alınır mı?

Dolar 2.62 oldu, satıp karları yemek mi? Güzel bir araca binmek mi? Yoksa 1 sene daha önümüzü görmek mi?

Otomobil meraklısı arkadaşların şu aralar kafalarını kurcalayan sorular bunlar. Ben bu dönemde ne olursa olsun araç almanın çok yanlış olduğunu, araç alma kararının ertelenmesi gerektiğini düşünüyorum kendimce.

Ülkemizde seçim var, seçim sonrası ne olacağı belli değil, dünyada çalkalanmalar var, burada bunları görmezden gelip, VV Golf mü alayım, Mercedes A mı diye dolanmanın çok mantıklı olduğunu düşünmüyorum açıkçası.

Değerli arkadaşlarımızın yorumlarını bekliyoruz.

Not: "Uzman" kelimesi değiştirdik, yanlış anlaşılma olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hasanmerto -- 10 Mart 2015; 21:24:37 >

• Secim sonrasina birakilmamali.

Secim sonrasi su an kotu durumda olan ekonomik durumu biraz duzeltmek icin otv artisi gelebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 10 Mart 2015; 22:17:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Otomobil almayı ya da değiştirmeyi düşünenler elini çabuk tutmalı.

Bırak fiyat düşmesini her geçen gün fiyatlar zıplıyor.

(Ben de uzman değilim.)
  • Uzmanın aşağılamak ve yüceltmek manası yok, ben buradaki arkadaşların yorumlarını severek takip ediyorum , çok fazla katılmaya vaktim olmasa da...
    Çoğu uzmandan daha uzman olan arkadaşlar oldu merakları sayesinde :)

Şurada takip ettiğim 3-5 arkadaş var, onlar dergi çıkartsalar, alır okurum :)
  • Aslında bu dönemde alış ve veriin artması ekonomiyi canlandırır ama yerli ürünleri alıp vermek bir canlılık yaratır. ÖTV de bir artış veya azalış olucağını sanmam ama ticari araçlara bir indirim gelebilir diye düşünüyorum ki çoğu yerli üretim olduğundan. Ekonomik krizlerde alış verişi durdurmak ekonomik krizi iyice artırır.
  • 0km düşünüyorsanız tam zamanı. Kura bağlı zamlar fiyata tam yansıtılmadı. Populer modellerde sıra var şuan.
  • Otomobili birak yasamak icin secimden sonrasini bi gormek lazim bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ahh ahh nerdesin Cem Uzan....

• quote:

Orijinalden alıntı: madmax50

0km düşünüyorsanız tam zamanı. Kura bağlı zamlar fiyata tam yansıtılmadı. Populer modellerde sıra var şuan.

Avrupalı araçlar Dolar ile mi Euro ile mi fiyatlanıyor? Eğer Euro ise zam yapmamaları lazım??
  • Eğer ihtiyaç varsa alınmalı.

Bu aydan sonra ne ikinci el ne de sıfırda kelepir,ucuz ya da kampanyalı araç bulmak imkânsız.

Hele ki seçim sonu beklenirse zor.Bu sene değilse seneye büyük bir daralma sonucu kriz var.Üretim olmaz ise.

• quote:

Orijinalden alıntı: GTS1907

ahh ahh nerdesin Cem Uzan....

paris te hortumladığı paraları yiyor
  • Ben hala fiyatlarin cok yuksek oldugunu dusunuyorum. Son yillarda otomotivciler oyle satislar yaptilar ki 1 sene araba satamasalar yine fiyatlari fazlaca dusurmezler. Ancak bu B sinifi orta donanim araclarin 50 bini hakettigi anlamina hic gelmiyor. 5 nisan 1994 kararlarindan sonra 1993 te yillik 400 bin adede cikmis olan turkiye otomotiv piyasasi 1995 te 200 binlere dustu vevotomotivciler kan agladi, araba satmak icin 40 takla atti. Hatta yanlis hatirlamiyorsam d sinifi araba satin alana b sinifi bedava gibi kampanyalar bile yaptilar.

Bence para harcanmamali borca girilmemeli. Akli olan da doviz alsin bu balon patlar er ya da gec.

• Seçimi görmeden almayın.

Durum belirsiz.
  • hasanmerto kullanıcısına yanıt
    Tamam dostum.Kusura bakma,ben biraz fesatlik var diye dusunmustum ama oyle degilmis:)Hakkini helal et

• Safrane alana Spring bedava :)

genc arkadaslar arastirsin... kriz otomotivcilere neler yaptiriyor... inanmayin bu tok satici hallerine...

• quote:

Orijinalden alıntı: baltalı_ilah

Safrane alana Spring bedava :)

genc arkadaslar arastirsin... kriz otomotivcilere neler yaptiriyor... inanmayin bu tok satici hallerine...

Vay be.Ciddi misiniz yoksa kucuguz diye kekliyor musunuz bizi

• Bende pek alınması'ndan yana değilim.abd li zengin borsacılar vs. Fed e iyice arttirdilar baskıyı faizleri artik yukseltin zamanı geldi diye Bugün okumuştum.
    fed in eli kulağında artık.faizleri arttirdiklari an dolar 3 lira seviyesini bile geçebilir seçim öncesi.

Sabrın sonu selamettir 1 yıl ev araba hayalinizi erteleyiverin.

Hoş 2008 den sonraki bolluğu bi daha gorurmu bu ülke Orasida muamma.
    bütün parayı gömmüş olduğumuz betonlari kemirmenin zamani gelmek üzere.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur801 -- 10 Mart 2015; 22:54:01 >
  • İhtiyacınız varsa alın geçin. Senelerdir bu forumdayım, her ay bu tip başlıklar açılıyor ve birileri de alınmaması taraftarı. Soruyorum ben de, neden? Sen almayınca fiyatlar mı aşağı inecek? Şubat ayında BMW'nin satışları bile %5 artmışken, her şey pahalı olduğu halde daha çok satmaya devam ederken cidden fiyatların düşmesini bekliyor musunuz? 2010'da dizel Astra'lar da 35,000 TL'den giderken aynı şeyleri yazıyorlar, bugün o arabaların temiz ikinci elini o paraya bulamıyorsun. Nereden baksan 60,000 TL'yi gözden çıkartman gerekiyor ki bayilerde araba yok. Lafa gelince herkes açlıktan şikayet ediyor ama kimse de bir şeyden geri kalmıyor.

Başkasının dolduruşuna gelirseniz olan size olur, millet olarak toplum bilincine sahip değiliz. Benzin 5 TL'yi gördüğünde bile gece 24.00'de trafik var, hiçbir şey değişmiyor. Genç nesil de lükse alıştırıldı, daha değişmez.
  • Ben durumun daha kötüye gideceğini düşünüyorum.
    Şu sıralar araç alınabilir.araç alırken kendi isteğimizi tam yansıtan araçlar değilde biraz f/p ye Yönelik olsa daha iyi olur.
    Dizel otomatik olayına şu sıralar girmek büyük zarar ettirebilir
    Benzinli manuel araçlar pek zarara uğratmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: Juanito Perez

quote:

Orijinalden alıntı: GTS1907

ahh ahh nerdesin Cem Uzan....

paris te hortumladığı paraları yiyor

zamanin da basbakan kendine tehdit olarak gordugunden ve haksiz yere tum
    mal varligina el konulmasindan ve iftira atilarak parise gitmis olmasindan olabilir mi?
    Hictiyse simdikiler gibi ac gozlu degildi. fakir adamlarin gozleri doymasi zor olurmus. Cem Uzan calmaya yada gozunun ac olmasina ihtiyaci yoktu ki...
    Gerci senin dediginde ayri bi hos....
    Bizim vergilerimizle ve hortumladiklariyla birileri Ankarada sogutozunde bir kacak sarayin icinde para yemekte hala...
    Yapmayin haramdir

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.