Şimdi Ara

BİM ŞAMPİYON KOKOREÇ 7.90 TL 250 GRAM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
3
Favori
59.111
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İstanbul'a da hayır demem, affetmem ama İzmir usulü gerçek kokoreçtir
  • Gece gece gormeyeydim konuyu iyiydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A101 den 2 kere almıştım . Oldukça lezzetli . Tabi ki güzel pişirmek lazım

• Son bir kaç gündür sıcak fırsatlarda bir yemek tarifidir gidiyor.

Düşünüyorum da bunlar hep oruç tuttuğumuz için.

* çok acılı yemeyin Ramazan da :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Eyvallah

Tereyağıyla çevirin tavada kimyon pul biber atın güzel olur.

Pişince 100 gr. zor kalıyor. O denli yağlı. Sizin dediğiniz tarifle mıhlama olur o hocam.
  • ben ara ara alıyorum, gayet iyi. zaten şampiyon kokoreç. pişirme önerisine göre yapınca birebir oluyor. birkaç aydır da görüyorum bimde, haftalık ürün değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

Pişince 100 gr. zor kalıyor. O denli yağlı. Sizin dediğiniz tarifle mıhlama olur o hocam.

hadi yav. o zaman migros'taki eral kokorece devam edeceğiz. onu bütün dilim halinde tavaya atıp kendi yağıyla biraz pişiriyorum. ardından tavadan alıp büyük dilimler halinde kesip tereyağında biberle kavurup baharatlayıp yiyorum efsane oluyor. mübarek günde günaha girmiş gibi olmayayım da kokorecin yanında kırmızı şarap iyi gider bu arada

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Nétwork

quote:

hadi yav. o zaman migros'taki eral kokorece devam edeceğiz. onu bütün dilim halinde tavaya atıp kendi yağıyla biraz pişiriyorum. ardından tavadan alıp büyük dilimler halinde kesip tereyağında biberle kavurup baharatlayıp yiyorum efsane oluyor. mübarek günde günaha girmiş gibi olmayayım da kokorecin yanında kırmızı şarap iyi gider bu arada

1 yarım doya doya yersiniz, geri kalanına ya banarsınız ya da zorlarsanız çeyrek çıkar. Anca bu kadar oluyor. Tereyağ desteklemiyorum kokorecin karakteristik tadına aykırı.

• Su ve yağ oranı cok yuksek tavada iki çevirince azıcık kalıyor. Bence başarısız

• quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

Zahmetli, gereksiz
    10 tl verir dışarda yerim

dışarı alalım seni

şöyle güzel bi tarif olsa da götürsek, fazla baharatlı olmasın ama, oruçlu arkadaşları gün içerisinde susatir

• quote:

Orijinalden alıntı: mahmut716

quote:

Orijinalden alıntı: capo di capi

Zahmetli, gereksiz
    10 tl verir dışarda yerim

dışarı alalım seni

şöyle güzel bi tarif olsa da götürsek, fazla baharatlı olmasın ama, oruçlu arkadaşları gün içerisinde susatir

İstanbulda kokoreç iğrenç. Domates biberli kokoreç m olur.

Cızırdayana kadar tavada kavur. Ekmeğin arasına doldur, parmak ucuyla kimyon, arzu ettiğine göre tuz serp. Sade şekilde yanında ayranla ye.

Domates, biberli çok kötü. İstanbulda kokoreç kültürü yok. İlk gittiğimde domates biberli hazır doğranmış ve kekiğe bulanmış yahni kıvamındaki kokoreçi görünce çok şaşırdım.

Bayat ürünü bile itelerler, yediğin şey kokoreç tatmıyor kekik tadıyor.

Sade şekilde biraz kimyonlayarak ayran eşliğinde yiyiniz. Acı seven yanında acı biber turşusu yesin.

• A101 den almıştım. Yağ aşırı fazla. Evde iğrenç koktu. Mecburiyetten aldım Urfa da düzgün kokoreç yapan olmadığı için. Pakette koca koca yağlar var. Onların yarısını hiç tavaya atmamak lazım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Renginden tiksindim o ne yağ oranıdır ...

• ankarada olanlar sakın çiftlik e falan gidip yemeyin oralarda kokoreç. anıtkabir in yanında gençlik caddesinde pikolet var en iyi kokoreci orada yersiniz.
  • bızım burada dakı a101 ve bimde malesef yok.
    3 kez migrostan aldım ve tavada yapmıştım gerçekten tat aldım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • içindeki iç yağına laf eden arkadaşlar var, içinde o yağ olmasa tadı da bir şeye benzemezdi. kokoreçe lezzet veren o iç yağıdır...
  • kokoreç zaten yağ demektir,etini almayı başaran arkadaşı tebrik ederim.
    uzun yıllar mersin ve adan kokorecini yedikten sonra,bol bol övülen şampiyon kokoreçi yedim istiklal caddesin de adam yapma demeye kalmadan bastı domatesi hüsran,ne yediğimi anlamadım.ankara çiftlik dediler gece iki de vardım kuyruk var resmen,bekledik o kadar,yine hüsran.karar verdim artık,mersin ve adana dışında kokoreç yemiyeceğim.
    bu arada zevkler tartışılmaz ama,kokoreçe domates atılmaz.kimyon ve acı konur,limon sıkılır.limon kokoreçin yağ etkisini azaltır.
    bu arada evinizin yakınında kasap varsa kendi kokoreçinizi kendiniz yapabilirsiniz bedavaya.isteyen olursa anlatırım.
  • Gençler gebel kaide herşryin organiği tazesi makbuldur. Bu ürünler şanpiyon vs. İstanbul tarzı bol baharat ve domates basılır, danadan yapılır. Arkadaşların sürekli bahsettiği adana izmir kokoreçleri süt kuzudan yapılır. Birisini ancak baharatla sebzeyle yersin , yağıyla baharatıyla ekmek arası vi şekilde yersin zaten grbelde ayık kafayla yenmediği için bol yağ ve baharat vücuda ilaç gibi gelir.

Kuzu kokoreci az kimyon yada az kekik isteğe bağlı ekmeksi tabakta yersin ve doyamazsın, gurme işi diyebiliriz ama istanbulda nerde bulunur bilmiyorum. Bilen paylaşsın.

• TheBearGrylls kullanıcısına yanıt
    Zaten öyle :) Bu arada keşke izmir usulü olsaymış böyle kuşbaşı kesince hiç çekici gelmiyor. Yuvarlak kesip paketleselermiş alabilirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kustumize -- 4 Haziran 2017; 9:53:17 >
  • Tavaya koyduğunda yarısından fazlası eriyip kayboluyor tadına da vasat

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.