Şimdi Ara

abb'nin sokak köpeklerine 41 milyon tl harcaması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
3.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
16 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Oha lan bu ne şu paraya bak. Türkiye geneli için bu parayı bir düşünün. Bu para insanlara harcansa daha iyi değil mi ? Köpek ne allah için benim için önce insan gelir. 3. Dünya ülkesiyiz. Bizim böyle şeylere para harcayacak durumumuz yok. Paramız olsada saçma ülkede sahipsiz köpek başıboş köpek kalmamalı. Hepsi uyutulmalı veya sahiplendirilmeli. Barınaklar'da sahiplendirilemeyen köpekler uyutulmalı. Diğer bütün şeyler gibi ülkenini boşa giden bu paraları haram olsun. Ben helal etmiyorum.

abb'nin sokak köpeklerine 41 milyon tl harcaması

• Saçmalık ya. Ekosisteme hiçbir şeye fayda sağlamayan hayvanları niye belediye besliyor? Boklarında kist yapan bakteriler varken bir de. Hem de hiç kısırlaştırma bile yapmadan sen bunları beslersen ne olacak, hayvan gibi çoğalacaklar. Neden ille de köpekler konusunda diretiliyor? Tatlışko diye mi? Köpeğin bir fareden ne farkı var?

Peki mesela itetaparlar şuna cevap versin, tavuklara yine kuş gribi bulaştı. İtlaf edilmeli mi edilmemeli mi? Evet derseniz demek ki toplum sağlığını insan güvenliğini düşünüyorsunuz. Peki köpekler için niye bu işletilemiyor? Köpeğin ne üstünlüğü var? Bence hiç üstünlüğü yok, hatta aşağı, tavuk her şekilde faydalandığımız bir hayvan.

Hayır derseniz, demek ki siz insan düşmanısınız mizantropistsiniz. Her türlü saçmalık.

Öncelikle köpeğin zararlı olduğunu kabul etmeleri lazım. Hindistan'da köpek saldırılarından 20 bin kişi yaralanıyor yılda. Bu kadar besleme yapılırsa Türkiye'nin de böyle olacağı çok belli. Yani akıl var mantık var bilim var. Bu ülkede niye bir şeyler ille başımıza gelince tedbir alınıyor? Köpeklerin yeri sokaklar mı 15 milyon tane köpek olmuş.

Mansur Yavaş'tan beklemezdim adam bir de mama fabrikası açtırmış. Sürdürülebilir değil. Bugün 1 tane açarsın köpekler 10 kat daha ürerler 2. yi açarsın. Nereye kadar bu böyle gidecek arkadaş?

Geçen de Rus nickli bir hanfendi beni alıntılamış, baktım ilk başta yok köpekler limbik sistemi hisseden gelişmiş canlılarmış falan görünce direk okumayı bıraktım. O zaman anasını satayım vatan hainlerini de öldürmeyelim. Yaa bunlar limbik sistemi falan filan hissediyorlar artık o ne demekse. Silkmişim limbiğini cinciğini. Mal mal işler.

Öncelikle genel anlamda Mansur Yavaş, başarılı bulduğum bir yönetici. Cumhurbaşkanı adayı olmasını da isterim...

Ama fanatik değilim. Eleştirimi yaparım.

Düşünün ki koskoca belediye, koskoca Mansur Yavaş kamuoyunda çıkan bütçe yarıya düşürüldü söylemleri karşısında paniklemiş, "can dostlarımıza" 41 milyon harcadık diye açıklama yapma gereği duymuş.

Aferim harcayın tabi. Ama yetmez he; siz 400 milyon TL harcayın.. Para bol ya; harcayın, harcayın

Bütün boş arazilere de barınak yapın. Çünkü yasa varmış ya aldığınız yere geri bırakmak zorundaymışsınız falan... O barınaklara da rehabilitasyon ve konuk evi yazın... Yer kalırsa da mama üretim tesisi kurun. milyonlarca ton mama üretin. O kadar çok mama üretin ki onları yurt dışına ihraç edin. ordan da bütçeye katkı yaparsınız hem

Şimdi ben merak ediyorum ... mesela bu 41 milyon TL ve yetmezse bir o kadar daha ek yapılabilecek bütçenin ne kadarı mama, ne kadarı kısırlaştırma için harcanıyor?

Ayrıca bu kısırlaştırma çalışmaları, Ankara ve Türkiye çapındaki kısırlaştırılamamış başıboş köpeklerin üreme kat sayısına ne kadar yaklaşabiliyor?

Bu arada can dost olduğunu nerden biliyor sayın belediye?
    Hani bir cins köpek olsa, arama kurtarma köpeği olsa, rehber köpek olsa, k9, golden, husky vs türden olsa anlarım can dost olmasını ; ama cinsi de belirsiz kırma , sürü oldukları zaman da özellikle geceleri veya sabahları insanların türlü badireler atlamasına neden olan bu hayvanların nasıl "can dost" olduğunu merak ediyorum

Daha önce ihale ile hazır mama alınırken, sonradan kurulan mama üretim tesisi ile maliyetler baya düşmüş. bu tabi bütçe yönetimi konusunda başarılı bir gelişme gibi görülüyor olabilir. Ancak kısırlaştırma konusunda neler yapılıyor ve bu yapılan kısırlaştırma çalışmaları da ne kadar başarılı istatistiksel olarak? bunları bilmiyoruz mesela

Neyse sorumluluk almadan sadece besleme yapmakla hayvansever olduğunu zanneden, düz dünyacılarla ve cığarh delefonunu diyen dayılarla aynı mantık ekseninde olan fanatikler; bu açıklamaya sevinmiştir heralde.

ancak Mansur bey daha fazla mama üretim tesisi önerimi dikkate alsın. çünkü bu yetersiz kısırlaştırma çalışmaları ile yarın çok daha fazla köpek nüfusu olacağı şimdiden belli olduğu için; doğada yeri olmayan, evcil hayvan kategorisindeki bu yapay türü, sokaklarda parklarda falan anca besleriz yani.
    Bloklayın geçin, köpeklere it diyenlerle işimiz olmaz. Trollük peşindeler. Ya da Araplar ev falan almak için şart koştu köpekleri kaldırın yoksa ev falan alıp gelmeyiz diye ondan yapıyorlar muhtemelen. Metroda otobüste cebinden köpek dışkısı çıkarıp koltuğa bırakanların kurduğu oyun bunlar. Suriye'den gelip de tam 60 milyar dolarımızı yani yaklaşık 1 Trilyon Türk Liramızı hiç edenlere tepki versinler.

Mansur veya başka bir şovmen siyasetçi karşıma çıksa, "Senin para harcadığın 'can dostların' kaç çocuğu parçaladı? Kaç insanın kaza yapmasına sebep oldu? Kaç insanın ölümüne sebep oldu?" diye bir soru sorsam ve itler tarafından parçalanan birkaç çocuktan bahsetsem. Hepinize yazıklar olsun. Suriyelileri ve başıboş köpekleri savunanlara oy falan yok.

Hayvan severler nasıl bir olup sosyal medyadan surekli algı yaratıp hayvanın saldırdığı ailelere dava açıyorlar ise bizler de bir olup baskı yapmamız lazım zamanın'da nasıl internet için bir araya geldi donanım haber uyeleri birseyler başardı ise aynı tepkiyi sokak kopekleri icin de göstermeliyiz aksi halde burada yazdıklarımız anca burada kalır

Ayrıca bazı hayvan severler iki yüzlü davranıyorlar Turkiye de onca hayvan sever var bağış yaparak istedikleri gibi bir bakım yeri barınak yaptıra bilirler sokağa mama dökmek yerine bu barınaklara mama göndere bilirler gönüllü olarak herkes sadece 1 gün barınakta calışsa yılda 1 gün anca sıra gelir yada gelmez o yüzden ben hayvan severlerin sevgisine inanmıyorum sokakta dolansın özgür olsun kısırlaştırılmasın diyorlar köpek yavruları sokakta donarak ölüyor eziliyor her gün videolar da görüyoruz
  • zehir zıkkım olsun

geçen itperestin birisinin köpeğe birey dediğini gördüm

daha önce oy verdim şimdi oy moy vermeyeceğim eğer sokaklardan itleri toplamamakta ısrar ederlerse

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B-2 Spirit -- 18 Mart 2022; 18:37:50 >
  • Buna harcanan vergilerim sorumluların çoluğundan çocuğundan çıksın inşallah.

• Haram zıkkım olsun denerek bir haltin çözüldüğü yok. Para senin paran hesabını da sen soracaksın. Örgütlenip tek tek belediyelere, bakanlığa gidip kimin parasını kime harcıyorsun diye sormadıkça da bir şey düzelmez. Mesela Fransizlar bunu 250 sene önce yaptıkları için şimdi rahatlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öncelikle genel anlamda Mansur Yavaş, başarılı bulduğum bir yönetici. Cumhurbaşkanı adayı olmasını da isterim...

Ama fanatik değilim. Eleştirimi yaparım.

Düşünün ki koskoca belediye, koskoca Mansur Yavaş kamuoyunda çıkan bütçe yarıya düşürüldü söylemleri karşısında paniklemiş, "can dostlarımıza" 41 milyon harcadık diye açıklama yapma gereği duymuş.

Aferim harcayın tabi. Ama yetmez he; siz 400 milyon TL harcayın.. Para bol ya; harcayın, harcayın

Bütün boş arazilere de barınak yapın. Çünkü yasa varmış ya aldığınız yere geri bırakmak zorundaymışsınız falan... O barınaklara da rehabilitasyon ve konuk evi yazın... Yer kalırsa da mama üretim tesisi kurun. milyonlarca ton mama üretin. O kadar çok mama üretin ki onları yurt dışına ihraç edin. ordan da bütçeye katkı yaparsınız hem

Şimdi ben merak ediyorum ... mesela bu 41 milyon TL ve yetmezse bir o kadar daha ek yapılabilecek bütçenin ne kadarı mama, ne kadarı kısırlaştırma için harcanıyor?

Ayrıca bu kısırlaştırma çalışmaları, Ankara ve Türkiye çapındaki kısırlaştırılamamış başıboş köpeklerin üreme kat sayısına ne kadar yaklaşabiliyor?

Bu arada can dost olduğunu nerden biliyor sayın belediye?
    Hani bir cins köpek olsa, arama kurtarma köpeği olsa, rehber köpek olsa, k9, golden, husky vs türden olsa anlarım can dost olmasını ; ama cinsi de belirsiz kırma , sürü oldukları zaman da özellikle geceleri veya sabahları insanların türlü badireler atlamasına neden olan bu hayvanların nasıl "can dost" olduğunu merak ediyorum

Daha önce ihale ile hazır mama alınırken, sonradan kurulan mama üretim tesisi ile maliyetler baya düşmüş. bu tabi bütçe yönetimi konusunda başarılı bir gelişme gibi görülüyor olabilir. Ancak kısırlaştırma konusunda neler yapılıyor ve bu yapılan kısırlaştırma çalışmaları da ne kadar başarılı istatistiksel olarak? bunları bilmiyoruz mesela

Neyse sorumluluk almadan sadece besleme yapmakla hayvansever olduğunu zanneden, düz dünyacılarla ve cığarh delefonunu diyen dayılarla aynı mantık ekseninde olan fanatikler; bu açıklamaya sevinmiştir heralde.

ancak Mansur bey daha fazla mama üretim tesisi önerimi dikkate alsın. çünkü bu yetersiz kısırlaştırma çalışmaları ile yarın çok daha fazla köpek nüfusu olacağı şimdiden belli olduğu için; doğada yeri olmayan, evcil hayvan kategorisindeki bu yapay türü, sokaklarda parklarda falan anca besleriz yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 18 Mart 2022; 18:51:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Benim gözümde ha suriyelilere harcamışsın ha köpeklere ikisininde bir farkı yok.

Mansur başkan kendi topuğuna sıkıyor.

• Yuh.

• Başıboş itleri itlaf edeceklerine 41 milyon TL harcıyorlar. abb'nin sokak köpeklerine 41 milyon tl harcaması  Popülizmin dibi.

• Dinazor heykellerine, Ankara'nın giriş kapılarına harcanan paranın yanında bu para soğan cücüğü olarak kalır. Bırakın şimdi boş yapmayı, zamanında bunlara birşey yazmadıysanız şimdi de susacaksınız...

• Yarın da yaşlı bakım evine niye para harcıyoruz dersiniz siz vicdansızlar

• Bloklayın geçin, köpeklere it diyenlerle işimiz olmaz. Trollük peşindeler. Ya da Araplar ev falan almak için şart koştu köpekleri kaldırın yoksa ev falan alıp gelmeyiz diye ondan yapıyorlar muhtemelen. Metroda otobüste cebinden köpek dışkısı çıkarıp koltuğa bırakanların kurduğu oyun bunlar. Suriye'den gelip de tam 60 milyar dolarımızı yani yaklaşık 1 Trilyon Türk Liramızı hiç edenlere tepki versinler.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Cof cof olmuş para

• Forum tarihinde bir ilk yaşanıyor olabilir. İlk defa bir konuyla ilgili karşılıklı iki görüşün eşit oranda desteklendiğini görüyor olabiliriz.

• Gene bir hayvan düşmanlığı konusu ve insanlara hakaretler, nefret içeren mesajlar havada uçuşuyor.

Bu şekilde davrandığınız sürece sizi daha az kişi ciddiye alacağının farkında mısınız? Tartışmak istemiyorsunuz gibi görülüyor zaten.

İşine gelmeyince kendisi gibi olmayanlara devamlı terörist, hain denmesi zaten son yıllarda malum kişilerin yaptığı şeydi. Alışkanlık oldu herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi captain_turkiye -- 18 Mart 2022; 21:32:56 >
  • Köpek görünce altına işeyenler ABB'ye saydırmış. Anlaşılan köpekler biraz çoğalınca altlarına bebek bezi bağlayıp dolaşmaya başlamışlar, eh bebek bezi de ucuz değil, darlanıyorlar. abb'nin sokak köpeklerine 41 milyon tl harcaması 

Helal olsun ABB'ye. Umarım daha çok harcar. İçinde benim ödediğim vergiler de varsa dibine kadar helal olsun.

• yolcum kullanıcısına yanıt

Ben dinozorları da eleştirdim.. Hak kazandım mı şimdi eleştirmeye abb'nin sokak köpeklerine 41 milyon tl harcaması abb'nin sokak köpeklerine 41 milyon tl harcaması 

• Kesinlikle gereksiz bir harcama olmus

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.