Şimdi Ara

8700K Delid Tamamlandı ( -24C )

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
137
Cevap
10
Favori
8.633
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> 8700K Delid Tamamlandı ( -24C )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    464 Mesaj
    -2 gün sonra 8700K işlemcime delid yapacağım .
    -Delidsiz haliyle 5,0ghz de sıcaklık stress testinde 90lara gelmekte bakalım bu işlem sonrası neler değişecek .
    -Delid yaparken isterseniz foto yada video paylaşabilirim .
    -Sadece UHU 46735 marka ve modelde siyah slikon yapıştırıcıyı beklemekteyim oda 2 güne gelir

Delid sırasında görüşmek üzere.

Malzemeler :

1- ROCKIT 88 - LGA 1151/1150 Delid & Relid kit
    https://rockitcool.myshopify.com/products/rockit-88

2- Thermal Grizzly Conductonaut Thermal Grease Paste - 5.0 Gram
    https://www.amazon.com/Thermal-Grizzly-Conductonaut-Grease-Paste/dp/B01EO2V332/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1513003658&sr=8-2&keywords=thermal+grizzly+conductonaut
    3-ArctiClean 60ml Kit (includes 30ml ArctiClean 1 and 30ml ArctiClean 2)
    https://www.amazon.com/ArctiClean-60ml-Kit-30ml/dp/B0007TOR08/ref=pd_bxgy_263_img_2?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=9N2JPMTYCETPSGM5EJJH
    4-UHU 46735
    https://www.amazon.de/UHU-46735-Hochtemperatur-Silikon-schwarz/dp/B008YE3ABA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-CA3AA6F80 -- 20 Ocak 2018; 23:1:31 >

|
    |

• kolay gelsin

umarim işlemcinin başına birşey gelmez.

keşke şu işi intel fabrikada halletseydi de 2000 lira verdiğiniz işlemciniz için bu riskli işleme hiç gerek olmasaydı
    Merak ettiğim şey intelin kullandığı macunun kalitesi. Youtube'daki videolarda ya da yabancı forumlarda gördünüz mü piyasadaki en kötü macunla delid mod yapan var mıydı? Kimse o kadar uğraştıktan sonra kötü macunla yapmak istemez tabi de belki deneyen vardır. Bana bu kadar dramatik sıcaklık farkı olduğuna göre Intel'in macunu piyasadaki en kötü macundan bile kötü gibi geliyor. Adeta diş macunu..
    Olaya bak. Birisi zaten buz gibi çalışan 99 dolarlık 4 çekirdekli r3 1200'i üste lehimliyor diğeri overclock olsun olmasın 6 çekirdekli fırın gibi çalışan (diğer konuda alan 3-4 kişi soğutmakta zorlanıyorum demiş bile) işlemciyi macunlayıp gönderiyor. Neredeyse 400 dolar veriyorsun üstüne neredeyse bir 100 dolar daha verip uğraşıp emek veriyorsun ki birazcık daha serin kullanıp kulak tırmalayan fan sesini azıcık keseyim, yazın hele iyice başıma ağrı olmasın diye. Bu arada da işlemciyi garanti dışı bırakmak zorunda kalıyorsun. Ki bu olay yeni de değil hani, ta 6700k dan geliyor. 99 dolarlık işlemci lehimlenebiliyorsa elbet 350-400 dolarlık işlemcide lehimlenir. Ufak bir lehimle Overclock olsun olmasın belki 20 derece daha serin çalışabilecek zaten sıcaklık sorunu olan işlemciyi bu halde göndermek resmen tüketiciyi umursamıyorum demektir bana göre. Umarım arkadaşın işlemi sorunsuz hallolur
    Hocam ben alana laf etmedim. Alan alır. 144hz ekranı vardır alır. Benim lafım firmayaydı. Sizi niye böyle uğraştırıyor diye.
    Niye böyle saldırgan bir üslupta yanıt verdiniz anlamadım. Siz fan sesi vesaire önemsemiyor olabilirsiniz. Benim gibi kişiler sessizlik seviyor mesela. Kişisel tercih diye bir şey var bilir misiniz? Size zaten niye şu işlemciyi aldınız yada almadınız diyen olmadı ki. 1600 alan gayet güzel multitasking gücü alıyor dert edecek bir şeyi yok demek 8700 multitaskinde kötü demek midir? Türkçe gayet kolay ve anlaşılır bir dil. Yeter ki anlamak isteyelim... Fanboy vesaire diyerek can sıkıntınızı giderecek bir tartışma arıyorsanız kusura bakmayın başka birini bulmak zorundasınız. Selametle
    Hocam senin mesajlar aşırı beyfendi kibar ve açıklayıcı yani senin anlayacağın bu forumun ve kalitesinin kat kat üstünde kendini cevap vererek hiç yorma vallahi
  • Teğmen
    248 Mesaj
    kolay gelsin

umarim işlemcinin başına birşey gelmez.

keşke şu işi intel fabrikada halletseydi de 2000 lira verdiğiniz işlemciniz için bu riskli işleme hiç gerek olmasaydı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz1122 -- 11 Aralık 2017; 21:15:33 >

i hope so :))))))
    teşekkürler hocam inşallah kolay gelecek :)
    |
    |
    deniz1122 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jacques Reverdi -- 13 Ağustos 2018; 1:7:44 >
    INTEL I5 8400 | MSI GTX 1060 GAMING X 6G | MSI Z370 TOMAHAWK | CRUCIAL 2400MHz DDR4 8GB C17 x2 | COOLER MASTER MASTERCASE MAKER 5T | EVGA SUPERNOVA 850 G2 | SAMSUNG 250GB 960 EVO x2 RAID 0 | SEAGATE BARRACUDA 2 TB | CORSAIR K70 RGB RAPIDFIRE | KINGSTON HyperX CLOUD II | FSP CHAMP 1K
  • Yüzbaşı
    943 Mesaj

Bir zorunluluk değil ama dediğiniz gibi yapılan büyük ayıp.
    |
    |
    Jacques Reverdi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ryzen 7 3700X / Wraith Prism RGB / MSI B450 Gaming Plus Max / HyperX Fury Black 2666mhz 2x8GB (3333cl15 OC) / Zotac Gtx 1080 Mini Edition / XPG SX8200 Pro 256GB / Transcend 240GB 220S / Seagate Skyhawk 1TB / FSP Hydro 700W / Silverstone Primera 01 / Asus VG248QE 144hz
  • Yüzbaşı
    464 Mesaj

En iyi macunu en iyi şekilde kullansada intel yine belli bir kesim deneme amaçlı sonuçları değerleri görmek için yine delid yapacaktır eminim ki , buda değişik bir gerçek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: Jacques Reverdi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör ahmettsezis
    Merak ettiğim şey intelin kullandığı macunun kalitesi. Youtube'daki videolarda ya da yabancı forumlarda gördünüz mü piyasadaki en kötü macunla delid mod yapan var mıydı? Kimse o kadar uğraştıktan sonra kötü macunla yapmak istemez tabi de belki deneyen vardır. Bana bu kadar dramatik sıcaklık farkı olduğuna göre Intel'in macunu piyasadaki en kötü macundan bile kötü gibi geliyor. Adeta diş macunu..

Acaba o kadar ısı farkı realde görülmektemi sürekli stabil şekilde onuda bilmek lazım ilk zamanlar 15 derece düşük çalışıp sonra değerler ne hale geliyor onu görmek lazım ve kaç zamanda bir bu macın yenileme işlemi yapılmalı

|
    |
    ugurr999 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Merhaba, bir aşamada termal macunu değiştirmek isteyebilirsiniz. Aman Intel gibi çerçeve yaparak yapıştırmayın komple. Yapıştırıcıyı soldaki ve sağdaki çıkıntılara uygulamak yeterlidir. Daha fazla yapıştırıcı uygularsanız tekrar delid yaparken işlemcinin hasar görme ihtimali yüksek.
    |
    |
    2x ASUS VP279QGL | Logitech G700 @ 800 DPI (1000Hz) | SteelSeries QcK+ | Cooler Master MasterKeys MK750
    Arch Linux | Windows 10 Enterprise
  • Binbaşı
    1693 Mesaj
    Keşke intel bu tip çarpan kilidi açık işlemcilerine ayrı ayrı iki seri yapsa 8700k ve 8700kp gibi ''p'' premiumu ifade etse ve kp serileri coollaboratory yada thermal grizzly macunla gelse ve 200 lira normal ''k'' serisinden daha pahalı olsa eminim kp serisi daha çok satar.
    |
    |

|
    |
    Takipteyim.
    Başarılar.
    |
    |
    Delid tool'u hangi yolla getirttiniz acaba? Kullandıktan sonra işinize yaramayacaksa sizden satın alabilir miyim?
    6942 Mesaj
    ben 4790K için 60 tlye 3d yazıcıdan tool yaptırtmıştım.

Orijinalden alıntı: Tolgá

ben 4790K için 60 tlye 3d yazıcıdan tool yaptırtmıştım.

8 liraya yaptırdım ben de kendi işlemcim için.

|
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: ugurr999

İntel macun belli bir süre sonra kuruyor iletkenlik yüksek oranda kayboluyor. İşlemci sogutma tabanı sararıyor. Bunu gözlemleyebilirsiniz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    hocam intel akıllı bir şirket

delid tool satılıyor piyasa canlanıyor resmen

kolay gelsin

malzme total fiyat yazar mısınız

az tutuyosa delid yapılır deyip az iş yapalım eğlencesine para almadan

Millet yine abartmış. Delid bir zorunluluk değil. Normal sıcaklıklarda normal bir overclock rahat yapılabiliyor. Mesela; 4.7Ghz-4.8Ghz. Ryzen işlemcilerde de 4Ghz’i doğru düzgün geçemiyorsun. Üstelik onlarda lehim kullanılmış. Çünkü onların potansiyeli yok. Ha Intel işlemcilerde 5Ghz ve üzeri potansiyel var ama millete de ekstra masraf çıkartıyorlar. Orası da ayrı bir konu. Heyecan arayan ve bir deneyim oluşturmak isteyen bu tür işlere giriyor. Yoksa gerek te yok. 4.7Ghz’e çeker sıkıntı çıkmadan kullanırsınız.

Delid yapacak arkadaş en son sonuçları paylaşırsa sevinirim. @TorwaK arkadaşımız 5.3Ghz’e çekmiş. Bakalım sizde ne olacak? :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Bahsedilenler: TorwaK
    sivi metal kullandiginiz icin delid sorunlu olur tekrar sökeyim derseniz olmayacak buyuk ihtimal hele sivi metali cok surerseniz.bakir degil islemcinin demiri ve cok fena yapisacak.sanayilerde metal yapistirmak icin kullaniliyor sivi metal ve tornayla bile cikmiyor.ben sivi metal kullandim bakir sogutucu olmasina ragmen olmasi gerekenin iki kati miktar kullandigim icin sogutucuya yapismisti islemci cikaramamistim.normal kullanimda tavsiye etmem ama delid icin mukemmel bir cozum ama tek seferde basarili yapmaniz lazim.

Orijinalden alıntı: Wilson Fisk

sivi metal kullandiginiz icin delid sorunlu olur tekrar sökeyim derseniz olmayacak buyuk ihtimal hele sivi metali cok surerseniz.bakir degil islemcinin demiri ve cok fena yapisacak.sanayilerde metal yapistirmak icin kullaniliyor sivi metal ve tornayla bile cikmiyor.ben sivi metal kullandim bakir sogutucu olmasina ragmen olmasi gerekenin iki kati miktar kullandigim icin sogutucuya yapismisti islemci cikaramamistim.normal kullanimda tavsiye etmem ama delid icin mukemmel bir cozum ama tek seferde basarili yapmaniz lazim.

Allah 'ta sizi güldürsün.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
bankalar.org
Media Sözlük
kolayoto.com
emek server
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
1,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.