Yarbay
10 Temmuz 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme
Toplam: 3506 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Bedava bir oyun veya 199.99 üzeri oyun aldığınızda kupon hesabınıza tanımlanıyor. 21 Kasım Salı TSİ 19.00''da başlar ve 28 Kasım 2023 Salı TSİ 18.59''da sona erer.


Last of Us ve AC Mirage aldım ve Valhalla Complete de alacağım şu DL bitsin. DLC'lerde olmuyor Cp2077 Phantom Liberty denedim.Epic Kuponları Hakkında:%33 indirim sunan Epic Kuponu, şartları karşılayan Epic Games hesabı sahiplerine ait işlemlere ödeme aşamasında otomatik olarak uygulanır. İndirim, tüm uygun işlemler için geçerli olacak VE Epic Games hesabı sahipleri, tamamladıkları her uygun işlem için başka bir kupon alacak. Bir alışverişin uygun işlem sayılabilmesi için ilgili Epic Games hesabı sahibinin fiyatı 199,99 TL veya üzeri olan ya da başka bir uygun ürün veya ürünlerle birleştirildiğinde toplam fiyatı 199,99 TL veya üzeri olan bir ürünü satın alması gerekir. Not: Vergi ve diğer ücretler hariç olup aşağıda belirtilen ilave istisnalar geçerlidir. Ön satın alımlar uygun işlemlere dahil değildir. Daha fazla bilgi için aşağıdaki SSS bölümüne göz at.

Epic Games Store Muhteşem Cuma Etkinliği, 21 Kasım Salı TSİ 19.00''da başlar ve 28 Kasım 2023 Salı TSİ 18.59''da sona erer. Epic Kuponları, 28 Kasım 2023 Salı TSİ 19.00''da geçerliliğini yitirir.


EPIC KUPONU NEDİR?

Epic Kuponu, Epic Games Store üzerinden gerçekleştirilen uygun işlemlere ödeme aşamasında uygulanan ve 2023 Epic Games Store Muhteşem Cuma Etkinliğinin bir parçası olarak dağıtılan bir kupondur.

EPIC GAMES STORE MUHTEŞEM CUMA ETKİNLİĞİ SIRASINDA İLK EPIC KUPONUMU NASIL ALABİLİRİM?

Uygun bir ürün için ödeme yaptıkları sırada ya da ücretsiz bir oyunu aldıktan veya bir satın alım yaptıktan sonra tüm Epic Games hesabı sahiplerine otomatik olarak bir Epic Kupon verilecek. İlk kuponunu uygulayıp kullandığında sonraki kuponları görmek için oturum açtıktan sonra başlatıcıdan veya web sitesinden hesap menüsüne tıklayarak "Kuponlar" bölümünü seçebilirsin.


EPIC KUPONUMU NASIL KULLANABİLİRİM?

Epic Kuponun, uygun bir işlem yaptığında tekli satın alımının ödeme aşamasında ya da alışveriş sepetinde otomatik olarak uygulanır. Tüm uygun ürünlerin her birine ödeme sırasında %33 indirim uygulanacak. Yani, iki uygun ürün içeren uygun bir işlemde iki oyuna da kendi fiyatları üzerinden %33''er indirim uygulanacak ve bu indirim sistemi tüm uygun işlemlerde aynı şekilde işleyecek. Şu anda alışveriş sepetinde bir seferde en fazla 50 ürün satın alabilirsin.


EPIC KUPONU İÇİN HANGİLERİ UYGUN BİR ÜRÜN OLARAK NİTELENDİRİLİR?

%33 indirim Kuponu, ön satın alımlar hariç olmak üzere yalnızca herhangi bir satış indirimi uygulandıktan sonra 199,99 TL veya daha yüksek fiyatla satılan uygun ürün ya da ürünlerde kullanılabilir. Vergiler ve diğer ücretler minimum satın alma gerekliliği açısından dikkate alınmaz. Bu kupon, ön satın alımlarda veya eklentiler (DLC veya sezon biletleri gibi) gibi oyun dışı satın alımlarda ya da oyun içi satın alımlarda (Fortnite''taki V-Papel gibi oyun içi para birimi veya Dünyayı Kurtar modu gibi yükseltmeler) veya şu özel paketlerde kullanılamaz: EA SPORTS FC™ 24 Ultimate Sürüm, Madden NFL 24 Deluxe Sürümü ve F1® 23 Champions Edition.EPIC KUPONUMUN SÜRESİ DOLAR MI?

Evet. Epic Games Store Muhteşem Cuma Etkinliğinde alınan ve kullanılmayan tüm Epic Kuponlar, 28 Kasım 2023 Salı günü TSİ 19.00''da geçerliliğini yitirir.

EPIC GAMES STORE MUHTEŞEM CUMA ETKİNLİĞİ NE KADAR SÜRECEK?

Epic Games Store Muhteşem Cuma Etkinliği, 21 Kasım Salı günü TSİ 19.00''da başlar ve 28 Kasım 2023 Salı günü TSİ 19.00''da sona erer.TEK BİR İŞLEM İÇİN BİRDEN FAZLA EPIC KUPONU ALABİLİR MİYİM?

Hayır. Epic Kuponu, uygun bir işlemdeki tüm uygun ürünlere uygulanır.


EPIC KUPONUNU KULLANARAK SATIN ALDIĞIM ÜRÜNÜ İADE EDERSEM KUPON HESABIMA İADE EDİLİR Mİ?

Ürünü satın almak için kullandığın Epic Kuponu sana iade edilmez ancak asıl satın alımının ardından etkinlik boyunca kullanabileceğin yeni bir Epic Kuponu alırsın. Etkinlik sona erdikten sonra ürün iade edilirse Epic Kuponunun kullanım tarihi geçeceği için ilgili Epic Kuponu iptal edilir. Etkinlik, 28 Kasım 2023 Salı günü TSİ 19.00''da sona erer.


EPIC GAMES STORE MUHTEŞEM CUMA ETKİNLİĞİ SIRASINDA YAYINLANMASI PLANLANAN VE EPIC KUPON İLE DAHA UCUZ OLABİLECEK BİR OYUN İÇİN DAHA ÖNCEDEN BİR ÖN SATIN ALIM YAPTIYSAM NE OLUR?

Epic Games Store Muhteşem Cuma Etkinliği (21 Kasım 2023 TSİ 19.00 - 28 Kasım 2023 TSİ 19.00) sırasında yayınlanacak olan uygun bir oyun için ön satın alım yaptıysan %33 indirim sunan Epic Kuponlarımız için hesabına yapılacak kısmi bir iadeden yararlanabileceksin. Ön satın alım yaptığın ürün Epic Games Store''da yayınlandığında iadene dair bir e-posta bildirimi alacaksın. İadeler ön satın alım yaparken kullanılan asıl ödeme yöntemlerine yapılacak.


AMERİKAN DOLARI DIŞINDA BİR PARA BİRİMİ KULLANIYORSAM NASIL OLACAK?

Şu anda desteklenen tüm para birimleri için Epic değerleri ve minimum harcama gereksinimi aşağıdaki tabloda belirtilmiştir:


Para BirimiEpic Kuponu almak için minimum harcama tutarı


USD14,99

EUR14,99

GBP11,99

TRY199,99

Vali yardımcısı karşıladı diye dünya'da olay oldu ancak bizim kültürümüzde nasıl karşıladığın değil nasıl uğurladığın önemlidir. Bununla ilgili Hz. Mevlana'nın bir sözü bile vardır. Hatırlarsanız deprem kurtarma ekiplerinin bazılarını düğün dernek gibi uğurladık, adamlar şok oldu. Gelişi haber ama gişinden kimsenin haberi olmadıysa; bir kişi bile uğurlamadıysa esas bu bir rezalettir onlar için.www.trthaber.com
ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Ankara'dan ayrıldı
https://www.trthaber.com/haber/dunya/abd-disisleri-bakani-blinken-ankaradan-ayrildi-810354.html

güncel: bu oyunda ssd şart olunca bir bakalım hafıza ürünleri ne kadar etkiliyor diye iddia vs olmadan girdik ama yeni aldığım ramlerin rezaletine dönüştü mevzu. tüketici hakem heyetlik olduk vatan'la. önce ayıplı mal sahte bu diye şikayet ettim para iade falan istemiyorum hafta sonumu yediler 2 kez windows çökertip özür dilesinler dedim. sonra yaptığım yorumları silip durunca bir de yorumlarımı siliyorlar diye şikayet ettim. dün yazmıştım halbuki sitesinden efendi gibi birinci viteste böyle böyle oldu diye ama dönmediler. hb böyle değil bir form dolduruyorsun ertesi gün kurye kapında. bu vatan ta ta tan bozmuş artık bedava sevap bile almamak lazım. hal böyle olunca direkt 3. vitese aldım böyle oldu yani bu nick anlamsız değil.


güncel2: gittim şubelerine anakartınıza bios lazım falan dediler yav he he dedim ama baktılar ben daha iyi biliyorum bu işleri dediler netten ne alırsanız alın deneyin olmadı getirin iade yapalım. bu 2x32 işine gıcık kaptım ben. çip mi bulamıyorlar bu ne böyle downbin çip falan yoksa anca bu şekilde mi 2x32 oluyor fiyatı uçmadan bilemedim.


bu oyun için ekran kartı şart yani o'su bu'su yok ama ssd'ye kurma mecburiyeti olunca acaba sanal bellek ve dolayısı ile ram de etki ediyor mu acaba diye merak ettim? yeni ram aldım denemeler yapacağım lakin dahili m2'lerimde yer olmadığı için harici kutu m2'ye kurdum onun da hızı 1024mb. gen3 m2 kutuda böyle oluyor bir de 2048mb kutular vardı bir sene önce ama hem pahalı hem de çok şikayet vardı o yüzden almadım. sıkıntı yaşamadım bu kutuyla ugreen marka şimdi bin lira civarıydı en son ben 400 küsüre almışım geçen sene.


böyle bir durum olunca 7000 m2 ile oynayanlar var onlar gibi olmayabilir benim yapacağım testler ama fikir doğru olabilir. işlemciye çok yüklenen bir oyun değil herhalde ya da ben 4k oynayınca öyle oldu 5800x3d. disk ve ram esas merak ettiğm parçalar ve bunu siz de deneyebilirsiniz. diskin belki denenecek pek bir şeyi yok ama sanal diski kapatabilir ya da otomatik 2gb kullanıyorsanız ram miktarının 1.5 katı yapıp deneyebilirsiniz. misal 32gb için 1024x32x1.5=49152 değeri verilebilir. 1.5 kat işini microsoft tavsiye ediyor. ram olarak da kasıtlı hızını düşürebilir oc yapabilir ya da miktarını değiştirebilirsiniz ama onu ben yapacağım 2x16'yı çıkarıp 2x32 takarak. x3d işlemcilerde ram hızı farketmiyor ben 2133mhz ile 3600 arasında testler yapıp başlık açıp göstermiştim fark olmadığını ama diğer işlemcilerde ram hızı farkedebilir.


bende x3d olduğu için all core -30 ayarını kapatıp tekrar deneyeceğim çünkü oc diye bir şey yok bu modelde. şu başılta 4k ultra 7900xtx varsayılan olarak denemiştim 23.9.1 6 eylül sürücüsüyle ama msi afterburner ile min max avg gösteren benchmark da yapılabiliyor bu kadar ss almaktan kolay olur sonrakileri o şekilde yaparım.


https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/156794171


Cinebench 2024 GPU Testleri


Cinebench 2024 GPU Testleri
Test Sonuçları Sıralamalar bölümündeki konu ama bence işlemci için artık anlamı kalmamış bu testin ki cine23'te de kalmamıştı. oyunlarda benzer işlemciler arasında iki üç kat fark oluyordu. şimdi puanlama ekran kartına göre yapılınca 15 bin alan işlemci şimdi bin puan alamıyor.


https://forum.donanimhaber.com/cinebench-2024--156786905

04.11.2023 güncel: amd am4'e hala agesa çıkarıyor helal doğrusu. ben son çıkanı beğenmiştim aslında ama şimdi 23h2 kurunca bu testte 13900 küsür aldı az önce demek ki bu windows güncellemesi ile alakası var biosun.


ROG STRIX X570-E GAMING BIOS 5003

Version 5003

16.16 MB 2023/10/31

"1. Update AGESA version to ComboV2PI 1.2.0.B

2. Update AMD 5000/3000 Series CPU fTPM version, please back up Bitlocker recovery key before updating this version BIOS.

Before running the USB flashback tool,please rename the BIOS file (SX570EG.CAP) using BIOSRenamer"görür görmez direkt koyu işaretlediğim bu yer tahmin ettiğim gibi sorun yaptı. öncelikle bios güncellendikten sonra led güncellemesi diye baya bekletti normalde bu kadar sürmezdi ona takılmayın ama güncelleme öncesi aramaya bitlocker yazıp eğer açıksa yedek alın ve bir kağıda yazın.ms hesabınıza kaydederseniz kendi otomatik alır diye düşündüm ama öyle olmuyor windows yüklenirken mavi bir ekranda kod girin diyor aka.ms/recoverykey olması lazım adresine telefondan girip login olup anahtarı görebilirsiniz evet hepsini gireceksiniz. dosyaya kaydettiğiniz txt oradan yazın kağıda ya da bitlockeri kapatabilirsiniz çünkü ikinci uyarı ftmp güncellemesi yüzünden açılışta Y ya da N tuşuna basacaksınız biostan firmware ftmp kullanıyorsanız ve tabi ki yeni istediğimiz için Y'ye basacağız ama emin değilseniz N'ye basın eski halinde açılır ama TMP kapanır.


ne farketti derseniz 13900 küsürdü güncelleme öncesi ve altta da bir şey yoktu ve all -30'du 23h2. güncelleme sonrası direkt açıp yaptım gelişme var ama başlığı ilk açtığımda biliyorsunuz aşağıdan görebilirsiniz daha yüksek skor alıyorduk ama tek tek deneyip gösterdiğim o ayarlarda en azından all -30 yapıyorduk şimdi 3600 mhz ram cl16 1.35v hariç en ufak ayar yapmadım CBS PPT vs diye. şimdi bir de all -30 yapayım bakalım sonuç değişecek mi?
all -30 ayarı:
eh işte biraz oynadı ama nereye gitti bizim 15 küsür puanlar altta bi ben yokken şimdi bir şey yok altta? o zaman insider dev kullanıyordum belki 23h2'nin ilerisi ama 22h2 diye geçiyordu ki intel sistemimde insider devam ediyor bir güncelleme daha geldi ama hala 22h2 diyor bunun bir önemi yok anladığım kadarıyla? windows'a göre çok değişiyor bu test gördüğünüz gibi ve çok da takılmamak lazım.onu enable bunu disable ayarlarıyla:

PPT EDC mevzusu 122-82-124
daha düşük çıktı benim zaten anlatmaya çalıştığım buydu boşuna bir ton ayar yapıyorsunuz bu biosta gerekmez win11 varsa diye. onu enable bunu disable onlar da gereksiz bence. yukarıda onları yapınca 32 puan arttı ama bence o fark scalar x10 yaptım ondan oldu enable disable'den değil hatta belki scalar'dan bile değil anakartın digi-vrm standart ayarını optimized yaptım ondan yani.------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------zen3'te oc curve optimizer ile yapılır ve koca nette bunun ilk konusu bu forumda olmasına rağmen reddit vs bulduğunuz ayarları yapmaya çalıştığınızı görünce dedim belki daha basit anlaşılır bir konu açmak gerekir?


https://forum.donanimhaber.com/zen3-islemcilerde-curve-optimizer-nasil-ayarlanir-ss-video--146689844


bu konuyu 5600x kullanırken açtım ama konunun ilk mesaj çorba oldu sürekli deneme yanılma pozitif mi negatif mi bu da ne yahu diye arkadaşlarla birlikte bulduk ve sürekli güncelledik. konuyu anonim yapıp hediye ettim. bu sebepten konuyu güncelleyemiyorum yenisini açtım. sırayla hangi ayarda kaç puan alıyor bakıyoruz ve en yüksek puan en az ayar yaptığımızda çıkıyor. konunun esprisi bu aslında gerisi geyik.sistem:


kasa asus helios low fan hızı

soğutucu corsair h150i pro xt

anakart strix-e x570 ComboV2PI 1.2.0.A 2023/07/14 ROG STRIX X570-E GAMING BIOS 4802


öncelikle bir sıcaklık problemim yok benim. saat 21.46 ortam en az 29 ve soğutucu fanları 2400 devire kadar çıkmasına rağmen sabit 1700 devir altta çalışan hwinfo. doğru bildiğiniz bir yanlış da altta icue çalışıyor normalde ilk bu kapatılır düşük puan verdirir diye.

saat 17.18 yine altta çalışmış hwinfo sonuç 15k
altta çalışan icloud ki bu perişan ediyor hakkaten apple'ın bir sürü yazılımı olunca itunes'te ama bu da 15k aldı.

şimdi gelelim denemelerimize


senaryo1: cine23 15011 puan

senaryo2: cine23 15007 puan

senaryo3: cine23 15039 puan bu ve bundan sonra fanlar sabit 1600 devir. test bittikten sonra açıldı hwinfo


senaryo4: yukarıdakine oyun için buna da ağır iş yükü için demişler cine23 14994 puan

senaryo5: cine23 15174 puan

buradan sonraki testler anlamsız işte digivrm'den ayarlar performance level 1 2 default hepsi bundan düşük ama hepsi 15k. en güzel sonucu ayarsızken aldık demek ki bu iş anakartta bitiyor kötü 5800x3d diye bir şey yok bunların hepsi seçme. tabi soğutucu da önemli bir etken ama bu testte onu saf dışı bıraktığımız için direkt anakart farkını görebildik.Bu oyunları iki farklı sistem ve değişik ayarlarda test ediyoruz.
FORZA HORİZON 5
Sistem1:

5800x3d curve: 30-15-30-30-30-30-15-30

RTX 3080 (Zotac Trinity) gpu: +70 mem: +500

Crucial 2x16 3600 cl16

Asus Strix-E X570

Harici M2 Patriot 1tb

Asus XG279Q 2k native

GameReady 516.79 hotfix

Windows 10

Oyun SteamSistem2:

11700k stok

RTX 3080 (Gigabyte Turbo ref) gpu: +70 mem: +500

G.Skill 4x8 3600 cl16

Asus Strix-A Z590

Harici M2 Hikvision 1tb

Ag241qx 2k native

GameReady 516.79 hotfix

Windows 11

Oyun korsan2k Extrem
S1:
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)S2:
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)


2k Ultra:
S1:
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)S2:
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)


1080p ultra:
S1:
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)S2:
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)


1080p very low
S1:
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)S2:
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)bu testimiz bir önceki F1 22 gibi olmadı.5800x3d sihrini konuşturmayı bırak paçayı zor kurtardı.demek ki bu iş oyun motoruna göre değişiyor.far cry6'ya bakıyor olsak çok farklı bir tablo görecektik.


bugün elim boş ekleyelim madem bahsi geçmişken 2 oyun daha.FAR CRY 6Sistem1:

5800x3d curve: 30-15-30-30-30-30-15-30

RTX 3080 (Zotac Trinity) gpu: +70 mem: +500

Crucial 2x16 3600 cl16

Asus Strix-E X570

Xpg s50 M2 1tb

Asus XG279Q 2k native

GameReady 516.79 hotfix

Windows 10

Oyun Epic Ultimate sürümSistem2:

11700k stok

RTX 3080 (Gigabyte Turbo ref) gpu: +70 mem: +500

G.Skill 4x8 3600 cl16

Asus Strix-A Z590

Patriot sata3

Ag241qx 2k native

GameReady 516.79 hotfix

Windows 11

Oyun Ubiconnect standart sürüm2k Ultra FSR Balanced HD Textures:Off DXR:OffS1:

Ortalama: 157 fps

En Yüksek: 206 fps

En düşük: 110 fpsFH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)S2:

Ortalama: 130 fps

En Yüksek: 179 fps

En Düşük: 106 fpsFH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)


1080p Ultra FSR Balanced HD Textures:Off DXR:Off
S1:

Ortalama: 161 fps

En Yüksek: 216 fps

En Düşük: 109 fpsFH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)
S2:

Ortalama: 126 fps

En Yüksek: 168 fps

En Düşük: 101 fps
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)
1080p Low FSR Balanced HD Textures:Off DXR:Off
S1:

Ortalama: 212 fps

En Yüksek: 272 fps

En Düşük: 161 fps
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)
S2:

Ortalama: 154 fps

En Yüksek: 198 fps

En Düşük: 130 fps
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)
SHADOW OF THE TOMB RAIDER
Sistem1:

5800x3d curve: 30-15-30-30-30-30-15-30

RTX 3080 (Zotac Trinity) gpu: +70 mem: +500

Crucial 2x16 3600 cl16

Asus Strix-E X570

WD sn750 M2 1tb

Asus XG279Q 2k native

GameReady 516.79 hotfix

Windows 10

Oyun Epic definitive editionSistem2:

11700k stok

RTX 3080 (Gigabyte Turbo ref) gpu: +70 mem: +500

G.Skill 4x8 3600 cl16

Asus Strix-A Z590

PNY 3030 M2 1tb

Ag241qx 2k native

GameReady 516.79 hotfix

Windows 11

Oyun steam definitive edition2k Highest DLSS:Balanced
S1:

Ortalama: 203 fps
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)S2:

Ortalama: 189 fps
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)
1080p Highest DLSS:Balanced
S1:

Ortalama: 258 fps
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)S2:

Ortalama: 205 fps
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)


1080p Lowest DLSS:Balanced
S1:

Ortalama: 347 fps
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)S2:

Ortalama: 221 fps
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)
Notlar:

  1. 28.5 derece ortamda yapıldı.
  2. SOTTR hariç testler arka arkaya yapıldı.
  3. SOTTR 1080p lowest testi yapan şöyle bir başlık var değişik kart ve işlemciler görebilirsiniz.


DLSS kapatılarak yapılıyor bu başlıkta benim de var 357 fps şimdi DLSS olmasına rağmen 347 aldıysak ya özenmemişiz ya sıcaktan demektir.
FH 5 - FC 6 - SOTTR Benchmark (SS)11700k'nın DLSS kapalı sonucu 211 demek ki 10 fps atmış şimdi ve 5600x'in sonucu 246 fps yani ryzen intel farkı 6 8 çekirdek farkı değil bu oyundaki fark direkt 3D cache'den kaynaklanan bir fark.

yeni çıkan bu oyunu iki farklı sistemde test ediyoruz.


Sistem1:

5800x3d stok curve yok

Zotac Trinity 3080

Crucial 2x16 3600 cl16

Asus Strix-E X570

Seagate SSHD 2tb

Asus XG279Q 2k native

GameReady 516.59


Sistem2:

11700k stok

Gigabyte 3080 ref.

G.Skill 4x8 3600 cl16

Asus Strix-A z590

Gigabyte M2 SSD

Ag241qx 2k native

GameReady 516.592k Ultra High DLSS QualityS1


En Düşük: 123 fps

Ortalama: 137 fps

En Yüksek: 150 fps

Ort Gecikme: 7.27msF1 22 Benchmark (SS)S2


En Düşük: 120 fps

Ortalama: 132 fps

En Yüksek: 147 fps

Ort Gecikme: 7.57msF1 22 Benchmark (SS)
1080p Ultra High DLSS QualityS1


En Düşük: 164 fps

Ortalama: 186 fps

En Yüksek: 209 fps

Ort Gecikme: 5.35msF1 22 Benchmark (SS)S2


En Düşük: 144 fps

Ortalama: 161 fps

En Yüksek: 173 fps

Ort Gecikme: 6.18msF1 22 Benchmark (SS)1080p Low DLSS PerformanceS1


En Düşük: 306 fps

Ortalama: 385 fps

En Yüksek: 420 fps

Ort Gecikme: 2.59msF1 22 Benchmark (SS)S2


En Düşük: 199 fps

Ortalama: 278 fps

En Yüksek: 322 fps

Ort Gecikme: 3.59msF1 22 Benchmark (SS)

aldığımda incelemesini yapmadım başka işlemci ile de kıyaslamadım ama dedim ki bu işlemciyle 1080p'de herhangi bir darboğaz olmaz bunun konusunu açtım.karşılaştırma ve testler için de ayrı bir konu olsun dedim.test atıyordum zaten değişik başlıklara korsan olarak şimdi burada daha derli toplu olsun ve intel sistem ile arasında kart farkı olduğu için dayak yiyip duruyordum şimdi aynımsı ayar kartlar var o kadar farktan bir şey olmaz.


ne göstermiştik önceden x3d 2080 super full oc %100 fan kafa ütülerken shadow tomb 1080p lowest testinden 311 almıştı.5800x3d - 11700k Test Karşılaştırma Denemelerimx3d'deki yeni kart olan zotac trinity 3080 ile sonuç5800x3d - 11700k Test Karşılaştırma Denemelerimbu kadarcık fark için mi değiştirdin kartı diyecek olursanız bunda oc yok ve milimetre gürültü yok.bu testte dibine kadar oc 6900x 3080 ti sahibi adamlar 395 fps alıyor oyunda sanırım limit var o yüzden normal.beni sevindiren kartın 1900 mhz'den aşağı düşmemesi oldu bunun için afterburneri sürekli çalıştırıp fan profilini kullanıyorum böylece 60 dereceye kadar fanlar dönmeyip sonra süpürgeye bağlamıyor açılıştan itibaren sürekli düşük devir dönüyor.resimde sağ altta cpu render gpu kısmına bakarsanız daha işlemcinin gideri var %20 daha hızlı kart taksanız abi 1080p ne yaptın demeyecek.özetle bu işlemciye 3090 ti takıp 1080p'de darboğaz olmadan kullanabilirsiniz.geçtik wd legion en çok sistemi zorlayan oyunlardan.onda ne olmuştu 2080s yarılmıştı inteldeki referans 3080 daha iyi sonuç almıştı bakalım:2080s + x3d5800x3d - 11700k Test Karşılaştırma Denemelerimref. 3080 + 11700k
5800x3d - 11700k Test Karşılaştırma Denemelerimtrin. 3080 + x3d
5800x3d - 11700k Test Karşılaştırma Denemelerimfar cry 6 ve valhalla'da bazı saçmalıklar var çözebilirsem onları da ekleyeceğim.fc6'daki saçmalığı konusuna yazdım son attığım mesajlardan görebilirsiniz.


evet çözdüğümü düşünüyorum çözüm yine fc6 konusunda yazıyor valhalla da aynı sorundan kaynaklanan bir connect problemi sanırım bu.


fc6'da ne olmuştu bakalım:2080 super + x3d
5800x3d - 11700k Test Karşılaştırma Denemelerim3080 ref. + 11700k
5800x3d - 11700k Test Karşılaştırma Denemelerim3080 trin. + x3d
5800x3d - 11700k Test Karşılaştırma Denemelerimvalhalla2080 super + x3d5800x3d - 11700k Test Karşılaştırma Denemelerim3080 ref. + 11700k
5800x3d - 11700k Test Karşılaştırma Denemelerim
3080 trin. + x3d
5800x3d - 11700k Test Karşılaştırma Denemelerim


valhalla'da neden az fark var çünkü her türlü hileyi yaptım intel sistemde.kartın fanı %100 yaptım sırf o %5 etki ediyor.speedshift speedstep kapattım onlar da ediyor yani normal hali 109 110 olurdu max ki balanced FSR de var 100'ün biraz altında hilesiz ve FSR kapalı yani 3070 serisi tadında bir kart ama kartlar yakın olsun diye böyle yaptım.trinity'de fan arttırma denemedim zaten denesem de fanlar kafasına göre dönüyor duruyor sırayla dönüyor sen yüzde kaç ayarlarsan ayarla.kart dik olduğu için fanları görebiliyorum.valhalla testinde 66 derece oldu gpu ramlere bakmadım ama daha önce denediğimde 86 olmuştu.bir gürültü de yapmadı.bazı şeylerin karşıkığı konfor olarak dönüyor mesela referansta sessiz istiyorum desem 97 alacam hız istiyorum desem ses olacak.trinity'de hem sessiz hem serin hem de iyi performans tabi bunda işlemcinin de payı büyük 11700k olsa 2k ultra high ayarda ekstra destek veremeyebilirdi ki x3d'nin bu desteğini 2080 super sonuçlarında görebiliyoruz 3070 serisi tadına getirdi kartı.5600x'i değiştirmeden 3080 alsam 1080p'de olmazdı şunun gibi olurdu yeri gelmişken bir de 11700k'nın shadow tomb sonucunu göstereyim.5800x3d - 11700k Test Karşılaştırma Denemelerimyani işlemci yetmezdi ve 2k'da da bir ittirme yapamazdı pek.işlemciyi x3d yapıp 2080 super'de kalsaydım ne olurdu aslında tek makinem olsa en güzeli bu şekilde olurdu ama ben bu aletleri zaten test yapmak için kullanıyorum biri öyle biri böyle olmadı ama 2080 serisi 3070 3060 ti gibi kartları başka boyuta taşıyan bir işlemci diyebilirim x3d için hem performans hem bütçe açısından faydalı olurdu tabi seri üretim yapabilip daha ucuz bir fiyata bol satsalardı.bunu OCN forumunda konu sahibine söyledim yakacaksınız 3d cacheyi böyle oynarken üstelik garantiden yenisini de veremeyecekler yok devamı diye o yüzden kurdalamaya gelmiyor alete kart yetiştiremedik gerek de yok kurcalamaya.daha başka test yaparsam eklerim ya da eklemesem de bu haliyle de x3d sahibi olanlar kıymetini bilsin mesajı veriyor zaten.bu yüzden incelemesini yapmadım piyasada bulunmayan aletin neresini öveyim dedim.

ben bu kartın güç kaynağı gereksiniminden bir şey anlamadım.300w çekiyor deniyor 8+8+6 kablo olanları var 8+8 kablo olanları var ve 850w hatta xfx seneye de giyersiniz diye 1000w öneriyor ama 320w çeken 3080'lere 750w öneriliyor.3080'ler ne diyorsak onu çekiyoruz derken 6900xt arada coşup 450 500w falan mı çekiyor neden böyle bir farklılık var?


bende seasonic 750w focus gold var nete bakıyorum yürü be diyorlar forumdaki kankilere soruyorum baba sakat diyorlar kaldım böyle.psu değiştirmek istemiyorum elimde aynısından açılmamış var patlarsa patlasın ve psu bakıyorum 7 binlik aletlere gidiyor gözüm.

Hakkında
Konum: Konya, Meram
Forum İmzası:
Wilson Fisk - .45 ACP - cyrix120
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Opel
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 15 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 15 sa.
Mesaj Sayısı: 34.045
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 37.047
İkinci El Bölümü Mesajları: 26
Konularının görüntülenme sayısı: 185.962 (Bu ay: 3.537)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 8.582 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.