Binbaşı
08 Ocak 2009
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme
Toplam: 685 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhaba,

2 yıldır hiçbir problem yaşamadan sabit voltaj 3950X kullandığım anakartımda PBO kapalı bir şekilde test yapmama rağmen 5950X ile Cinebench direkt kilitleniyor. Son BIOS sürümündeyim. İnsanlar anakarta sonsuz para bayılmaya çok meraklı olduğu için internette test vs. de bulamıyorum. Burada B450 Tomahawk Max kullanıp, Zen 2'den Zen 3'e geçen ve benzer bir sorun yaşayan var mıdır? Yoksa sorunun tam olarak nerede olduğunu tespit etmek için BIOS'taki her ayarı kurcalamak gerekecek.

Alıntı

metni:
CRKTEKNOLOJİ, 01 Eylül 2022 tarihinde iade talebini reddetti.Red Sebebi: Ürün zarar görmüşÜRÜN OYUN KOLUNUN SIFIR OLDUĞUNU KANITLAYAN JELATİN ÇIKARILMIŞ VE ŞARJ YERİNDE ÇİZİKLER VARDIR ÜRÜN KULLANILDIĞI İÇİN 2.EL KONUMUNDADIR, RED.

Ben bu ürünün kargosunu teslim bile almadım arkadaşlar. Kargo takip numarasını sorgulatınca "ALICI KARGOYU KABUL ETMİYOR" girisi gözüküyor ve sonrasında da ürün zaten satıcıya geri gitmiş. İş Bankası üzerinden harcama itirazı yaptım (henüz sonuçlanmadı) fakat bu nasıl bir dolandırıcılık girişimidir, hayret ettim doğrusu. Daha önce böyle bir durum hiç başıma gelmemişti. Hep %99 olumlu yorumlara sahip olan satıcılardan alışveriş yaparım.

N11'in bu olay karşısındaki tutumunu da merakla bekliyorum.

Not: Ürünün sahte olduğunu ürün yorumlarında bir kullanıcının paylaştığı fotoğrafta gördüm. Bunun üzerine zaten kargoyu direkt kapıdan çevirdim.

Discord üzerinden ekran paylaşıp, hesapta biraz turladıktan sonra buluşup alışverişi gerçekleştirebiliriz. Stove hesabı tercihimdir. Endgame seviyede olup artık oyundan uzaklaşmak isteyen herkese duyurulur.

https://www.hepsiburada.com/asus-geforce-rog-strix-rtx-2080s-gaming-advanced-edition-8gb-256bit-gddr6-dx12-pci-e-3-0-ekran-karti-rog-strix-rtx2080s-a8g-gaming-p-HBV00000M4L5E

RTX 2080 Super almak isteyenler varsa kaçırmasın, gördüğüm gibi hemen atladım. Tensor coreları yeter. Aynı fiyatlardan satılan INNO3D, Palit gibi modellerden fersah fersah önde olduğunu düşünüyorum.
İşlemcinizin modelini, konfigürasyonunu (voltajlar, frekans, BIOS sürümü vs.), boşta ve %100 yük altındayken HWiNFO64 yazılımında aldığınız VR MOS girdisindeki değerlerinizi paylaşabilir misiniz? Boşta, 40~45 °C, %100 yükte kasanın içi çok çok havadar olmasına rağmen 70~75 °C gördükçe paniğe kapılıyorum. İleride olur da işlemciyi zorlarsam sıcaklık/akım/voltaj limitine ulaşıp performans kaybı yaşamak istemediğimden biraz strese girdim. MOSFET'lerin 100 °C'ye kadar yolu olduğunun farkındayım ama teknolojik ürünleri 2-3 yıldan önce zorlamaktan çekiniyorum. Ne olurdu şu anakart üreticileri eskiden olduğu gibi finli yapıda soğutma blokları kullansalardı... Gamer kitlenin RGB'leri yüzünden çok para harcamak zorunda kalıyoruz.
Merhaba,

Aracımın akü lambası yanıyor ve sanayide ölçüm yapıldığında şarj dinamosunun/alternatörün aküyü hiç doldurmadığını görüyoruz. İki tane yepyeni aküyle test ettik. (Şu an Varta 74Ah E11 takılı.) Elektrikçi alternatörü test ettiğinde ise göstergede alternatörün sorunsuz bir şekilde 14V verdiğini görüyoruz. Kayışla ilgili de hiçbir sıkıntı yok, tertemiz. Alternatör test sonrası tekrar monte edildiğinde garip bir şekilde akü lambası söndü ve araçla ilgili bir sıkıntı kalmadı. Fakat bugün araca bindiğimde tekrar akü lambasının yandığını gördüğüm zaman buraya başlık açmak aklıma geldi. Her türlü yardımlarınız için şimiden teşekkürler.
Silinebilir...
MSI GTX 285 OC --> Core 680MHz, Memory 2500MHz, Shader 1512MHz
http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4525
765,11 TL

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=4399
Zotac GTX 285 --> Core 648MHz, Memory 2484MHz, Shader 1476MHz
738,20 TL

Arada 25 TL gibi bir fark var. 750 TL'nin yanında çok da gözüme batan bir sayı değil.

Sizce MSI mı Zotac mı almalıyım? Kutu içerikleri nasıl? Bilgilerinizi, tecrübelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.
Silinebilir...
-
Hakkında
Meslek: Full Stack Web Developer
Forum İmzası:

AMD Ryzen 9 3950X @ 4.25GHz (SMT: Kapalı / PBO: Manüel / LLC: Auto) | Noctua NH-U12S SE-AM4 + Noctua NT-H2
MSI B450 Tomahawk MAX (Vcore: 1.215V / SoC: 1.1V / FCLK: 1800) | HyperX Predator 64GB DDR4-3600 CL16 @ 1.38V
EVGA GeForce GTX 980 Ti SC+ ACX 2.0+ 6GB GDDR5 | Samsung 970 EVO Plus NVMe 1TB | WD Ultrastar DC HC520 12TB
Seasonic X-Series SS-1250XM2 | Cooler Master Cosmos SE | 2 x ASUS VP279QGL 27" IPS Full HD 1ms MPRT 75Hz
Logitech G700 & G MX518 (Legendary) @ 400 DPI | SteelSeries QcK+ | Cooler Master MasterKeys MK750 | Razer Kraken X 7.1 USB
Arch Linux (Kernel: linux-lts 5.4.53-1) | Windows 10 Enterprise (Version 2004, OS Build 19041.388)
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD Ryzen
Otomobil
Mazda
Mobil cihaz
SAMSUNG Galaxy S7 SM-G930F
ISS
Superonline
World of Warcraft
Griffith#2792
Steam
Griffith
TV
PHILIPS 49PUK4900/12
Klima
Mitsubishi Electric
Notebook
Lenovo Flex 2
Fotoğraf Ekipmanları
SONY
Motosiklet
Honda
Kulaklık - Amfi
Audio-Technica
Basketbol
Chicago Bulls
İşlemci
AMD Ryzen
Anakart
ASUS
Sabit Disk
Western Digital
Kombi
Vailant
Modem
CISCO
Beyaz Eşya
Miele
Origin ID
Griffith
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 8 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.151
İkinci El Bölümü Mesajları: 52
Konularının görüntülenme sayısı: 100.344 (Bu ay: 352)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 800 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.