Şimdi Ara

5.35 ghz 9900k vs STOK 3700x PCMark

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
1.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet kim alır sizce?ABBA'dan önce dip oc yapsan olmuyordu ama ABBA'dan sonra stok ve öyle ince ayar falan da yok.express test paralı versiyondaki hani korsan onun sürümü yamızı camızı da yok.stok gelse parçalayacak demek ki 3700x ya da 3900x olsa ne olurdu?hani diyorlar ya 9900k yerine 3900x al daha iyi?yani bir iki gömlek fazla gelir 3900x bu testte 9900k'ya önce 3700x'i bi devirsin artık 5.5 falan yapan çıkarsa bu kadar uzun testte yer mi bilmem?stok 3700x 4.4 turbo yani bütün çekirdekler değil dipnot söyleyelim.

3700x + 2080
    https://www.3dmark.com/pcm10/39553891

9900k + 2080
    https://www.3dmark.com/pcm10eb/29288

• şu ryzen 3xxx işlemciler 2 çekirdeğini 4.6ghze sabitlese i9 oc yapılmış işlemcilerle bildiğin kafa kafaya gelcek. Durum bu kadar vahim. O 4.4ghz saat hızını bile anlık olara nadiren veriyor o işlemci sırf amd boost clock 4.4 diye advertise ettiği için. Yoksa oyunlarda bir çekirdek 4.4 seviyesinde sabit olarak kalsa abba gelmeden önceki haline göre belkide yüzde 3-4 seviyesinden daha iyi bir artış yakalanacaktı.

birileri de boş yapmış rtx2070s 2070 oluyor da falan da filan. rtx2080s 1080p r7 3700x pbo ile i9 9900k 5ghz arasında ortalamada yüzde 5i gecen bir fark bile yok.
    Oyun için konuşursak rtx 2060, rx 5700 kartlar dahil 1080p 144-165-240 hz monitörü olanlar ekran kartından tam performans almak isityorlarsa intel i7-i9 almalıhttps://www.youtube.com/watch?v=8GS9aTIvPWU

Ryzen smt kapalı daha iyi performans alıyor BF de smt açık %0.1 ,1 sonuçlarda smtsiz halin geçmiş. İ7 her alanda ezmiş geçmiş. AC %100 de çalışan i7 yüzde 1 le çok daha iyi daha akıcı ryzenden

Rtx 2070 super alıyosan ryzen alırsan kart intel işlemcili rtx 20170 supe olmayan perfomansa düşüyor gibi. intel işlemci alıp ekran kartını bi model düşmek dahi bana daha mantıklı geliyor.
  • Oyun için konuşursak rtx 2060, rx 5700 kartlar dahil 1080p 144-165-240 hz monitörü olanlar ekran kartından tam performans almak isityorlarsa intel i7-i9 almalıhttps://www.youtube.com/watch?v=8GS9aTIvPWU

Ryzen smt kapalı daha iyi performans alıyor BF de smt açık %0.1 ,1 sonuçlarda smtsiz halin geçmiş. İ7 her alanda ezmiş geçmiş. AC %100 de çalışan i7 yüzde 1 le çok daha iyi daha akıcı ryzenden

Rtx 2070 super alıyosan ryzen alırsan kart intel işlemcili rtx 20170 supe olmayan perfomansa düşüyor gibi. intel işlemci alıp ekran kartını bi model düşmek dahi bana daha mantıklı geliyor.
  • şu ryzen 3xxx işlemciler 2 çekirdeğini 4.6ghze sabitlese i9 oc yapılmış işlemcilerle bildiğin kafa kafaya gelcek. Durum bu kadar vahim. O 4.4ghz saat hızını bile anlık olara nadiren veriyor o işlemci sırf amd boost clock 4.4 diye advertise ettiği için. Yoksa oyunlarda bir çekirdek 4.4 seviyesinde sabit olarak kalsa abba gelmeden önceki haline göre belkide yüzde 3-4 seviyesinden daha iyi bir artış yakalanacaktı.

birileri de boş yapmış rtx2070s 2070 oluyor da falan da filan. rtx2080s 1080p r7 3700x pbo ile i9 9900k 5ghz arasında ortalamada yüzde 5i gecen bir fark bile yok.
  • Cs go testlerine bakmıştım dediğiniz gibi ryzen lar smt kapalı daha çok performans veriyor, intel vs ryzen testlerde smt kapalı yapılsa ryzen lar öne geçebilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Rennes10 R kullanıcısına yanıt
    iyi akşamlar
    forumda attığınız mesajlara ve açtığınız konulara biraz baktım, bu işten anladığınız belli, yani bilgisayar konusunda bilgilisiniz, yazım dili ve üslubunuzda güzel ama beni şu diğer hesaplarla karıştırma olayını kötü yapıyosunuz, ben bu forumda daha çok okuyucuyum,kimseylede bir sıkıntı yaşamadım sizinde insanlarla aranızda ne oldu bilmiyorum, benim sıkıntım hesabımın başka biri tarafından kullanıldığının düşünülmesi ve ileride bu benim için zarar verebilir, yani yapamdığım yada yazmadığım birşey yüzünden yanlış anlaşılabilirim, ve bu hiç anlaşılmamaktan daha beter birşey, lütfen bu konuda bir ispatinız varsa söyleyin bende ona göre davranıyım yahut bana başka hesap kullanmadığımı ispatlamak için gereken birşey varsa onuda söyleyin halledeyim, ama bu işin aslı ortaya çıksın, sizden Rica ediyorum
    Saygılar...
    eski mesajlarınıza bakmadım zaten yakın zamanda Bu kısımda daha önce konu açmıştınız ekran kartı veya işlemci ile alakalı ve detaylı bilgi içeriyordu, bundan dolayı böyle düşündüm, Lütfen yöneticilere soralım artık sıkmaya başladı bu mevzu.Yeterki konu netleşsin bu konuda yapmam gereken birşey varmı?
    Dediğim gibi ne yapmam gerekiyorsa söyleyin
    yeterki bana ispatlama ile alakalı birşey söylensin bende onu yapayım çok sıkılıyorum bu konudan
    siz söyleyin ben yaparım uğraşırım hiç problem değil yeterki gerçek ortaya çıksın
    Konudan bağımsız kavganıza da karışmak gibi olmasın da forumda gizli profil diye bir nane yok yanıltmacadan ibaret.

bakın göreceksiniz. 5.35 ghz 9900k vs STOK 3700x PCMark

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 21 Eylül 2019; 15:39:10 >
  • 5,35Ghz 9900k, 3700x'i parçalar
  • donda kullanıcısına yanıt
    hani parçalayamamış işte.zannetmeyin ki gariban bir 9900k sonucu buldum geldim bu sonuç bir numaraydı 9900k ve 2080 kullananlar listesinde ve benim 2080 referansve oc yok.intel oyunlarda güzel diyorlar timespy'da parçalayamadım mesela bir kuple geri kalıyor 3700x ama pcmark masaüstü kullanımını ölçüyor.makineyi konsol gibi kullanıyorum diyorsanız bilemiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

hani parçalayamamış işte.zannetmeyin ki gariban bir 9900k sonucu buldum geldim bu sonuç bir numaraydı 9900k ve 2080 kullananlar listesinde ve benim 2080 referansve oc yok.intel oyunlarda güzel diyorlar timespy'da parçalayamadım mesela bir kuple geri kalıyor 3700x ama pcmark masaüstü kullanımını ölçüyor.makineyi konsol gibi kullanıyorum diyorsanız bilemiyorum.
    Timespy aslında tam bir oyun referansı sayılmaz, 3700x'in stock 9900k'dan iyi olduğunu düşünüyorum ama bu hızda ki 9900k ile aşık atması zor bence.
  • donda kullanıcısına yanıt
    önyargılı bir insan mısınız?5.3 ghz 9900k Allahtır misal?yanlış bir düşünce bakın geçmiş adam.ferrari en iyisidir?lamborghini nasıl doğdu biliyor musunuz bir traktör fabrikası sahibinin ferrarisinin debriyajından şikayetçi olması ve servise gittiğinde ferrarinin sahibi ile tesadüfen karşılaşıp kavga etmesi sonucu ben daha iyisini yaparım demiş adam.öldüremediyse de kanatmış zaten tanrılar kanarsa sonları gelmiş demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Edward Teach

önyargılı bir insan mısınız?5.3 ghz 9900k Allahtır misal?yanlış bir düşünce bakın geçmiş adam.ferrari en iyisidir?lamborghini nasıl doğdu biliyor musunuz bir traktör fabrikası sahibinin ferrarisinin debriyajından şikayetçi olması ve servise gittiğinde ferrarinin sahibi ile tesadüfen karşılaşıp kavga etmesi sonucu ben daha iyisini yaparım demiş adam.öldüremediyse de kanatmış zaten tanrılar kanarsa sonları gelmiş demektir.
    Dediğinizden pek bir şey anlamadım, konu sahibini tanırım ayrıca kendimde 3700x kullanıyorum, burası fikir alışverişi yapılan bir platform farklı şeyler düşünüp söyleyebiliriz.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.