Şimdi Ara

Ryzen 9 5950x Sıcaklık Göstergeleri Çelişiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar garip bir durumla karşı karşıyayım. Ryzen 9 5950x işlemcimi yükte kullanırken veya stres testi yaparken şöyle bir çelişme durumu var. Steelseries Apex 7 ve Asus Rog Crosshair Anakartımın OLED ekranları var. İşlemci sıcaklığım Anakart Oled ekranında ve Aida64 te örnek veriyorum 80 iken, aynı anda Steelseries Apex 7 oled ekranında ve Msi afterburnerda 90 görünüyor. 2 ye 2 yani. Mesela oyuna giriyorum Msi afterburner açıp. Oyunda sol üst köşede ve Klavye ekranımda İşlemci sıcaklığım 90 görünürken, aynı sırada Anakart OLED ekranında 80 görünüyor. Klavye ve Msi Afterburner bir taraf - Anakart ve Aida64 diğer taraf. Birbirleriyle çelişiyorlar. Şimdi bunların hangisi doğru?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derXum -- 11 Mayıs 2021; 12:13:15 >

• Bu konuda fikri olan kimse yok mu arkadaşlar?

• Yüksek İhtimalle Farklı Sensörlerden Bilgi Alıyorlar Hocam

• Çetooooo kullanıcısına yanıt

Nasıl yani hocam? Sıcaklık sonuç olarak bellidir. Birisi yalan söylüyo ama hangisi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: derXum

Nasıl yani hocam? Sıcaklık sonuç olarak bellidir. Birisi yalan söylüyo ama hangisi :)

Hayır Hocam Birisi A Noktasının Birisi B Noktasının Sıcaklığını Söylüyor Yüksek İhtimalle Ryzen 9 5950x Sıcaklık Göstergeleri Çelişiyor. Daha Önce de Görmüştüm Bu Tarz Farklı Sensörlerden Toplanan Verilerin İnsanlarda Kafa Karışıklığı Yaratmasını, Sizinki de Öyle Görünüyor Ryzen 9 5950x Sıcaklık Göstergeleri Çelişiyor. 

Peki ben hangisine göre hareket etmeliyim şimdi? 80 dereceye göre hareket edersem sorun yok ama 90 dereceye göre hareket edersem müdahele etmem gerekiyo.
  • quote:

Peki ben hangisine göre hareket etmeliyim şimdi? 80 dereceye göre hareket edersem sorun yok ama 90 dereceye göre hareket edersem müdahele etmem gerekiyo.

80 Dereceye Göre Hareket Ederseniz Nasıl Sıkıntı Yok Anlayamadım Hocam Esas Sıkıntı Orası 80 90 Dereceler Streste Tamamda Oyunda Ne Böyle Ryzen 9 5950x Sıcaklık Göstergeleri Çelişiyor. Ryzen 9 5950x Sıcaklık Göstergeleri Çelişiyor. Ryzen 9 5950x Sıcaklık Göstergeleri Çelişiyor. O İşlemciyi Alan Birinden Kocaman Kule Soğutma Takmasını Beklerim Kendim de Öyle Yaparım Ama Durum Farklı Sanırım Ryzen 9 5950x Sıcaklık Göstergeleri Çelişiyor. Veya Konfigürasyonda Hata Var. AMD'nin Değer Gösterme Konusu Biraz Sıkıntılı, Tıpkı AMD Ekran Kartlarının Gerçekten Kaç Watt Çektiğini Sistemden Öğrenemediğiniz Gibi Yani Ryzen 9 5950x Sıcaklık Göstergeleri Çelişiyor. Ben Anakart Ve AIDA Kısmının Tarafındayım. Not: HWInfo Kullanmayın

• Slm benim islemcimde amd ryzen 5950x oyuna girdigim zaman 83 - 85 dececede internette dolasirken 55 derece hazir su sogutma kullaniyorum

MSI MAG CoreLiquid 360RH, 360mm (306-7ZW1C21-813)

• Hepsini bir kenara bırakıp hwinfo'dan kontrol etme şansınız var mı? Ayrıca, onlar nasıl değerler öyle işlemci soğutucunuz nedir?

80 kötünün iyisi demeye çalıştım hocam.90 a göre daha kabul edilebilir yani.360 sıvı soğutma var ayrıca. Hwinfo kullanmayın demenizin sebebi nedir. Güvenilir bir test değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derXum -- 12 Mayıs 2021; 9:29:11 >
  • Shade of Death kullanıcısına yanıt
    Asus ROG LC 360 hocam.hwinfo deniym bir de.Bakalım o ne gösgericek.
  • kadir1974 K kullanıcısına yanıt
    Işlemci güçlü olunca sıcaklık kaçınılmaz sanırım.
  • quote:

80 kötünün iyisi demeye çalıştım hocam.90 a göre daha kabul edilebilir yani.360 sıvı soğutma var ayrıca. Hwinfo kullanmayın demenizin sebebi nedir. Güvenilir bir test değil mi?

Ben Ryzende Hep Sapıttığını Gördüm Hocam, İşlemcinizi Stok Bıraktıysanız Fazla Voltaj Yemekten Bu Kadar Isınıyor. Bi Ayar Çekerseniz Cillop Gibi Olur Ryzen 9 5950x Sıcaklık Göstergeleri Çelişiyor. 

• Çok uğraştım undervolt ile.Ryzen Master ve Aida64 te günlerce denemeler yaptım. Randıman vermedi hocam. Default yaptım o yüzden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derXum -- 12 Mayıs 2021; 13:46:1 >
  • quote:

Çok uğraştım undervolt ile.Ryzen Master ve Aida64 te günlerce denemeler yaptım. Randıman vermedi hocam. Default yaptım o yüzden.

Defaultta Böyle Olması Çok Normal Hocam, En Azından Voltajı Düşürmeyi Deneyebilirsiniz

Hocam dediğim gibi Undervolt denedim ve yine yapabilirim ama konu bu değil. Göstergelerdeki farkın sebebini ve hangisinin doğru olduğunu öğrenmeye çalışıyorum.
  • https://forum.donanimhaber.com/msi-mpg-coreliquid-k360-argb-incelemesi-5950x-degerlendirmesi-lcd-ekranli-sogutucu--148704846

Bu konudan faydalanabilirsin.

İşaretli yerlere bakacaksın, test paylaşımlarında.

45 dk bu sekilde yap bakalım sonuc ne cıkacak.

Ryzen 9 5950x Sıcaklık Göstergeleri Çelişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 14 Mayıs 2021; 19:40:50 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.