Şimdi Ara

8700K Delid Tamamlandı ( -24C )

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
137
Cevap
10
Favori
8.620
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> 8700K Delid Tamamlandı ( -24C )
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2003 Mesaj
    Hayırlı olsun. Bende kendi 8700K işlemcime delid yaparken aynı malzemeleri kullanıp, yönerge olarak aşağıdaki videoyu örnek almıştım. Size de öneririm.

komik olan nedir?
    |
    |
    TorwaK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

15 dolara houstondan kendim aldım hocam , ürün sürekli bana lazım olacağı için kusura bakmayın kullanıcam bende

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    treabacks kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler hocam bende aynı video baz alcaktım zaten malzemeleri buna göre aldım hayırlısı bakalım :) yapıstırıcı bgn gelicek beklemedeyiz

|
    |
    TorwaK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

15 dolar hocam ürün rockitt 88

|
    |
    TormentedSoul kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam bende max 5,0ghz yada 5.2ghz bırakırım zaten fazla abanmam bende önemli olan sıcaklık düşsün yeter , kaldıki illa overclock yapıcaksan delid ypmak mecburi değil def kullanıp delid yapanda bir dünya insan var sıcaklıktan kurtulmak için

|
    |
    techniquest35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ben “millet abartmış” lafını sizin için kullanmadım. İnsanlarda yanlış düşünce var. Sanıyorlar ki normal bir overclock işleminde bile işlemci 90 derece oluyor. Öyle bir şey yok. Şu forumda bile kaç kişi sıcaklık sorunu olmadan kullanıyor. Hatta kullanıcı testleri paylaşıyorlar. Ama şu saçma sapan laf kalabalıklarından ötürü insanlar yanlış bilgi ediniyor. Her kullanıcı 5Ghz yapmak zorunda değil ki. 4.7Ghz te günlük kullanımda epey yeterli gelmekte.

|
    |
    thenotoriousmma kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende size demedim hocam zaten ,

İlla 5.0ghz kullanıcak diye bi kural yok kimsede çok biliyorum delid yapıp overclock yapmayan adam , o yüzdrn çok gerekli bir uygulamada değil aslında

|
    |
    techniquest35 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Değerlendir derim
    |
    |
    Bahsedilenler: iNetwork12

Garanti gitmese 1 dk durmam 😂

|
    |
    Lana-Del-Rey kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    // MSI Z370 GAMİNG M5 // İ7 8700k (5.0 all core) // Gskill TridentZ RGB 8x2 3000 mhz // Corsair H150İ PRO RGB AIO Cooler // MSI GAMİNG X RX 5700 XT // FSP HYDRO G 750W // Samsung 750 EVO 250 GB // Samsung 970 Evo 250 GB // WD 1 TB HDD // Corsair Crystal 570X Tempered Glass Case // Phanteks Blue Sleeve Extension Kit //Viewsonic XG2401 //
  • Yüzbaşı
    647 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: thenotoriousmma

15 dolar hocam ürün rockitt 88

hocam fiyatı normal gibi

ama delid işlemi, yapılan iş, işlemciyi haşat etme riski, garantinin bitmesi de bence masrafa dahil edilebilir

intele tepki için almamak da seçenek ama amd istemeyenlerde var

intel alsam g4560 bile olsa en azından zımparalarım gibi geliyo bana

ben bu işe yoğunlaşayım güzel çalışmalar çıkabilir

|
    |
    benim anlamadığım alkolu felan direk yeşil plakanın üstüne sürüyor bozma ihtimali yokmu ? yani gördüğümüz şeyler sıvı tarzi bir şey bu elektronik cihazlara dokunursa bozar böyle biliyoruz ama maşallah başka bi videodada adam alkolu peçeteye döküyor her yerine sürüyordu zararsızmıdır yani bu ? alkollu peceteye her yerini silmek ?

96 derece alkolle siliyo sonra birde macunun içinden ozel alkollu pad cıkıyo onla siliyo bende aynılarını aldım bakalım nolcak denicem bende hocam :D
    dhl kargoyu bekliyorum suan uhu gelicek dagıtımda denemelerı paylaşırız calısmazsa anlaki yalan olmusumdur :D
    |
    |
    SkeironnWH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam alkol elektroniğe zarar vermez. Bazı plastik parçalara zarar verir ondan bol bol her yerde kullanamıyoruz, devre temizliğinde kullanımı vardır
    |
    |
    SkeironnWH kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

anladım yani pek bilgim olmadığı için bir şey diyemedim zaten kulakdan dolma bilgilerle konusuyorum teşekkürler cevap için
    |
    |
    CVenturas kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

quote:

Yapılan işlemde aslında sıkıntı yok. çünkü Delidding işlemi ilk defa zaten falcata ve kesici alet ile yapıldı. Ve yaygınlaştıktan sonra ''DELİD TOOL'' dediğimiz aparatlar yapıldı. Fiyatlarıda yüksek ve satın almasıda zor. Linus tech tips kanalı var ve bu kanalı nvidia satın aldı çok meşhurdur o bile falçatayla yapıyordu en son bi tane tool ile yaptı pahalı bi işlemciye.

https://www.youtube.com/watch?v=k5merNph9oU&
    |
    |

• Yüzbaşı
    464 Mesaj

sonunda beklenen parçada geldi :D biraz fazla yollamışlar ama olsun :)
    |
    |
    Olaya bak. Birisi zaten buz gibi çalışan 99 dolarlık 4 çekirdekli r3 1200'i üste lehimliyor diğeri overclock olsun olmasın 6 çekirdekli fırın gibi çalışan (diğer konuda alan 3-4 kişi soğutmakta zorlanıyorum demiş bile) işlemciyi macunlayıp gönderiyor. Neredeyse 400 dolar veriyorsun üstüne neredeyse bir 100 dolar daha verip uğraşıp emek veriyorsun ki birazcık daha serin kullanıp kulak tırmalayan fan sesini azıcık keseyim, yazın hele iyice başıma ağrı olmasın diye. Bu arada da işlemciyi garanti dışı bırakmak zorunda kalıyorsun. Ki bu olay yeni de değil hani, ta 6700k dan geliyor. 99 dolarlık işlemci lehimlenebiliyorsa elbet 350-400 dolarlık işlemcide lehimlenir. Ufak bir lehimle Overclock olsun olmasın belki 20 derece daha serin çalışabilecek zaten sıcaklık sorunu olan işlemciyi bu halde göndermek resmen tüketiciyi umursamıyorum demektir bana göre. Umarım arkadaşın işlemi sorunsuz hallolur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KumKekliği -- 13 Aralık 2017; 16:9:49 >
    |
    |

6700k da sıcaklık sorunu yoktu ama 7700k ve 8700k da aşırı sıcaklık sorunu var lehimden kaynaklandığını sanmıyorum nedense benim 6700k 1350 voltajda 59 dereceyi geçmezdi 8700k 1.300 ile 90 a vuruyor ama napalım işlemcinin alternatifi yok kusura bakma ama şöylede bir şey var 1800x mi 8700k ile kapisacak daha stok hiziyla bas edemiyor üstüne delid yapip oc yapinca 1800x in üstüne toprak atiyorsun bu işlemciyle
    |
    |
    KumKekliği kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sohbet
Canlı Tv izle
bankalar.org
Media Sözlük
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,312
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.