Şimdi Ara

Yurt dışından gelen paketlere ek vergi uygulaması başladı (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
311
Cevap
4
Favori
29.226
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
72 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 2$ lık ürüne 15 lira vergi çıkarmışlar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m4shroom -- 18 Şubat 2020; 1:24:54 >
  • m4shroom M kullanıcısına yanıt
    Aynen. 18 liraya telefon kabı aldım 15 küsur lira vergi çıktı.
  • Bu vergiyi kaldırmayı vâdeden kim olursa seçimlerde oyum ona inşallah gündeme gelir gss ve bu yurtdışı alışveriş vergisi kadar saçmalık olamaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Damaaaaat.. yatacak yerin yok damaaat..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yutdışına çıkarsın at bir cigara parası, Yurtdışından bir şey alırsın kanki bana da bir tane al. Ye ye doymadılar. Sayelerinde cimri oldum para harcamıyorum :)
  • bu yeni vergi olayının formülünü tam olarak bilen var mı? neyi neyle çarpıyorlar ne ekliyorlar? 22 euro üzeri alırsak gene eskisi gibi mi?
  • Man Down kullanıcısına yanıt
    Artık alt limit yok. Her paket için gümrük sunum ücreti ve damga vergisi ile bir miktar (beyan edilen fiyatın %20'si) gümrük vergisi ekleniyor. Bazı ürünlerde ÖTV de ekleniyor.
    Alacağınız ürüne ve biraz da gümrükteki memurun durumuna göre vergi hesaplanıyor. Ama artık 20TL standart gibi oldu. Boş paket gelse 20TL'yi yapıştırır gümrük.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Yani "sunum" ücreti + damga vergisi + %20 diyebilir miyiz

allah bilir diğer ücretler eklendikten sonra %20 hesaplıyorlardır.

• Man Down kullanıcısına yanıt
    Ayrica urune gore OTV 4 sayili listedeki oranda OTV. bildigim kadariyla ust uste ekleniyor. Mesela medya player tarzi bir cihaz alindiginda o yuzden %60a yakin toplam vergi cikiyor.

• Gelecek seçimlerde kim vergileri yüzde bir indireceğim derse, ona oy vereceğim.
  • yurt dışı alışverişte bilgili arkadaşlardan yardım talep ediyorum bangood dan bir akıllı saat aldım 800küsür lira satıcı ile görüşmeme rağmen muhtemelen anlamadılar faturada aldığım rakam yazacak benim bu saati alamama durumun var mı alabilirsem nasıl alabilirim nereye ne kadar ödeyerek sınırlamaları bilmeden bir iş yapmış oldum

• quote:

Orijinalden alıntı: drarter

yurt dışı alışverişte bilgili arkadaşlardan yardım talep ediyorum bangood dan bir akıllı saat aldım 800küsür lira satıcı ile görüşmeme rağmen muhtemelen anlamadılar faturada aldığım rakam yazacak benim bu saati alamama durumun var mı alabilirsem nasıl alabilirim nereye ne kadar ödeyerek sınırlamaları bilmeden bir iş yapmış oldum
    Ürün gelir ve gümrükte size bu ürünün fiyatını kanıtlamanız istenmez ise vergilerini öder ve alırsınız.
  • aliexpresden gelen her ürün için net 5 tl vergimi alıyor gümrük

• bakın vergi üründen daha pahalı, hangisini alıyoruz anlaşılmıyor, yahu ne becerikli adamlarsınız dünya ticaretinin dahi içine sı()
  • Merhabalar yurt dışından gelen ücretsiz (promosyon) ürünlerde vergi çıkma ihtimali var mı acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: skylinegti

Merhabalar yurt dışından gelen ücretsiz (promosyon) ürünlerde vergi çıkma ihtimali var mı acaba?
    Kanunen yok. Ama garanti kapsamında değiştirilen veya değiştirilmeden yenisi gönderilen ürünlerde bile, gönderici olarak üreticinin hayvan gibi adı yazmasına rağmen, ürünün liste fiyatı üzerinden vergi çıkartılıyor. İtiraz ederseniz, iptal edilir ve ödediğiniz rakam, ileride ödeyeceğiniz vergiler yerine sayılır. Ama itiraz süreci, oldukça masraflı ve meşakkatli; vergiyi küfürler ve beddualar eşliğinde vazgeçmeniz, daha ekonomik.
  • qzwxec kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

• Banggood dan bi siparişim olacak Turkey Direct dediğimizde vergileri mi ödüyorlar yoksa geldikten sonra biz mi talepte bulunuyoruz ?

Yurt dışından gelen paketlere ek vergi uygulaması başladı
  • vergi için değil o daha erken gödnerim için ekstra ücret talep ediyorlar yani direct turkey seçerse 7 -10 gün arası ürün sende olacak vergi eklendiğinde direk farkedersin zaten

• sascha S kullanıcısına yanıt

Tax free yazan vergiler dahil fiyatı, direk kapına geliyor. Sen uğraşmıyorsun. O seçeneği kullan, ben çok alışveriş yaptım Bangoodtan o şekilde.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.