Yüzbaşı
05 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
21 üye
Görüntülenme
Toplam: 195 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Tesisatı çekilmiş bir evin kablolarına baktım ince internet hızı bundan mı düşük bilmiyorum ama türktelekom ıstarla 100 mbt hızı destekliyoralt yapınız uygun diyor tesisatta sorun vardır diyor 100 mbt hız almam gerekirken 20-30 anca cat5 yada cat 6 kablo çekilmesi sonradan yapılabilir mi ?

bir elektirikçiye sorudum tesisatta kablo döşendikten sonra tekrar tesisat olmaz dedi kablodan değilse modemden olabilir mi ?

telekomun verdiği eski model tplink vdsl2 kullanıyorum öncelikle bina girişindeki santralden hızı ölçerek başlayacağım sizin önerileriniz doğrultusunda yapmam gerekenleri anlatırsanız çok sevinirim


cadde yada sokaktaki fiber santralinin nerede olduğunu göremedim binanın girişinde eski tip telefon santrali var içerisinde soketlere takılı ince iki uçlu kablolar evin tesisatında ise telefon kablosunu taktığım prizi söküp baktım ince içinde üç kablonun olduğu birinin boşa alındığı gri ince bir kablo var

Uzm Dr Ali Şahabettinoğlu'nun sayfasından alınan bu nadir teşhis konulan ve benim gibi defalarca bel fıtığından ameliyat olan kişiler için düşündürücü ve dikkat edilmesi gereken bir rahatsızlık Beli ağrıyanlar yazıyı okuyunuz

"Torakolomber Geçiş Sendromu (TLGS) torakolomber (alt sırt-üst bel geçiş bölgesi) bileşkenin disfonksiyonu sonucu oluşan tüm ağrılı durumları kapsar. Klasik tanımı Fransız Dr. Robert Maigne tarafından yapıldığı için Maigne Sendromu olarak bilinir. Alt sırt-üst bel (T10-L2) seviyelerini ilgilendirse de en sık 11. ve 12. sırt omuru ile 1.bel omuru seviyeleri söz konusudur. Klinik tablodan omurgadaki T11, T12, L1 veya L2 seviyelerine ait sinirlerin arka dalları sorumludur. Hastalar genellikle alt sırtta ağrıdan şikayet etmezler. Ağrı alt bel, iliak krest bölgesi, gluteal bölge ve sakroiliak eklem üzerinde yoğunlaşır. Alt bel bölge ağrıları ve sakroiliak eklem ağrısı ile sıklıkla karıştırılır. Benzer olası yanılgılar bazen hastaların bağırsak,ürolojik,testis ve jinekolojik hastalıklar ile ilgili yanlış tanılar almalarını, tedavi sürecinin uzamasını ve gereksiz operasyonlara kadar giden bir süreci başlatabilmektedir.

Belimizin yana eğilme ve dönme hareketi (lateral fleksiyon ve rotasyon) en büyük oranda torakolomber bileşke seviyesinde gerçekleştiğinden dolayı rotasyonel zorlanmalar Maigne sendromunun oluşmasında önemli yer tutar.

Maigne’nin klasik çalışmasında bel ağrısı ile başvuran 350 hastanın % 40’ında ağrı torakolomber(alt sırt-üst bel) kaynaklı olarak bildirilmiştir. Yine bel ağrısı orjinine dair 500 hastalık bir çalışmasında ise hastaların %30’ unda torakolomber geçiş sendromu, %40’I lumbosacral (alt bel _ sacrum ) ve %30 mixed (birden fazla patolojinin aynı anda bel ağrısı oluşturması ) nedenli olduğu gözlemlenmiştir. Akgün ve ark. tarafından yapılan diğer bir çalışmada da yine mekanik bel ağrısı ile polikliniğe başvuran olgular arasında % 39,6 oranında ağrı TLGS‘ye bağlı bulunmuştur. Bu sendrom gençlerde de olabilmekle birlikte daha çok 45 yaş üstünde gözlenmektedir.

Sırt-üst bel bölgesine ait direkt radyolojik görüntüleme, tomografi ve manyetik resonans görüntüleme sonuçları genellikle normaldir. Hatta klinik anlamı olmayan ama radyolojik olarak birçok kişide görülebilen bazı bulgular (örneğin her MR filminde görülen bel fıtığı ,bel fıtığı hastalığını göstermez ama doktoru yanıltabilir ) teşhisin karışmasına neden olur ve sıklıkla da yanlışlıkla bel ağrısının asıl nedeni olarak görülürler. Ancak ayırıcı tanı için görüntüleme tetkikleri yine de önemlidir. Asıl teşhis klinik olarak yani fizik muayene ile konur. Klasik muayene bulguları pozitif iliak krest nokta testi, pozitif deri yuvarlama testi, torakolomber bileşkedeki spinöz proçesler üzerinde ağrı, tutulan faset eklemi üzerinde ağrıdır.Hastaların çoğunda alt sırt-üst beldeki etkilenmiş segmentin mobilizasyonu ve manipulasyonu başarılı bir iyileşme sağlar. Bazen ilgili faset enjeksiyonları da yararlı olabilmektedir. Bu arada günlük yaşam aktivitelerinin düzenlenmesi ve özellikle de rotasyonel hareketlerden kaçınılması çok önemlidir. Ağrı ve şikayetlerin geçmesinden sonra hastaların çok iyi egzersize edilmesi gerekir. Koruyucu ve tekrarını önleyici amaçla bel fleksibilitesini artırıcı ve uyluk kaslarını germeye yönelik egzersizler yanında gövde kaslarını kuvvetlendiren egzersizler, denge ve proprioseptif egzersizler uygulanmalıdır."

link :https://www.manuelinternational.com/maigne-sendromu-torakolomber-gecis-sendromu/154/2/3
Beline kanal daralması kayma fıtık yada travma nedeniyle vidalama yapılan arkadaşların sıkıntıları dertleri çözümleri ile ilgili bir konu bulamadım olan var mı neler yapıyorsunuz ne gibi egzersizler öneriliyor ?
arkadaşlar facebookta arkadaşlarımdan benim belirlediğim bir kişi paylaşım yaptığında paylaşımı yaptığı anda bana bir uyarı sistemi varmıdır ifttt ye baktım bulamadım

mesela arkadaşlarımdan ahmet paylaşım yaptığında teşefonun alarmı çalsın gibi bir program var mı?
Arkadaşlar 2016 modelde gösterilen seyir halinde video izleme yöntemleri 2017 ve üstü modellerde olmamakta diye biliyorum 2017 model ve üstü crv kullanıyorsanız bu sorunu çözdünüz mü bununla ilgili hic bir video ve yazı internette bulamdım
Daha önceden bir konu açılmıltı yedi gün uçak konaklama herşey dahil 200 euro roma turu konusu vardı bulamıyorum o konu ne oldu ? gidenler oldu mu ? fırsat devam ediyor mu ? sitenin linki neydi ? bilgisi olan varsa sevinirim .
yaklaşık on yıl oldu izleyeli adı bi türlü aklıma gelmediğinden filmide bulamıyorum özel güçleri olan bir ekip kuruluyor bu ekipteki bazı kişilerden biri iyi kılıç kullanan gemisi olan ve hintli gibi giyinen sakallı bir adam , kendine özgü kasklı bir elbisenin içine duman gibi girip vücut bulan ruhani bir kişi falan vardı bu filmi hatırlayan var mı ?
imovie ye camera roll daki videoları gorüp akataramıyorum sadece resimleri görüyorum ve aktarabiliyorum bunun nedeni nedir güncellemek istediğimde ise ios6.0 üstü olmalı diyor jb li olduğu için ipadi yükseltemiyorumda bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum
Aşagida belirttiğim siemens modeller arasında kararsız kaldım f/p yönünden siz hangisini seçerdiniz yada bunların dışında siamens model öneriniz olur mu?

1-SN26M883TR (1300tl)

2-SN25N888TR (1500tl)

3-SN26N896EU (1890 tl)

4-SN26V893EU (2200tl)
SAMSUNG DW-FN320T model bulaşık makinesi kullanan yada bu model hakkında bilgisi olan var sa sevinirim birde aşağıdaki linkteki fiyat bu makine için uygun mudur?

http://www.kliksa.com/urun/samsung-dw-fn320t-6-programli-bulasik-makinesi/900184462
Hakkında
Konum: Bursa
Forum İkinci El İmzası:
by drarter
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 18 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: geçen ay
Mesaj Sayısı: 477
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.679
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 12.541 (Bu ay: 366)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 253 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.