Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Yurt dışından gelen paketlere ek vergi uygulaması başladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
263
Cevap
4
Favori
18.225
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Yurt dışından gelen paketlere ek vergi uygulaması başladı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    11409 Mesaj

Zaten amaç yurt dışı alışverişini yasaklamak kanunla bunu yapamıyorlar ama öyle bir vergi veriyorsun ki buradan almak zorunda kalıyorsun. 100 liralık ürüne 70 lira vergi çıkarsa neden alasın. Saçma sapan işler. Teknoloji ürünü alıyorsan vatan gibi yerlere seni mecbur ediyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snakefatih -- 14 Temmuz 2019; 18:8:33 >
    |
    |
    McCarty kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    https://forum.donanimhaber.com/amazon-dan-99-dolar-degerinde-ssd-siparis-etmis-olsam-gumruk-vergisi-yada-ptt-gorevlisi-her-hangi-bi--139216775#139216775
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Ona göre sipariş verin. Ya tek satıcıdan alacaksınız yada kallavi bişey alacaksınız ki değsin.

|
    |

Orijinalden alıntı: snakefatih

Zaten amaç yurt dışı alışverişini yasaklamak kanunla bunu yapamıyorlar ama öyle bir vergi veriyorsun ki buradan almak zorunda kalıyorsun. 100 liralık ürüne 70 lira vergi çıkarsa neden alasın. Saçma sapan işler. Teknoloji ürünü alıyorsan vatan gibi yerlere seni mecbur ediyor

Alıntıları Göster
    Valla haklısınız hocam ama 100liralık ürüne 100 lira bile vergi çıksa bazen yine buradan ucuz oluyor. Bizim satıcılarımız az ahlaklı olsa , eşşek yükü kâr koymasalar sorun yok aslında

|
    |

• Yüzbaşı
    530 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı:

Vergisisiz bir şey kalmadı demek ki bedava ürün gelse 5 lira vergi
    malesef bedava da gelse , gümrükte üzerine 5$ yazıp ona göre vergi koyuyorlar artık. Her şey keyiflerine kalmış

|
    |
    Benim merak ettiğim şikayeti nereye yapabiliriz? Hangi kuruma şikayet yaza biliriz? Mesela şöyle birşey geldi başıma $7'lık ürüne 12 Tl ödedim aynı hafta $2'lık ürünede 12 TL ödedim. Aşırı keyfi bir fiyatlandırma sistemi var. Bunun için şikayet oluşturmak istiyorum ama hangi kuruma şikayet edebilirim bilmiyorum. Nereye şikayet edilmeli. Sonuçta vergiyi vermekten çekinmiyoruz ama bari adaletli şekilde vergilendirilsin. Cumhurbaşkanlığına şikayet etmeyi düşünüyorum ama ayrıca spesifik kurumuda öğrenmek isterim. Çünkü spesifik kuruma şikayeti gerçekleştirirken Cumhurbaşkalığınada şikkayette bulunduğu mu eklemek istiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mapel -- 30 Temmuz 2019; 23:49:39 >

https://www.ombudsman.gov.tr/
    deneyebilirsiniz.
    Ama bence çinlilere (konsolos, büyükelçilik vb) yazın. Onlarda aynısını Türk mallarına yapsınlar.
    |
    |
    mapel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2.99 dolarlık ürüne 11,57 TL vergi ödedim. Şaka gibi normal vergilendirme ücreti %40 olması gerekirken nerdeyse %75 vergi almaları dalga geçmekten başka bişey değil.
    |
    |

Cimer dahil her yere yazın, aslında fox haber dahil facebook, twitter gibi her türlü mecraya ulaştırmak gerek bu durumu, % 20 vergi diyorlar ancak alınan vergiler % 60-70 düzeyine çıktı, vergilerin ilk alınmaya başladığında 7,25 TL alınıyordu küçücük bir iki dolarlık paketlere sonra 11,5 TL alınmaya başladı bu ücret artışı sistematik bir şekilde devam ediyor, haksız vergilere dur demek için her mecrada sesimizi duyurmamız gerekiyor
    |
    |
    mapel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu soygundur.

|
    |
    Türkiye hızlı kargo ile banggood'dan vergiler dahil satın alabilirsiniz.
    |
    |
Reklamlar
e-ticaret
üniversite
izmir web tasarım
haberler
google reklamları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
2,344
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.