Şimdi Ara

1 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
0
Favori
3.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ay dont sıpik ingiliş
  • bende bilmiyorum ingilşçeyi napak ölek mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hells Bells

quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead

hani çok iyi bi seviyede bilmezzsin anlarızda "how are u" seviyesinde de takılma be arkadaş ya ama bizim ülkede zor.gerçe ing kullanmalık bir duruma girmiyceksen bilmenede gerek yok bence.bazılarıda ing bilmeyi çok bi marifet sanıyor onlarında hali yazık cidden.

edit: kıçımla gülüyorum onlara

İngilizce bilmeyi marifet sanmıyorum,ha tabi fransızca + rusçam olsa onun üstüne o marifet olurdu ama hiç değilse basit anlaşılcak kadar bilmesi gerekir bence insanların ingilizceyi.Şimdi diyecekler Türkiye'de ne işine yarıyacak,e o zaman müzik dinlemek neye yarıyor,futbol izlemek neye yarıyor,alkol neye yarıyor böyle gider bu.

Yine de yıl 2012 olmuş ingilizce bilmeyen adamlar var denecek bir şey değil.

• argo kullanasım var !
  • what
  • quote:

Orijinalden alıntı: SellYourSoul

quote:

Orijinalden alıntı: shrorl

Yıl olmuş 2012 hala ingilizce bilmekle övünen var:)

bunda övünülmeyecek ne var ?

Bunda ovunulecek ne var?

• smileyleylerle noktalama işareti kullanılmaz.hey alahım ne kafadasınız.ergen gitmiş ingilzice öğrenmiş kendini bi halt sanmış.yaşın kaç olursa olsun ergensin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nihilous

quote:

quote:

Bunda ovunulecek ne var?

övünülmeyecek ne var ? bilenle bilmeyen bir olur mu ?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Bunda ovunulecek ne var?

Hangi acidan? İngilizce biliyorum diye hic bir kizin ilgisini cekmedim. Gelecekte ise yarama ihtimalinin olmasi tek tesellim.

• İnsanların 2012 yılında İngilizce bilmemesi onların ayıbı değil,eğitim sisteminin ayıbıdır.Zira bi öğrenci ortalama 8 yıl İngilizce görüp How are you ? 'dan öteye gidemiyorsa sorun kişide değildir.İnsanların kusurları yada açıklarıyla dalga geçip,küçük düşürmek kişilik bozukluğudur.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bunda ovunulecek ne var?

Hangi acidan? İngilizce biliyorum diye hic bir kizin ilgisini cekmedim. Gelecekte ise yarama ihtimalinin olmasi tek tesellim.

karı kız için bir şeyler öğreniyorsan hiç öğrenme daha iyi.zaman kaybetmemiş olursun.

• dis iz futbol, vat ken ay du somtayms.
  • quote:

Özellikle bu forumda ve Facebook'ta çok görüyorum bunları,bu devirde ingilizce bilmeden nasıl yaşanır ki

cins misin yoksa cins taklidi mi yapıyorsun anlayamadım... burası türkiye. ingiltere değil..
  • Eh haklı sayılır
  • ingilizce bilmeyen kişi bana itici gelir
  • Öğrenmesin kimse. Ne kadar az kişi bilirse o kadar iyi.

Imza: Mütercim Tercümanlık öğrencisi.

İşin şakası bir yana eğitim sisteminin yetersizliği bu. İnsanlara küçükken yabancı dili sevdirmek lazım. Ben o bakımdan şanslıydım. Babamın İngilizcesi iyiydi. İlkokulda falan öğretmenler şarkılar falan öğretirdi bize. Bu sayede sevdim. Çoğu kişi 6. sınıfta ben mühendis olacağım doktor olacağım derken, ben tercüman olacağım derdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FERFEROS -- 29 Ağustos 2012; 21:14:35 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Erwin Rommel

quote:

Özellikle bu forumda ve Facebook'ta çok görüyorum bunları,bu devirde ingilizce bilmeden nasıl yaşanır ki

Sen önce Türkçe'yi öğren . Dil isimleri büyük harfle yazılır. "ingilizce" değil "İngilizce". Soru cümlelerinin sonuna soru işareti (?) konur.
    İlk önce bi kendin öğren millete akıl vereceğine,Türkçeyi derken kesme işareti olmaz orda.Ayrıca Smiley ve noktalama aynı anda kullanılmaz.

Head Shot

• Pardon ama İngilizce ders görüyormu ki bizim genç nesilimiz ?
    Hocalar giriyor derse ezbere dayalı bir yazılı sınav sadece ezberle çok rahat geçiyorsun İngilizce dersini yurtdışında herkes İngilizce biliyor diye asla Türkiye özellikle Avrupa ile kıyaslanmamalıdır.
    Yurd dışında okuyorum ve çok konuştuğum oluyor yerlilerle adamlara lisede ingilizce haftada bizim Türkiye'de ki Matematik dersi gibi çok fazla ders saati varmış ve okulun sonlarına doğru dersi geçebilmek için bildiğin İngilizce sohbet etmen lazım hocayla yoksa geçirmiyorlar ee öğretiyorlar ki öğreniyorlar
    Yani burada sorunu birazda Öğrenen de değil Öğretici de aramak lazım.
  • bi çevir hele şunu yegen

http://www.economist.com/node/21560881
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.