Şimdi Ara

1 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
3.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: shrorl

Yıl olmuş 2012 hala ingilizce bilmekle övünen var:)

bunu yazmak için gelmiştim, hızlısın
  • ingilizce bilmek için ingilizcedeki bütün kelimeleri ezberlemek ya da herneyse ve bütün gramerleri bilmek gerek okuldaki hocalar bile hiçbir şey bilmiyorken-söyle bana senin derdin ne!-
  • quote:

Orijinalden alıntı: FERFEROS

Öğrenmesin kimse. Ne kadar az kişi bilirse o kadar iyi.

Imza: Mütercim Tercümanlık öğrencisi.

İşin şakası bir yana eğitim sisteminin yetersizliği bu. İnsanlara küçükken yabancı dili sevdirmek lazım. Ben o bakımdan şanslıydım. Babamın İngilizcesi iyiydi. İlkokulda falan öğretmenler şarkılar falan öğretirdi bize. Bu sayede sevdim. Çoğu kişi 6. sınıfta ben mühendis olacağım doktor olacağım derken, ben tercüman olacağım derdim

Sanırım sana da "Bu devirde herkes ingilizce biliyor tercüman olursan işsiz kalırsın yeaa" tarzı şeyler söylediler

Ama yılmak yok

Edit: Alttaki paragrafı sonradan okudum. Ben de öyleydim övünmek gibi olmasın herkes doktor olacağım blabla derken ben çevirmen olacağım diyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elessar Eredhian -- 29 Ağustos 2012; 21:35:57 >

• konuyu acana malOn diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frkndgr

quote:

Orijinalden alıntı: FERFEROS

Öğrenmesin kimse. Ne kadar az kişi bilirse o kadar iyi.

Imza: Mütercim Tercümanlık öğrencisi.

İşin şakası bir yana eğitim sisteminin yetersizliği bu. İnsanlara küçükken yabancı dili sevdirmek lazım. Ben o bakımdan şanslıydım. Babamın İngilizcesi iyiydi. İlkokulda falan öğretmenler şarkılar falan öğretirdi bize. Bu sayede sevdim. Çoğu kişi 6. sınıfta ben mühendis olacağım doktor olacağım derken, ben tercüman olacağım derdim

Sanırım sana da "Bu devirde herkes ingilizce biliyor tercüman olursan işsiz kalırsın yeaa" tarzı şeyler söylediler

Ama yılmak yok

Edit: Alttaki paragrafı sonradan okudum. Ben de öyleydim övünmek gibi olmasın herkes doktor olacağım blabla derken ben çevirmen olacağım diyordum

Hocam zaten sadece İngilizce ile yetinmeyeceğim. Yanına 1-2 dil daha koymak lazım.

• What the hell Son of the bitch ( supernaturel etkisi)

• Zorunda mıyım, zorunda mısın, zorunda mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi süvarii -- 29 Ağustos 2012; 23:36:52 >
  • Sene olmuş 2012 İngilizce öğretmenleri yurt dışından gelen yabancılarla İngilizce konuşamıyor.
  • türkçe okuma yazma bilmeyen(kendi isteğiyle bence okumuyor) var önce sen bunlara bak ingilizceye bakıcağına önce kendi dilindeki sorunlara bak(bence)
    Ama bu devirdede arapça ve ingilizce dillerinin bilinmesi gerekiyor ülkemizde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi civilengineer9898 -- 29 Ağustos 2012; 23:44:30 >
  • Bilmek zorunda mıyım?
  • What can I do sometimes?
  • he ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Slippery Soap

ingilizce bilmeyen kişi bana itici gelir

akrabaların da buna dahil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: montevo

quote:

herkes dahil
  • quote:

quote:

quote:

herkes dahil

ne diyelim.herşey karşılıklıdır.şimdi ben dedemi bilgisayra format atmayı bilmiyor diye itici bulmalımııym bu mantığa göre?yada nenem konuşmayı bile unutmuşken ingilizce oalrka derdini anlatamadığı için ezik mi görmem gerekli?arkadaş kusura bakmada ingilzicenin neyini gördün de bu kadar seviyorsun?90x60x90 ölçüleri mi var?biraz kibir biraz kendini beğenmişlik seziyorum sende

• yabancı dil konuşabilmek, biliyor yada bilmiyor diye kesin bir ifade ile ayrilabilecek bi konu değildir öncelikle. bilen var iyi bilen var az bilen var yetecek kadar bilen var. ayrıca kimse kullanmayacagi ve kendine lazim olmayacak olan bir dili öğrenmek zorunda degil zaten akıllı adam öğrenmek için zamani boşa harcayıp kaynak israfi yapmaz(gerekli ise başka tabi). son olarak, zekâ seviyen bildigin dil sayısı ile degil o dilde kurabildiğin mantikli cümle sayısı ile doğru orantili ve umarım ingilizcen türkçen den iyidir

• quote:

quote:

quote:

quote:

herkes dahil

ne diyelim.herşey karşılıklıdır.şimdi ben dedemi bilgisayra format atmayı bilmiyor diye itici bulmalımııym bu mantığa göre?yada nenem konuşmayı bile unutmuşken ingilizce oalrka derdini anlatamadığı için ezik mi görmem gerekli?arkadaş kusura bakmada ingilzicenin neyini gördün de bu kadar seviyorsun?90x60x90 ölçüleri mi var?biraz kibir biraz kendini beğenmişlik seziyorum sende

ben de tabi bilmem kaç yaşındaki dedemden veya ninemden beklemiyorum heralde.ama gençlerin azıcık da olsa yabancı dile karşı merakı olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akcanon -- 30 Ağustos 2012; 0:57:26 >

• tabiki dil öğrenmek güzel birşey ana dilinin yanısıra değişik dilleri konuşabilen bir toplum çok ta iyi olurdu ama sadece ingilizceye yoğunlaşmanın bir anlamı yok, tatil yerlerinde amerikalı ve ingilizden cok alman,rus, arap var ama o dilleri takan yok
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

herkes dahil

ben de tabi bilmem kaç yaşındaki dedemden veya ninemden beklemiyorum heralde.ama gençlerin azıcık da olsa yabancı dile karşı merakı olmalı

insanlara böyle davranmamalısın.sen bi dil bilmesne ve bunun için karşındaki seni yargılasaçevrelidüşünü karar verin

• Yıl olmus 2012 hala elf dilini bilmeyenler var ayıp ya

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.