Şimdi Ara

1 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
120
Cevap
0
Favori
3.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hells Bells

quote:

Orijinalden alıntı: Erwin Rommel

quote:

Özellikle bu forumda ve Facebook'ta çok görüyorum bunları,bu devirde ingilizce bilmeden nasıl yaşanır ki

Sen önce Türkçe'yi öğren . Dil isimleri büyük harfle yazılır. "ingilizce" değil "İngilizce". Soru cümlelerinin sonuna soru işareti (?) konur.
    İlk önce bi kendin öğren millete akıl vereceğine,Türkçeyi derken kesme işareti olmaz orda.Ayrıca Smiley ve noktalama aynı anda kullanılmaz.

TDK'da oyle bir kural mi var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İngilizce'nin en populer dil olmasının sebebi zamanında nerdeyse tüm dünyayı sömürge altına aldıkları için, millet sanıyor ay ne güzel dil öğrenmeden olmaz. Böyle dediğime bakmayın bilmek lazım, fakat Türkçe kadar iyi bir dil değil, böyle olmasının tek sebebi İngilizlerin tarihte yaptıkları emperyalizm...
  • yaw he he sen bil yeter
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grant Imahara

Açtığı konular;

Küpeyle ilgili bilgi istiyorum
    Plak dinlemek istiyorum
    Şu tarz gruplar arıyorum
    Erkek için deri pantolon nerde bulunur?
    Dönem ödevini yapmazsak not düşer mi.
    Bi bakın beyler bişey sorcam lensle ilgili.
    Saçlarımı uzatıyorum fakat sorunum var !!!!
    Gerçek tipimiz aynadaki midir yoksa fotoğraftaki midir?
    İnternetten bandana nerden alabilirim.
    Dersanede Arkadaşlarla sırayla pencereden atladık .
    vb. vb.

kişiliği ile ilgili sorunları var

• Daha da bişe demiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: shrorl

Yıl olmuş 2012 hala ingilizce bilmekle övünen var:)

Tam da bunu yazmak icin acmistim konuyu

• vat de f*** ar yu tolking abut?
  • Kusura bakma ama sı*mışsın güzel kardeşim."Bilmeyenler nasıl yaşıyor" demiş yahu elim ayağım titredi,bugüne kadar yaşayan insanlar nasıl yaşadı.
  • quote:

Özellikle bu forumda ve Facebook'ta çok görüyorum bunları,bu devirde ingilizce bilmeden nasıl yaşanır ki

1

böyle bir yere barzo tarzıyla gidiyorsun , şişeyi açtırııııııııııp kızları bir güzel yiyorsun gecenin sonunda.. Onlarsa seni söğüşlüyor o ayrı konu.. O biçim yaşanıyor temiz kalpli insan.. vah vah...

• So what ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pablo Escobar

İnsanların 2012 yılında İngilizce bilmemesi onların ayıbı değil,eğitim sisteminin ayıbıdır.Zira bi öğrenci ortalama 8 yıl İngilizce görüp How are you ? 'dan öteye gidemiyorsa sorun kişide değildir.İnsanların kusurları yada açıklarıyla dalga geçip,küçük düşürmek kişilik bozukluğudur.

İşte örnek bir insan helal olsun sana diyorum..

Bizim ülkemizde, hesapta müslüman olan ülkemizde kendine ait olan bir özelliği başkasını ezmek için kullanıp rahatlama çabası çok fazla var malesef..sebebi ise aslında ezik olmasından başka birşey değil çünkü kendisinide eziyorlar....İşin garip tarafı ise bir şekilde insanların elinde olmayan bir şeye yüklenme, yani başka biride ben 1.90 boyunda kickboks şampiyonuyum deyip bu arkadaşımızı dövse eminim elinden hiçbirşey gemeyecektir, aynı şey bu arkdaşımızın bir şekilde imkanı olmayan kişilere ilkokul mezunu, yok ingilizce bilmiyor vb demeside aslında şiddetin aciz bir türüdür..çünkü ülkemizde hayatında anadoluyu köyleri ilçeleri gezdimi bu arkdaş acaba? insanların yüzde kaçı üniversite hatta lise mezunu olmuş ki ingilizceden bahsetmektesin?
    İngiliterede bir adamla muhabbet eden arkadaşım, kalktığında prof olduğunu öğreniyor sebebi ise sormadı diye adam mesleğini söylemiyor kalkınca soruyor, işte bizim ülkemizde olsa hemen imkan yoksunu bu ülkede anında ben pro. dr. boğaziçi üni bilmem ne anabilim dalı diye önce kendini tanıştırır sormadığın halde, hatta bir tartışmada ilk tahsilini söyler.
    geçen bir mal ben hukuk 3.sınıf öğrenciyim diyor sandı ki böylelikle yazdıkları mantıklı olacak? şimdi sen hukuk mezunusun diyenyazdığın malca bir şeyin kabul edilmesini bekliyorsun tamam peki acaba karşında hukuk yüksek lisans mezunu olsa onun malca cümlesini kabul edebilecekmisin? bak çıkmaza girdi değil mi çünkü emin ol etmeyecek...hukukla ilgili bir tartışma olur ise eğer işte o zaman saygı duyulabilir bilmediklerini insanlar size sorar ancak, kaldı ki herkesin fikir yürütebileceği genel bir konuda, karşındakini susturmak için ben şu mezunuyum, ben uzunum, ben zenginim, ben küfür ederim, güçlüyüm döverim, demek tamamen aynı şiddetin türkleridir..kaldı ki ülkemizde zengin çocukları için okumak çok kolay, yani fakir birbirini yiyor, gelipte o zengine laf yok..

Seninde önünde saygıyla eğiliyorum kardeşim, yaşın önemli değil küçük yada büyük ol, ister uzun ol ister kısa, ister zengin ol ister fakir, ister ilkokul mezunu ol, ister Amerikada master yap beni ilgilendirmez ben sadece ağzından çıkan kelimelerin doğru veya yanlışlığıyla ilgilenirim, ama senin bilgili olduğun bir konu var ise örneğin ingilizce öğretmenisindir seni o konuda dinlerim anında öğrencinde olurum saygı duyarım, ama genel bir konuda ben ingilizce mezuyum susun dese komik olmaz mı susarmısınız?

saygılar..

• 私は日本語と英語を話すことができます。
  • Güzel birşey ama turizmde ingilizce bilen garsonlar 1200 lira maaş alıyorlar.
  • vat dedin gülüm ??
  • yıl 2012 daha doğru dürüst Türkçe bilmeyen var sen diyorsun ki ingilizce

• o zaman bu da İngilizce bildiğini sanıp hava atanlara gelsin

1

İngilizce öğrenmek için tıkla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi B.S.S. -- 30 Ağustos 2012; 12:04:49 >

• Adam gayet haklı neredeyse her meslekte kendini geliştirmek şart.Kitaplar makaleler İngilizce veya diğer dilerde ve biz kısıtlı Türkçe kaynaklarla kendimizi ne kadar geliştirebiliriz bilmiyorum.Gel gelelim yoldaki herkes İngilizce bildiğini söyler ama İngilizce çoğu kişide " Yaralı Stylaa" nın önüne geçmiyor.En az 2 yabancı dil gerekli bence şuan İngilizce'yi geliştirdikten sonra diğerine de başlamak şart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grant Imahara

Açtığı konular;

Küpeyle ilgili bilgi istiyorum
    Plak dinlemek istiyorum
    Şu tarz gruplar arıyorum
    Erkek için deri pantolon nerde bulunur?
    Dönem ödevini yapmazsak not düşer mi.
    Bi bakın beyler bişey sorcam lensle ilgili.
    Saçlarımı uzatıyorum fakat sorunum var !!!!
    Gerçek tipimiz aynadaki midir yoksa fotoğraftaki midir?
    İnternetten bandana nerden alabilirim.
    Dersanede Arkadaşlarla sırayla pencereden atladık .
    vb. vb.

MİT ÇÖKTÜÜÜ
  • Bilmeden olmuyor hocam dediğiniz gibi fakat herkes öğrenmek zorunda degil kişinin özgür kararı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ButtHead -- 30 Ağustos 2012; 13:03:49 >
  • Adam gitmiş ingilizce öğrenmiş bununla hava atıyor aklı sıra Sanki ingilizce hayatın anlamı ya isteyen çoğu kişi (imkanları varsa) öğrenebilir.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.