Şimdi Ara

Yeni Sürücü belgesi Almaya gerek var mı ? Yeni Kimliklerde zaten olmayacak mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
4.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni Sürücü belgelerini almaya ihtiyaç var mı arkadaşlar ? (15 TL)

Yeni kimlik kartlarında Ehliyetlerimizi de barındırabileceğimiz söylenmişti. (Kulaktan duyma)

Bu durumda yeni ehliyet başvurusu yapmaya gerek olduğunu sanmıyorum.

Yeni Kimlik kartları 2017 de başladığında Hem Ehliyet, Hem Sürücü Belgesi aradan çıkmış olur.

Durmadan Biyometrik fotoğraf v.s. çektirmekle uğraşmayız en azından.

Bilgisi olan bir arkadaş yeşillendirebilir mi acaba ?

• Takip yeni ehliyet çıkarma arefesindeydim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende yakın zamanda değiştirmek istiyordum ama dediğiniz gibi bi dönem kimliklerde olacak dendi. Bide bu ara 2016 içinde değişmezse 2017 de daha pahalıya değişeceği söylentileri başladı. Gerçekten bu konuda bilgilenirsek güzel olacak, yoksa hem yeni ehliyet için hemde yeni kimlikler için para bayılmayalim.

• yeni kimlikler henüz pilot illerde başladı. şuan bişey demek çok güç.
  • takipteyim. bilgisi olan var mı? önemli konu.
  • 2019 seçimlerinden evvel değiştirmeyin.
    Ayrıca son süreye 2 yıl daha eklenecek.

• Bizim tarzımız zorunda kalmadıkça, yumurta kapıya dayanmadıkça yapmamaktır. O yüzden ne zaman mevcut ehliyetimle araba sürmem imkansız hale gelirse o zaman değiştiririm.

• Acele etmeyin yeni ehliyetler için. 2019'a kadar süresi var. Avrupa ülkelerinde araç kullanmayacaklar dışında yenilenmesine gerek yok bence.

10 sene süresi var zaten, 3-4 sene erken yeniletmenin hiç bi anlamı yok. Şimdi yeniletsen 2026'ya kadar süre olacak. 2020'de yenilet, 2030'a kadar süresi olsun :)) 4 sene daha cepte, devlete tek kuruş koklatmayacaksın. Zaten alacaklarını zorla alıyorlar.

2019'a zaten ek süre olarak bi 2 sene daha eklerler. 2021'deki yeni ehliyetiniz hayırlı olsun :)
  • Ben bu yıl değiştirmeyi avantajlı gördüm. Çünkün normalde heyet raporu isteniyor. Tahminim çok tepki çekeceğinden aile hekimi verebilir diye bir geçiştirme maddesi eklediler. Sözde sonbahara kadar geçerli idi ama 15 temmuz süreci ile bu da uzatıldı.
    Ben geçen yaz yenilettim.
    Şimdilerde sosyal medyada şöyle bir mesaj dolaşıyor.

Yeni Sürücü belgesi Almaya gerek var mı ? Yeni Kimliklerde zaten olmayacak mı ?

• Bunu gerçekten bende merak ediyorum .

illaki Hastanelerden rapor alınacak denirse 300 tl tutar. Yazık günah...
  • Yeni ehliyetler başvuru gününden itibaren 10 yılda 1 yenilenecekmiş o yüzden ne kadar geç başvurursak o kadar iyi diye düşünüyorum.
    Mevcut ehliyetlerin 2020 Aralık ayına kadar geçerliliği var.
    Bunların sağı solu belli olmaz şimdi yeni ehliyeti çıkarırız sonra kimlikli ehliyet uygulamasına geçerler sonra işin yoksa bi daha çıkar.O yüzden son gününe kadar beklemek daha doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloodletting. -- 4 Aralık 2016; 17:0:25 >
  • son güne kadar bekleyin hersene bi icat çıkarıyolar.avrupa birliğide hayal oldu .şangay beşlisinde ehliyet bile soracaklarını sanmıyorum.hepsi diktatör zaten bizsiz olurmu hiç

• Benim ehliyette fotoğraf çok eski olduğu için mecbur değiştirdim. Ben de kimlikleri bekliyordum ama bunlar kimlikleri daha 2020 ye kadar çıkartamaz. Habire pilot il deyip duruyorlar. Dağıtılmaya başlandı deniyor ama kimliğimi aldım diyeni de görmedim. Kaldı ki ehliyet ile tümleşik kimlikten de bahseden yok henüz. Eskiden öyle deniyordu ama son açıklamalar da hiç bahsedilmedi yeni ehliyetler dağıtılmaya başlanınca. Pilot bölgeler de kimlik ehliyet kullanan vatandaş varsa haber versin. :)

Eğer keyfi değiştirecekseniz gerek yok mecburi değiştirecekseniz de bir zorluğu yok. Biometrik fotoğraf + sağlık raporu ve bankaya yatırılan 15 TL para dışında başka bir işlem yok. Ben Aile hekiminden raporu aldım ücretsiz, özel hastanede de sürekli gittiğim bir göz doktorum vardı ona ücretsiz olarak onaylattım raporu. Ertesi gün de trafiğe gidip başvurumu yaptım 1 hafta sonra ehliyet geldi.

8 adet fotoğraf 15TL + 15 TL de ehliyet harcı bana 30 liraya mal oldu. Değiştirmeyi düşünenler için tahmini masraf bu kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazılımcı Online -- 4 Aralık 2016; 17:38:36 >

• Ehliyet yenileme için muayeneden geçmek gerekiyor sanırım. Bunu aile hekimleri yapabiliyor şu an. Yılbaşından itibaren tam teşekküllü hastane raporu gerekecek. Bu da masrafınızın artacağı anlamına geliyor.

Ben bir zaman bulduğumda aile hekimine muayene olup, gidip ehliyetimi yenileyeceğim. Paradan ziyade, hastane muhabbeti ile uğraşamam.

Devlet böyle bir angarya çıkarmamış olsa, ben de son saniyeye kadar yenilemez, otururdum aşağıya...

Ancak şöyle de bir durum var, annem ehliyetini kaybetti. Aylardır ehliyetsiz kullanıyor. Onun da çıkarması lazım. Onun yanında ben de olacağım tabi. Emniyet gibi amele mekana 65 yaşındaki Çankaya annesi tek başına yollanmaz. Kadın orada bir iki kişiyi parçalar geri gelir. Gerek yok. Onun yanında gideceksem, benimki de aradan çıksın.

• Aile hekiminden alınan rapordan sonra göz doktoruna da mı gidiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi @sL@N -- 5 Aralık 2016; 10:15:13 >
  • yargicc kullanıcısına yanıt
    Emniyetteki arkadaşdan duyduğuma göre şu etrafta dönen 2017 de sağlık ocağından alınan belge geçerli sayılmayacak gibi dedikodulara asılsız dedi kendisi devletin verdiği son tarih 2020 di sanırsam o tarihe kadar mevzuatda bi değişiklik yok yalnız harca yılbaşında zam gelebilirmiş

• Ehliyet için 15 TL almak nedir arkadaş, kimse de bunu sorgulamıyor.
  • Ben degistirmicem halihazirda ehliyetim var. E simdi degistirsem su kadar para odeyecekmisim,yok tam tesekkullu hastaneden alsam rapor paradi odeyecekmisim.boyle sacmalik olmaz hastaneden raporu alacaksam para vermemeliyimmisim neden para veriyomusum ? Devletin cikardigi yasa brnim mevcut hakk var zaten,raporlari ucretsiz vermeli hastane para flan vermem ben.para istesin o doktor bakalim,bimer'e saglik bakanligina nasil dokturuyorum onu.kiytirik 2 sayfa kagit verecekler bir de cebimi soyacaklar yok oyle yagma.

• http://www.sozcu.com.tr/2016/saglik/ehliyet-degisikligi-ile-ilgili-iddialar-gercegi-yansitmiyor-1547113/ şimdi degistirin sonra 400-500 lira verirsiniz iddaları yalanmış

• Son güne kadar bekleyin, son günde de değiştirmeyin, süreyi kesin uzatırlar.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.