Şimdi Ara

Trafik magandasini sikayet ettim sonuc ne olur ki?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
9.523
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1-2 saat once sehirici dar bir yolda ticari taksi yol istedi. Haliyle yol dar oldugundan yol vermedim. Uzunlari yakti korna caldi uzunca kufur eder gibi yine yol vermedim. Kendimi ve arac icindekileri tehlikeye atmak istemedim yol darligindan. Kenara cekip yol vermek te isime gelmedi. Cunku 100 m ilerde kavsak vardi acelesi olan ordan gecis yapabilir. Sagimdan tehlikeli bir sekilde beni gecti ve kufur etti ve kornaya basarak tacizde bulundu. Ben de ayni sekilde kornaya basarak alttan almadim. İlerde beni bekliyordu pencereden sopayi salliyordu.
    Hemen 155 i aradim. Gorevli polis memuru cevapladi.
    - Alo 155
    - iyi geceler bir ihbarda bulunmak istiyorum. Tdafige bakiyor musunuz?
    - Konu neydi?
    - ticari taksi yol vermedim diye taciz etti ve makas atarak ilerliyor. ( Burada abarttim galiba) hem benim can ve mal guvenligimi tehlikeye atiyor. Hem de yol vermedigim icin elinde sopa ile tehdit etti.
    - Aracin plakasini aldiniz mi?
    - 70 FU ... . Steysin sari ticari.
    - Hangi yone gidiyordu?
    - Kale mevkiinden emekseven koprusune gecti.
    - Beyfendi bekleyin ekipe anons geciyorum sizde anonsu dinleyin.
    (Burada plaka ve araci tarif ediyor. Mevkii veriyor.Tehlikeli arac kullanimi.. vs)
    - Sizinde duydugunuz gibi ekiplere bildirdik. Ne sizi taniriz ne onu. Arkadaslar gerekeni yapacaklar. İsterseniz sikayetci de olabilirsiniz.
    - Gerek yok, tesekkur ederim. İyi bayramlar.
    - iyi geceler efendim..
    Az sonra bir trafik ekibi onumden soyledigim istikamete gittigini gordum.
    Acaba biyle durumlarda islem yapiyorlar mi? Yoksa sadece uyarmakla mi yetiniyorlar?

• Uyarırlar sadece polis görmeden bir işlem yapamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Imisoglu

Uyarırlar sadece polis görmeden bir işlem yapamaz.
    ankarada bir kekonun kullandığı 26 RR 787 plakalı beyaz şahini bende şikayet ettim ama pek ciddiye aldığını düşünmüyorum polis memurunun.. gittiği istikameti sordu söyledim ama bir cacık olacağını düşünmüyorum.. aynı arabaya 1 kere daha denk gelirsem kendi işimi kendim halletmeyi düşünüyorum..
  • Sikayetci olmakla ihbarda bulunmak farkli olaylar. Sizin durumunuzda ekipler gordugu yerde araci inceler bir hatasi varsa onun islemini yapar. 155 ihbarina dayanarak tehlikeli arac kullanma cezasi yazmazlar, ayni ihbari taksici sizin icinde yapabilir. Bunu kanitlamak cok zor ve suistimale musait.
    Pek cok konuda burokrasi hat safhada ve yasal bosluk var. En iyisi bulasmayip yolunuza devam etmek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: we[AGRA]

Sikayetci olmakla ihbarda bulunmak farkli olaylar. Sizin durumunuzda ekipler gordugu yerde araci inceler bir hatasi varsa onun islemini yapar. 155 ihbarina dayanarak tehlikeli arac kullanma cezasi yazmazlar, ayni ihbari taksici sizin icinde yapabilir. Bunu kanitlamak cok zor ve suistimale musait.
    Pek cok konuda burokrasi hat safhada ve yasal bosluk var. En iyisi bulasmayip yolunuza devam etmek.
    halkla ic ice olan ve taşımacılık yapan bu meslek bıranşlarına ehliyeti kırk dereden su getirerek vericeksin .

bunlarda trafik kuralarına uyma geciş ustünlüğü hepsi bir kenara saygı malesef yok .

bir müşteriden 2 kuruş para alcam diye yolun ortasında durur arkasında elli tane araba bekletir gezmeye cıkmış gibi yolda gider vs vs vs

zaten bilinenler yazmamada gerek yok

• Taksi durağı olmayan ancak taksicilerin durak diye kendilerince kabul ettikleri merkezi bir yerde arkadaşımı beklerken "aracı buradan çek burası durak " sözlerine karşılık durak olmadığını söylerken ufak bir atışma yaşadım. Taksici diklendiğimi görünce hemen telsizden iki üç araba daha çağırdı ve ben o sırada beklediğim arkadaşım geldiği için ayrıldım. Ayrıldıktan sonra 155 i aradım. Durumu izah ettim. Dönüşte taksiciler herzaman bekledikleri meydanda beklemiyorlardı.

Affınıza sığınarak, " ite dalaşacağıma çalıyı dolanırım" diyerek uğraşmadım bile. hemen polisi aradım. Gerekeni çok güzel yerine getirdiler. Bundan sonra da orada beklerken insanlara haksız yere diklenemezler. Ağzımı açıp yorduğuma deymez. Ara polisi gereğini yerine getirsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hamdi0555 -- 11 Ağustos 2013; 5:21:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Taksi durağı olmayan ancak taksicilerin durak diye kendilerince kabul ettikleri merkezi bir yerde arkadaşımı beklerken "aracı buradan çek burası durak " sözlerine karşılık durak olmadığını söylerken ufak bir atışma yaşadım. Taksici diklendiğimi görünce hemen telsizden iki üç araba daha çağırdı ve ben o sırada beklediğim arkadaşım geldiği için ayrıldım. Ayrıldıktan sonra 155 i aradım. Durumu izah ettim. Dönüşte taksiciler herzaman bekledikleri meydanda beklemiyorlardı.

Affınıza sığınarak, " ite dalaşacağıma çalıyı dolanırım" diyerek uğraşmadım bile. hemen polisi aradım. Gerekeni çok güzel yerine getirdiler. Bundan sonra da orada beklerken insanlara haksız yere diklenemezler. Ağzımı açıp yorduğuma deymez. Ara polisi gereğini yerine getirsinler.
    Yol aldım verdim ben seni yendim...sende küfür et anadan gir kız kardeşinden çık... Boşver kimseylede uğraşma kimseyi olay olmadığı sürece şikayet etme(işlenmemiş suça ceza yazamaz kimse) devam et basgit. İyi birşey değil ama bizde aracımızda söylemeye bile dilim varmıyor pompalı ile dolanıyoruz.Tehlikeli ama ben kızımı ve karımı yalnız bırakamam bu hayatta. Kadınlardan bile ana avrat küfür yemiş bi adamım bi süre sonra alışıyorsun :)) Öküz ve barzo çok napalım...

• İnsallah bir daha boyke okuzlerle bir daha muhattap olmam. Ancak kanima dokunan bu magandalara biyun egdikce daha cok sacmaliyorlar. Hem sayilari genel olarak azinlikta. Ama cogunluk bir sey yapmadigi icin at kisturuyorlar trafikte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: flonky

Yol aldım verdim ben seni yendim...sende küfür et anadan gir kız kardeşinden çık... Boşver kimseylede uğraşma kimseyi olay olmadığı sürece şikayet etme(işlenmemiş suça ceza yazamaz kimse) devam et basgit. İyi birşey değil ama bizde aracımızda söylemeye bile dilim varmıyor pompalı ile dolanıyoruz.Tehlikeli ama ben kızımı ve karımı yalnız bırakamam bu hayatta. Kadınlardan bile ana avrat küfür yemiş bi adamım bi süre sonra alışıyorsun :)) Öküz ve barzo çok napalım...

Alıntıları Göster
    ihbar ederek doğru yapmışsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: ornapsen

ihbar ederek doğru yapmışsınız.

Alıntıları Göster
    müdahale eden plislerden Allah razı olsun. ama genelde etmiyorlar. ben konyada birkaç defa şikayette bulundum. polisin umurunda değil. onlara göre bu tarz olaylar doğal ve olması gereken yerler. adam diyor burası konya. olur böyle şeyler diyor. tinerciler geceleri sokakları teslim alır. insanlara saldırır. polis bizim işimiz gücümüz var tinerciylemi uğraşacaz der. böyle polisleri de Allaha havale ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayri77

müdahale eden plislerden Allah razı olsun. ama genelde etmiyorlar. ben konyada birkaç defa şikayette bulundum. polisin umurunda değil. onlara göre bu tarz olaylar doğal ve olması gereken yerler. adam diyor burası konya. olur böyle şeyler diyor. tinerciler geceleri sokakları teslim alır. insanlara saldırır. polis bizim işimiz gücümüz var tinerciylemi uğraşacaz der. böyle polisleri de Allaha havale ediyorum.

polislerden ben de şikayetçiyim,

dün serseriler asker uğurluyorlardı, gecenin 12sinde başladılar

arabada ağzına kadar müzik açmışlar, farları da uzun yakmışlar tam bizim eve geliyor,

uyuyamıyoruz neyse ha giderler derken kadının teki çıktı bağırdı uyumaya çalışıyoruz dedi

serseri "kes len" dedi, dayanamadım bunu duyunca polisi aradım geldi uyardı gitti tekrar başladılar,

bir daha aradım 1 saatte anca geldiler, Allah'tan bu sefer uyarmakla kalmadı ve grubu dağıttı.

yer: Istanbul

• Aracta sopa bulundurmaktan dolayi ceza almasi gerekmiyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uurll

Aracta sopa bulundurmaktan dolayi ceza almasi gerekmiyor mu?
    Şikayet ve kanıt-şahit gerekir ceza için. Yoksa asılsız ihbarlarla dolar ortalık, millet kıl olduğu adamı trafikte hata yaptı diye ihbar eder.
  • quote:

Doğru aslında. İnsanın aklına gelmez o anda ama elinde sopayla çek fotoğrafını polise email at, polisler bir şekilde ilgilenirler. Muayene vs bir yerlerden birşey bulurlar.
    Minimum ceza bile hiç uyarı almamasından iyidir.
    Günümüz koşullarında taksicilik zor meslek ama işini hakkıyla yapan efendi adamlar nasıl yapıyor o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: caldexter

quote:

Doğru aslında. İnsanın aklına gelmez o anda ama elinde sopayla çek fotoğrafını polise email at, polisler bir şekilde ilgilenirler. Muayene vs bir yerlerden birşey bulurlar.
    Minimum ceza bile hiç uyarı almamasından iyidir.
    Günümüz koşullarında taksicilik zor meslek ama işini hakkıyla yapan efendi adamlar nasıl yapıyor o zaman.

Alıntıları Göster
    o sopayı alıp üstün de değişik fantaziler uygulamak lazımdı ama neyse

• quote:

Orijinalden alıntı: bozkurt58

o sopayı alıp üstün de değişik fantaziler uygulamak lazımdı ama neyse

Alıntıları Göster
    Araçtaki sopaya ceza yazarlar, başka da bir şey olmaz.
  • Bugun trafikcilere sordum. Tehlikeli arac kullanmaktan islem yapilir dedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hayranim

1-2 saat once sehirici dar bir yolda ticari taksi yol istedi. Haliyle yol dar oldugundan yol vermedim. Uzunlari yakti korna caldi uzunca kufur eder gibi yine yol vermedim. Kendimi ve arac icindekileri tehlikeye atmak istemedim yol darligindan. Kenara cekip yol vermek te isime gelmedi. Cunku 100 m ilerde kavsak vardi acelesi olan ordan gecis yapabilir. Sagimdan tehlikeli bir sekilde beni gecti ve kufur etti ve kornaya basarak tacizde bulundu. Ben de ayni sekilde kornaya basarak alttan almadim. İlerde beni bekliyordu pencereden sopayi salliyordu.
    Hemen 155 i aradim. Gorevli polis memuru cevapladi.
    - Alo 155
    - iyi geceler bir ihbarda bulunmak istiyorum. Tdafige bakiyor musunuz?
    - Konu neydi?
    - ticari taksi yol vermedim diye taciz etti ve makas atarak ilerliyor. ( Burada abarttim galiba) hem benim can ve mal guvenligimi tehlikeye atiyor. Hem de yol vermedigim icin elinde sopa ile tehdit etti.
    - Aracin plakasini aldiniz mi?
    - 70 FU ... . Steysin sari ticari.
    - Hangi yone gidiyordu?
    - Kale mevkiinden emekseven koprusune gecti.
    - Beyfendi bekleyin ekipe anons geciyorum sizde anonsu dinleyin.
    (Burada plaka ve araci tarif ediyor. Mevkii veriyor.Tehlikeli arac kullanimi.. vs)
    - Sizinde duydugunuz gibi ekiplere bildirdik. Ne sizi taniriz ne onu. Arkadaslar gerekeni yapacaklar. İsterseniz sikayetci de olabilirsiniz.
    - Gerek yok, tesekkur ederim. İyi bayramlar.
    - iyi geceler efendim..
    Az sonra bir trafik ekibi onumden soyledigim istikamete gittigini gordum.
    Acaba biyle durumlarda islem yapiyorlar mi? Yoksa sadece uyarmakla mi yetiniyorlar?

Haydarı arayıp bulurlarsa cezayı yazarlar. Yoksa uyarırlar.

Benimde başıma gelmişti. Magandanin biri beyaz şahini ve açık egzozuyla kavşağa tersten girip yaşlı bi amcayı tartaklamaya başladı. Hemen 155i aradım mobeseden plakayı, teyid edip hemen ekip yönlendirdi. Ve ekip geldiğinde daha kavşakta beklediğim ışık yeşile yeni dönmüştü.

Bu tip olaylara müdahale ederken ekibin yakinda ve keyfinin yerinde olması önemli diye düşünüyorum.

• Îyi yapmisin o sopayı egzozuna sokmak vardida neyse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hamdi0555

Taksi durağı olmayan ancak taksicilerin durak diye kendilerince kabul ettikleri merkezi bir yerde arkadaşımı beklerken "aracı buradan çek burası durak " sözlerine karşılık durak olmadığını söylerken ufak bir atışma yaşadım. Taksici diklendiğimi görünce hemen telsizden iki üç araba daha çağırdı ve ben o sırada beklediğim arkadaşım geldiği için ayrıldım. Ayrıldıktan sonra 155 i aradım. Durumu izah ettim. Dönüşte taksiciler herzaman bekledikleri meydanda beklemiyorlardı.

Çok benzeri benim başıma gelmişti. Şimdi siz yazınca hatırladım.

Yaklaşık 1 sene oluyor. Eşim küçük bir operasyon için Bursa Fomara meydanındaki Medical Park hastanesine yatırılmıştı. Bir numune aldılar ve hastane dışındaki laboratuvara götürmem için cumartesi sabahı 10 gibi bana verdiler. Heykel'in bir kaç sokak arkasındaki yanlış hatırlamıyorsam Burtom laboratuvarına götürecektim. Aralardan yolu buldum, ancak park edecek pek bir yer yoktu. Orada bir taksi durağı vardı, toplam 5-6 araçlık bir yer, ancak o anda tek araba vardı. Taksicilere numuneyi de göstererek eşimin hastanede olduğunu, 5 dakikada numuneyi verip çıkacağımı söyledim. Olmaz molmaz dediler, ama gerçekten yeterli alan vardı ve aracı bıraktım.

İndiğimde duraktaki tek taksi de gitmişti, ama aracın ön panjurunun alt kısmında (radyatöre denk gelen) sıkıştırılmış bir sigara izmariti gördüm. Şimdi polisi arasam elimde onların yaptığına kanıt yok. Bu nasıl esnaflıktır, bu nasıl insanlıktır? Anlamakta güçlük çekiyorum...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.