Şimdi Ara

WD Caviar Blue 1TB [WD10EZEX] SABİT DİSK İNCELEMESİ (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
5
Favori
10.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En kısa zamanda bu diskten edineceğim. İnceleme için teşekkürler.
    Artık hd502hj yi emekliye ayırma vakti geldi.
    Hocam sizden ricam harddisk çalışırken iyice yaklaşınız ve hdd yi dinleyiniz.
    Periyodik vınlama sesi var mı? Sessizliği çok önemli.
    Ben bu konuda çok hassasım. Powerdaki cool whine sorunu gibi
  • RAID 0'ı bozdum. 2. bir SSD aldım D olarak kullanacağım. D'ye oyunları kuracağım. Bunlar ise iki ayrı disk olarak depo amaçlı kalacak. Bu arada dolu ve boşken düz test yaptım. Elektrik kesintisi veya SATA kablolarındaki hasar, diskin NTFS olan formatını RAW'a dönüştürebiliyor veya UEFI üzerinden 3. parti yazılım kullanan portlarda yapılan RAID 0, BIOS/UEFI güncellemesi sebebiyle resetlenip yine RAID'in / disk formatının bozulmasına sebep verebiliyor. Bundan ötürü artık RAID tavsiye etmiyorum. Zaten uzun zaman öncesinden beridir SSD RAID'i hiç tavsiye etmiyorum. SSD demişken anakartında chipset kontrolcülü SATA III portu olmayanlar, 3. parti yazılım kullanan portlarda SSD kullanıyorlarsa yol yakınken söküp SATA II porta taksınlar... Çünkü 3. parti yazılım ile SATA III hız vaat eden portlar TRIM desteğinden yoksun. Bundan ötürü SSD'lerin canına okuyup 1 yıl dolmadan blokların bozulmasına meydan veriyorlar.
     WD Caviar Blue 1TB [WD10EZEX] SABİT DİSK İNCELEMESİ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 22 Nisan 2014; 16:02:20 >

• @berdush42

hd502hj disklerde efsanedir hocam önerdiğim bir kişi bile sıkıntı yaşamadı maaşallah. Hocam ben en ufak ses duymuyorum size sesli geleceğinide sanmıyorum. Bu yüzden coolwine filanda yok yani.

@Gerginix

İyi yapmışsın abi bende depolama amaçlı kullanıyorum 320GB eski bir disk var onada oyunları kurup, SSD de işletim sistemim mis gibi geçinir giderim diye düşünüyorum
  • 320'liğe oyunları kurma... Disk eski olduğundan hem yavaştır hem de SSD kullanmanın avantajını belli ölçülerde yitiriyorsun... 320'liği sat gitsin... Ya da kenarda yedek dursun... Ya da hariciye çevir... Ama PC'ye takma... Hatta Black 2 + SSD ile devam et:)
  • Gerginix kullanıcısına yanıt
    Valla aslında haklısın hocamda oyun oynamayınca boşta duracağına dolu dursun niyetindeyim Ama 2. bir blue ile değiştirebiliriim yada belki farklı bir renk ile
  • Bende iki adet konuda bahsi geçen disklerden var. İstenilen bir test var ise hangi program ile yapmamı isterseniz yaparım. 2 diskte boş şuan :)
  • Bu ürünün 250 yada 500 gb lık yokmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNurD

Bu ürünün 250 yada 500 gb lık yokmu?

Her ikisi de var ancak 250GB'lık modeli ülkemizde bulmak biraz zor olabilir. Fiyat/kapasite açısından bakıldığında 500GB'lık yerine 1TB olanı almak daha mantıklı gözüküyor.

http://teknofiyat.com/?search=western+digital+blue

WD Caviar Blue 1TB [WD10EZEX] SABİT DİSK İNCELEMESİ

• İnceleme için eline sağlık. Ben de bundan aldım, memnunum.
  • hocam bilen var mı diye yaziyorum da benim izlenimlerim seagate barracuda 1tb modelini gecmis bulunmkta, en azindan piyasadakileri. her ne kadar adı Blue, gunluk kullanim olsa da bence en saglam, performansli hddlerden, barracudayi gecmise benziyo 1tbda, eger beni utandirabilecek varsa buyursun hocam cunku ben de bi baktim seagate barracuda 1tb lara, cazip geldi ama aralarindaki farki gorunce biraz sogudum barracuda dan. 120 mb okuma yazma diye okudum bi sitede yazilan su yazıda. yeni de yazılmış denebilir. yanlissam duzeltin dostlar

http://www.expertreviews.co.uk/internal-hard-drives/1296274/seagate-barracuda-1tb

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teşekkürler
  • eline sağlık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • fds14 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam
  • Gayet güzel bir harddisk. Hem hafif hemde sessiz. Benim hoşuma gitti.
    Bir tane de ben aldım. Taktım ssd nin yanına.
    Titreşim , okurken tıkırtı gelme gibi sorunları yok.
    Kısacası yapmış western digital.
    İnceleme için sağol.Almamda büyük bir rol oynadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: berdush42

Gayet güzel bir harddisk. Hem hafif hemde sessiz. Benim hoşuma gitti.
    Bir tane de ben aldım. Taktım ssd nin yanına.
    Titreşim , okurken tıkırtı gelme gibi sorunları yok.
    Kısacası yapmış western digital.
    İnceleme için sağol.Almamda büyük bir rol oynadı.

Nereden ve kaça aldığınızı yazar mısınız, yakın zaman da bende almayı düşünüyorum.

Bi kaç gun önce baktiğimda vatanda en son 141 tl idi.

http://www.teknofiyat.com/?search=WD+Blue+1TB

• bazı siteler listede gözükmüyor, şu an en mantıklısı vatan sanırım.

Vatanda fiyatı oldukça uygun, evet
  • novapazarda 133 lira , bu arada novapazar son yıllarda gördüğün en güvenilir müşteri dostu firmadır.
    http://www.novabazar.com/WD-1-TB-Blue-WD10EZEX-7200-64MB-SATA3_113358.html#0
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.