Yüzbaşı
06 Nisan 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 54 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba;

Rampage 4 Extreme anakartımı garantiye gönderdim. Göndermeden önce müşteri hizmetleri ile görüşüp soket kapağımın olmadığını ve problem olup olmayacağını sordum. Problem olmaz cevabını aldıktan sonra ürünü kargolayı yolladım. Anakarttaki problem ise elektrik geldiği halde çalışmamasıydı. 10.05.2015 tarihinde kayıt açtım 11.05.2015 tarihinde gönderimini sağladım. Adamlar soketimde 1 adet pin kırık olduğunu ve kırık soket ücreti 65 tl olduğunu ödeme sonrasında tamire devam edileceğini söylediler. Anakartın garantiye gitmeden önce ayrıltılı soket fotoğrafı ise kutunun içinde ekleyerek yolladım. Konunun içerisinde soket fotoğraflarını bulacaksınız. Akabinde servis ile görüştüm cevap yok ilgilenmiyorlar. Çare olarak çizgi elektroniğe ulaştım ardından Niyazi Saral beyefendi ile görüştüm işleyişi anlattı ne yazıkki asus türkiye Asus firmasını hak eden bir servis merkezi değil....

Telefonda müşteri temsilcileri ile görüşüyorum sorun üstüne sorun yaratıyorlar. Şöyleki anakartımın kaydına ulaşılamıyor 15 dakika sonra farklı bir müşteri temsilcisi ulaşabiliyor sonrada sorun sistem kaynaklı güncelleme oluyor... Hatta şunu bile dediler siz ödemeyi kabul etmeyin biz size ürünü geri gönderelim ardından kargo firmasına tutanak tutturup bize geri gönderin ve ürünü ücretsiz tamir edelim... Ya yapmayın allah aşkına merdiven altı tamircimisiniz siz koskoca asus !

Bir fikriniz var ise ve/veya yardımcı olabilecek yada çevrenizde yada kendi şahsınız olarak böyle bir problem yaşamış isenız çözüm yollarını benimle paylaşırmısınız?

İyi günler...
Arkadaşlar merhaba;

Bugün alınmak üzere başlıkta da belirttiğim bilgisayar kasalarının siz olsanız hangisini alırdınız ?
Arkadaşlar güncellemelerini yükledim. Ekran kartının sürücüsünü komple silip yenisini kurup güncelledim ama oyundaki api seçeneği yok :S Bileniniz var mı bu sorunu nasıl hallederiz ? Ekran kartlarım Sapphire HD 7950 x 2
Arkadaşlar merhaba;

8320 kullanıyorum şuanda Seidon 120 XL ile gayet Stabil ve akıcı 4.5GHZ'de kullanıyorum. Anakartım Gigabyte 990FXA-UD3 İşlemciye 1.425V vererek bu değeri kullanıyorum. Şuan çarpanı arttırıp 4.6 GHZ için stabilite testi yapıyorum. Aranızda aynı anakartı kullanıp da değerlerini paylaşacak veya çıktığı en yüksel stabil hızını paylaşacak veyahut fikir verecek arkadaşlardan cevap bekliyorum.

İyi geceler...
Arkadaşlar merhaba;

Başlıkta da belirttiğim gibi 3 adet Asus VN247H monitörüm var hali hazırda da sistemime takılı 2 adet Sapphire HD 7950 Monitörüm var. Bu monitörler'imi eyefinity olarak kurmak istiyorum. Biraz araştırma yaptım ama işin özünü çözemedim. Öncelikle sormak istediğim; Monitörden gelen kabloları sadece bir ekran kartına mı yoksa iki ekran kartına bölerek takabilir miyim? Montajı bitirdikten sonra monitörleri eyefinity olarak nasıl sisteme tanıtıcam? Tanıttıktan sonra yazılımsal yada donanımsal kurulumunu nasıl yapıcam ?

Yardımcı olursanız minnettar kalırım.

İyi akşamlar...
Arkadaşlar merhaba;

Sormak isteğidim; Sapphire 7950 kullanıyordum ve bugün ikincisini alıp crossfire yapmak için işe koyuldum. Crossfire bağlantı kablosunu takıp yapmam gerektiğini biliyorum yalnız bazı videolarda 2 köprü ile bağlantı yapıldığını gözlemledim. 2 kablo ilemi bağlamak gerekir veyahut 2 crossfire köprüsü ile bağlamanın ne anlamı var yada ne yapmalı ?

İyi geceler...
Merhaba;

Başlıkta da belirttiğim gibi Samsung SSD kullanıyorum. Kendi programın'dan update yapmak istediğimde firmware'yi indiriyor fakat sonra hata veriyor. Aynı sorunla karşılaşan ve çözen varmıdır? Veyahut çözüm yolunda yardımcı olabilecek birileri?

Şimdiden teşekkürler...

İyi günler.
Arkadaşlar sistem topluyorum parçalarını almaya başladım... İnventus'ta indirim varken kasamı ve power'i almayı düşünüyorum.

Sistem şu;

AMD Fx 8320
Gigabyte 990fxa-ud3
Corsair 8gb ram Vengeance 1600mhz cl9
Corsair Force GT ssd 120gb
Seagate Baracuda 1tb
Xfx 7850 x2 CF
Corsair Hydro h80i

Bu sisteme hangisi yeter?

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4518
http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4520
http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5239

650, 750, 850w arasında kaldım ama olay şu aralarındaki fiyat farkını vermem benim için neleri değiştirir... Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...
Solo 6C nin performansı nasıl ? bilgisi olan yazabilir mi... Ve 7C ile arasındaki farklar neler ?
Çoğu okuduğum yazılarda tek uydulu olan 6C ses yönünden daha iyi ama 7C bass kalitesi olarak daha önde diyorlar.

Z623den sonra basstan soğudum. bu yüzden solo6c yada 7c alıcam ama bu seferde bi hata yapıp ölü yatırım yapmak istiyorum

bu 6c ve 7c arasından tercih yapsanız hangisini alırsınız, hangisini önerirsiniz ( Bass pekte önemli değil )
Arkadaşlar daha önce iki konu ile amd sistem toplıycam diye belirtmiştim ama bundan vazgeçtim ve intel sistem kurucam asus'un oc potansiyelli güzel bir anakartını istiyorum ama öneriye ihtiyacım var.

Sizce hangi anakart olmalı tabi iyide bir ekran kartı lazım. Su soğutma olucak corsairin hazır kitlerini kullanıcam cpu'm için. Ekran kartınıda ilk başta tek 1 2 ay sonra çift kullanıcam anakart önerinzi bunu göz önünde bulundurarak yaparmısınız...

İyi forumlar.
Hakkında
Meslek: Bilgisayar Donanımı ve Network Sistemleri Uzm
İlgi Alanları: Müzik, Bilgisayar, Bisiklet, Fotoğraf
Forum İmzası:
? Corsair Severler Derneği ? Corsair Fan Club ?
Intel Core İ7 3930K @5.0GHZ / Asus ROG Rampage IV Black Edition / Corsair Dominator Platinum 4x4GB Quad 1866MHZ CL9 / Asus ROG Matrix 980 SLI / Asus NWme Ex Mini PCI Card / Samsung 950PRO 256GB x2 / Samsung 850 Pro 256 (128 128) GB SSD x2 Raid 0 / WD Caviar Blue 1TB Sata 3.0 64MB Cache / WD Black 1TB Sata 3.0 64MB Cache / WD Black 750GB Sata 3.0 7200Rpm HDD 2.5'' / Corsair Hydro 105 SP120 Push-Pull / Corsair Obsidian 800D / Corsair RM1000 80 Moduler / Corsair Memory AirFlow x2 / 3x Asus VN247H 23.6" LED Surround / Creative X-Fi Titanium HD / Asus Front Base / Logitech G710 / Logitech G502 Protreus Core / Logitech Z623 / Logitech C270 / Logitech G27 / Logitech Extreme 3D Pro / Logitech G930 / Logitech G240 / Logitech F710 / Track IR 5 / Track Clip Pro / Pioneer DVD-RW 24X / Asus PCE-N10 Wi-Fi / Samsung D3 5TB 3.5" / Samsung M3 1TB 2.5" / WD Elements 1TB 3.5" / Seagate FreeAgent Desk 1TB 3.5" / Samsung Mini 200GB 1.8" / Apple iPhone 6S 128GB / Apple iPhone 5S 16GB / Apple iPad Mini Retina 16 GB / Samsung Note3 32GB / Sandisk Ultra 64GB Micro SD / Peugeot 307 1.6 HDI 110HP
Forum İkinci El İmzası:
Ürün Aldıklarım: sardemir / Jack_Daniel (Sorunlu Alışveriş / Ürün arızalı olmasına rağmen ürününün yanında durmadı ) / kuvars10 / arycanda66 / sacrifice32 / yavruelf / imam003

Ürün Sattıkları: Magi34 / Gerginix / s.uzun / salimg / !!-Origin-!! / Donmez82 / korkmaz1983 / ozluvolkan / nysarac / PolpoX61
Hakkımda:
Mutluluk çatık kaşlıdır ve ciddidir!
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Intel
Otomobil
Peugeot
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Türk Telekom
Oyun Platformu
PC
Takım
Trabzonspor
Steam
http://steamcommunity.com/id/yavuzcancebeci/
TV
LG
Ses Sistemi
Logitech
Notebook
Acer
Fotoğraf Ekipmanları
Nikon
Kulaklık - Amfi
M-Audio
Basketbol
Trabzonspor
İşlemci
Intel
Anakart
Asus
Sabit Disk
Samsung
Sabit Disk
Western Digital
Ekran Kartı
Asus
Ekran Kartı
Kombi
Buderus
Modem
Huawei - Asus Router
Beyaz Eşya
Beyaz Eşya
LG
Formula 1
Formula 1
Ferrari
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: geçen yıl
Son Mesaj Zamanı: 6 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 839
İkinci El Bölümü Mesajları: 134
Konularının görüntülenme sayısı: 14.951 (Bu ay: 74)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 66 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.