Şimdi Ara

Vergiler yüzünden artık yaşama hevesim kalmadı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
3
Favori
11.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
305 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben yalayarak, emerek kazanmak istemem.
  • osmanlının yıkılmasına neden olan herşeyi tek tek yaptılar çok net söylüyorum en fazla 30 yıl içinde ülke yıkılacak. herkes ona göre plan yapsın. Tarih kitapları bu geride bıraktığımız 15 yılı 2.lale devri diye yazacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

vergileri arttırarak ekonomik krizi önlüyorlar. Halkta sesini çıkartmadığı için ne kadar hata yaparlarsa yapsınlar vergileri artırarak ekonomik krizi önlüyorlar. Normal şartlarda vergiler arttığı zaman halkın ve televizyonların tepki göstermesi lazım ama bizim ülkede öyle bir şey yok medyayı ele geçirdiler istediklerini konuşurlar 2023 de bor zengini olacaz.

zaten ekonomik krizdeyiz bundan ala ekonomik krizmi var
  • quote:

Orijinalden alıntı: yav he he aynen

yahu sen akpci değilmiydin yoksa taraf değiştirip hainlere mi geçtin

buda oy verip pişman olanlardan sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Ben yalayarak, emerek kazanmak istemem.

Brazzers'da çalışıyorum, soruları alayım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konuyu açan arkadaş hergün aklımda yer yapmış lanet bir konuyu çok güzel yazıya dökmüş. İçimiz dışımız vergi. Cahil halk ve sonuçları yüzünden de yaşam motivasyomuz Avrupalı bir insana göre SIFIR.

• chpye oy verenlerden 2 kat vergi alınsın bari memlekete bir hayırları dokunur...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deresay -- 25 Aralık 2020; 3:17:55 >
  • sırf bu gibi şeyler yüzünden benim bu ülkeye inancım da kalmadı güvenimde...başımızdakiler ayrı millet apayrı sorun...elbet çıkar bir gün acısı.
  • Acaba yeni hökömat tütün fiyatlarını alçağ mı tutaa yükseğ mi?
  • Devlette çok memur var. Emeklileri ve sağlık giderlerini saymıyorum bile. Her ay maaşlar nerden yatacak sanıyorsun. Vergi sigorta primleri ve ceza gelirleri birinci sırada.

• mesele vergi değil arkadaş. mesele satış yapılan her üründeki uçuk fiyatlar. örnek vereyim adidas günlük ayakkabıyı x mağazada 450 tlye satıldığını görüyorum.bu fiyata trekking ayakkabı satılıyor.ki bence fiyat yine çok fazla. yıllardır meyve(narenciye) piyasasındaydım. bahçeden senin yumuşak kabuklu diye aldığın satsuma mandalin 40-50 kuruştan bahçeden çıkarken, limon 80-90 kuruştan çıkarken pazarda 10 katı fiyatına satıldığını hepimiz görüyoruz. geçen oturduğum yerde bir yerel marketler zinciri hemen hemen her üründe %50 indirim yaptı. bir örnek gillette blue 3 6 lı paket piyasada en ucuz 14 tl. bahsi geçen mağazada 15 tl'den indirimle 7,5 tlye düşmüş. mağaza indirimli fiyattan da kar ediyor. hiç bir satış kar marjı olmadan yapılmaz. bizde fiyatlar anormal. örneğin aynı binada 2+1 daire 150 bin tl. 3+1 daire 250 bin tl. bu +1 daire fiyatı bütün maliyeti ekleseniz hadi karını da dahil edeyim 100 bin tl yapar mı?? denetleme namına hiç birşey yok arkadaşım denetleme. devlet bu konuda koyvermiş durumda. bu memleketin tek derdi et değil.temel tüketim maddelerinin nicesi var bu şekilde mudahale edilmesini bekleyen....

• yeter artık ağlamayın okumuyorsunuz,iş beğenmiyorsunuz sonra neden güzel bi hayat yaşayamıyorum diye sorguluyorsunuz kendinizi,ne bekliyorsun ? devletin altınıza araba çekmesini mi,faturalarınızı mı ödemesini,kimse kusura bakmasın siz okumazsanız çalışmazsınız dünyanın hiç bir yerinde birşeye sahip olmazsınız,türkiyenin refah seviyesinin gelişmiş ülkerlerden düşük olduğunu biliyorum ama durumumuz hiçte içler acısı değil aklını kullanan,çalışkan insanlar istedikleri şeye ulaşabiliyor bu ülkede,bu ülkenin vatandaşları olarak gelişmiş ülkelerin ağzına bakacağımıza,yallağı olacağımıza kendi değer ve milli kimliğimizi benimseyerek milli duygularmızla hareket edebilseydik zaten bu tür problermlerle hiç bir zaman karşılaşmazdık,sen bu ülkede yapılmak istenen her türlü projeye muhalefet olursan,sadece kendi benliğinin doyumsuz istekleri üzerine hiç bir araştırma yapmadan ülkenin içinde bulunduğu özel durumlardan dolayı hükümetin yapmış olduğu ekonomik önlemleri eleştirip karşısında durusan ve bardağın sadece boş kısmına bakarak ülkedeki yaşanan her türlü olumsuzluğu bahane edip ülkeni terketmeyi hayal edersen zaten hiç bir zaman o gelişmiş ülkelerdeki aradığın refahı bulamıyacaksın ülkende,isterse devlet yönetimi 1000 kere el değiştirsin,Türkiyeyi seven herkesin milli bilinçle ülkesi için çalışması gerekiyor hükümet kim olursa olsun bahane bulmak istersen milyon tane bulursun,pire için yorganı yakmanın mantığı var mı sence ? şunuda eklemek istiyorum bu ülkenin geleceği parlaktır,şuanda bir geçiş evresindeyiz ve bilirsinizki geçiş evreleri sıkıntılı acılı geçer ama allahın izniyle bunu atlatıktan sonra bambaşka olacak ben bir TÜRK olarak ülkem hangi durumda olursa olsun ben hiç bir zaman umudumu kaybetmedim kaybetmiyecemde

• dayanın biraz şunun şurasında 2023 e ne kaldı
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonbornx

chpye oy verenlerden 2 kat vergi alınsın bari memlekete bir hayırları dokunur...

sizin kaçırdıklarınızı da biz ödüyoruz zaten

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • yahu tamam. nufus çoğunluğu asgari ücretli araba,ev,elektronik onların arzuladığı şeyler değilse bile markete gidince bile insan isyan ediyor. Gıda fiyatlari bile almış başını gitmiş. 1 tavuk dürüm olmuş 5 tl. Tamam ev araba almayalım. sonuçta üretmiyoruz. Tarladan 9 tl alınan fındığı 60 tl yiyoruz. Ne çifçi kazanıyor ne tüketici. ona da mı isyan etmiyorlar.
  • Ama yul yabdı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • stochkolm sendromu yaşattırıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yav he he aynen

bu vergiler zengin adamı fakir fakiri de zengin yapmıyor

yani zenginsen yine zenginsin fakirsen yine fakirsin niye vergilere bu kadar takıyorsun ki, yap ticaret zengin ol verginin yasam hevesini kesmemesi lazım

nereden eksiliyoruz
  • internete yuzde 50 cik zam geliyormuş haberi okudum
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.