Şimdi Ara

Vergiler yüzünden artık yaşama hevesim kalmadı (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
3
Favori
11.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
305 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: rockerroll

Yakinda bakilacak herkes uyuyor uykudan da vergi alinacak

Uyku vergisi zekice ama basa takilabilecek sensor vasitasiyla nefes vergiside getirilse daha iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ulkede nefes almak bile parayla

• Sizi hinzirlar sizi simdi veriyorum MEHTERI 🤣

• Şu konuyu okurken ekranda Telsiz kullanım vergisi kesildiğini öğrendim telefonda

Ağlamak istiyorum sayın seyirciler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AirSupport

Şu konuyu okurken ekranda Telsiz kullanım vergisi kesildiğini öğrendim telefonda

Ağlamak istiyorum sayın seyirciler

o birşey mi aldığın sinema biletinin fişini incele eğlence vergisi var.

üstelik filmi beğenmedim ve eğlenmedim deme lüksünde yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mojman

yeter artık ağlamayın okumuyorsunuz,iş beğenmiyorsunuz sonra neden güzel bi hayat yaşayamıyorum diye sorguluyorsunuz kendinizi,ne bekliyorsun ? devletin altınıza araba çekmesini mi,faturalarınızı mı ödemesini,kimse kusura bakmasın siz okumazsanız çalışmazsınız dünyanın hiç bir yerinde birşeye sahip olmazsınız,türkiyenin refah seviyesinin gelişmiş ülkerlerden düşük olduğunu biliyorum ama durumumuz hiçte içler acısı değil aklını kullanan,çalışkan insanlar istedikleri şeye ulaşabiliyor bu ülkede,bu ülkenin vatandaşları olarak gelişmiş ülkelerin ağzına bakacağımıza,yallağı olacağımıza kendi değer ve milli kimliğimizi benimseyerek milli duygularmızla hareket edebilseydik zaten bu tür problermlerle hiç bir zaman karşılaşmazdık,sen bu ülkede yapılmak istenen her türlü projeye muhalefet olursan,sadece kendi benliğinin doyumsuz istekleri üzerine hiç bir araştırma yapmadan ülkenin içinde bulunduğu özel durumlardan dolayı hükümetin yapmış olduğu ekonomik önlemleri eleştirip karşısında durusan ve bardağın sadece boş kısmına bakarak ülkedeki yaşanan her türlü olumsuzluğu bahane edip ülkeni terketmeyi hayal edersen zaten hiç bir zaman o gelişmiş ülkelerdeki aradığın refahı bulamıyacaksın ülkende,isterse devlet yönetimi 1000 kere el değiştirsin,Türkiyeyi seven herkesin milli bilinçle ülkesi için çalışması gerekiyor hükümet kim olursa olsun bahane bulmak istersen milyon tane bulursun,pire için yorganı yakmanın mantığı var mı sence ? şunuda eklemek istiyorum bu ülkenin geleceği parlaktır,şuanda bir geçiş evresindeyiz ve bilirsinizki geçiş evreleri sıkıntılı acılı geçer ama allahın izniyle bunu atlatıktan sonra bambaşka olacak ben bir TÜRK olarak ülkem hangi durumda olursa olsun ben hiç bir zaman umudumu kaybetmedim kaybetmiyecemde

Geçiş evresinde olduğumuz doğrudur!
    bakınız: Hükümet millete geçişiyor.

• abd belasından.dunya kurtulamazsa boyle devam eder
  • Babam Almanyadan emekli seytan diyor getir 2.El mercedes E serisi 10.000 Euro'ya ama adamlar oyle bir maddeler koymuski arabayi kimin ustune ise o kisi kullanmak zorunda cocuklari karisi bile faydalanamiyor. Ancak birey arabada olursa, kullanma hakki dogar diyor yoksa polisin arabayi baglama yetkisi var
    ALman ehliyetimde var aslinda seytan getir bir tane diyor bakalim ne olacak deneme amacli
  • Yakında soluduğumuz havadan da vergi alacaklar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kara Komite

En basit strateji oyunlarında bile vergi arttıkça halk mutluluğu düşüyor. Bizde tam tersi 2002’den beri vergiler artıyor, bazı ürünlerde %200-250 vergi artışı var ama halk hala mutlu. Bir sonraki seçimde akp yine en az %40 alacak.

Adamlar bug'ını bulmuş

• quote:

Orijinalden alıntı: uçmayıbilmeyenkuş

orta güzellikte bir araba alayım diyorum aracın fiyatından iki katı + fiyatın yarısı + ıvır zıvır vergi. hadi 10 bin liraya 25 yıllık renoyla idare edeyim diyorum otogaz vergilerle olmuş 3.30 . maaşımla az çok gezip keyfini çıkarırım diyorum maaşımın yarısından fazlası vergilere gidiyor az kalanıyla zorla karnımızı doyurup faturaları ödüyoruz. hadi dışarı çıkmayayım evde televizyonunu ışığı açayım diyorum, hiç açmazsam bile 20-30 lira vergi geliyor. bari üşümeyeyim doğalgazı açayım boş boş oturayım diyorum, vergi yüzünden tam açamıyorum.

Hiçbir şey yapamıyorum bari efkarlanayım içkiye başlayayım diyorum rakı bol sıfırlı.

Çoğumuz haddinden fazla vergilerle kaliteli yaşam sürdüremiyor. vergiler bizi pil gibi kullanıyor yav

Ben seni akp'li olduğun için bloklamıştım, mesajını okumak için bloku kaldırdım.

Gelecek seçimlerin hepsinde akp'ye oy vereceğim haberin olsun.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea

gürcüstn da araba fiyatları ucuz

motorlu taşıt vergisi sigorta ve muayene parası yok

benzin de kısmen ucuz

gürcüstan da çalışıp yaşayıp orada araba almayı deneyebilirsin.

gürcistanda asgari ücret ne kadar ?

10 sene önce bir azeri öğretmen görmüştüm, maaşım 125 lira diyordu.
  • Vergi nereye gidiyor? Devlete. Devlete canım feda. Umrumda bile değil. Giderse de gitsin. Devlete laf edip totosunun üstünde oturarak klavyeden yazmayı uygun bulmuyorum. Devlet bize bakmıyor diyorsun da sen devlet için ne yaptın? Bak damadı yine ihaleyi kapmış .oooo dediğin adam yabancı ülkeyi ve çok çok iyi koşulları bırakıp ülkesine savunma sistemi kazandırdı. Geçenlerde konu gördüm . 700 lirayla geçinmek zorundaymış. Ulan internette yazıp ona para veriyorsun sonra kuru ekmeğe talim ediyorum diyorsun. Afiyet olsun. Kuru ekmeği buluyorsan afiyet olsun. Şükret.

Eski çalıştığım şirkette kadın vardı oğluma iş buluver diyip duruyordu. Bulamıyor mu kendi dedim. Ben buldum da beğenmiyor dedi. Konuşarak öğrendim. Askerden yeni gelmiş altında araba benzin parası anneden... oh niye iş bulsun ki? Bir de adam var markalı yerlerden defolu malları alır, Denizli'den kumaş alır pazarda satar. Bir kaç sene önce pazarda satmaya başladı şimdi 4-5 tane dükkanı var. Sorun üstteki loblarını kullanıp çaba mı gösteriyorsun yoksa alttaki loblarını kullanıp klavyeyle mi uğraştığın. Başka bi yerde demiş ben mühendisim ama iş yok , para yok. Peki sen patron olsan seni işe alır mıydın? Ne özelliğin var? Kendini ne kadar geliştirdin? Üniversitede kız peşinde mi koştun yoksa ders mi çalıştın? Bundan 3-4 sene evvel üniversitede derse girdim. Gençlerin hepsi iş buldu.

Kısacası devlete sövüp mızıldanacağına azıcık kıpırdan.

Vergiler yüzünden istediğim arabayı alamıyorum. Devlet sağ olsun. BMW yerine Renault kullanırım. Sıkıntı yok.

Not: Bu benim düşüncemdir. Yalnız beni bağlar. Herkes farklı düşünebilir.

• Yeni_kullanıcı kullanıcısına yanıt
    şuan zaten tanık oluyoruz ama kimse farkında değil...
  • quote:

Orijinalden alıntı: husamsdu

Vergi nereye gidiyor? Devlete. Devlete canım feda. Umrumda bile değil. Giderse de gitsin. Devlete laf edip totosunun üstünde oturarak klavyeden yazmayı uygun bulmuyorum. Devlet bize bakmıyor diyorsun da sen devlet için ne yaptın? Bak damadı yine ihaleyi kapmış .oooo dediğin adam yabancı ülkeyi ve çok çok iyi koşulları bırakıp ülkesine savunma sistemi kazandırdı. Geçenlerde konu gördüm . 700 lirayla geçinmek zorundaymış. Ulan internette yazıp ona para veriyorsun sonra kuru ekmeğe talim ediyorum diyorsun. Afiyet olsun. Kuru ekmeği buluyorsan afiyet olsun. Şükret.

Eski çalıştığım şirkette kadın vardı oğluma iş buluver diyip duruyordu. Bulamıyor mu kendi dedim. Ben buldum da beğenmiyor dedi. Konuşarak öğrendim. Askerden yeni gelmiş altında araba benzin parası anneden... oh niye iş bulsun ki? Bir de adam var markalı yerlerden defolu malları alır, Denizli'den kumaş alır pazarda satar. Bir kaç sene önce pazarda satmaya başladı şimdi 4-5 tane dükkanı var. Sorun üstteki loblarını kullanıp çaba mı gösteriyorsun yoksa alttaki loblarını kullanıp klavyeyle mi uğraştığın. Başka bi yerde demiş ben mühendisim ama iş yok , para yok. Peki sen patron olsan seni işe alır mıydın? Ne özelliğin var? Kendini ne kadar geliştirdin? Üniversitede kız peşinde mi koştun yoksa ders mi çalıştın? Bundan 3-4 sene evvel üniversitede derse girdim. Gençlerin hepsi iş buldu.

Kısacası devlete sövüp mızıldanacağına azıcık kıpırdan.

Vergiler yüzünden istediğim arabayı alamıyorum. Devlet sağ olsun. BMW yerine Renault kullanırım. Sıkıntı yok.

Not: Bu benim düşüncemdir. Yalnız beni bağlar. Herkes farklı düşünebilir.

kafaya bak pırıl pırıl

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

İşini bilen gayet güzel kazanıyor, çıkın sokağa bakın herkesin altında lüks otomobiller var, Muğla gibi bir ilde bile 48 plakalı 5.20d görmekten gına gelmişti. Sözde herkes şikayetçi ama maşallah iPhone 10 şimdiden yok satmaya başlamış. Parasızlıktan şikayet eden apartman kapıcısı bile sıfır Linea alıyorsa bu ülkede bazı şeyler aşılmış demektir.

Bu millet çok güzel fakir edebiyatı yapıyor, ben bunu bilir bunu söylerim. Elbette herkesin durumu çok iyi değil ancak söylendiği kadar da kötü değil.

O disarida dedigin kesim ulkenin %2 si filan, kendimizi kandirmayalim.

• husamsdu kullanıcısına yanıt
    İroni?

• Yaşama canım sende o zaman,
  • Simcity4 oyna nasıl yönetildiğini anlarsın. Gelir gider dengesini sağlamak zorunda olunca yüklenirsin vergilere. Vatandaş cebinde olmayan parayla iphone almak isterse cari açığı kapatamazsın. Ancak vergilerle caydırırsın. Niye üretmiyoruz dersen, sen üretmezsen kimse üretmez herşeyi devletten beklersen ancak beklersin.
  • bunlar daha iyi gunlerimiz daha karanliklarin girisindeyiz
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.