Şimdi Ara

Vergiler yüzünden artık yaşama hevesim kalmadı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
3
Favori
11.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
305 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: thermodynamics23

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

İşini bilen gayet güzel kazanıyor, çıkın sokağa bakın herkesin altında lüks otomobiller var, Muğla gibi bir ilde bile 48 plakalı 5.20d görmekten gına gelmişti. Sözde herkes şikayetçi ama maşallah iPhone 10 şimdiden yok satmaya başlamış. Parasızlıktan şikayet eden apartman kapıcısı bile sıfır Linea alıyorsa bu ülkede bazı şeyler aşılmış demektir.

Bu millet çok güzel fakir edebiyatı yapıyor, ben bunu bilir bunu söylerim. Elbette herkesin durumu çok iyi değil ancak söylendiği kadar da kötü değil.

Krizden önce parası olanın şu an daha çok parası var çünkü hepsi $ hesabında ve değer kazandı parası olmayanın her zaman ki gibi hiç yok, olma şansı da azalıyor. Fakir hep fakir, sen a haber izlemeye devam et memleket eyiye gidiyor

işini bilen kazanıyor işte. Zamanında risk alan bugün paradan para kazandı. Bunun mevcut yönetim ya da başka bir şeyle ilgisi yok kaldı ki doların artacağı bundan 4 sene önce belliydi.

A Haber falan da izleyen biri değilim. Tanımadığınız insanlara iftira atarak kendi kişiliğinizi ortaya dökmüşsünüz ama teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: pyp

quote:

İşini bilen gayet güzel kazanıyor, çıkın sokağa bakın herkesin altında lüks otomobiller var, Muğla gibi bir ilde bile 48 plakalı 5.20d görmekten gına gelmişti. Sözde herkes şikayetçi ama maşallah iPhone 10 şimdiden yok satmaya başlamış. Parasızlıktan şikayet eden apartman kapıcısı bile sıfır Linea alıyorsa bu ülkede bazı şeyler aşılmış demektir.

Bu millet çok güzel fakir edebiyatı yapıyor, ben bunu bilir bunu söylerim. Elbette herkesin durumu çok iyi değil ancak söylendiği kadar da kötü değil.

Senin dışarda gördüğün kesim belki yuzde 5 belki yüzde 10.

Ülkenin yüzde elliden fazlası asgari ücretle çalışan veya işçi emekli alt gelir grubu. Sen onları arabanın içinde görmesin, dışarda yemek yerken görmessin. iPhone u bırak elektronik markette bile göremezsin.

Yani elindeki veriler dışarda gördüğün 3-5 araba, apartmandaki bi komşu, iPhone alan insanlar. Bunlarla ekonomik durum değerlendirmesi yapılmaz.

Ha cahillikle her çıkarım yapılabilir o ayrı konu..

Zengin neden zengin, fakir niye fakir hiç düşündünüz mü?

Birisi aklını kullanıp risk alır ve kazanır, öteki ise oturduğu yerden hayatı eleştirir ve hayıflanmaktan başka bir şey yapmaz. Ben zengin olup aptal olan görmedim ama fakir olup da salak olanı çok gördüm. O yüzden kimseye acımıyorum artık, kendi düşen ağlamaz. İnsanlar biraz da kendi hayatını ve tercihlerini sorgulasın artık, bugün her köşe başından Mercedes E180, BMW F10 5.20d çıkabiliyorsa herkesin şapkasını önüne çekip düşünmesi lazım.

• celades kullanıcısına yanıt
    Dalga geçeceğinize görün, o beyniniz ve gözleriniz çalışsın. Umrunuzda değil aslında hiç bir şey, aklınıza bile gelmez. Emekçiyi tekmeleyen ve kovan güruhsunuz, fazlasını yapamazsınız. Konu sahibi için yazıyorum, razı oldunuz. Tamam dediniz. Bu saatten sonra ne kadar şikayet etseniz faydasız, sizi kimse dinlemez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wacom Intuos -- 10 Aralık 2017; 12:10:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senin gibi aktrollern ağlamaya hakkı yok beter ol inş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amerika'dan simdi donuyorum ayagimin tozuyla yazayim bari. En basit iste calisan insanlar bile (meslegi kucumsedigimden degil, egitim gerektirmedigi icin soyluyorum) ayda 2bin-3bin dolar para yapiyor. Walmart'larda yiyecek-icecek 3-5 dolar. Elektronik desen biz tl yuzunden yanina yaklasamasak da adam tek maasiyla eyalet vergisi dahil 1 aylik maasiyla 3 tane iphone x alabiliyor.

Kasiyer bile savement yaparsa biraz cok rahat bmw'ye lexus'a binebilir. (Evler ve kiralar downtown'larda pahali ama arta kalan maasiyla kimseye muhtac olmadan yiyip icip keyfince gezebilir)

Tum bunlarin ustune aktarma yaptigim Frankfurt'ta pasaportumuzdan dolayi kenara cekilip sacma sapan sorulara maruz kaldik.

Bize de reva gorulen buymus demek ki bu dunyada.

Kiskaniyorlar muhabbetine girmiycem ama disardan bakinca durumumuz icler acisi gercekten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PCkopat065 -- 10 Aralık 2017; 13:9:32 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sanki çok bişey farketti. tamam ekonomi kötü anlıyoruz bunu görebiliyoruz ama . vergi vergi diye ağlaşan insanların maddi geliri nedir merak ediyorum. vergilerden daha çok dolar kurundan yakının ona başlık açın.bu ülkede her zaman vergiler fazla idi. alacaklarınızdan bahsediyorsunuz. herkes ayagına göre davranacak. sanki muhteşem bir ekonomiye sahiptik sonra battık gibi davranmıyorlar mı off off.
  • İrlandaya git orada vergi kaçakçılığı yaparsın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pyp

quote:

Senin dışarda gördüğün kesim belki yuzde 5 belki yüzde 10.

Ülkenin yüzde elliden fazlası asgari ücretle çalışan veya işçi emekli alt gelir grubu. Sen onları arabanın içinde görmesin, dışarda yemek yerken görmessin. iPhone u bırak elektronik markette bile göremezsin.

Yani elindeki veriler dışarda gördüğün 3-5 araba, apartmandaki bi komşu, iPhone alan insanlar. Bunlarla ekonomik durum değerlendirmesi yapılmaz.

Ha cahillikle her çıkarım yapılabilir o ayrı konu..

Zengin neden zengin, fakir niye fakir hiç düşündünüz mü?

Birisi aklını kullanıp risk alır ve kazanır, öteki ise oturduğu yerden hayatı eleştirir ve hayıflanmaktan başka bir şey yapmaz. Ben zengin olup aptal olan görmedim ama fakir olup da salak olanı çok gördüm. O yüzden kimseye acımıyorum artık, kendi düşen ağlamaz. İnsanlar biraz da kendi hayatını ve tercihlerini sorgulasın artık, bugün her köşe başından Mercedes E180, BMW F10 5.20d çıkabiliyorsa herkesin şapkasını önüne çekip düşünmesi lazım.

Herkes akilli zeki olacak diye bir sey yok. Oyle olsaydi dunya cok guzel bir yer olurdu.

Zengin olmak demek çok akilli olmak demek degildir, fakirlik ise salaklik göstergesi degildir. Bu apayrı bir konu.

Mesela ben asgari ücretle calisan bir bireye de saygı duyarım, Cernde calisan profesöre de, kendi hocama da ayni saygıyı gösteririm..

Asgari ücretle calismak demek salaklik degildir, bazen hayat şartları bunu gerektirir. Asil kotu olan asgari ücretle calisan bireyin hayat kosullarinin devlet tarafından git gide kötüye götürülmesidir.

Bugun almanya veya hollanda da asgari ücret alan adam, dışarda iyi bir restoranda yemeğini yer, ickisini icer, tatlisini goturur. Tutari max 30-40 eurodur. Bu adamin maaşı 1400-1500 euro civarında. Bu adamin iyi kotu bir arabası da olur, sosyal hayati da olur, hobileri de olur. Cunku burası sosyal devlet. Yani devlet sana diyor ki; sen her seyin ötesinde insansın. Ben sana temel ihtiyaclarının da ötesinde sosyal ihtiyaclarini bile karşılayacak para ve alim gucu sunuyorum diyor, devlet.

TR de sen asgari ücretliyi hiç dışarda bir restoranda yiyip icerken gordun mu? Adam tekelden icki bile alamıyor. Kutu bira olmuş 5-6 lira. Ben hollandadayim burda albert heijn super marketinde bir ara Efes kutu bira gordum, size yemin ederim ki o günkü kurla hesaplandiginda, turkiyedeki fiyatindan daha ucuzdu bira..

Simdi oturup bir dusunun bu devlet sosyal devlet mi yoksa "sömüren" devlet mi.

Ha bu kimin sucu? Tabi ki hükümetin degil, bizim bakkal Hüseyin abi var burda. Tum suc onun.

Bana sorarsanız, halk bence hala tam olarak uyanamadı.. Iyi uykular turkiyem.. Uyandiginda cok gec olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pyp -- 10 Aralık 2017; 13:24:44 >

• vergiyi artınca insan sayısı düşer üretim dururdu ekonomik bir böüme kadar stabil kalırdı vergiyi düşürüp kaynak tekno üretim artırıp ticaret yaparak hem ekonomi düzelirdi hem insan sayısı

• Geçen ayakkabı aldım 270 liraydı 80 lirası vergi.

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Yandaşların hepsi birer dahi o zaman... Kamu kuruluşlarına akp gençlik kollarından yataş geçiş yapabiliyorsun anca...
  • halk ağır vergiler altında eziliyordu..
  • bazen total war oynuyorum, oyunda bile bizim hükümetin yaptığı verginin 10 da 1 ini yapamıyorum. isyan çıkıyor, şehir yanıyor la
  • Pazarcılık yapın . Benim bir arkadaşım var . Don atlet satıyor . Kazancı 5K

• Çıbanın ucu size de batmaya başlamış ki gerçekleri görüp eleştirme yoluna gidebilmişsiniz.
    Biz burada kötü ekonomiden,gelir dağılımındaki eşitsizliklerden,haksızlıklardan,hukuksuzluklardan bahsederken neden bize muhalif olup hükümeti koruyordunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: complete_

bu fakirliye bu zamlara vergilere türk mlleti dışında hiçbir millet dayanamz dı,ama gel protesto edelim yapmasınlar desen bir allahın kulunu bulamassın..

Protesto -> isyan -> vatan hainliği.

Millet protestoyu bu şekilde görüyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

Yandaşların hepsi birer dahi o zaman... Kamu kuruluşlarına akp gençlik kollarından yataş geçiş yapabiliyorsun anca...

İşini bilen kazanıyor neticede.

• Herkes oyundan örnek vermiş, bende vereyim.
    Simcity oynarken param eksiye düşüyordu ve krizi önlemek için vergiye zam yapıyordum. Zam yaptıgım gibi nufus azalıyordu ve sokaklarda isyanlar cıkıyordu.
  • Hizmet diyerek çalıp cebini dolduranlara, ülkenin ayarlarıyla olumsuz oynayanlara,

Çocukların, bebeklerin haklarını satıp özelleştirenlere,

Yap-işlet-CUKKALA-devret modeli ile gelecek nesilleri ipotek altına alanlara.

-Y-A-Z-I-K-L-A-R O-L-S-U-N

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Discovery_ -- 10 Aralık 2017; 17:23:50 >
  • Türkiye artık iflah olmaz. Akp cehaleti yükseltti. Bilimle gelişmeyle dalga geçti. Paralarımız yok yere harcandı tükendi ve de sonunda bitti. Artık daha fazla para istiyorlar ama ne devlette ne de halkta para kalmadı. Bundan sonrası uzatmalar. Ya bu diyardan gidecekler başka memleketlerde yaşayacaklar ya da kendilerine bir yeri (Ada, istanbuldan bir semt vs) mesken tutacaklar öyle yaşayacaklar. Bu parti gidecek ki bu çok zor bir ihtimal çünkü tüm medya ve kurumlara kök salmış durumdalar. O zaman halk sanki gaflet uykusundan uyanmış gibi şaşkın ve de bitap olacaklar. Eğer ki bu partiden sonra gelen parti gerekli derecede iyilik sağlayamazsa artık masalcılık ve hikayecelik yapmadan size açıkça söylüyorum bir ülkenin yıkılma sürecine tanık olacağız.

Realistler sevilmemiştir çünkü gerçekler güzel değildir. Gerçek bu parti ülkeye hiçbir anlamda fayda sağlayamamıştır. Ne yaşın ne bilginin sadece iyi niyetin olması bu ülkeyi yükseltebilirken nefisleri uğruna yok ediliyoruz. Eğer kendi hayatınıza gün içinde verdiğiniz emeklere sağlığınıza çocuklarınıza annenize babanıza iyi imkan sağlamanın sizin için önemi yoksa boşa uğraşıp boşa yorulup mutsuz ve boşa geçmil bir ömürle bu dünyadan yitip gideceksiniz. Yani hayatlarını çalmış olacaklar. Öldürmekten çok da farklı değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.