Şimdi Ara

Vergiler yüzünden artık yaşama hevesim kalmadı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
192
Cevap
3
Favori
11.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
305 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • orta güzellikte bir araba alayım diyorum aracın fiyatından iki katı + fiyatın yarısı + ıvır zıvır vergi. hadi 10 bin liraya 25 yıllık renoyla idare edeyim diyorum otogaz vergilerle olmuş 3.30 . maaşımla az çok gezip keyfini çıkarırım diyorum maaşımın yarısından fazlası vergilere gidiyor az kalanıyla zorla karnımızı doyurup faturaları ödüyoruz. hadi dışarı çıkmayayım evde televizyonunu ışığı açayım diyorum, hiç açmazsam bile 20-30 lira vergi geliyor. bari üşümeyeyim doğalgazı açayım boş boş oturayım diyorum, vergi yüzünden tam açamıyorum.

Hiçbir şey yapamıyorum bari efkarlanayım içkiye başlayayım diyorum rakı bol sıfırlı.

Çoğumuz haddinden fazla vergilerle kaliteli yaşam sürdüremiyor. vergiler bizi pil gibi kullanıyor yav

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Paul Muaddib -- 9 Aralık 2017; 16:49:21 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• vergileri arttırarak ekonomik krizi önlüyorlar. Halkta sesini çıkartmadığı için ne kadar hata yaparlarsa yapsınlar vergileri artırarak ekonomik krizi önlüyorlar. Normal şartlarda vergiler arttığı zaman halkın ve televizyonların tepki göstermesi lazım ama bizim ülkede öyle bir şey yok medyayı ele geçirdiler istediklerini konuşurlar 2023 de bor zengini olacaz.
    anno diye bir strateji oyunu vardı aynı şekilde age of empires a benziyordu. halktan vergiyi artırınca mutsuzluk artıyor, insanlar göç ediyor, isyan artıyor ve evlerini yakıyordu, lakin ekonomi stabil kalıyordu. vergiyi azaltırsan nüfüs artıyor, mutluluk ve başkanın onaylanma yüzdesi artıyor lakin ekonomi çöküyordu. çözüm para hilesi yani trailer yapmaktı
    Amerika'dan simdi donuyorum ayagimin tozuyla yazayim bari. En basit iste calisan insanlar bile (meslegi kucumsedigimden degil, egitim gerektirmedigi icin soyluyorum) ayda 2bin-3bin dolar para yapiyor. Walmart'larda yiyecek-icecek 3-5 dolar. Elektronik desen biz tl yuzunden yanina yaklasamasak da adam tek maasiyla eyalet vergisi dahil 1 aylik maasiyla 3 tane iphone x alabiliyor.

Kasiyer bile savement yaparsa biraz cok rahat bmw'ye lexus'a binebilir. (Evler ve kiralar downtown'larda pahali ama arta kalan maasiyla kimseye muhtac olmadan yiyip icip keyfince gezebilir)

Tum bunlarin ustune aktarma yaptigim Frankfurt'ta pasaportumuzdan dolayi kenara cekilip sacma sapan sorulara maruz kaldik.

Bize de reva gorulen buymus demek ki bu dunyada.

Kiskaniyorlar muhabbetine girmiycem ama disardan bakinca durumumuz icler acisi gercekten.
    Türkiye artık iflah olmaz. Akp cehaleti yükseltti. Bilimle gelişmeyle dalga geçti. Paralarımız yok yere harcandı tükendi ve de sonunda bitti. Artık daha fazla para istiyorlar ama ne devlette ne de halkta para kalmadı. Bundan sonrası uzatmalar. Ya bu diyardan gidecekler başka memleketlerde yaşayacaklar ya da kendilerine bir yeri (Ada, istanbuldan bir semt vs) mesken tutacaklar öyle yaşayacaklar. Bu parti gidecek ki bu çok zor bir ihtimal çünkü tüm medya ve kurumlara kök salmış durumdalar. O zaman halk sanki gaflet uykusundan uyanmış gibi şaşkın ve de bitap olacaklar. Eğer ki bu partiden sonra gelen parti gerekli derecede iyilik sağlayamazsa artık masalcılık ve hikayecelik yapmadan size açıkça söylüyorum bir ülkenin yıkılma sürecine tanık olacağız.

Realistler sevilmemiştir çünkü gerçekler güzel değildir. Gerçek bu parti ülkeye hiçbir anlamda fayda sağlayamamıştır. Ne yaşın ne bilginin sadece iyi niyetin olması bu ülkeyi yükseltebilirken nefisleri uğruna yok ediliyoruz. Eğer kendi hayatınıza gün içinde verdiğiniz emeklere sağlığınıza çocuklarınıza annenize babanıza iyi imkan sağlamanın sizin için önemi yoksa boşa uğraşıp boşa yorulup mutsuz ve boşa geçmil bir ömürle bu dünyadan yitip gideceksiniz. Yani hayatlarını çalmış olacaklar. Öldürmekten çok da farklı değil.
    Senin dışarda gördüğün kesim belki yuzde 5 belki yüzde 10.

Ülkenin yüzde elliden fazlası asgari ücretle çalışan veya işçi emekli alt gelir grubu. Sen onları arabanın içinde görmesin, dışarda yemek yerken görmessin. iPhone u bırak elektronik markette bile göremezsin.

Yani elindeki veriler dışarda gördüğün 3-5 araba, apartmandaki bi komşu, iPhone alan insanlar. Bunlarla ekonomik durum değerlendirmesi yapılmaz.

Ha cahillikle her çıkarım yapılabilir o ayrı konu..
  • vergileri arttırarak ekonomik krizi önlüyorlar. Halkta sesini çıkartmadığı için ne kadar hata yaparlarsa yapsınlar vergileri artırarak ekonomik krizi önlüyorlar. Normal şartlarda vergiler arttığı zaman halkın ve televizyonların tepki göstermesi lazım ama bizim ülkede öyle bir şey yok medyayı ele geçirdiler istediklerini konuşurlar 2023 de bor zengini olacaz.
  • tüm bunlara rağmen efkarlanayım içki içeyim diyorsun o da vergi. biz buyuz galiba

• En basit strateji oyunlarında bile vergi arttıkça halk mutluluğu düşüyor. Bizde tam tersi 2002’den beri vergiler artıyor, bazı ürünlerde %200-250 vergi artışı var ama halk hala mutlu. Bir sonraki seçimde akp yine en az %40 alacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: yav he he aynen

yahu sen akpci değilmiydin yoksa taraf değiştirip hainlere mi geçtin

bir vatandaşım ha ak partili olmuşum ha chpli ne fark eder? ak partililer de böyle düşünebilir

• bu vergiler zengin adamı fakir fakiri de zengin yapmıyor

yani zenginsen yine zenginsin fakirsen yine fakirsin niye vergilere bu kadar takıyorsun ki, yap ticaret zengin ol verginin yasam hevesini kesmemesi lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 9 Aralık 2017; 16:53:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kara Komite

En basit strateji oyunlarında bile vergi arttıkça halk mutluluğu düşüyor. Bizde tam tersi 2002’den beri vergiler artıyor, bazı ürünlerde %200-250 vergi artışı var ama halk hala mutlu. Bir sonraki seçimde akp yine en az %40 alacak.

eh kime verelim kılıjdarda liderlik vasfı yok bih kere
  • quote:

Orijinalden alıntı: yav he he aynen

bu vergiler zengin adamı fakir fakiri de zengin yapmıyor

yani zenginsen yine zenginsin fakirsen yine fakirsin niye vergilere bu kadar takıyorsun ki, yap ticaret zengin ol verginin yasam hevesini kesmemesi lazım

kendi çapımda zenginim zaten. ancak vergilerden dolayı elimde kalan parayla anca karnımı doyurabiliyorum. 1 kuruşu bile vergisiz harcayanıyorum. yaşamak için kira veriyoruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vict0ry

vergileri arttırarak ekonomik krizi önlüyorlar. Halkta sesini çıkartmadığı için ne kadar hata yaparlarsa yapsınlar vergileri artırarak ekonomik krizi önlüyorlar. Normal şartlarda vergiler arttığı zaman halkın ve televizyonların tepki göstermesi lazım ama bizim ülkede öyle bir şey yok medyayı ele geçirdiler istediklerini konuşurlar 2023 de bor zengini olacaz.

ekonomik krizi mi önlüyorlar
  • Kara Komite kullanıcısına yanıt
    anno diye bir strateji oyunu vardı aynı şekilde age of empires a benziyordu. halktan vergiyi artırınca mutsuzluk artıyor, insanlar göç ediyor, isyan artıyor ve evlerini yakıyordu, lakin ekonomi stabil kalıyordu. vergiyi azaltırsan nüfüs artıyor, mutluluk ve başkanın onaylanma yüzdesi artıyor lakin ekonomi çöküyordu. çözüm para hilesi yani trailer yapmaktı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 9 Aralık 2017; 17:11:31 >
  • gürcüstan sınırında bir yerde çalışacaksın ev tutacaksın

25 yıllık arabam var diyorsun yaaa

ona bineceksin

benzini gürcüstan dan alacaksın 3 tl.

efkarlanırsan gürcüstandan rakıyı alırsın freeshopda 70 tl türkiye de 110tl

• maaş kac

• quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea

gürcüstan sınırında bir yerde çalışacaksın ev tutacaksın

ona bineceksin

sen hala yaşıyomusun kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: BMW M3 POWER

quote:

ona bineceksin

NEDEN HOCAM

• fakirlikten ölmen lazım diye düşünmüştük? yoksa hala bacak mı atıyorsun?

• reza let vergileri işte.
    yapacak birşey yok ya bu deveyi güdersün ya bu diyardan gidersin diyorlar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: BMW M3 POWER

quote:

ona bineceksin

NEDEN HOCAM

merak ettim

• Ülkeyi ayakta tutan şey vergiler zaten. Üretim 0

• gürcüstn da araba fiyatları ucuz

motorlu taşıt vergisi sigorta ve muayene parası yok

benzin de kısmen ucuz

gürcüstan da çalışıp yaşayıp orada araba almayı deneyebilirsin.

• quote:

ona bineceksin

Yemin ederim aklımdan geçmişti. KPSS tercihi vereceğim zaman bende öyle düşünüyordum. Niye böyle düşündüm onu da söyleyeyim. KPSS den hem kendi alanımda hemde genelde derece yaptım. Aylarca boş boş hiçbirşey yapamadan atama bekledim. Sürekli ertelendi ertelendi. Ha bugün ha yarın derken başka işte yapamıyordum. Bunun acısını çıkarmalıyım diyordum. Devletten aldığım maaşı vergi olarak geri vermeyeceğim diyordum. En az vergiyle yaşayacağım. En uygunu Artvin ve Ardahandı. Haftada bir batuma git alışverişini yap. Yakıtını fulle geri dön. Bir arabada buldun mu orda oh mis. Bedava yaşa. Tabi hayaller hayatlar sonra vazgeçtim. Keşke yapsaydım.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.