Şimdi Ara

Vergiler yüzünden artık yaşama hevesim kalmadı (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
193
Cevap
3
Favori
11.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
305 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GetSomeRest

Simcity4 oyna nasıl yönetildiğini anlarsın. Gelir gider dengesini sağlamak zorunda olunca yüklenirsin vergilere. Vatandaş cebinde olmayan parayla iphone almak isterse cari açığı kapatamazsın. Ancak vergilerle caydırırsın. Niye üretmiyoruz dersen, sen üretmezsen kimse üretmez herşeyi devletten beklersen ancak beklersin.

hemen garajin tuvaletine girip bi kasa iphone cikarayim
  • Hong Kong'ta vergi almıyorlarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

quote:

Orijinalden alıntı: turbolinea

gürcüstn da araba fiyatları ucuz

motorlu taşıt vergisi sigorta ve muayene parası yok

benzin de kısmen ucuz

gürcüstan da çalışıp yaşayıp orada araba almayı deneyebilirsin.

gürcistanda asgari ücret ne kadar ?

10 sene önce bir azeri öğretmen görmüştüm, maaşım 125 lira diyordu.

gürcüstan da bir yerde çalışırsanız maaşlar elbette düşüktür.

günlük 20 lari yani 30 tl ye iş bulabilirsiniz.

900 tl ya da 1000tl civarıdır

ama bir türk şirketinde çalışırsanız adama güvenilirliğinizi kanıtlarsanız 2000tl verirler diye düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzun uzun araştırıp yazmak isterdim ama üşeniyorum. Fransa'dan iş yaptıgımız bir arkadaşımız var, bize Fransa'da vergilerin ne kadar yüksek oldugundan bahsetti. Yani sanıyorum TR'den daha çok vergi toplayan bir yer. Bu bakımdan sorun alınan vergiden önce alınan hizmet. Orada çalışmazsan toplum sana bakıyor vs vs. Bizdeki en acı tarafı bu kadar vergiye alamadığımız hizmetler.
  • Özel araç sahibi olma ve alkol içme lüksüne sahip insanların şikayet etmesi ne kadar ironik. Bunlar lükstür, dünyanın her yerinde lükstür.

Kışın, botu olmayan, montu olmayan öğrenciler varken, yiyecek kuru ekmeği zor bulan insanlar varken sizdeki bu "şikayet etme kabiliyeti" artık son derece mantıksız, alakasız ve yersiz oluyor.

Suriyelilere yardım edileceğine şunlar şunlar yapılsın diyeceğine çalış kazan be adam, seni tutan mı var?
  • Kara Komite kullanıcısına yanıt
    Baya optimist bir bakış açısı. % 51 garanti. Fazlası için konuşulur.
  • Bi baltaya sap olamamış odunlar oturdukları yersen devlete saymaktan başka bi halta yaramıyor maalesef. Çok istedikleri gibi ülkeden daha refahı yüksek bi yere gitseler de kurtulsak.

Evet . Kafam pırıl pırıl. Sizinki gibi zift olmasından iyidir.

• Hayırdır gençlik kolları maaşı mı kesti?

• quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

Özel araç sahibi olma ve alkol içme lüksüne sahip insanların şikayet etmesi ne kadar ironik. Bunlar lükstür, dünyanın her yerinde lükstür.

Kışın, botu olmayan, montu olmayan öğrenciler varken, yiyecek kuru ekmeği zor bulan insanlar varken sizdeki bu "şikayet etme kabiliyeti" artık son derece mantıksız, alakasız ve yersiz oluyor.

Suriyelilere yardım edileceğine şunlar şunlar yapılsın diyeceğine çalış kazan be adam, seni tutan mı var?

Meyve suyu ve gazoz içme lüksü olanlar için bir Önerin de var mı? Veya koltuk ve buzdolabı alma lüksüne sahip olanlar ne yapsın?

• quote:

Orijinalden alıntı: husamsdu

Bi baltaya sap olamamış odunlar oturdukları yersen devlete saymaktan başka bi halta yaramıyor maalesef. Çok istedikleri gibi ülkeden daha refahı yüksek bi yere gitseler de kurtulsak.

Bir baltaya sap olmuş biri olarak 2017 yılında ne kadar vergi verdin devlete?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kara Komite

En basit strateji oyunlarında bile vergi arttıkça halk mutluluğu düşüyor. Bizde tam tersi 2002’den beri vergiler artıyor, bazı ürünlerde %200-250 vergi artışı var ama halk hala mutlu. Bir sonraki seçimde akp yine en az %40 alacak.

Totalwar confirmed :)

• “ Ben hep 50 liralık alıyorum “

Lan bu o değildi galiba

• quote:

Orijinalden alıntı: pelstina

Özel araç sahibi olma ve alkol içme lüksüne sahip insanların şikayet etmesi ne kadar ironik. Bunlar lükstür, dünyanın her yerinde lükstür.

başımıza ne geliyorsa zaten bizden daha kötüler var şükredinciler yüzünden geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: cengizhan66

quote:

Orijinalden alıntı: GetSomeRest

Simcity4 oyna nasıl yönetildiğini anlarsın. Gelir gider dengesini sağlamak zorunda olunca yüklenirsin vergilere. Vatandaş cebinde olmayan parayla iphone almak isterse cari açığı kapatamazsın. Ancak vergilerle caydırırsın. Niye üretmiyoruz dersen, sen üretmezsen kimse üretmez herşeyi devletten beklersen ancak beklersin.

hemen garajin tuvaletine girip bi kasa iphone cikarayim

İşte kafan bukadar basıyor. Anlattıklarımdan bunu anlıyorsun ancak. Sen iphone üretemiyorsan cari açığı kapatacak başka birşey üretip ihrac edersen en azından üretemediğini alacak para cebine girer. En basitinden yazılım yapıp satabilirsin. Onu da evde oturduğun yerden yapamazsan ağlama boşuna.

• Stand Alone kullanıcısına yanıt
    Troll kardeş, normalde sizin troll kitleye cevap yazmıyordum, engelleyip geçiyordum ama senin bu yorumun beni çok sinirlendirdi. Yanımda olsan kafamı duvara vura vura anlatırdım sana, o derece sinirlerimi oynattın yani. Şunu da belirteyim bu bir tehdit değil, içimden geçenleri ve sinir derecemi anlayabilmen için bu örneği verdim sana. Ayrıca içimden sana yakıştırdığım ve burada söylememeyi tercih ettiğim bir dünya sıfat daha var.

Asgari ücret 1.400TL troll kardeş, bin dört yüz lira. Bu ülkenin yarısından fazlası bu paraya geçiniyor. Bir çoğu da bu parayı alamıyor ama en alt dilim olduğu için sanki bunu alıyorlarmış gibi gösteriyorlar. Sana kalem kalem aylık harcamaları yazmak isterdim, fakat benden önce yüz kere yazan olduğu halde hala böyle yorum yapabiliyorsan benim yazmam birşeyi değiştirmez. Allahtan tek isteğim, inşallah birgün aynı ortamda oluruz seninle ge o ortamda bu saçmalıkları tekrar söylersin. Kendine iyi bak troll kardeş, iyi akşamlar.

• vergi olcak tabi olsunda ancak bizden aldıkları vergi değil haraç. vergi oranlarımız abartı yuksek keşke işci ve memur maaşlarıda abartı yuksek olsaydıda bu vergiler bize komasaydı!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Why me???

quote:

Orijinalden alıntı: husamsdu

Bi baltaya sap olamamış odunlar oturdukları yersen devlete saymaktan başka bi halta yaramıyor maalesef. Çok istedikleri gibi ülkeden daha refahı yüksek bi yere gitseler de kurtulsak.

Bir baltaya sap olmuş biri olarak 2017 yılında ne kadar vergi verdin devlete?

Hiç fikrim yok açıkçası. MTV, Emlak vergisi.. ne varsa onu verdim. Ayrıca aldığım eşyalardan devlet ne kadarını alıyorsa. Neden sordunuz?
  • İyi de orada 2000 lira veren Türk şirketini nerden bulacan?

Bu arada sen orada mı yaşıyon turbo?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: westberlin

Troll kardeş, normalde sizin troll kitleye cevap yazmıyordum, engelleyip geçiyordum ama senin bu yorumun beni çok sinirlendirdi. Yanımda olsan kafamı duvara vura vura anlatırdım sana, o derece sinirlerimi oynattın yani. Şunu da belirteyim bu bir tehdit değil, içimden geçenleri ve sinir derecemi anlayabilmen için bu örneği verdim sana. Ayrıca içimden sana yakıştırdığım ve burada söylememeyi tercih ettiğim bir dünya sıfat daha var.

Asgari ücret 1.400TL troll kardeş, bin dört yüz lira. Bu ülkenin yarısından fazlası bu paraya geçiniyor. Bir çoğu da bu parayı alamıyor ama en alt dilim olduğu için sanki bunu alıyorlarmış gibi gösteriyorlar. Sana kalem kalem aylık harcamaları yazmak isterdim, fakat benden önce yüz kere yazan olduğu halde hala böyle yorum yapabiliyorsan benim yazmam birşeyi değiştirmez. Allahtan tek isteğim, inşallah birgün aynı ortamda oluruz seninle ge o ortamda bu saçmalıkları tekrar söylersin. Kendine iyi bak troll kardeş, iyi akşamlar.

Dene istersen güzel kardeşim, sanal ortamdan insanları tehdit etmek kolay.

Asgari ücret alan adam biraz olsun kendini sorgulasın, bugün motorla kurye paket taşıyan elemanlar ayda 2,500 TL kazanıyor yahu ne asgari ücreti? Cidden asgari ücret almak için ağır düzeyde vasıfsız ve niteliksiz olman lazım ki bu durumdan bu kadar şikayet ettiğine göre mevcudiyetin hakkında az çok fikir sahibi olmak mümkün. Sen de haklısın, havadan para kazanmak herkese tatlı geliyordu.

• pelstina kullanıcısına yanıt
    Kafan hayırlı olsun

Dünyanın neresinde özel araç sahibi olmak yada içki içmek lüksmüş acaba?

Mozambik de mi, Uganda da mı yoksa?

Senin ve zihniyetinin bir türlü anlamadığı ne biliyormusun:bu ülke de çalışan değil çalan kazanıyor sadece...

Bak bugün Putin Esadla görüştü nasıl sarılmışlar birbirlerine, tüm basın da var haber..30 milyar dolarlık yeni sipariş vermiş Esad, Rusya ya..

Peki can ciğer olduğu Rusya kaç Suriyeli mülteci almış ona da bir bak istersen...?

Ama senin sözde reisin cebine tek kuruş girmediği gibi, 4 milyon mülteciyi almış bu ülkeye, bu milletin üzerinden inleterek aldığı vergilerle doyuruyor hala karınlarını...

Şehirlerde asayiş bitmiş, adalet bitmiş, Bimde ki pirincin bile ABD, Rus malı olmuş ama hala bık bık bık..

Bu arada duydunuz mu bugün ekonomi raporu açıklanmış yüzde 11 büyümüş ekonomimiz, Çinden fazlaymış büyüme...ulan zerre üretmeden büyüyen ülkeyiz ya....neydi hedef 2023..yörüyün aslanlarım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 11 Aralık 2017; 20:41:7 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.