Şimdi Ara

Turknet yüksek kullanım nedeniyle yapılan iptaller - Turknet açıklaması eklendi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
686
Cevap
17
Favori
40.799
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
105 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Edit: Az önce Turknet tarafından arandım ve bireysel aboneliklerde kesinlikle herhangi bir TB sınırının olmadığını söylediler. Sadece yüksek kullanımlı abonelerin kontrol edildiğini ve yüksek TB kullanım eğer bireysel abonelik kullanan bir kobiye ait çıkarsa yine hemen iptal edilmediğini ve kobi paketlerine geçmesi tavsiye edildiği, istemediği taktirde şebeke değiştirebileceği belirtildi. Bizim yaşağımız sorunun acemi bir çalışma arkadaşları nedeniyle yaşandığını ve üzgün olduklarını ve aynı problemi yaşayan bireysel müşteriler ile de iletişime geçtiklerini/geçeceklerini belirtti.

Yani, bireysel müşteriye kesinlikle herhangi bir TB sınırı olmadığını kesin bir dille belirttiler.

-------------------------

Yaklaşık olarak 1 yıldır Turknet abonesiydim, paketim ise Özgür İletişim Fiber 100'dü. Yaklaşık 2-3 hafta önce Turknet aradı, adresimin ev mi işyeri mi olduğunu sordu, kullanım çok yüksek dedi. Burası ev dedim, tamam, evse sorun değil dedi ve kapattı.

Bugün tekrar arandım ve kullanımım yüksek olduğu için ayda 7tb kullandığım için aboneliğimin iptal edileceğini söylediler ve istersem kobi paketlerine geçebileceğimi söylediler. Telefon kapandıktan 2 dk sonra aboneliğiniz iptal edildi sms'i geldi, 30 dk sonra ise bağlantı gitmişti ve turknet uygulamasına bile giremiyordum çünkü böyle bir müşteri yoktu.

Sadece nisan-mayıs arasında 1 ay 7tb geçilmiş. Aboneliğin ilk ayları 1 tb bile geçilmemiş, ortalama ise 2-3tb kullanım var. Kaldı ki kobi de değilim ki o tarifeye geçeyim.

"7tb üstü kullandığınız için aboneliğiniz iptal olacak" diye herhangi bir uyarı yapılmadı. En azından arayıp 1 hafta sonra iptal olacak falan deseler ona göre hazırlık yapardım. Kaldı ki her ayın 6sında fatura kesiliyor. Ayın 1inde iptal ederek 5 günlük hakkımı da yediler.

BTK'ya şikayet ettim, kalan 5 gün için de THH'ye başvuracağım.

Bu arada sözleşmede ucu açık bırakılmış. Keyifleri 1 tb sınır koyabilir dikkat etmekte fayda var.

Sözleşme:

Turknet yüksek kullanım nedeniyle yapılan iptaller - Turknet açıklaması eklendi.

Desteğin verdiği cevap:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH Anonim -- 6 Temmuz 2021; 1:27:8 >

• Sınırsız diye abanmak lazım dimi nasıl bir cümle ya Allah aşkına sınırsız demek sınırsızdır istediğin kadardır. O zaman sınırsız değilde 5tb kotalı İnternet diye satsınlar lafa gelince sınırsız diyorlar. Fazla kullanıyor diye adamı abonelik ten çıkarıyorlar bizde aylık 200gb kullanıyoruz para iadesi isteyelim o zaman böyle bir saçmalık mı olur.
    Yalnız ufak bir hesap yaptım, ortalama 10mbit(ki bazıları daha yüksek) kullanan bir iptv uygulamanız varsa ve günde 10 saat civarı(bu bile az aslında tv genelde arkada açık olur malum) kullanım ile aylık 1.5tb veri indirmiş oluyorsunuz. Bu hesabım düşük değerlerde tek bir cihazın kullanım değerleri. Bunların yanında evde 3-4 kişiyseniz ve yüksek kalitede içerik kullanıyorsanız 3-4tb ları rahat görebilirsiniz. Baktığım kadarıyla çıkmamışım bu değerlere ama hesap yaptığımda kolayca ulaşabileceğim de görülüyor. 7tb aşılır mı bilmem de 5tb düzgün bir internet ve interneti bol kullanan bir ailede çok uzak değil gibi.
    Trakyalı Ali çok şey bildiğini sanan ama aslında hicbir şey bilmeyenlerden.

Download yaparak herhangi bir gelir elde etmiyorum. İnternet kafe çalıştırmıyorum. Firmanın sözleşmede ucunu açık bıraktığı makul kullanım çerçevesini benim bilmem mümkün değil. Digiturk açık açık yazmıştır sözleşmede ekstra olarak kanıt olmadan iptal edeceğini sanmıyorum digiturkun.

Turknet'in yaptığı daha çok; eve 10 kişi girmiş, bir eve normal şartlarda 10 kişi giremez, o zaman bu ev bireysel kullanım disinda kullanılıyor ve Digiturk izleniyor olmalı, hop abonelik iptal.
  • "7 telebayt"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mnihatgokcek -- 1 Temmuz 2021; 20:13:38 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • telebayt ne la

• Diğer operatörlerde durum nedir diye inceledim. Superonline 5 TB limit koymuş:

Edit:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LittleEinstein -- 3 Temmuz 2021; 21:19:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sınırsız sadece isim olarak kalacak artık. Sen adamlara hattı uygunsa 1 gigabit net tanımla ama gizli kota koy.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bende her ay 1.5TB kullanıyorum ancak halen birşey olmadı. Türk Telekom 50mbps kullanıyorum.

• sanırım 5 tb sonrası bireyselden çıkıyor

• katılıyorum günümüzde 5 tb gayet yeterli bireysel için.

• Bana göre firma haklı bireysel kullanımda 7 tb çok fazla bir miktar. Firma sözleşmedeki bir maddeden dolayı tek taraflı olarak sözleşmeyi feshetmiş.

• mustafa_demir87 M kullanıcısına yanıt

Sözleşme orada, önceden haber vermesi lazım.

• Merhaba, yaşadığınız sorun nedeniyle üzgünüm. Hizmetinizi kontrol ederek yardımcı olmak isterim. Müşteri numaranızı PM üzerinden benimle paylaşabilir misiniz?
  • Sınırsıza sınır koyunca nasıl sınırsız oluyor söylemesi ayıp. Yakında 4 kişiden fazla bağlanırsa da fazla para isterler.

• Yalnız ufak bir hesap yaptım, ortalama 10mbit(ki bazıları daha yüksek) kullanan bir iptv uygulamanız varsa ve günde 10 saat civarı(bu bile az aslında tv genelde arkada açık olur malum) kullanım ile aylık 1.5tb veri indirmiş oluyorsunuz. Bu hesabım düşük değerlerde tek bir cihazın kullanım değerleri. Bunların yanında evde 3-4 kişiyseniz ve yüksek kalitede içerik kullanıyorsanız 3-4tb ları rahat görebilirsiniz. Baktığım kadarıyla çıkmamışım bu değerlere ama hesap yaptığımda kolayca ulaşabileceğim de görülüyor. 7tb aşılır mı bilmem de 5tb düzgün bir internet ve interneti bol kullanan bir ailede çok uzak değil gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ne indirdin bu kadar gardaş sen

• Bildiğim kadariyla Türk Telekom'da da 5tb sınırı var ve geçince direk banliyorlar.

• Aynı durum bendede oldu. Beni de aradılar. Fakat iptal ile ilgili bir durum olmadı henüz.

• trkocaer kullanıcısına yanıt

Ne dediler hocam? İlk arayislarinda bilgilendirme yapılsaydı belki durum farklı olurdu. Şak diye iptal etmeleri sıkıntı. Şimdi 5-6 gün internetsiz kalacağım.

• Biz 1,6 TB kullanmışız 1 ayda. Çok internet kullanan bir aile 3 TB kullanabilir de, üstü de çok abartı. Günde 100 GB indirmen gerekiyor aylık 3 TB için. Sürekli bir şeyler indirmiyorsan, sıradan bir kullanıcıysanız her gün 100 GB kullanmak çok zor. Keza, bu ay bilgisayar aldım sattım kurdum sıfırladım vs, sırf ondan 500 GB eklenmiştir eminim. Normalde 1 TB falan yani.

• 7tb, 4K HDR içerikler tüketen aboneler için bir şey değil, o yüzden ben de az buldum. Bunların bir de gigafiberi var, ee 7TB kotayla mı kullanıyorlar? Turknet yüksek kullanım nedeniyle yapılan iptaller - Turknet açıklaması eklendi. Hele 5tb evlere şenlik. Türk Telekom'da 10tb diye biliyorum. Ev kullanıcılarına koyulması gereken limiti Türk Telekom koymuş. Gerisi az bence.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.