Şimdi Ara

Turknet yüksek kullanım nedeniyle yapılan iptaller - Turknet açıklaması eklendi. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
686
Cevap
17
Favori
40.800
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
105 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Turknet benim de 50 senelik hattımı 2 gün önce haberim olmadan iptal etti. Galiba bu konuyla alakalı. Benim kullanımımın o kadar çok olduğunu da sanmıyorum.

Bütün aramalarıma rağmen birşey demediler sorunu araştırıyoruz diyorlar.

Sınırsıza sınır koymak ne demek onu da anlamış değilim. Bir de hiç haber vermeden aniden iptal etmesi de insanı mağdur ediyor.

Ayrıca Turknet in başındaki kişi bir röportajında istediğiniz kadar indirme yapabilirsiniz, bize çok da bir maliyeti yok demişti. Bu uygulamadan sonra bu açıklama çok tezat geliyor insana.

Bu arada 100mbit internet için 1tb kullanım çok diyenler de şaka yapıyor herhalde. 1 tane battlefield, call of duty oyununun boyutu 130gb olmuş 7tb a çok diyorsunuz. O zaman sözleşmede söyleselerdi böyle bir kota olduğunu. 50 senelik hattı iptal etmeleri mi gerekiyor bunun yüzünden.

@TurkNetDestek Bi açıklama yapar mısınız konuyla alakalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 4Beyaz-Fil -- 2 Temmuz 2021; 19:59:13 >

• Bu konuya açıklık getirecek misiniz? Çevreme Gigafiber geldiği için insanlara önermeye başladım böyle sınırlara takılıp mağduriyet yaşamalarını istemem. En azından durumu netleştirin bizde ona göre hareket edelim.

@TurkNetDestek

• GasiOr kullanıcısına yanıt

1 "telebayt" olmasın o Turknet yüksek kullanım nedeniyle yapılan iptaller - Turknet açıklaması eklendi. 

Şakası bir yana 1 tb gerçekten düşük...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4Beyaz-Fil 4 kullanıcısına yanıt

16mb hattımla hiç bir oyun indirmeden sadece internette takılarak 300-350gb trafiğim var hocam. İnterneti tek ben kullanıyorum onu da dediğim gibi hiç oyun indirmiyorum (pcde sadece 250gb ssd var çünkü). 100mb hat olacak yer olacak birkaç tb çok rahat biter

• Tüketici Sınırsız adı verilen paketi satın alıp kullanıyor.
    Firma, makul diye birşey uydurmuş sözleşmeye koymuş ama neye göre, kime göre makul? Açıklaması yok.
    Firma, sözleşmede net olarak açıklamadığı uydurma maddeyi dayanak alarak tüketiciye haber vermeksizin haberleşme özgürlüğünü engelliyor. Anayasaya göre suç.
    "Anayasa'nın 22. maddesinde, herkesin haberleşme özgürlüğüne sahip olduğu ve haberleşmenin gizliliğinin esas olduğu hüküm altına alınmıştır"

Forum üyeleri ise, konuyu bağlamından koparıp, yav gardaş sen ne ettin- ne indirdin- bu kadar da kullanılmaz- gibi cümlelerle tüketicinin yaşadığı mağduriyetin üstünü örtercesine davraniyorlar.

Çözüm= ilgili firma sözleşmeye kendilerine göre makul olan "telebayt" miktarını açıkça yazacak ve reklamlarında özgür internet değil makul telebayt miktarı x dir şeklinde açıklama yapmalıdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• dynd kullanıcısına yanıt

Valla bu soru benim de kafamı kurcaliyor...

• nike35 kullanıcısına yanıt

Bu sözleşmeler btk tarafından denetlenmiyor mu? Btk ya yazın sorun sınırsız internetin de sınırı var mı diye.

• 4Beyaz-Fil 4 kullanıcısına yanıt

7 TB çok diyoruz 1 TB değil.

• vaizerd4555 V kullanıcısına yanıt

İyi be sınırsız denildi diye tüm band genişliğini siz yiyin ne güzel iş.

Ticari faaliyet mi yapıyorsunuz 20 dairelik apartmana tek abonelik yaptırıp daire daire bölüyor musunuz ne bilsinler.

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt

Bana sınırsız internet satıyor ve bir limitten bahsetmiyorsa 7tb de indiririm 17tb da. Ayrıca hattı habersiz olarak iptal etmesi de büyük terbiyesizlik.

Buradaki arkadaşlar 8mbit hız ile bakıyorlar olaya. 100mbit ve gigafiber bağlantılarla bu terabaytlar çok da fazla değil.

• kardeşim ben telekomda 200gb internete 105 lira ödüyorum sen 7tb harcamışsın daha ne olsun.

• trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt

Bant genişliğinin turşusunu mu kuracaklar? Sattıkları paketlere göre kendi çıkışlarını yükseltiyorlar çok saçma bir mantıkla bakmışsınız olaya. Tüketici mağdur edilmiş anayasal hakkı elinden alınmış asıl nokta bu bence sizde buraya odaklanın. Kullandığı miktar azdır çoktur ona kimse karışamaz ama şirket politikasına aykırı ise aranıp ikaz edilip kişi uyarılır devam ederse öyle kapatılır ya da kullanıcı farklı firmaya geçer.

• Trakyalı Ali her sıkıldığında yeni bir teori ile geliyor.

Önce internet kafe, şimdi 20 dairelik apartmana tek hat dağıtımı. Ama umut var, zaman geçtikçe daha yaratıcı teoriler bulabilir.

• @trakyAli-1986 aşağıdaki mesajı yazmışsınız ancak cevap veremedim o yüzden bu şekilde cevap verme gereği duyuyorum.

Turknet yüksek kullanım nedeniyle yapılan iptaller - Turknet açıklaması eklendi.

Kahvaltıya bir mekana gittiğinizi düşünün. Mekan sahibi kahvaltıyla birlikte "SINIRSIZ ÇAY" ikramımızdır diyor. 2 bardak çay içtikten sonra 3. bardağı vermeyip sizi direkt masadan kaldırıyor. Makul ölçüleri aştığınız gerekçesiyle bu durum ne kadar absürtse sınırsız internet deyip gizli kota koymak da o kadar absürt. Sizin bakış açınıza göre AKK de kalkmamalıydı öyleyse doğru mudur?

Firma kendini korumasın, kafe sahipleri vs vs interneti haksızca bölüşsün demiyorum ancak bir insan çok rahat birkaç tb indirme yapabilir. Bazı aylar bunu aşması da söz konusu olabilir. Bu tarz konularda kurumsal firmaların tabiri caizse köylü kurnazlığı yaparak gizli kota uygulaması rezil bir şey.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vaizerd4555 -- 2 Temmuz 2021; 20:34:11 >

• Oğuzhan/ kullanıcısına yanıt

Hocam ben de günde 12 saat çalışarak 1000 lira alıyorum, kimse maaşından şikayet etmesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: trakyAli-1986

İyi be sınırsız denildi diye tüm band genişliğini siz yiyin ne güzel iş.

Ticari faaliyet mi yapıyorsunuz 20 dairelik apartmana tek abonelik yaptırıp daire daire bölüyor musunuz ne bilsinler.

Şaka mısın sen? Yoksa sadece muhalif olmak için mi bu yorumları yapıyorsun? İnsanlar sınırsız internet hizmeti altında satın alıyorlar bu hizmeti. Sınırsız internet deniliyorsa sana mı düştü insanların ne kadar harcadığı? Firma gelir açıklama yapar durumu netleştirir bizler de evet haklısınız veya haksızsınız deriz. Burada sınırsız internet adı altında satılan bir ürün hakkında net bir bilgi istiyor hizmeti alanlar. Sen kalkmışsın insanların ne harcadıkları hakkında laga luga yapıyorsun. Büyük resme gözlerin bağlanmış gibi bakıyorsun, anlamadan yazıp çiziyorsun.

• şuursuzca sürekli indirme yapanlar için güzel bir uygulama olmuş 7tb mevcut şartlarda asla normal bir hanede bu kadar indirme yapmaz.

ağ trafiğini bunlar gibi bulunduğunuz çevrede 100 kişi olsa felç ederler.

muhtemelen ticari bir amaç için kullanım şüphesi vardır 7tb lık ne indiyse artık?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bu saçmalık birtek benmi muzdarip oldum diye düşünüyordum. Adamlar tek telefon ile arayıp internetinizi iptal ettik dediler şaka gibi ve benim ortalamam 2.5tb işin kötüsü istesemde kullanamıyorum çünkü evime ait vergi levham olmadığı için kurumsal kimse de ilgilenmiyor.

Vay anasını yav şu zamanda şaka gibi

• Bol bol torrent açtığımda 2Tbı rahat buluyorum. Biraz zorlasam 5TBı geçerim. Bu böyle olmamalı

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.