Şimdi Ara

Tavan Vantilatörü (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
10
Favori
139.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: EnergyHill

Hocam tavan pervaneleri 200 tl bütçem var sizce yeteri kadar serinletiyor mu?

Alıntıları Göster
    Hocam serinletme işi şöyle;

Odanın büyüklüğüne göre kanat çapını seçmeniz gerekiyor.

20 - 25 m2 oda için; 52"( 132 cm ) çapında pervane yeterli geliyor.

Yalnız 200 TL fiyat gurubundaki ürünleri yakından incelemedim. İçindeki rulman vs kalitesi hakkında fikrim yok. Yani pervane dönerken, balans yaparsa, oluşan ses rahatsızlık verebilir.

Ben devir hızı kademe sayısı fazla, led aydınlatmalı ve uzaktan kumandalı ürünlerle yakından ilgilendim. Ancak henüz almadım. Dolayısı kendi ilgilendiğim ürünlerin de, rulman vs kalitesi bilmiyorum.

Bu kadar yardımcı olabiliyorum.

• Benim aldığım fena değil. 200 tl civarına f/p ürün. 15-20m2 civarına, kişisel beklentiye göre tabi, yeterli olabilir. Komplike ve kaliteli üründe fiyat haliyle artar. Komplike ve kaliteli ürün arayanlar 200-400 olanlara zaten hiç girmesin.2-3 bin tl olanlara baksın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heavyrocker -- 11 Temmuz 2018; 23:22:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kahveyle beyaz arasında çok kararsız kaldım, beyaz aldım 2tane, biri yan odaya biri yattığım odaya

Tavan Vantilatörü

Tavan Vantilatörü

kumandalı olan modeller pahalı vede belki ilerde sorun çıkarır diye vazgeçtim isiklarida sönük gibi yanıyordu aldığım modelde 3ampul girişli

• quote:

Orijinalden alıntı: gael

kahveyle beyaz arasında çok kararsız kaldım, beyaz aldım 2tane, biri yan odaya biri yattığım odaya

kumandalı olan modeller pahalı vede belki ilerde sorun çıkarır diye vazgeçtim isiklarida sönük gibi yanıyordu aldığım modelde 3ampul girişli
    Ürünü nereden aldınız ? Resimleri mağazadan mı çektiniz ? Kaça aldınız ?

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    bauhaus dan

mağazadan çektim

300tlye aldım.

migrostaki modelide gördüm ancak kutuda sergiliyorlar birtane açıp ta numune koymamışlar oyuzden migrostakinden vazgeçtim.

bu arada bauhaus servis için 150tl istedi bende mahalle elektrikçi sine yaptırırım dedim.

konudan anlayan arkadaşlar sizce 2 ürünün takma işlemini kaça yaparlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gael

bauhaus dan

mağazadan çektim

300tlye aldım.

migrostaki modelide gördüm ancak kutuda sergiliyorlar birtane açıp ta numune koymamışlar oyuzden migrostakinden vazgeçtim.

bu arada bauhaus servis için 150tl istedi bende mahalle elektrikçi sine yaptırırım dedim.

konudan anlayan arkadaşlar sizce 2 ürünün takma işlemini kaça yaparlar.
    Ben Migros'a gidip kutuyu açtırdım.

Ürün üç büyük parça şeklinde.

Metal renkli motorun olduğu bölüm. Aydınlatma bölümünde beyaz boyalı cam. Bir de gri renkli 4 adet kalın plastik kanat var.( Beğenmediğim kanatların gri renkli olması idi. Beyaz olsaydı alacaktım zaten... )

Ürün kalitesi, oldukça kaliteli duruyordu. Tabi demonte halde olduğu için, döndürülmesini test etme gibi bir imkan yok.

Migros'ta ürün arızalı çıkarsa yada dönerken ses yaparsa, tamiri için Migros'un İstanbul'daki merkezi göndermek gerekiyormuş. Alınan mağazaya verince onlar gönderiyormuş.

Hasılı; Migros'ta One Touch marka ürünün kanatları gri renkli olduğu için almaktan vazgeçtim.

• Tavan pervanesi almayı düşünüyorum arkadaşlar;
    250-300 tl bütçe ile en uygun hangisini tavsiye edersiniz?
    tavana monte edilme işi zor mu olur? (alet edavat delme-çakma için neler gerekir)
    150 tl olan da var 900 tl olan da var. Bunlar arasındaki fark neye göre oluyor? (malzeme kalitesi- yaktığı elektrik- verdiği rüzgar'a göre değiştiğini tahmin ediyorum ama bu kadar fark için değer mi?

şimdiden teşekkürler.
  • iki pervaneyi taktirdim

iyiki almışım en düşük ayarda bile çok güzel serinlik veriyor

dışarı pencere açık olmasida avantaj havayı güzel sirkulese ediyor

Tavan Vantilatörü

• 16Kırmızı kullanıcısına yanıt
    Benim ve son sayfadaki arkadaşların aldıkları modellerden birinden alabilirsiniz. Fazla incelemeye gerek yok bu modelleri. Giriş seviyesi modeller. Daha komplike ürünler var araştırırsanız. Binlerce tl olanlar daha iyi tabi malzeme ve serinletme olarak. onu seçmek de size kalıyor tabi. Elinizden ufak tefek tamirat işleri geliyor ise matkapla filan ve az elektrikten anlıyorsanız kendiniz yapabilirsiniz. Önceki sayfada bir iki fotoğraf paylaştım montaj ile alakalı.

@gael
    Keşke 3 lambalı modeli almasaydınız. Ben tek lambalı aldım. Önceki sayfada var, onu da çıkarttım ve bir tl ciden duy alıp tek açık ampul bağladım. Şu an yüksek bir led ile iyi ışık veriyor. Ben avize tarzı takıp, ışık kaybı olmasından pek yana değilim. Bu arada elektrikçi ne kadar aldı?
  • heavyrocker kullanıcısına yanıt
    75+75 150tl

bauhaus da aynı fiyatı vermişti ama mahalledeki kazansın dedim, eskide arkadaşımdı hızlı ve temiz çalıştı.

burda(Bakrkoy) zaten eve adam çağırsan hicbirsey yapmasa bile 75 100tlden aşağıya kimse gelmez

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

Ben Migros'a gidip kutuyu açtırdım.

Ürün üç büyük parça şeklinde.

Metal renkli motorun olduğu bölüm. Aydınlatma bölümünde beyaz boyalı cam. Bir de gri renkli 4 adet kalın plastik kanat var.( Beğenmediğim kanatların gri renkli olması idi. Beyaz olsaydı alacaktım zaten... )

Ürün kalitesi, oldukça kaliteli duruyordu. Tabi demonte halde olduğu için, döndürülmesini test etme gibi bir imkan yok.

Migros'ta ürün arızalı çıkarsa yada dönerken ses yaparsa, tamiri için Migros'un İstanbul'daki merkezi göndermek gerekiyormuş. Alınan mağazaya verince onlar gönderiyormuş.

Hasılı; Migros'ta One Touch marka ürünün kanatları gri renkli olduğu için almaktan vazgeçtim.

Alıntıları Göster
    TOUCH ME FZ52-4W1L bu üründen bahsediyorsanız kanatları gri ve ahşap. Tasarım olarak çoğu üründen çok daha iyi bence. 3 lambalı modellerin tasarımları bence felaket :) Blyss Velva 549TL (koçtaş, e14 duy) veya Globo Uranüs 549TL (Bauhaus, e27 duy) bu iki ürüne çok benziyor. Bu üç ürün de kumandalı olunca, hepsinin aynı ürün olabilme ihtimali nedeniyle Touchme olanı aldım. Bana göre montajı zor, bulmaca gibi. Takacak ustayı bulup sonra almak daha mantıklı olur. Bir de içine oturacak ampülü ve oda için yeterli lümende olup olmadığı. Sıralamayı karıştırınca başa dönmek gerekiyor. Çelik dübel takmak tecrübe istiyor. 6mm çelik dübel koçtaşlarda var. 14m2 odada 1. kademede çok güzel bir serinlik yarattı. Dipten belli bir frekansta oluşan bir kıt kıt ses duyuyorum sadece. 2. 3. kademede rüzgar uğultusu sesi oluşuyor. Yatak odası için takılacaksa lambayı kumanda ile açıp kapatmak da büyük rahatlık.

Klima fiyatları uçmuşken bence sağlık açısından da faydalı bir ürün. 9m2 mutfağa Raks Pf32 (E27 duy), diğer 10m2 odaya sadece tasarımı güzel geldiği için Hepsiburada'dan Bunjee Bodrum (E14 duy) modelini aldım.

E27 duy olsun, tasarımı güzel olsun, sessiz çalışsın, kumandası da olursa iyi olur, fiyatı da makul olsun gibi özellikler arayınca seçenekler iyice azalıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -gtr- -- 26 Temmuz 2018; 9:56:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: -gtr-

TOUCH ME FZ52-4W1L bu üründen bahsediyorsanız kanatları gri ve ahşap. Tasarım olarak çoğu üründen çok daha iyi bence. 3 lambalı modellerin tasarımları bence felaket :) Blyss Velva 549TL (koçtaş, e14 duy) veya Globo Uranüs 549TL (Bauhaus, e27 duy) bu iki ürüne çok benziyor. Bu üç ürün de kumandalı olunca, hepsinin aynı ürün olabilme ihtimali nedeniyle Touchme olanı aldım. Bana göre montajı zor, bulmaca gibi. Takacak ustayı bulup sonra almak daha mantıklı olur. Bir de içine oturacak ampülü ve oda için yeterli lümende olup olmadığı. Sıralamayı karıştırınca başa dönmek gerekiyor. Çelik dübel takmak tecrübe istiyor. 6mm çelik dübel koçtaşlarda var. 14m2 odada 1. kademede çok güzel bir serinlik yarattı. Dipten belli bir frekansta oluşan bir kıt kıt ses duyuyorum sadece. 2. 3. kademede rüzgar uğultusu sesi oluşuyor. Yatak odası için takılacaksa lambayı kumanda ile açıp kapatmak da büyük rahatlık.

Klima fiyatları uçmuşken bence sağlık açısından da faydalı bir ürün. 9m2 mutfağa Raks Pf32 (E27 duy), diğer 10m2 odaya sadece tasarımı güzel geldiği için Hepsiburada'dan Bunjee Bodrum (E14 duy) modelini aldım.

E27 duy olsun, tasarımı güzel olsun, sessiz çalışsın, kumandası da olursa iyi olur, fiyatı da makul olsun gibi özellikler arayınca seçenekler iyice azalıyor.

Alıntıları Göster
    Hocam tecrübe, görüş, fikir ve kanaatinizi paylaştığınız için teşekkür ederim.

Evet bahsettiğim ürün "TOUCH ME FZ52-4W1L" modelidir.

Bu montaj işine Migros'un karışmaması nedeniyle, Migros'tan almaya cesaret edemedim açıkçası. Touch me'nin fiyatı, Koçtaş'takine göre yarı yarıya hesaplı.

========================

Koçtaş'takinin artı farkları ise, 5 hız kademesi ve LED aydınlatma.

LED aydınlatma önemli değil de, 5 hız kademesi gerçekten aranacak bir özellik. Özellikle gece yatarken konfor sağlar diye değerlendirmekteyim. Tabi fiyatı da özelliğine göre oldukça tuzlu. 800 TL.

========================

Hasılı ; Bu cihazların eti budu ne ki, dünyanın parasını veriyoruz ? Hala anlamış değilim. Geçen ay 600 TL'ye çamaşır makinesi aldım. Yani bu pervane üretiminde yerli firmalar yok sanırım. Yerli firma olmayınca, adamlar ithal edip, üzerine karını koyup, fahiş fiyatlarla satıyorlar sanırım.

Mevsim geçince pervane fiyatlarını indirirler mi acaba ? diye beklemeye karar verdim.

• serkanguzel_ kullanıcısına yanıt
    @serkanguzel_ Rica ederim asıl ben teşekkür ederim, bu başlıkta sizin bir mesajınızı okuyup bu üründe karar kıldım. Bir yandan da dediğiniz gibi 700-800TL verip memnun olamama ihtimali de olabilir diye düşündüm. Özelikle ledlerin verdiği kelvin değeri, kolay kolay bozulmaz ama ledin bozulma durumunda komple sökmek gerektiğini düşünmek beni diken üstünde tutmaya yetiyor :) Yedek parça sorunu hepsinde olabilir gibi duruyor. Hatta sikayetvar.com'da hepsiburada'da satılan bunjee ürünün kırılan lamba kapağı bulunamadağı için bir şikayet açılmış. Bunu göze alarak da bu üründen aldım.

Bunjee bugün kargo ile geldi. Touchme vantilatörün lamba kapağı ile boyut farkı dışında aynı görünüyor. İç kumanda tertibatının üzerindeki yazılar da çok benzer. Benim fikrim bütün bu ürünler aynı fabrikadan çıkıyor.

Kurulumları bitince 3 farklı ürün olmuş olacak. Ses açısından değerlendirip yorum yazmaya çalışacağım.

Edit:

3 tavan vantilatörünün montajı 2 adet 6mm çelik dübel işe yapıldı. Hepsinin kanatları ahşap. Gece kullanırken, kanatların aydınlatma üstünde olmasına rağmen -odada yarasa mı uçuyor :) vari - bir etki hissetirdi, biraz yadırgadım. Bu etki yetersiz lümenden daha da artacaktır diye düşünüyorum.

Touchme ile bunjee'nin kumandaları birbirinin açma kapama fonsiyonlarını çalıştırdı. İkisi de farklı kumanda ile en yüksek hızda açılıyor. Diğer fonksiyonlar (kademe ve lamba açıp kapama) çalışmadı.

TOUCH ME FZ52-4W1L: 14m2 oda için Ampül olarak Osram E27 806 lümen led ampül kullandım aydınlatma yeterli oldu. Kumanda ile aydınlatmayı açıp kapatırken sigorta sesine benzer bir ses geliyor ve uyarı sesi ile bipliyor. Sadece belli bir turdan sonra 1-2 sn belirip kaybolan bir kağıt sürtme sesi gibi bir ses hissediliyor ve kayboluyor. Çok sessiz bir odada kurulu.

RAKS pf32 : Öncelikle uygun fiyatlı ve E27 duy olduğu için 9m2 mutfak için tercih etmiştim. E27 duy olmasının hiç bir getirisi olmadı. Boyut olarak küçük tip ampül gerektiriyor. Biri 806 lümen led diğeri spiral 75 watta tekabül eden iki ampül denedim , yeterli aydınlatma sağladı fakat ikisi de ısınmadan dolayı koku yaptı. Bu nedenle 60 watt spiral tip ampüle geri döndüm. Ortamda alternatif ışık kaynağı yoksa aydınlatma yetersiz gelebilir. 1.2. kademede gayet sessiz çalışıyor, 3. kademede hafif yalpalamaya başlıyor. Sesten dolayı 1. ve 2. kademede dışında kullanmaya niyetim pek yok. 2 adım öteden sonra vantilatörün etkisi yok gibi bir şey. Bu nedenle 5-8 m2 gibi bir oda için yeterli. En beğendiğim tarafı, odanın duvar anahtarını kapatıp açtığımda lamba ile birlikte açılıyor. En son hangi kademedeyse o şekilde çalışmaya devam ediyor. Zincirlerini çekmenin zarar verebileceğini düşünmüştüm ama bu şeklide çalıştığı için zincirlerini kullanmaya gerek kalmıyor. edit 2: Osram 806 lümen ampüle geri döndüm koku yok. Bu ampülün 8.5w 9w olarak 2 modeli var. Lamba kapağına temas ediyor ama kapağı ittirince içerde tam oturuyor.

Bunjee bodrum: 10m2 oda için E14 duy 741 lumen spiral ampül biraz az geldi. Odada başka aydınlatma olduğu için önemsemiyorum. Diğerlerine göre montaj için neredeyse hazır gibiydi. Montajı en kısa süreni bu oldu. Çok sessiz bir odada kurulu, en sessiz çalışanı da bu fakat 2. de biraz, 3. kademede bariz yalpalıyor.HB'daki kullanıcı yorumlarına göre bu yalpamayı çözemeyen birkaç kişi var. Biraz acele taktığımız için olabilir. Vantilatörün tavan askı aparatına oturması gereken yer denk gelmemiş olabilir. Tasarım olarak en çok hoşuma giden bu oldu. Kumanda kullanırken de touchmedeki gibi herhangi bir ses çıkmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -gtr- -- 16 Ağustos 2018; 3:21:19 >

• 25 m2 salon için tavsiye edebilceğiniz tavan vantilatörü var mı?
  • bauhaus, koçtaş tarzı yerlerdeki ürünler yeterli olur iş görür
    fiyuat olarak da 200-400 arası değişiyor
  • Koçtaştaki bu ürün ile (400tl)
    https://www.koctas.com.tr/rolla-tavan-vantilatoru-beyaz-kanat/p/2000032541

Hepsiburadadaki bu ürün (indirimli 365, indirimsiz 470tl)
    https://www.hepsiburada.com/hepsi-home-bunjee-5-kanatli-lambali-52-tavan-vantilatoru-beyaz-m52021-xy-3l-p-HBV00000IMCW0?magaza=Hepsiburada

tasarımındaki küçük farklılıklar dışında aynı ürünler gibi geldi. Doğru mudur sizce de?

Hepsiburada'da montaj ücreti 170tl, Koçtaş'ta 80tl.. Taksit seçenekleri benzer..

(Görsel ekleyemedim)

• quote:

Orijinalden alıntı: Usluco

https://www.hepsiburada.com/hepsiburada-home-bunjee-lambali-44-uzaktan-kumandali-tavan-vantilatoru-r44001-xy-1l-p-HRBJR44001XY1L?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.nelk.6822.yapi-market-pla&gclid=Cj0KCQjw1MXpBRDjARIsAHtdN-1Jj8keCy-MzQ_a5NHD59e4nJfDbg92JI7Carc9N2goD-8fcF4PtwcaAnqdEALw_wcB
    Herkese tavsiye ederim
    Hocam bu çok pahalı değil mi ya? en 5 metre boy 2 metre yani 9-10 m2 bir odada kullanıcam. Bu tarz tek lamba istiyorum, bugun izmir gıda pazarında bir ürün gördüm 'Vanti Home' 30'' (76mm) Ceiling Fan 230 V 50 Hz 60w 320 tl dediler.görüntüsü güzel ufak tefek bişy.

• Yazlık evde dünyaca meşhur amerikan malı Hunter var 30 senelik hala ilk günkü gibi çalışıyor , ne bir ses ne de sallantı , bu kadar sağlam ve kaliteli bir ürün yoktur başka
  • Atalet denge ayarı nasıl yapıyor, bilen varmı arkadaşlar ?

3 pervaneli Byss modeli

Önceli yalpa yapmıyordu şimdi kanatları metal bi şekilde dengelemem lazım yapamıyorum.

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.