- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Araç içi kamera Tavsiyesi A118C - G1Wc -D201 - Xiaomi Yi-10 Farklı Model--
Bu konudaki kullanıcılar:
 
20774
Cevap
458
Favori
798771
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Mesaj


11212 Mesaj
10 Mayıs 2013; 17:54:15 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Neden Gerekli : Son Güncelleme 13 Mart 2016 Tıklayın Lütfen------->★Neden Araç Kamerası Kullanmalıyız★ ( Kaza Anı Videosu ve Açıklamalar )

Not : Destek-Bilgi-hertürlü soru ve %12 indirim Almak adına çekinmeden bana özel msj atabilirsiniz

Öncelikle allah kimseye kaza bela vermesin yaklaşık 3 ay önce iş arkadaşlarımdan bir tanesi hatta ilk çalıştırma aşağıdaki videodaki Siyah Toyota ile ölüm de gerçekleşen bir kaza yaptı.

Otobanda seyrederken tam kavşakta yandan giden motor 1 saniye içinde önüne kırdı ve motoru kullanan kişi vefat etti Allah rahmet eylesin. Trafik raporlarında her yerde yüzde yüz suçsuz olmasına rağmen ne bir mobese nede görgü tanığı olmadığı için aylardır suçsuzluğunu ispat için mahkemelerde. Kazaya tanık olan hiç bir araç durmamış yandan geçip gitmişler. Savcının iddiası ya sen diyor dalgın san adama arkadan çarpıp öldürdüysen ? Eğer araçta kamera olsaydı belkide; bu kadar uzamazdı dava.

EKLEME : arkadaşımın mahkemesi 3 gün önce sonuçlandı ( 9 ekim 2013 ) Yeni Ekleme (23 nisan 2014 ) Karşı taraf yeniden tazminat davası açtı. 20 Haziran 2015 ( Mahkeme devam ediyor )

Sonuç : Suçsuz olduğu halde hakim 2 sene hapis cezası verdi. Cezayı erteledi bu demekoluyor ki eğer 5 sene içinde buna benzer bir suç işlerse hapse girecek şimdilik hapis cezası yok. Karşı tarafın 1.500 tl kadar tutan avukatlık ve kendi avukat masrafları ona kaldı. Kasko kan parasını sanırım 28 bin tl kadar karşı tarafa ödedi. Aracını kasko tamir ettirdi ama yeniaraç değişen ve kaza yüzünden ortalama 8 bin tl değer kaybetti. 2 aydır ucuz fiyattan ilan verdiği halde aracı satamıyor ( değişen parça olduğu için ) 20 Haziran 2015 ( Karşılıklı davalar ile Mahkeme devam ediyor )

Kaskosu olmasaydı kan parası ile 40 bin tl toplamda ödeyecekti.


Fiyat Performans Konusunda ( F/P) Liderlik şu an için bu 5 kamerada

Arkadaşlar : Kayıpsız CAM gibi örnek çekimleri için Merak ettiğiniz kameranın tüm orjinal görüntüleri bende mevcut. Dropbox linklerini özel msjdan isteyin verebilirim. Yayınladığımda çok indiren olunca Dropbox Bannlıyor Accountumu.


1- A118C GPS li Kapasitörlü ( Novatek 96650 Chipset ) 49$ --- Dünyanın En iyi Gizlenen Kamerası --->Tıklayın Lütfen<------
2- G1WC ( Gps yok 40 $) Full HD 1080P Kapasitörlü --->Tıklayın Lütfen<------ --- Örnek çekim videosu (indirip izleyin)
3- ★★ Xiaomi Araç Kamerası★★ 2016'nın En Net Kamerası (20.000 Mpbs) Bu Efsane Kamera için Açtığım Konu --->Tıklayın Lütfen<---
4- --Dome D201-Dünyanın ilk Ambarella A12 Kamerası-- 2.5 K Süper HD 96 $ Gps'li ( indirim kodu : OlguD201 ) Süper HD Bu Kamera için Açtığım Konu --->Tıklayın Lütfen<---
5- -- Mini 0826--2K Süper HD 75 $ Gps'li (indirim kodu sağdaki linkte ) Süper HD Bu Mini Kamera için Açtığım Konu --->Tıklayın Lütfen<---
6- Hyundai H100 Ayna Kamera 2K Netlik Ambarella A7 Güzel gizlenen Kaliteli Kamera için Açtığım Konu --->Tıklayın Lütfen<---


Actions + Araç kamerası Tavsiyesi :

1- 2015 F / P lideri Sony Sensörlü Mükemmel kamera Xiaomi Yi !!! Bu Kamera için Açtığım Konu --->Tıklayın Lütfen<---

Xiaomi Araç Kamerası ( 2016 ) - D201 Ambarella A12 DetaylarHyundai H100 Ayna Kamera Detaylar :
Mini 0826 Detaylar :
Müthiş NEtlik çözünürlük örneği : Xiaomi Araç kamerası


A118c kamerası ve Araç kameraları hakkında önemli bilgilerÜst Seviye Çift kanal Kamera Tavsiyesi :

Pahallı ama iyi kameralar Panaroma X2 ve Lukas-lk7950 :


1- Panaroma X2 Çİft Zoran Chipsete sahip 2 kanal 1080P Kapasitörlü Bu Özel Kamera için Açtığım Konu --->Tıklayın Lütfen<---

2- Lukas-lk7950- 2 kanal 1080P

3- Koonlung K1S 2 kanal Çok fazla adet satışı var

4- FineVu CR-2000GArka cam Kamera tavsiyesi :

1- A118c çok güzel Arka cam kamerası da oluyor, camda yer kaplamaz göze batmaz ---TIKLAYIN--


Youtube Çekimlerine bakmayın. Kameralar Mükemmel çekiyor. Örnek çekimler için Özel Msj atın. İstediğiniz kameranın indirme linkini yollarım size. Buradaki linkler hata verecektir ( kaldırdım )

Bu Yazı Gün ve Gün Güncelleniyor. ( son güncelleme 13 Mart 2016 )


Bu Yazı Gün ve Gün Güncelleniyor. ( son güncelleme 13 Mart 2016)


Bu Yazı Gün ve Gün Güncelleniyor. ( son güncelleme 13 Mart 2016 )
@marinerocyp arkadaşın başına gelen olay, açmış olduğu konu burada :

http://forum.donanimhaber.com/m_60815040/tm.htm

Alıntı : @marinerocyp geçen mayıs ayında tali yoldan ana yola aniden bir aracın çıkması sonucu, arabaya çarpmamak için refleks ile direksiyonu kırmış ve köprüden ceyhan nehrine düşmüştüm. diğer araç kaçtı, faili meçhul olarak kayıta geçti. ama devlet peşini bırakmadı, diğer araca ait bir iz bulamadıkları için suçlu ben ilan edildim;

TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA suçunu işlediğimden dolayı cezalandırılmama karar verildi.
adam teröristin ayağına mahkeme götürüp serbest bırakıyor, bizi suçlu buldu
---eski mesajı---
arkadaşlar dün önüme bir aracın cıkması sonucu ceyhan nehrine uçtum. 7m derinlikte yaşam mucadelesi verdim, kemerim takılı oldugu için 2 dk kadar cıkamadım. kendi imkanlarımla cıkmayı basardım. aracımı tekrar yaptırsammı hurdaya versemmi bilemedim. fikir danışmak için yazıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

Hafıza kartına ne kadar süre ile kayıt yaparlar :Netlik gerçekten çok önemli. Bir çok kişinin gözünden kaçıyor, şöyle bir mantık kuruyorlar :

Linki inceleyin Lütfen : http://www.haberturk.co...kte-yeni-donem-basliyor Bu yakında çıkacak olan Kanun.

-Kaza oldu
-Kim suçlu
-Kimde hata
-Kayıtlarda var
-Zaten trafik çağırdık plakalar herşey belli

Ama bu konu unutuluyor : http://www.kanal16.com.tr/haber-13096-mimar_sinan_bulvarinda_can_pazari.html

Kadın sürücüyü sıkıştıran trafik magandası haberlerde "iddaya göre" diye kalıyor O sıkışan bayan sürücü benim eşimde olabilirdi benim çocuklarımda araçta olabilirdi. Canımdan çok sevdiğim bir insan kolunu bacağını kaybedebilirdi bir şerefsiz trafik magandası yüzünden.

Haberde video var kadıncağız nasıl sıkışmış arabanın içinde bahsi geçen sıkıştırmayı yapan trafik magandası belli değil.

Araçta kamera olsaydı ve ADAM gibi netlikte çekim yapabilseydi Plakası tespit edilip ceza alması sağlanırdı.

Araçta kamera olmasından ziyade, net çekim yapması ve Trafik magandalarının Plakalarının tespit edebilecek kapasitede olması bence çok daha önemli.


Örnekler bol : http://www.haber7.com/trafik-kazalari/haber/730919-temde-trafik-magandasi-dehseti

Kazayı yapan araçların Plakaları haberde var ama sebebiyet veren "Yol üzerinde bir araç" olarak yaptığı yanına kalarak unutuluyor. Görgü tanıkları sadece olayı anlatırlar plakası şu diyen kolay kolay çıkmıyor malesef.

Örnek vermek gerekirse yeşil ışıkta geçtiniz aracınız kaskolu diğer şahıs kırmızıda geçti ve yeni arabanıza vurdu. Tamam kasko herşeyi ödedi problem yok ama suçsuz iseniz kasko indiriminiz gitmiyor. Adam kabul etmez sen dedi kırmızıda geçtin ben yeşil var mı ispatın ?

Herşeyi geç kasko indirimini yeni aracın değişen parça ve kazalı olduğu için değeri düştü durduk yere 4-5 milyar. Karşı dava açıp haklı iseniz aracın değeri düştüğü için bile tazminat alabiliyorsunuz. Elinizde kanıt yoksa nasıl ispat edeceksiniz yeşilde geçtiğinizi.?... Her zaman araçlar suçlu değil yayalarda yola fırlıyor elinizde kanıt olması her zaman iyidir.


Neden Gerekli :

20.08.2013 (4 gün önce) Kırmızı aracın sürücüsü vefat etmiş hiç bir suçu yok çok üzüldüm :( videoyu dikkatli izlerseniz yolda geçme yasağı var ve karşı şeritteki araç hatalı solladıktan sonra sağ şeritten gelen araca çarpmamak için kendi şeridine ani geçiyor. Sonra o şeritte geçmek isterken kamyona ön taraftan sürterek dengesini bozuyor ve yoldan çıkartıyor. Kamyon da karşı şeritteki kırmızı araca feci çarparak ölüme sebebiyet veriyor.

Şimdi allah korusun siz o kamyonun sürücüsü olsaydınız suçsuz olduğunuzu nasıl kanıtlaya-bilirdiniz ? Karşı şeride geçip ölüme sebebiyet vermişsiniz diye yargılanırdınız. Diyelim görgü tanığı yok-kamera mobese yok, vefat ettiler yada durmadılar. Kanıt her zaman önemli.http://video.haberturk.com/haber/video/tir-arabayi-bicti/96605
Neden Gerekli :

Bilindiği üzere kamera kayıtları doğrudan delil olarak sayılmıyor. Fakat yardımcı delil olarak kesinlikle mahkemede işinize yarıyor.

Bu konuda sayfa 16 da @apollonx arkadaşımızın yazdığı bir yazıyı aynen paylaşıyorum "İzmitte şehiriçi minibüslerde zorunla olarak kamera takılı. Geçen yıl iş yerinden bir arkadaşımızın oğlu hatalı sollama sonucu minibüse çarptı ve vefat etti. Savcılık minibüsteki kamera kayıtlarını izledi ve suçun tamamen ölen kişide olduğunu belirterek minibüs şöförü tutuklanmadı. Daha sonra ki mahkeme sürecinde ne olmuştur bilmiyorum ama işe yarıyor bence kamera kayıtları."


Neden Gerekli :

Orijinalden alıntı: @InTerCeptor

http://www.haberler.com...zli-bir-5504539-haberi/

Araçların birinde kamera olsa belki bir görüntü olabilirdi. Bence kamera zorunlu olacak. O zaman bu ...kişileri kaçamaz. Hem hızlı hem kaç. Kasten adam öldürmekten yargılanması lazım.
"plakası henüz tespit edilemeyen ve aşırı hızlı olduğu iddia edilen bir otomobil" böyle bir kaza önünüzde gerçekleşse allah korusun kaçan kişinin yargıya teslim edilebilmesi için gerekli.

Neden Gerekli :
Suçsuz olduğu halde ispat edemeyip ölüm gerçekleşen bir kaza yüzünden Kan parası denkleştirmek adına ev ve arabasını satan insanlardan olmamak için gerekli....

Buradaki Videoda Durduk Yere Nasıl kaza olduğunu Anlatan görüntüler vardır. Hepsi 2013 te olmuş olaylardır. <-------------------Tıklayın Lütfen

Neden Gerekli : Çarpıp Kaçanlar ( Park Halindeyken)


Buradaki Videoda Çarpıp Kaçmaya Örnek Vardır. <-------------------Tıklayın Lütfen

Neden Gerekli :

Bu Linkte mobeseye takılmış kırmızıda geçen aracın çarptığı kadın vefat ediyor. Peki ya mobese olmasaydı orada ? ve karşı tarafın kırmızıda geçtiğini nasıl ispat ederdiniz ? Ölüme sebebiyet vermekten yargılanırdınız. Belkide 100 tl lik bir kamera sizi kurtarabilirdi.
http://webtv.hurriyet.com.tr/2/57341/0/1/carpisan-iki-aracin-kurbani-oldu.aspx

Bu kazanın ucuz atlatılmış farklı bir durumu forumda bir arkadaş yaşadı. Kamerası sayesindekusur tamamen karşı tarafa kaldı.


https://www.youtube.com/watch?v=6cCpuClg3o8#t=0
<-------------------Tıklayın Lütfen

Tutanak resmi : http://img163.imageshack.us/img163/8954/9yap.jpg

Neden Gerekli :

@robotica http://forum.donanimhab...589091//tm.htm#86767170

açmış olduğu konuyu okumanız yeterli.

A118c -------- https://youtu.be/EMbSMPDKnNU

Şu an için 2015 F/P lideri Bu özel kamera için açtığım konu -----------Tıklayın Lütfen-----------


UCUZ Kameralar ( A101-BİM de satılan ) Nasıl ? : (Fazla söze gerek yok açıklaması resimde)
Kamerada GPS neden önemli : ------------------------------------------

GPS herşeyden önemli bir çok kişi netliğe açıya vs. vs. takılmış durumda Örnek veriyorum :

Allah korusun şehir içinde nizami bir hızla seyrediyorsunuz. Adamın biri yola fırladı aniden çarptınız kolu bacağı kırıldı. Adam çamur çıktı verdi sizi mahkemeye Şehir içinde 120 Km hızla bana çarpmıştır. Tazminat davası açtı. Eğer cihazınızda Gps varsa o an kaç km hızla gittiğinizi videoya otomatik olarak işliyor. Ve adama çarptığınız anda hızınızın kaç olduğu belli. Yoksa google map ile nereye gitmişim haritada göstersin benim için pek önemli değil.Kamera ile kaydettiğim Garip bir kaza http://youtu.be/sxNeEjSCeK4

http://youtu.be/sxNeEjSCeK4 <----------------------------- TIKLAYIP İZLEYEBİLİRSİNİZ

Google map ile GPS takibi :
http://www.youtube.com/watch?v=OTg8DaCihec <----------------------------- TIKLAYIP İZLEYEBİLİRSİNİZ

Gece 02.00 bile olsa Türk Polisi yakalar :) İZLEYİN LÜTFEN ---------> http://youtu.be/F9Ui4oixCxEIphone 5 ile 0801 kamera Açısı Karşılaştırması Alttaki IPhone 5 Hemen kameranın üstüne koydum telefonu :

Açı farkı çekim örnekleri ---------> http://www.youtube.com/watch?v=TAvQaABavHs
Açı farkı çekim örnekleri ---------> http://youtu.be/snZT7zkJjZc

0801 Takılı iken Babamın Yaptığı Kaza
Ucuz atlattığım kaza 0801 camda ( Kör Nokta ) --------------------> http://youtu.be/Sa1Por6QY6cKamerada 120 Derecelik AÇI Neden Önemli :
------------------------------------------

Kamerada lens açısının önemi : 120 derecelik bir açı genelde standart olarak araç kameralarında kullanılıyor. Örnek koyduğum videodaki gs6000 üzerinde 120 derecelik bir lens var. Diyelim kırmızı ışıkta durdunuz ve yarım metre kadar gerisindesiniz ( ışıklara sıfır yaklaşınca kameraya ışık dahil olamıyor ) ışığın rengi direkt olarak kamera görüntüsüne dahil oluyor. Yeşil yandı hareket ettiniz hepsi videoda ve karşı taraf kırmızı yandığı halde beklemek yerine devam ederse ( ki çok yapıyorlar ) kaza oldumu elinizde kanıt oluyor.


Blackvue DR550GW 2CH-Wi-Fi + GPS 30FPS Kamera incelemesi :
----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Arkadaşlar üst sınıf 2 kanal kameralardan biri olan "Blackvue DR550GW 2CH-Wi-Fi" isimli kamerayı konuya @Tecno06 arkadaşın detaylı incelemesi ve emeği
sayesinde ekliyoruz. bu kadar güzel bir anlatım için çok çok teşekkürler. DEtaylı yazmış olduğu yazıyı alta ekliyorum.Kutu içeriği Videosu ( teşekkürler @m.C.k. )

Detaylı anlatım, eklediğimiz 2 ayrı ( Ön ve Arka kamera ) Youtube videosunda


Fakat bu videoyu netliği ölçmek için değil anlatım için izlemelisiniz. :


Not : Çekimleri çok üst sınıf bir kameradır. Havanın güneşsiz, kapalı ve Işık yetersiz olduğu için kameranın mükemmel kalitesini ortaya koyamadık. Detaylı dehşet çekimler yakında konuya eklenecektir emin olun

Cihazın detaylı açıklaması :
http://youtu.be/rlMHK4Vs3cc <-----------
http://youtu.be/aZ_pWHt-Gfk <-----------

----------->Burada Bağlantı Şeması ile ilgili Detaylı Video vardır Tıklayın lütfen<-----------

----------->Burada Telefon Bağlantısı Nasıl oluyor Detaylı Video vardır Tıklayın lütfen<-----------

GÜNEŞLİ HAVA ÇEKİMLERİ EKLENDİ ÖN KAMERA!!! <----------- TIKLA İZLE

ARKA KAMERA !! <-----------TIKLA İZLEMontaj Konusunda kısa bir Bilgilendirme :

720 P olarak kendi yaptığım bağlantı şeklini paylaştım. Çakmaklığı meşgül etmeden HAT çekip kamerasını bağlayacak arkadaşlar için umarım yardımcı olur. Fikirlere Açığım şöyle olsa daha iyi olur diyorsanız bu yazıda paylaşalım

Adaptörü devre dışı bırakmıyorum çünkü içinde Hem koruyucu Sigorta var Hemde Voltajı Düzenliyor.

Yada Tüm bunlarla uğraşmayıp @aresefe arkadaşın linkini verdiği 7 tl ye şu ürün alınabilir Çakmak Çoklayıcı Link

----->Önemli BİLGİ Aşağıda Çektiğim videoda Lehim yaptığım tarafın 1 tanesi BOŞ Bende sonradan Fark ettim Doğru Uca Lehim Yapın Açıp Bakın ( Resimde Detaylı Anlaşılıyor )
----->Önemli BİLGİ Aşağıda Çektiğim videoda Lehim yaptığım tarafın 1 tanesi BOŞ Bende sonradan Fark ettim Doğru Uca Lehim Yapın Açıp Bakın ( Resimde Detaylı Anlaşılıyor )


Gece Çekimleri hakkında bilgilendirme :

Kamera Gece Çekimleri Bilgilendirme :

Arkadaşlar araç kameralarında bildiğiniz üzere kızıl ötesi gece görüşü ve benzeri infra led vs. sistemleri kullanılmıyor. Benim bildiğim üzere çok pahallı model araçlarda özel paket halinde bu görüş sistemini ekletebiliyorsunuz.

Gelelim tüm dünya genelinde kameralar ne mantıkla çekim yaparlar; kısaca " Ne kadar Işık-O kadar iyi çekimler " Ayrıca bazı kameraların üzerinde bulunan minik ledler sadece 3cm ye kadar etkilidir ( işe yaramazlar) yoksa tek amaçları süs ve kandırmaca :)

Çoğu araç kamerası reklamında ( Aliexpress vs. diğer sitelerde satılan ) kameranın reklamını yaparken Gece çekimini şehir içinde ve bol aydınlatılan yollarda yaparlar. Hele Honkong vb. gibi büyük şehirlerde geceleyin yollarda belki gündüzden daha fazla ışık ve aydınlatma bulunuyor. Araç kamera gece çekimlerini bu yollarda kaydedip gece çekimi diye veriyorlar. Ama ne yalan söyliyim bu detayı tek tek tüm forum arkadaşlarıma anlatamayacağım için bende gece çekimlerini aydınlık caddelerde çekiyorum. Çünkü doğrusu olan kapkaranlık yolda çekimler yapsam mantığı bilmeyen arkadaşlarımız direkt " Gece çekimi çok kötüymüş falanca kamera gece daha iyi çekiyor " diyecek ama gözden kaçırdıkları nokta falanca kamera şehir ışıkları olan çok aydınlık bir yerde çekim yapmış :)

Gelelim işin doğrusuna; gece çekimlerinde :

1- Plaka okumasına değil en karanlık ortamda bile olayları anlaşılacak şekilde çekim yapması. Örnek vermek gerekirse bir adam önünüze kırdı, yoldan bir yaya fırladı, ters yönden gelen bir sürücü. Bize bu ayrıntıyı vermesi yeterli.

2- Elimden bir çok kamera geçti ve şu an kullandığım 350 $ lık kamera bile gece çekimlerinde beklediğimiz performanstan öteye geçemiyor.

3- Daha da net çekimler istiyorsak aracımıza gece açmak üzere extra 8-10 tane far takabiliriz :)
Size daha kötü gece çekimlerine sahip bir kamera örneği vermeliyim ki D201 ile farkını anlayın :

http://youtu.be/sxNeEjSCeK4

Bu örnekte eski nesil bir işlemciye sahip kamera kullanıyordum (2.5 sene olmuştur ) ki o zamanın en iyi kameralarındandır. Bundan daha kötü çekimler var arkadaşlar inanın.

Özetle : D201 gece çekimlerinde beklentimizi fazlası ile karşılamakta.

Kamerada Kapanma sorunu yaşıyorsanız ÇözümüHafıza Kartları Hakkında Bilgilendirme :

Cihazlar genelde Class seçiyorlar. Sıkıntısız çalıştığı tavsiye edilen class bu üründe benim bildiğim Class 10.

Fakat netliğe v.s etki etmediği için Class 4 yada Class 6 denenebilir. Eğer tamamen dolduğunda otomatik olarak dosyaları silip yazmaya devam ediyorsa sıkıntı yok demektir hafıza kartında. Çin'den alıp sıkıntı yaşayanlar oldu. Çünkü orada hafıza kartları kilo ile satılıyor çok sahtesi var. Yan sanayi ürün gelme olasılığı %90 gibi birşey.

Orijinalden alıntı: 906 @906 Bilgilendirme için Teşekkürler

Çin'den, sahibinden, gittigidiyordan araba kamerası için microsd class 10 hafıza kartı getireceklere kötü haber.

Yerinde 32 GB hafıza kartı 19-20 dolardan başlıyor. Daha az para olanlar büyük ihtimalle feyk. Zaten 32-64 BG arası 1-2 dolar fark koyuyorlar ki feyk olduğu iyice belli oluyor.
4-8 GB kartlara 32-64 firmware yüklüyorlar. üzerine baskı kolay zaten. Kart bir daha orijinaline dönemiyor.

Aliexpressden aldığım 32lik kartın siparişini iptal ettim. Elemanlar gerçek 32 demediler. iptal edin isterseniz dediler. ulan çekik gözlüler

Aldığınız hafıza kartı feyk mi diyorsanız? Gerçek mi diyorsunuz. En küçük kuşkuda:
H2testw programını indirip kurun. Gerçek hafıza ortaya çıkar.
http://www.softpedia.co...ellaneous/H2testw.shtml
Program ücretsizdir.

Aliexpressde gerçek hafıza kartı satıcıları H2testw ile test edin Gerçektir sattığımız diyor, başka bir şey demiyorlar. Du bakalım yine bir tane sipariş ederim belki

quote:

Orijinalden alıntı: @sergunay teşekkürler

Benim çin'den aldığım kart 32 gb tı gerçekten içine film kopyalayarak da test etmiştim. c6 kart sipariş etmiştim gelen kartın üzerinde c10 yazıyordu ama yazma hızı gerçekte c2 çıkmıştı.Size tavsiyem şudur. Hepsiburada.com yada Gitti gidiyor.com adreslerinde satılan ürünleri teslim alma tarihinizden 7 gün içinde ambalajı faturası ile beraber kullanılmamış olmak kaydı ile bedelsiz kargo ile iade etme şansınız var.

http://urun.gittigidiyo...karti-class-4-100408610
yada
www.hepsiburada.com/urun.asp

Bu ürünü alıyorsunuz. Kamerayı tüm gün araç kullanmıyorsanız evde 5 volt telefon usb şarjına bağlayarak çalıştırma deneme şansınız var. Hafıza kartını takın ve kayda başlasın bırakın sabaha kadar. İçindeki verileri ve düzenli olarak silmiş mi hafıza kartını iyice test edin. Görüntüleri bilgisayara atıp tek tek izleyin Eğer sıkıntı yoksa problem yok :) varsa :

rahatça kargo ücreti ödemeden iade edip paranızı iade alıp farklı bir ürün deneyebilirsiniz.

Bu REsmi inceleyin :

Yurtdışı alışveriş konusunda bilgilerimi kısaca paylaşmak istedim çoğu kişi tedirgin paramız gidermi vs. :1- Öncelikle güvenlik konusu Yurtdışı yurt içinden daha güvenli alışveriş neden mi ? http://www.firsatkovala.com/ adresinden eşim 15 tl ye 2 parça ürün almış adamlar ne telefonlara çıkıyorlar nede üründen haber var. Sonradan öğrendik
dolandırıcılar http://www.sikayetvar.c...a/detay/firsatkovalacom yığınla şikayet var haklarında.

Millet sanıyor ki kredi kartım ile alışveriş yaptım garantiyi banka veriyor yok öyle birşey. Müşteri hizmetlerini arayıp bir sorun bakalım bankanızın işte geçen ay kredi kartımla şu firmaya şu ödemeyi yaptım para iadesi istiyorum diye alacağınız tek cevap mahkeme olacak. O mahkemede muhatap bulabilirsen karşında 1.5-2 sene sürer avukatlık yol masrafları ile uğraş sonra vur kafanı duvara Allah tan sadece 15 tl kaçtı bana bu siteden. Üşenmedim aradım bankamı aynı cevabı aldım. Ya millet visco yatak almış 6 taksit diyorki 3. taksidi ödedim hala gelen giden birşey yok :(

2- Peki yurtdışı güvenli alışveriş nasıl olacak ?

Doğru satıcıları ve doğru ödeme yöntemini kullanarak.

3- Bu yöntem herkesin bildiği ve senelerdir kullandığı, Türkçe müşteri telefon desteği de olan Paypal'dır. Papal ne yapar ?

Ödemeyi yaptıktan 45 gün içinde gelmeyen ürününüz yada gelen problemli ürününüz konusunda tam para iadesi almanızı sağlar.

4- Paypal ücretlimi ? Hayır Extra ücret ödemiyorsunuz bu servisi kullanırken yada üye olurken. Tek olay belli bir oranı satıcıdan kesiyorlar. Ayrıca kur farkından size hafif bir fark geliyor ( 100 tl de 3-4 tl kadar ) o kadar.

5- Nasıl üye olup kullanıyoruz ? www.paypal.com.tr adresinden ücretsiz hesap açıyorsunuz. Bilgileri detaylı ve eksiksiz olarak doldurun.

Özellikle adres bilgileriniz ve posta kodu fln çok önemli satın almalarda ürünler paypal adresinize gönderilir çoğunlukla.

---Paypal'a Kredi Kartınızı da ekleyebilirsiniz fakat en güvenilir yöntem Sanal Kredi Kartı eklemektir.
---Sanal Kredi kartınızı Paypal adresine eklemeden önce en az bir 7-8 Tl yükleme yapın bakiyesi olsun.
---Daha sonra Sanal Kredi kartını eklerken hata verirse Kartınız Visa olsa Dahi Master seçeneğini seçip deneyin
---Benim kartım Visa olmasına Rağmen Sanal Kredi kartını Eklerken Master seçmek zorunda kaldım.
---Paypal Kartınızın doğruluğunu teyit etmek için karttan 7-8 tl yada daha azı bir para çeker ve 24 saat içinde o parayı size iade eder.
---Para iadesi sizin Extreniz de doğrulama kodu oluşturur o doğrulama kodunu üyelik bilgilerinden aktif etmenizi ister.
---Çoğu zaman illada doğrulama kodu girmeden Direkt olarak Sanal Kredi kartınızı paypal'a ekleyip 5 dakika içinde almak istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.
---İşlemler uzun ve karışık görünse de toplamda 5-10 dakikada alışverişi tamamlayıp biten bir olay.
---Paypal adres bilgileriniz kesinlikle Türkçe karakter içermemelidir !!

"çğüşı" gibi karakterler yerine "cgius" karakterlerini kullanın yoksa aşağıdaki resimdeki gibi teslimat adresiniz çorba olabilir.6- Paypal desteği olan bir web adresinden almak istediğiniz kamerayı satın alacaksınız. Örnek www.ebay.com yada şu an da benim bildiğim www.e-prance.com - www.gearbest.com www.foxoffer.com üye olmalısınız. Üye olurken ve satın alırken Internet

Explorer
son sürümü kullandığınızdan emin olun firefox yada chorome-yandex hata veriyor.

Normalde Türkiye'den internet üzerinden alışveriş yapabilen bir insan yurtdışından da çok kolay alışveriş olayını yapabilir. Zaten satın aldıktan sonra size takip numarası bildiriyorlar. O takip numarası 10-15 gün içinde PTT nin posta takibi ekranında görünmeye başlıyor. PTT kapıya kadar getiriyor.

Gümrük olayı : 75 Euro sınırı var. Tek kamera siparişinde hiç bir gümrük ödemedim satın alanlarda gümrük ödemediler tanıdıklarım. Bir kişi var arkadaş 700 tl lik bir cihaz aldı yüzde 10 vergi ödeyecek sanırım alacak ürünü 2-3 gün içinde.( Cihazı aldı 4 TL damga vergisi ödedi sadece :) Ama yüksek fiyatlı ürünlerde Yüzde 99 gümrük ödeniyor bizimki şansına yırttı denebilir ) Başka bir arkadaş Satın aldığı 800 tl lik Blackvue kamerası için 168 tl vergisini ödedi.

Bunun yanında Aliexpress.com adresinden de alışveriş çok daha basit. Onlarında sizi güvenceye aldıkları farklı bir koruma yöntemi var. Ürün gelmez ise vs. para iadesi alabildiğiniz. Üye olup adres bilgileri girip doğru satıcıdan Kredi kartınız yada sanal kredi kartınız ile direkt olarak ürünü alabilirsiniz. Farzı misal bu önermiş olduğum E-prance satıcısınında orda ilanları var aynı kamerayı orada da satıyorlar. Ben Paypal'a daha fazla güvendiğim için onu millete öneriyorum. Çünkü acemilik zamanlarımda satın aldığım dandik 39 $ lık ve bir çok üründe toplamda 100 $ dan fazla para iadesini gene PAypal sayesinde aldım. PTT Extra bir para talep etmez adresinize kadar ücretsiz getirir. Satıcılar ürünü Türkiye ye sokmak ile yükümlüler sonrası PTT nin işi. Yoksa Çin'de ki satıcı nerden bilsin bizim adresi teslim etsin dimi

Bir çok satıcı size takip no veriyor Fakat AliExpress sitesiniz en güzel tarafı 1 $ lık bile ürün alsanız satıcıların size takip no vermek zorunda oluşu. Takip no suz asla ürün yollayamıyorlar artık. Fakat Paypal seçeneği Aliexpress te artık bulunmuyor.

Bugün 2 parça ürün ihtiyacım oldu satın alırken video çekeyim dedim. Nasıl satın alındığını Paypal ile nasıl ödeme yapıldığını bilmeyen arkadaşlar için yardımcı olur. Paypal ve E-Prance üyeliği alınmış, Paypal adresine Kredi kartınız eklenmiş olarak farz ediyorum.
Videoda mini 0801 için extra Takma yuvası ve Araç Çakmaklık şarj cihazı satın aldım. ( Babamın aracında da kullanmayı düşünüyorum kamerayı )


Video 1080P dir net görebilmek için Ayarını Sağ alt köşeden 1080P yapın lütfen.

Yurtdışı Alışveriş ile ilgili Detaylar :


---Gearbest'ten Alışveriş Örneği Resimli Anlatım---
---Gearbest Alışveriş Rehberi---

Paypal ile satın alma : ve sonrası Videosu ( Gelen ürünler )
PTT 27 Kasım'da siparişini verdiğim ürünü Az önce getirdi. Hatta Satın alma işleminin basitliğini göstermek için üste Video çekmiştim. 23 gün ortalama 3 hafta sürdü.
Paypal Kur Farkı Çözümü


Orijinalden alıntı: @tikileaks Arkadaş dikkatimi çekti onun sayesinde Paypal hesap bilgilerimi düzelttim. Kur farkını en aza indirmek için resimli olarak Paypal hesap ayarlarınızı nasıl yapacağınızı anlatıyorum. Kendisine çok teşekkürler.

Alıntı : @tikileaks

Paypal ile yurtdışı alışveriş yapanlar bilirler, döviz cinsinden aldığınız ürünün bedeli kredi kartı ekstrenize hiçte serbest piyasa döviz kuruna benzemeyen kurlar ile fahiş kur farklarıyla yansır.

Paypal'ı aradığınızda "Bizde sorun yok bankanızla görüşün" derler, bankayı arayınca da "Bizde sorun yok Paypal ile görüşün" derler. Bu hengameden bir türlü istediğiniz sonucu alamazsınız, çekilen kur farkları yanlarına kar olarak kalır.

Kimisi bu anlamsız durumu anlamak adına "Paypal komisyon alıyor" der. Aslında alınan bir komisyon değildir, kur farkı ticaretidir. Çünkü istendiğinde (doğru ayarlar yapıldığında) kullanıcı bu kur farkını ödemeyebilir. Fakat maalesef herkesin mevcut Paypal ayarı bu haksız kazanç için default olarak bu ticarete ayarlıdır. Yıllardır sorun etmeme ve çözüm bulamamama rağmen bugün şans eseri bu sorunu çözmüş bulundum. Vatana millete faydam olur düşüncesiyle sizlerle de paylaşmak istedim. Sorunun çözümü şu şekilde:

1-Paypal hesabına eklenmiş kredi kartınızın ekstrelerinin döviz kuru cinsinden ödemeye uyumlu olması gerekiyor. Bu noktada her bankada döviz ile ödeme seçeneği bulunmuyor. Bunu bankanızı arayarak öğrenebilir, eğer sistemleri destekliyor ise kartınızı €/$ uyumlu hale getirmeniz gerekiyor.
2-Daha sonra Paypal sitesine girerek kullanıcı girişi yapıyorsunuz.

Ardından sırasıyla
Hesabım/
Kullanıcı Profili/
Param/
Önceden onaylı Ödemelerim seçeneğini güncelleyin/
Kullanıcı Ödeme Kaynaklarını Ayarla seçeneğini seçin /
Ekstrenizin Dolar olarak kesileceği banka kartını seçin ve dönüştürme seçeneklerine basın /
Beni satıcının faturasında belirtilen para birimiyle faturalandır'ı seçip göndere basın.İşlem tamam, bundan sonra 100$ harcama yaptı iseniz bankanıza 100$ ödersiniz. Arada ne komisyon ne de kur farkı ödememiş olursunuz.Orijinalden alıntı: @bariscevik bilgiler için teşekkürler
PayPal Alıcı Koruması
Online satın aldığınız bir ürün elinize ulaşmaz veya tanıtımından farklı çıkarsa PayPal Alıcı Koruması ile %100 para iadesi alabilirsiniz. PayPal Alıcı Koruması, eBay veya başka web siteleri üzerinden tüm online alışverişlerinizi kapsar.

Hangi ürünler koruma kapsamındadır? Yalnızca gönderimi yapılabilen fiziksel ve kanunen yasaklanmamış ürünler koruma kapsamındadır. Bir ürünün satıcının tanıtımından farklı olduğu durumlara ilişkin birkaç örnek verebiliriz: bir kitap aldınız ancak elinize bir DVD geçti, yeni bir ürün aldınız ancak elinize kullanılmış bir ürün geçti, 3 ürün aldınız ancak elinize 2 ürün ulaştı, ürün teslimat sırasında hasar gördü, ürünün önemli parçaları eksik çıktı (satıcı açıklama yapmadı) veya orjinal bir ürün aldınız ancak sahte bir ürünle karşılaştınız. Satıcı ürünü doğru şekilde tanıttıysa ancak siz memnun kalmadıysanız, bu durum Alıcı Koruması kapsamına girmez.

Hangi ürünler koruma kapsamında değildir? Her tür alışveriş koruma kapsamında değildir.

Kapsam dışı ürünler şunlardır: dijital ürünler (fiziki olmayan ürünler), hizmetler, mülkler, taşıt araçları (her türlü), kişiselleştirilmiş ürünler, havayolu seyahati veya politikalarımıza aykırı ürünler (herhangi bir şekilde kanunen yasak ürünler). Ayrıca PayPal Alıcı Koruması arkadaşlarınıza ve ailenize gönderdiğiniz parayı kapsamaz.

Süreç nasıl işler? Alıcı Koruması sürecini başlatmak için ödemenizden sonra 45 gün içinde itirazda bulunmalısınız. Satıcıdan memnun olmadığınız bir cevap alırsanız, itirazda bulunduğunuz ilk tarihten itibaren 20 gün içinde itirazı hak talebine yükseltmelisiniz. İtirazınızı hak

talebine yükselttiğinizde, PayPal'dan bir karar vermesini istersiniz. Böylelikle talebi araştırır ve Kullanıcı Sözleşmemize uygun şekilde koruma kapsamında olup olmayacağınıza karar veririz.

https://www.paypal.com/...ps/mpp/buyer-protection
AliExpress Üyeliğinizdeki İsim Soy isim Adres Telefon Posta kodu

bilgileri çok önemli.
Kamera satın alan bir arkadaşımız ( @baybay ) oluşan bir yanlışlıktan ötürü PTT isim yazmadığı için ürünü Çİn'e geri yolladı. Daha sonra satıcı tekrar kargo etti PTT den teslim aldı. 30 gün kadar Extra kaybı oldu. Uyarılarından ötürü @baybay beye teşekkürler.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 22 Nisan 2016; 12:16:28 >

DH forumlarında vakit geçirmekten keyif alıyor gibisin ancak giriş yapmadığını görüyoruz.
Üye olduğunda özel mesaj gönderebilir, beğendiğin konuları favorilerine ekleyip takibe alabilir ve daha önce gezdiğin konulara hızlıca erişebilirsin.

Üye Ol Şimdi Değil Bir Daha Gösterme
Bahsedilenler: tyll, baybay, apollonx, Tecno06, noyanson, bulut1741, yüksel26, cihan_ozgul
En Çok Beğenilenler
Sayın Stones;

Beni Takip etmeye devam ediniz. Hatta ve Hatta Eğer İmkanınız varsa Üyeliğimide iptal edebilirsiniz. Bir yöneticinin müdahalesinden sonra Benim İçin Artık Donanım Haberin Bir Kıy...
Yoruma Git
Yorumun Devamı
+26 | atesgede
Levcho nickli arkadaşı tanımam etmem ama sizin mesajınızı ilk okuduğumda bende onun yazdıklarını hissetim.
Sonra baktım benim düşüncemi birisi ifade etmiş.
Bunun üzerine bir şey yazmadım.
İl...
Yoruma Git
Yorumun Devamı
+5 | aydayd
(Alıntıyı göster) Yoruma Git
DH forumunda format böyle. Bu konuyu yapmak için, uyku uyumayan arkadaşlar var.
Karışık geliyorsa, bakmazsınız olur biter....
+4 | Levcho
Gearbest 2. Yıldönümü Kampanyası yapacakmış. Kampanya başlangıç zamanı 21 Mart Saat 17:00 (UTC) Araç içi kameraları için fiyatlar takip edilmeli. Güzel fırsatlar yakalanabilir. (Örneğin yeni MINI 0...
Yoruma Git
Yorumun Devamı
+4 | ankay2


12626 Mesaj
10 Mayıs 2013; 18:16:03 

Çin malı kameraların 1080 ine aldanmayın, gerçekten yüksek çözünürlükte kayıt yapabilen kameraların fiyatı 500 dolar üstünde, zaten o kadar yüksek çekim yapmaya gerek yok çekim alanınızı yoktan yere düşürür.
_____________________________

İntel Core i7 4790K - Asus Sabertooth Z97 Mark 1 - Gskill Ripjawsx 4x4 GB DDR3 1866 Mhz - Evga GTX 980 Classified - Evga Supernova G2 750W - Corsair H100i - Samsung 850 Pro 256GB - Evo 840 500GB - Corsair Obsidian 750D - BenQ XL2420Z 144hz


326 Mesaj
11 Mayıs 2013; 11:00:37 

Bir ara ben de düşünmüştüm Ancak unutmayın ki çözünürlük ne
Kadar yüksek ise hafıza da o kadar çabuk dolacaktır,

Bu arada su haberi sanırım duymuşsunuzdur
Trafik ihlali yaptığı vatandaşlarca belgelenen sürücüye
ceza yazılabilmesinin önünü açacak düzenleme hazırlandı
. Her yıl yaklaşık 10 bin kişinin hayatını kaybettiği trafik kazalarını
azaltabilmek hedefiyle 2013'ü ''seferberlik yılı'' ilan eden
Emniyet Genel Müdürlüğü, kural ihlali yapan sürücülere karşı
yeni uygulamaları hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Tasarı kanunlaşınca trafik ihlalini fotoğraf ya da görüntüyle belgeleyen vatandaşlar,
kusurlu sürücüye ceza yazılmasını sağlayabilecek.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Golf 5 1,6 Comfortline-Manuel-SafirSİyah


11212 Mesaj
11 Mayıs 2013; 12:13:00 

quote:

Orijinalden alıntı: onur1971

Bir ara ben de düşünmüştüm Ancak unutmayın ki çözünürlük ne
Kadar yüksek ise hafıza da o kadar çabuk dolacaktır,

Bu arada su haberi sanırım duymuşsunuzdur
Trafik ihlali yaptığı vatandaşlarca belgelenen sürücüye
ceza yazılabilmesinin önünü açacak düzenleme hazırlandı
. Her yıl yaklaşık 10 bin kişinin hayatını kaybettiği trafik kazalarını
azaltabilmek hedefiyle 2013'ü ''seferberlik yılı'' ilan eden
Emniyet Genel Müdürlüğü, kural ihlali yapan sürücülere karşı
yeni uygulamaları hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Tasarı kanunlaşınca trafik ihlalini fotoğraf ya da görüntüyle belgeleyen vatandaşlar,
kusurlu sürücüye ceza yazılmasını sağlayabilecek.

Tamda istediğim şey kırmızı ışıkta geen şerefsizlere öyle kızıyorumki kamera ile belgeleyip internetten emniyete görüntüleri yollıcan hop yicek cezayı süper

32 gb lık karta 1080p 4-5 saat çekim oluyormuş bence fazlasıyla yeterli doldukça siliyor otomatik mantık güzel.


12626 Mesaj
11 Mayıs 2013; 13:36:22 

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Bide bu var çift kamera gps var aklım buna kaydı :)

http://www.ebay.com/itm...n_0&hash=item2a2bac774e

Gps olayı gereksiz bence, sanırım gpsli modellerde hızda ölçüyor, bir kaza yaptığınızda hız limitinin üstündeyseniz bu görüntü sizin başınızı yakar.
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________

İntel Core i7 4790K - Asus Sabertooth Z97 Mark 1 - Gskill Ripjawsx 4x4 GB DDR3 1866 Mhz - Evga GTX 980 Classified - Evga Supernova G2 750W - Corsair H100i - Samsung 850 Pro 256GB - Evo 840 500GB - Corsair Obsidian 750D - BenQ XL2420Z 144hz


11212 Mesaj
11 Mayıs 2013; 15:27:42 


quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123


Gps olayı gereksiz bence, sanırım gpsli modellerde hızda ölçüyor, bir kaza yaptığınızda hız limitinin üstündeyseniz bu görüntü sizin başınızı yakar.

Kurallara uygun hız limitlerine dikkat ettiğim için gps istedim zaten özellikle :)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


1827 Mesaj
11 Mayıs 2013; 17:43:14 

Bu videodaki arkadaş araç kamerasını iş edinmiş durumda. Bir çok modeli inceledi. Şu ana kadar denedikleri arasında en iyisi bu.Ya da panasonic in bu modelini bekleyin.

http://www.pocket-lint.com/news/118688-panasonic-sports-action-camcorder-pictures-and-hands-on

Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________11212 Mesaj
12 Mayıs 2013; 12:15:47 


quote:

Orijinalden alıntı: tamay_aytam

Bu videodaki arkadaş araç kamerasını iş edinmiş durumda. Bir çok modeli inceledi. Şu ana kadar denedikleri arasında en iyisi bu.Ya da panasonic in bu modelini bekleyin.

http://www.pocket-lint.com/news/118688-panasonic-sports-action-camcorder-pictures-and-hands-onAslında fiyat çok önemli yoksa 300 euro luk model alır geçer insan telefondan bağlıyım şu an video açmam zor fiyat bellimi modellerde ?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


1827 Mesaj
12 Mayıs 2013; 12:22:38 

Videodaki kamera 99 dolar.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
691 Mesaj
12 Mayıs 2013; 13:01:37 

bende kamera arıyorum ama bir turlu karar veremedim.
ben kamera araba içinde çalışmazken gece gündüz kayıt yapmasını istiyorum. bunun için hareket sensörlü birşey arıyorum. tabii iki kameralı olacak.

çekmeyen çok gibi arabayı çizip duruyorlar..

benim işimi bu gör gibi..

http://www.ebay.com/itm...its&hash=item1e74edaee3
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________11212 Mesaj
12 Mayıs 2013; 15:46:18 


quote:

Orijinalden alıntı: tamay_aytam

Videodaki kamera 99 dolar.

Kamera çok güzel ve pratik ama aradığım unsurlardan biride GPS olması sistemde hem konum hemde olası bir kaza anında kanıt anlamında hızımın videoda görünmesini isterim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
691 Mesaj
12 Mayıs 2013; 19:21:23 

Bunların kendi iç bataryası var galiba o az geliese taşınabilir güç istasyonum var usbli. 4 tane 18650 pilden güç aliyor. Olmazsa bunu takarim. Benim için yolda gitmekten ziyade kameraya fazla benzemeyen hareket olduğunda kayda geçecek bir kamera lazim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
_____________________________21900 Mesaj
12 Mayıs 2013; 19:29:45 

Kapatılabilir LCD ekranlılar daha iyi
Dikkat çekmiyorlar< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...


 
691 Mesaj
12 Mayıs 2013; 22:32:48 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Kapatılabilir LCD ekranlılar daha iyi
Dikkat çekmiyorlar

Sayın tuvnera.
siz daha iyi bilirsiniz bunların hareket sensorlusu olanlar varmı ?
araç çalışmasa dahi kamera çalışabiliyormu ? aldıklarınızdan örnek vererek ne kadar sürekayıt yapar bu şekilde?
_____________________________11212 Mesaj
13 Mayıs 2013; 14:45:02 

Synchronous Recording Ne demek bilgisi olan varmı ?


1429 Mesaj
13 Mayıs 2013; 15:26:38 

Eş zamanlı Kayıt demek, olanları tam zamanına uygun şekilde kaydediyor demek.
_____________________________

“Gelişmiş ülke, fakirlerin araba sahibi olduğu bir yer değil, zenginlerin toplu taşıma araçlarını kullandığı yerdir.”


11212 Mesaj
14 Mayıs 2013; 18:04:29 

Çok net Ayarları 1080 P yapmayı unutmayın Youtubeden
Gs1000 modelinde karar kıldım satın aldım ama çinde üretiliyor çinde bile bunun çakmaları var ucuza çok araştırdım yabancı forumlardan orjinal orange menü satan tek satıcı var paypal ile ödemeyi kabul ediyor site ücret yüksek ama orjinal ne demişler ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim buyrun link

http://www.e-prance.com...ight-ambarella-cpu.html

Buda aynı satıcının aliexpress linki satn alan kişilerin bıraktıkları yorumlar (Feedback) (300 kişinin üstü son 6 ay) bile ürünü almanız için yeterli

http://m.aliexpress.com...detail2mobilesitedetail

Bu forumda ise sahte orj nasıl ayırt edeceğiniz ve orj satan satıcının tavsiyesi bulunuyor (new orange menü başlığı altında)

http://dashcamtalk.com/gs1000/

Zaten google a gs1000 yazın direkt bu inceleme ve forum çıkıyor karşınıza.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 17 Mayıs 2013; 12:02:35 >


 
41 Mesaj
16 Mayıs 2013; 19:46:52 

Bende araç içi kamerası almayı düşünüyorum. Tavsiyesi olan varmı*?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________11212 Mesaj
16 Mayıs 2013; 19:49:29 


quote:

Orijinalden alıntı: adrenallin83

Bende araç içi kamerası almayı düşünüyorum. Tavsiyesi olan varmı*?

Siparişi verdim işte gelince paylaşırım izlenimlerimi adamlar kolinin üstüne 25 dolar yazacaklarmış vergi gümrük sorunu olmasın diye ama ekonomik birşey isterseniz ebay de benim satın aldığım kameranın klonu var 34 dolar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 1 yanıtı gör.


21900 Mesaj
16 Mayıs 2013; 19:51:45 


quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhanSiparişi verdim işte gelince paylaşırım izlenimlerimi adamlar kolinin üstüne 25 dolar yazacaklarmış vergi gümrük sorunu olmasın diye ama ekonomik birşey isterseniz ebay de benim satın aldığım kameranın klonu var 34 dolar.

25 dolar yazınca gümrükçü bunu yiyor mu onca gelişmiş X-Ray teknolojisine rağmen...< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...


11212 Mesaj
17 Mayıs 2013; 11:23:32 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa25 dolar yazınca gümrükçü bunu yiyor mu onca gelişmiş X-Ray teknolojisine rağmen...

http://www.ebay.com/itm...rksid=p3984.m1438.l2649

Aynı ürün satış fiyatı 34 dolar yukarıdaki linkte klonu adam nerden anlıyacak orjinalmi klonmu yani emsal teşkil edecek bir çok link var en kötü ihtimal gümrük bile ödesem türkiyedeki uçuk fiyata satan sitelerden daha uygun olduğunu düşünüyorum vatandaşlar 550 TL yazmış benim siparişini verdiğim kameraya buyrun linki

http://www.arackarakutu...ara%C3%A7-kameras%C4%B1

Hatta adamın 550 tl olarak sattığı üründe GPS bile yok hızı yazmıyor solda altta ayrıca forumlardan takip ettiğim kadarı ile bu ürünlerin yani GS1000 modelinin GPS olmayan versiyonu 100 de 100 Klon olarak mimlenmiş durumda.


Orjinal GS1000 Orange Menü Örnek Video : https://www.youtube.com/watch?v=9Ni_kcRodA4


Klon (Sahte ) GS1000 Menü Örnek Video : http://www.youtube.com/...feature=player_embedded< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 17 Mayıs 2013; 12:05:45 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.


 
41 Mesaj
21 Mayıs 2013; 0:24:00 

Kameranız ne zaman gelecek. Gelince yorumlarınızı paylaşırsanız ve çektiğiniz görüntüleri koyarsanız sevinirim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________ 
41 Mesaj
21 Mayıs 2013; 0:57:13 

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan


http://www.ebay.com/itm...rksid=p3984.m1438.l2649

Aynı ürün satış fiyatı 34 dolar yukarıdaki linkte klonu adam nerden anlıyacak orjinalmi klonmu yani emsal teşkil edecek bir çok link var en kötü ihtimal gümrük bile ödesem türkiyedeki uçuk fiyata satan sitelerden daha uygun olduğunu düşünüyorum vatandaşlar 550 TL yazmış benim siparişini verdiğim kameraya buyrun linki

http://www.arackarakutu...ara%C3%A7-kameras%C4%B1

Hatta adamın 550 tl olarak sattığı üründe GPS bile yok hızı yazmıyor solda altta ayrıca forumlardan takip ettiğim kadarı ile bu ürünlerin yani GS1000 modelinin GPS olmayan versiyonu 100 de 100 Klon olarak mimlenmiş durumda.


Orjinal GS1000 Orange Menü Örnek Video : https://www.youtube.com/watch?v=9Ni_kcRodA4


Klon (Sahte ) GS1000 Menü Örnek Video : http://www.youtube.com/...feature=player_embedded


116.5 Dolara aldığınz bu cihaz vergiler kargo dahil kaç dolara veya tl ye denk geldi.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________11212 Mesaj
21 Mayıs 2013; 7:50:28 

quote:

Orijinalden alıntı: adrenallin83

Kameranız ne zaman gelecek. Gelince yorumlarınızı paylaşırsanız ve çektiğiniz görüntüleri koyarsanız sevinirim.

229 tl henüz gelmedi 18 mayısta kargo edilmiş takip no verdiler PTT den takip edebiliyorum şu an tahmini 20-25 gün içinde gelir anca.

Tabi 34 dolarlık üründe iş görür ama bende takıntı var o yüzden en iyisi olsun diye bu kamera gelsin ayrıca birde çift kameralı olan bir tane alacağım araç içi yolcuları ve arka cam için< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 21 Mayıs 2013; 8:40:13 >
Buna gelen 2 yanıtı gör.


 
41 Mesaj
21 Mayıs 2013; 10:09:23 

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan


229 tl henüz gelmedi 18 mayısta kargo edilmiş takip no verdiler PTT den takip edebiliyorum şu an tahmini 20-25 gün içinde gelir anca.

Tabi 34 dolarlık üründe iş görür ama bende takıntı var o yüzden en iyisi olsun diye bu kamera gelsin ayrıca birde çift kameralı olan bir tane alacağım araç içi yolcuları ve arka cam için

Bende şimdilik geçiçi olarak gitti gidiyordan 100 tl lik bir tane aldım. Ürünü test edip görüntülerini koyduktan sonra ve olumlu yorumlar verirsen bende orjinal bir tane sipariş etmeyi düşünüyor.

Ürün geldikten sonra umarım en kısa sürede yorumlarını ve görüntülerini geciktirmeden sitede yayınlarsın.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adrenallin83 -- 21 Mayıs 2013; 10:09:52 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________11212 Mesaj
21 Mayıs 2013; 18:05:37 

quote:

Orijinalden alıntı: adrenallin83


Bende şimdilik geçiçi olarak gitti gidiyordan 100 tl lik bir tane aldım. Ürünü test edip görüntülerini koyduktan sonra ve olumlu yorumlar verirsen bende orjinal bir tane sipariş etmeyi düşünüyor.

Ürün geldikten sonra umarım en kısa sürede yorumlarını ve görüntülerini geciktirmeden sitede yayınlarsın.Tabi merak etmeyin


1328 Mesaj
28 Mayıs 2013; 10:54:52 

quote:

Orijinalden alıntı: adrenallin83


116.5 Dolara aldığınz bu cihaz vergiler kargo dahil kaç dolara veya tl ye denk geldi.

Ebay'da mavi menülü ama versiyon olarak 2.0.5 satan bir satıcıya turuncu menüyü sordum. Adamın verdiği cevap "sorry , ever we sold it , but now we don't sell the orange menu version , as this version is not stable." oldu. Acaba hangisi doğru?

Bir diğeri de "There are many versions of this camera. This is the orange menu unit, which is the second hand of the highest quality model of the GS1000 available." diyor. İkinci el olayı ne ki? Kalite mi?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Goday -- 28 Mayıs 2013; 11:02:30 >
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

İMZA FALAN YAZMIYORUM. MİLLETİ RAHATSIZ EDİYOR.


11212 Mesaj
29 Mayıs 2013; 12:35:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Goday


Bende araç içi kamerası almayı düşünüyorum. Tavsiyesi olan varmı*?


Ebay'da mavi menülü ama versiyon olarak 2.0.5 satan bir satıcıya turuncu menüyü sordum. Adamın verdiği cevap "sorry , ever we sold it , but now we don't sell the orange menu version , as this version is not stable." oldu. Acaba hangisi doğru?

Bir diğeri de "There are many versions of this camera. This is the orange menu unit, which is the second hand of the highest quality model of the GS1000 available." diyor. İkinci el olayı ne ki? Kalite mi?


Herkes kendi ürününü satarken diğerlerini kötüler bu işin kuralı bu ben sadece satın alan kişilerin bıraktığı yorumları FEEDBACK kısmından okuyarak ve forumlardan titizlikle araştırarak karar verdim buyrun linkler okuyun Feedbackleri :

Orjinal Satıcı ve Yapılan yorumlar ( feedback kısmında aşağıda)

Aynı Satıcının Kendi sitesi ( Paypal ile alım için ) ben burdan aldım

Adam aynı satıcıdan almış gelen ürün kutu içeriğiSatıcı 251 kişiden 5 Yıldız Almış bu işte hile yapmasına fake olarak yıldız koyması imkansız AliExpress com da bilginiz olsun


Bahsettiğiniz Ebaydeki Diğer satıcı sanırım kullanılmış satıyor ikinci el onu anlamadım pek.


http://www.youtube.com/watch?v=glXIL-usyhQ GPS olmayan sürümü

http://www.youtube.com/watch?v=BR2KCTg7esg GPS olan sürümü< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 29 Mayıs 2013; 12:49:39 >


1118 Mesaj
29 Mayıs 2013; 16:17:57 

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan


229 tl henüz gelmedi 18 mayısta kargo edilmiş takip no verdiler PTT den takip edebiliyorum şu an tahmini 20-25 gün içinde gelir anca.

Tabi 34 dolarlık üründe iş görür ama bende takıntı var o yüzden en iyisi olsun diye bu kamera gelsin ayrıca birde çift kameralı olan bir tane alacağım araç içi yolcuları ve arka cam için

Çift kameralı olanlardan örnek link verir misiniz.
_____________________________

"HAYATTA YEGÂNE VARLIĞIM VE SERVETİM, TÜRK OLARAK DOĞMAMDIR."
“BU MEMLEKET TARİHTE TÜRKTÜ, HÂLDE TÜRKTÜR VE EBEDİYEN TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR.”
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


6205 Mesaj
29 Mayıs 2013; 16:46:31 

çift lensli kamera, ben en ucuzunu seçtim, daha birçok seçenek var....

http://www.aliexpress.c...n/505576_500038336.htmlbende bunu beğendim, en azından camerayı sök-tak olmaz, dikkat çekmez....ama bizim aynaya tam otururmu ki acep...

http://www.aliexpress.c...280-720P/942049306.html


daha birçok aksesuar var....

satıcının feedbackleri ve referansı sağlam, 8006 alış-veriş ve %99,1 olumlu güvenle alınabilir görünüyor.
@sonkurt
Buna gelen 1 yanıtı gör.
sonkurt kullanıcısından bahsetti
_____________________________

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...1118 Mesaj
29 Mayıs 2013; 17:58:47 

Cevap için teşekkür ederim. Ancak ben daha farklı bir ürün düşünüyordum. Ön kamera normal, arka kamera kablosuz geri görüş kamerası gibi olmalı. Var mı? bilmiyorum ama hepsi tek ekrandan görülebilmeli.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

"HAYATTA YEGÂNE VARLIĞIM VE SERVETİM, TÜRK OLARAK DOĞMAMDIR."
“BU MEMLEKET TARİHTE TÜRKTÜ, HÂLDE TÜRKTÜR VE EBEDİYEN TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR.”
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


11212 Mesaj
29 Mayıs 2013; 21:46:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

çift lensli kamera, ben en ucuzunu seçtim, daha birçok seçenek var....

http://www.aliexpress.c...n/505576_500038336.htmlbende bunu beğendim, en azından camerayı sök-tak olmaz, dikkat çekmez....ama bizim aynaya tam otururmu ki acep...

http://www.aliexpress.c...280-720P/942049306.html


daha birçok aksesuar var....

satıcının feedbackleri ve referansı sağlam, 8006 alış-veriş ve %99,1 olumlu güvenle alınabilir görünüyor.
@sonkurt

Merhaba verdiğiniz linkleri inceledim fakat dikkat etmeniz gereken noktalar var bence gözünüzden kaçan

Aliexpress te verdiğiniz ürün robocop gibi birşey :) kafama takılan Gps özelliği yok hızınız ve konumunuz videoda olmayacak herhangi bir kaza anında suçsuz olduğunuzu kanıtlamanız için gittiğiniz hız yok. Ama fiyatına göre iyi ayrıca örnek video çekimlerini youtubede izleme şansınız oldumu ? Netlik önemli bence çift kamera olması güzel ama ön cam ve yolcular arka cam arkadan çarpacak sıkıştıracak taciz edecek birini kaydetme şansı yok gibi duruyor.

Aynaya takılan modelde hoş ama işte arka cam yok benim ilk kamera gelsin ikinci tercihim araçta toplam 3 kamera olacak şekilde kargo dahil

63 dolar olan bu ürün

http://www.ebay.com/itm...rksid=p3984.m1438.l2649

Direkt bunu alıcam ikinci kamera uzuyan kablolu kamerayı arka cama diğerini öne aldığım kameranın yanına yolcularaöçevirmeyi planladım.


11212 Mesaj
29 Mayıs 2013; 21:49:21 

quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

Cevap için teşekkür ederim. Ancak ben daha farklı bir ürün düşünüyordum. Ön kamera normal, arka kamera kablosuz geri görüş kamerası gibi olmalı. Var mı? bilmiyorum ama hepsi tek ekrandan görülebilmeli.

http://www.ebay.com/itm...rksid=p3984.m1438.l2649

Ben bunu alıcam 2. kamera olacak Gps yok ama iş görür bence.

Toplamda 1 ön kaputa çevrilmiş GS1000
Birde çiftli şu yukarıdaki kamera olacak araçta öndeki kameranın yanına takıp lensi yolculara çevireceğim, kablosunuda diğer kameranın uzatıp arka cama.


 
226 Mesaj
29 Mayıs 2013; 23:49:05 

Aslında ben de istiyorum bir tane ama bunlar genelde çok büyük oluyor ve ön camda kesin benim gözüme takılır. Küçük veya minimum rahatsız edeceklerinden tavsiye edebileceğiniz?
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________11212 Mesaj
30 Mayıs 2013; 1:37:22 

quote:

Orijinalden alıntı: sigmaPI

Aslında ben de istiyorum bir tane ama bunlar genelde çok büyük oluyor ve ön camda kesin benim gözüme takılır. Küçük veya minimum rahatsız edeceklerinden tavsiye edebileceğiniz?

Bu videoyu izleyin derim paketten mini mini birşey çıkıyor haksızmıyım ? Aynanın altında tam ortada görünmiyecek gibi sanki http://www.youtube.com/watch?v=0r4KMMDbWR4

Yada çift kameralı bundan alıp ön cama konacak olan büyük parçayı arka cama, arkaya konacak ufağı aynanın altına çok güzel saklayabilirsiniz.
http://item.mobileweb.e...tem?itemId=370749438457< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 30 Mayıs 2013; 1:43:05 >


 
226 Mesaj
30 Mayıs 2013; 4:26:37 

Teşekkür ederim, ilk gönderdiğiniz linkteki gerçekten ufak gözüküyor, GS1000 olan. Güvenilir bir satıcı bulup deneyeceğim.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
OlguErhan kullanıcısından bahsetti
_____________________________11212 Mesaj
30 Mayıs 2013; 7:30:18 


quote:

Orijinalden alıntı: sigmaPI

Teşekkür ederim, ilk gönderdiğiniz linkteki gerçekten ufak gözüküyor, GS1000 olan. Güvenilir bir satıcı bulup deneyeceğim.

Ucuzunumu yoksa pahalı olanındanmı almayı düşündünüz iki modeli var hatta 3< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


 
226 Mesaj
30 Mayıs 2013; 14:45:50 

Açıkçası o kadar çok satıcı ve fiyat var ki daha tam karar veremedim :) İşten boş bir zaman bulduğumda tek tek incelemeyi planlıyorum. Büyük ihtimalle ucuz olanını denemek için alırım, zaten benim için önemli olan küçük olması, video kalitesi süper önemli değil. Aslında DVR aletini torpidoya koyanlarda vardır diye düşünüyorum, öne küçük bir kamera yerleştirip; ama o da arabada değişiklik yapmak gerekir diye sıcak gelmedi.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
OlguErhan kullanıcısından bahsetti
_____________________________3467 Mesaj
30 Mayıs 2013; 14:47:05 

Valla çok güzel olur. Eğer bizden önce alırsanız incelemenizi de bekliyoruz.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________

Yurt içi ve Yurt dışı Tur Rehberiniz


11212 Mesaj
30 Mayıs 2013; 23:50:30 


quote:

Orijinalden alıntı: Be Happy

Valla çok güzel olur. Eğer bizden önce alırsanız incelemenizi de bekliyoruz.

Benim cihaz bu ayın 22 sinde çinden çıktı PTT takip no var hergün bakıyorum Türkiyeye girmesini az kaldı :) 8 gün oldu tahminen 13 gün daha sürer deneyimlerimden ötürü.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


11212 Mesaj
1 Haziran 2013; 10:50:46 

quote:

Orijinalden alıntı: sigmaPI

Açıkçası o kadar çok satıcı ve fiyat var ki daha tam karar veremedim :) İşten boş bir zaman bulduğumda tek tek incelemeyi planlıyorum. Büyük ihtimalle ucuz olanını denemek için alırım, zaten benim için önemli olan küçük olması, video kalitesi süper önemli değil. Aslında DVR aletini torpidoya koyanlarda vardır diye düşünüyorum, öne küçük bir kamera yerleştirip; ama o da arabada değişiklik yapmak gerekir diye sıcak gelmedi.

Buda güzel fikir Dvr torpidoya monteleyip ufak kamerayı öne çekmek yapılabilir.


 
226 Mesaj
3 Haziran 2013; 3:34:30 

Bugün biraz düşünecek vakit buldum bunun üzerine. Kablosuz geri vites kamerası oluyorda kablosuz araç kamerası niye olmasın diye düşüdüm. Biraz baktım ama bulamadım böyle bir şey. Düşüncem şöyle, torpido'ya yerleştirilecek bir kayıt cihazı (DVR), kablosuz kamera alıcısı ve kablosuz kamera. Ya da DVR cihazı küçükse yolcu kısmında alt tarafa yolcuyu rahatsız etmeyecek şekilde de sabitlenebilir. Bu sayede çakmağa bile taksanız elinizin altında gezen bir kablo olmaz diye düşünüyorum. Ya da arabayla oynatırım denirse tesisatta çekilebilir. Zaman bulunca yine bir bakınayım böyle bir şeyi yapmak mümkün mü diye. Bana mümkün gözüktü, sonuçta DVR 'ın girişlerine kablosuz kamera takılabiliyorsa, ki büyük ihtimal standard bir şeydir ve takılır. Araç içine takılan kameraların en büyük problemi çok yer kaplaması ve estetik açıdan kötü durması. Ayrıca ortada durursa sök çıkar çalınmasın derdi de var (100 liralık şey için 1000 liralık camı kırarlar derdimiz o aslında.) Bir gelişme kaydedebilir ya da buna benzer bir şey bulabilirsem yazarım yine. Kalın sağlıcakla.
Buna gelen 1 yanıtı gör.
_____________________________2601 Mesaj
3 Haziran 2013; 11:14:59 

Gece çekimi iyi olan ikili set kamera önerisine ihtiyacım var arkadaşlar. Bu tür ürünlerde bence gece çekimini de dikkate almalıyız, genelde vukaatlar malesef gece karanlığında oluyor.
Buna gelen 2 yanıtı gör.
_____________________________

Intel i7 6700k (CM Sedion 120v R2), Asus Z170i Pro Gaming, Kingston 16GB DDR4 (2x8GB) 2400mhz CL15, Sapphire Nitro 8 GB R9 390x, Samsung 850 Evo 250 GB, WD 3 TB Green, Cooler Master Elite 130, EVGA Supernova 850w G2, Logitech G700s, Logitech K360, Vestel 55Ca9550.

2012 Renault Megane3 1.5 DCI EDC 110HP Privilege, Platin Gri (Sunroof / BI-XENON)
(Eski) 2012 CITROEN DS5 1.6 e-HDI BMP6 112hp SEDEFLI BEYAZ (NAVIGASYON / BI-XENON)