- x
    Bunlarla Giriş Yapın: Facebook Google+ Twitter DH Giriş:
    ?
  • Hatırla
  • Yeni Kayıt
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Araç içi kamera Tavsiyesi A118C - G1Wc -D201 - Mini 0826 -10 Farklı Model--
Bu konudaki kullanıcılar: OlguErhan
1 kayıtlı üye, 2 misafir
 
19716
Cevap
426
Favori
731693
Tıklama
Sayfaya git: Sayfa: [1] 3 4 5 6 7 8 9 10      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş
Mesaj


10457 Mesaj
10 Mayıs 2013; 17:54:15 
Bu mesajla ilgili şikayetinizi bu icon a tıklayarak yapabilirsiniz. Şikayet PM

Neden Gerekli : Son Güncelleme 27 Ocak 2016 Tıklayın Lütfen------->★Neden Araç Kamerası Kullanmalıyız★ ( Kaza Anı Videosu ve Açıklamalar )
Not : Destek ve Bilgi için bana özel msj atabilirsiniz
Öncelikle allah kimseye kaza bela vermesin yaklaşık 3 ay önce iş arkadaşlarımdan bir tanesi hatta ilk çalıştırma aşağıdaki videodaki Siyah Toyota ile ölüm de gerçekleşen bir kaza yaptı.

Otobanda seyrederken tam kavşakta yandan giden motor 1 saniye içinde önüne kırdı ve motoru kullanan kişi vefat etti Allah rahmet eylesin. Trafik raporlarında her yerde yüzde yüz suçsuz olmasına rağmen ne bir mobese nede görgü tanığı olmadığı için aylardır suçsuzluğunu ispat için mahkemelerde. Kazaya tanık olan hiç bir araç durmamış yandan geçip gitmişler. Savcının iddiası ya sen diyor dalgın san adama arkadan çarpıp öldürdüysen ? Eğer araçta kamera olsaydı belkide; bu kadar uzamazdı dava.

EKLEME : arkadaşımın mahkemesi 3 gün önce sonuçlandı ( 9 ekim 2013 ) Yeni Ekleme (23 nisan 2014 ) Karşı taraf yeniden tazminat davası açtı. 20 Haziran 2015 ( Mahkeme devam ediyor )

Sonuç : Suçsuz olduğu halde hakim 2 sene hapis cezası verdi. Cezayı erteledi bu demekoluyor ki eğer 5 sene içinde buna benzer bir suç işlerse hapse girecek şimdilik hapis cezası yok. Karşı tarafın 1.500 tl kadar tutan avukatlık ve kendi avukat masrafları ona kaldı. Kasko kan parasını sanırım 28 bin tl kadar karşı tarafa ödedi. Aracını kasko tamir ettirdi ama yeniaraç değişen ve kaza yüzünden ortalama 8 bin tl değer kaybetti. 2 aydır ucuz fiyattan ilan verdiği halde aracı satamıyor ( değişen parça olduğu için ) 20 Haziran 2015 ( Karşılıklı davalar ile Mahkeme devam ediyor )

Kaskosu olmasaydı kan parası ile 40 bin tl toplamda ödeyecekti.


Fiyat Performans Konusunda ( F/P) Liderlik şu an için bu 6 kamerada

Arkadaşlar : Kayıpsız CAM gibi örnek çekimleri için Merak ettiğiniz kameranın tüm orjinal görüntüleri bende mevcut. Dropbox linklerini özel msjdan isteyin verebilirim. Yayınladığımda çok indiren olunca Dropbox Bannlıyor Accountumu.


1- A118C GPS li Kapasitörlü ( Novatek 96650 Chipset ) 49$ --- Dünyanın En iyi Gizlenen Kamerası --->Tıklayın Lütfen<------
2- G1WC ( Gps yok 40 $) Full HD 1080P Kapasitörlü Örnek çekim videosu (indirip izleyin)
3- ★★ Mini 0826★★ 2K Süper HD 75 $ Gps'li (indirim kodu sağdaki linkte ) Süper HD Bu Mini Kamera için Açtığım Konu --->Tıklayın Lütfen<---
4- ★★ Dome D201-Dünyanın ilk Ambarella A12 Kamerası★★ 2.5 K Süper HD 96 $ Gps'li ( indirim kodu : OlguD201 ) Süper HD Bu Kamera için Açtığım Konu --->Tıklayın Lütfen<---
5- ★★ AutoBot Eye★★ Çok Şık ve Özel Dizayn Bu özel Kamera için Açtığım Konu --->Tıklayın Lütfen<---
6- G90-7S Süper HD 2560x1080P 67 $ gps dahil Bu Kamera için Açtığım Konu --->Tıklayın Lütfen<---


Actions + Araç kamerası Tavsiyesi :

1- 2015 F / P lideri Sony Sensörlü Mükemmel kamera Xiaomi Yi !!! Bu Kamera için Açtığım Konu --->Tıklayın Lütfen<---

AutoBot Eye - Mini 0826 - D201 Ambarella A12 Detaylar2560X1440P Müthiş çözünürlük örneği : D201Üst Seviye Çift kanal Kamera Tavsiyesi :

Pahallı ama iyi kameralar Panaroma X2 ve Lukas-lk7950 :


1- Panaroma X2 Çİft Zoran Chipsete sahip 2 kanal 1080P Kapasitörlü Bu Özel Kamera için Açtığım Konu --->Tıklayın Lütfen<---

2- Lukas-lk7950- 2 kanal 1080P

3- Koonlung K1S 2 kanal Çok fazla adet satışı var

4- FineVu CR-2000GArka cam yada isteğe bağlı küçük ön cam kamera tavsiyeleri :

1-


Youtube Çekimlerine bakmayın. Kameralar Mükemmel çekiyor. Örnek çekimler için Özel Msj atın. İstediğiniz kameranın indirme linkini yollarım size. Buradaki linkler hata verecektir ( kaldırdım )

Bu Yazı Gün ve Gün Güncelleniyor. ( son güncelleme 27 Ocak 2016 )


Bu Yazı Gün ve Gün Güncelleniyor. ( son güncelleme 27 Ocak 2016)


Bu Yazı Gün ve Gün Güncelleniyor. ( son güncelleme 27 Ocak 2016 )
@marinerocyp arkadaşın başına gelen olay, açmış olduğu konu burada :

http://forum.donanimhaber.com/m_60815040/tm.htm

Alıntı : @marinerocyp geçen mayıs ayında tali yoldan ana yola aniden bir aracın çıkması sonucu, arabaya çarpmamak için refleks ile direksiyonu kırmış ve köprüden ceyhan nehrine düşmüştüm. diğer araç kaçtı, faili meçhul olarak kayıta geçti. ama devlet peşini bırakmadı, diğer araca ait bir iz bulamadıkları için suçlu ben ilan edildim;

TRAFİK GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE SOKMA suçunu işlediğimden dolayı cezalandırılmama karar verildi.
adam teröristin ayağına mahkeme götürüp serbest bırakıyor, bizi suçlu buldu
---eski mesajı---
arkadaşlar dün önüme bir aracın cıkması sonucu ceyhan nehrine uçtum. 7m derinlikte yaşam mucadelesi verdim, kemerim takılı oldugu için 2 dk kadar cıkamadım. kendi imkanlarımla cıkmayı basardım. aracımı tekrar yaptırsammı hurdaya versemmi bilemedim. fikir danışmak için yazıyorum. yardımcı olursanız sevinirim.


Hafıza kartına ne kadar süre ile kayıt yaparlar :Netlik gerçekten çok önemli. Bir çok kişinin gözünden kaçıyor, şöyle bir mantık kuruyorlar :

Linki inceleyin Lütfen : http://www.haberturk.co...kte-yeni-donem-basliyor Bu yakında çıkacak olan Kanun.

-Kaza oldu
-Kim suçlu
-Kimde hata
-Kayıtlarda var
-Zaten trafik çağırdık plakalar herşey belli

Ama bu konu unutuluyor : http://www.kanal16.com.tr/haber-13096-mimar_sinan_bulvarinda_can_pazari.html

Kadın sürücüyü sıkıştıran trafik magandası haberlerde "iddaya göre" diye kalıyor O sıkışan bayan sürücü benim eşimde olabilirdi benim çocuklarımda araçta olabilirdi. Canımdan çok sevdiğim bir insan kolunu bacağını kaybedebilirdi bir şerefsiz trafik magandası yüzünden.

Haberde video var kadıncağız nasıl sıkışmış arabanın içinde bahsi geçen sıkıştırmayı yapan trafik magandası belli değil.

Araçta kamera olsaydı ve ADAM gibi netlikte çekim yapabilseydi Plakası tespit edilip ceza alması sağlanırdı.

Araçta kamera olmasından ziyade, net çekim yapması ve Trafik magandalarının Plakalarının tespit edebilecek kapasitede olması bence çok daha önemli.


Örnekler bol : http://www.haber7.com/trafik-kazalari/haber/730919-temde-trafik-magandasi-dehseti

Kazayı yapan araçların Plakaları haberde var ama sebebiyet veren "Yol üzerinde bir araç" olarak yaptığı yanına kalarak unutuluyor. Görgü tanıkları sadece olayı anlatırlar plakası şu diyen kolay kolay çıkmıyor malesef.

Örnek vermek gerekirse yeşil ışıkta geçtiniz aracınız kaskolu diğer şahıs kırmızıda geçti ve yeni arabanıza vurdu. Tamam kasko herşeyi ödedi problem yok ama suçsuz iseniz kasko indiriminiz gitmiyor. Adam kabul etmez sen dedi kırmızıda geçtin ben yeşil var mı ispatın ?

Herşeyi geç kasko indirimini yeni aracın değişen parça ve kazalı olduğu için değeri düştü durduk yere 4-5 milyar. Karşı dava açıp haklı iseniz aracın değeri düştüğü için bile tazminat alabiliyorsunuz. Elinizde kanıt yoksa nasıl ispat edeceksiniz yeşilde geçtiğinizi.?... Her zaman araçlar suçlu değil yayalarda yola fırlıyor elinizde kanıt olması her zaman iyidir.


Neden Gerekli :

20.08.2013 (4 gün önce) Kırmızı aracın sürücüsü vefat etmiş hiç bir suçu yok çok üzüldüm :( videoyu dikkatli izlerseniz yolda geçme yasağı var ve karşı şeritteki araç hatalı solladıktan sonra sağ şeritten gelen araca çarpmamak için kendi şeridine ani geçiyor. Sonra o şeritte geçmek isterken kamyona ön taraftan sürterek dengesini bozuyor ve yoldan çıkartıyor. Kamyon da karşı şeritteki kırmızı araca feci çarparak ölüme sebebiyet veriyor.

Şimdi allah korusun siz o kamyonun sürücüsü olsaydınız suçsuz olduğunuzu nasıl kanıtlaya-bilirdiniz ? Karşı şeride geçip ölüme sebebiyet vermişsiniz diye yargılanırdınız. Diyelim görgü tanığı yok-kamera mobese yok, vefat ettiler yada durmadılar. Kanıt her zaman önemli.http://video.haberturk.com/haber/video/tir-arabayi-bicti/96605
Neden Gerekli :

Bilindiği üzere kamera kayıtları doğrudan delil olarak sayılmıyor. Fakat yardımcı delil olarak kesinlikle mahkemede işinize yarıyor.

Bu konuda sayfa 16 da @apollonx arkadaşımızın yazdığı bir yazıyı aynen paylaşıyorum "İzmitte şehiriçi minibüslerde zorunla olarak kamera takılı. Geçen yıl iş yerinden bir arkadaşımızın oğlu hatalı sollama sonucu minibüse çarptı ve vefat etti. Savcılık minibüsteki kamera kayıtlarını izledi ve suçun tamamen ölen kişide olduğunu belirterek minibüs şöförü tutuklanmadı. Daha sonra ki mahkeme sürecinde ne olmuştur bilmiyorum ama işe yarıyor bence kamera kayıtları."


Neden Gerekli :

Orijinalden alıntı: @InTerCeptor

http://www.haberler.com...zli-bir-5504539-haberi/

Araçların birinde kamera olsa belki bir görüntü olabilirdi. Bence kamera zorunlu olacak. O zaman bu ...kişileri kaçamaz. Hem hızlı hem kaç. Kasten adam öldürmekten yargılanması lazım.
"plakası henüz tespit edilemeyen ve aşırı hızlı olduğu iddia edilen bir otomobil" böyle bir kaza önünüzde gerçekleşse allah korusun kaçan kişinin yargıya teslim edilebilmesi için gerekli.

Neden Gerekli :
Suçsuz olduğu halde ispat edemeyip ölüm gerçekleşen bir kaza yüzünden Kan parası denkleştirmek adına ev ve arabasını satan insanlardan olmamak için gerekli....

Buradaki Videoda Durduk Yere Nasıl kaza olduğunu Anlatan görüntüler vardır. Hepsi 2013 te olmuş olaylardır. <-------------------Tıklayın Lütfen

Neden Gerekli : Çarpıp Kaçanlar ( Park Halindeyken)


Buradaki Videoda Çarpıp Kaçmaya Örnek Vardır. <-------------------Tıklayın Lütfen

Neden Gerekli :

Bu Linkte mobeseye takılmış kırmızıda geçen aracın çarptığı kadın vefat ediyor. Peki ya mobese olmasaydı orada ? ve karşı tarafın kırmızıda geçtiğini nasıl ispat ederdiniz ? Ölüme sebebiyet vermekten yargılanırdınız. Belkide 100 tl lik bir kamera sizi kurtarabilirdi.
http://webtv.hurriyet.com.tr/2/57341/0/1/carpisan-iki-aracin-kurbani-oldu.aspx

Bu kazanın ucuz atlatılmış farklı bir durumu forumda bir arkadaş yaşadı. Kamerası sayesindekusur tamamen karşı tarafa kaldı.


https://www.youtube.com/watch?v=6cCpuClg3o8#t=0
<-------------------Tıklayın Lütfen

Tutanak resmi : http://img163.imageshack.us/img163/8954/9yap.jpg

Neden Gerekli :

@robotica http://forum.donanimhab...589091//tm.htm#86767170

açmış olduğu konuyu okumanız yeterli.Şu an için 2015 F/P lideri Bu özel kamera için açtığım konu -----------Tıklayın Lütfen-----------


UCUZ Kameralar ( A101-BİM de satılan ) Nasıl ? : (Fazla söze gerek yok açıklaması resimde)


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

------------------------125 $ GL8000 Novatek NT96650 - AR0330 +GPS Ayna Kamera incelemesi --------------------------------------

Ayna kameralardaki lider model. Örnek çekimler yakında buraya eklenecektir.

MUHAMMET ALİ GÜLER
bey paylaşımlar için çok teşekkürler.

Orijinalden alıntı: @teknologs

SHADOW GL8000 ARAÇ KAMERASI FOTOĞRAFLARI...cihaz da park diye bir mod var.onu seçince 1 fps 5 fps gibi seçim yapabiliyorsunuz bu sayede günlerce kayıt yapar...gerçekten çok güzel bir özellik..yarın aracıma takacağım..g1w yi çıkaracağım:))

------------------------A118 modeli 59 $ A118 Novatek NT96650 - AR0330 Tak * Unut Kamera incelemesi --------------------------------------

Orijinalden alıntı: Çok teşekkürler @Mars51

A118 kamera biraz önce elime ulaştı. Başlıktan takip ettiğim kadarıyla en hızlı sürede teslim edilen kameralardan birisi oldu.

20 Haziran Sipariş
25 Haziran Singapur posta teslim
28 Haziran Yurt dışına sevk
8 Temmuz İstanbul PİM e giriş
10 Temmuz Manisa’da müşteriye teslimat. (Türkiye içi 3 günde teslimat)

Ürün tanıtım ve sipariş linki;

http://forum.donanimhaber.com/m_102481415/f_//tm.htm

İnceleme videosu (Dashcamtalkdan chris-s kullanıcısından alınmıştır.)
http://www.youtube.com/watch?v=i5NV7fN5KSk


Dashcamtalk ürün topiği
http://forum.dashcamtal...0p-car-camera-dvr.5647/

Teşekkürler verdiğiniz linki kendi dropboxuma attım :

A118 kayıpsız netlikte download linki :

https://www.dropbox.com...C3%BCz%20Arka%20Cam.rar


Kameranın özelliklerine gelince ;

Hemen hemen GT680W ile aynı özelliklere sahip.Ben arka cama takacağım ve özellikle görüş alanını engellemeyecek pozisyonda olduğu için bu kamerayı seçmiştim.
Kamera ön camda kullandığım GT680W den en ve boy olarak daha küçük fakat biraz daha kalın.

Kutu içeriği bir hayli zengin ,yapısı itibariyle diğer kameralara benzemediği için farklı parçalar var. Kamerada vakumlu bir tutucu bulunmuyor.3M bant ile sabitlenen bir kızak sistemi ile montaj yapılıyor. İleride sökmek gerekirse diye de plastik bir ip de bulunuyor.

Camla kamera arasında kalan kablo kirliliğini de ortadan kaldırmak için ürünü tamamlayan bir kutu tasarlanmış.Ön camda kullanıldığında çok fonksiyonel olabilecek bir parça. Montaj tamamlandığında benim honda jazz aracımdaki yağmur sensörüne benzeyen bir görüntü oluşturacaktır. Çok dikkatli bakılmadığında aracın orijinal ekipmanı gibi gözükeceğinden sök tak yapmaya gerek kalmayacaktır diye düşünüyorum.


Kamera montajını bu hafta sonu yapmayı planlıyorum. Montaj bittikten sonra deneme çekimlerimi ve kullanım yorumlarımı gönderirim.

Orijinalden alıntı: @Mars51

A118 in arka camdaki gündüz video görüntüsü Gündüz görüntüsünden kalite olarak çok memnun kaldım, fakat gece görüntüsü şu an için çok tatmin edici değil, bunun sebebi kameranın arka camda olması Arka camın karartılmış olması ve arkadan gelen araçların farlarının görüntüyü etkilemesi. WDR açık olduğu için isık şiddetine göre kamera yazılımsal olarak görüntüyü dengelemeye çalışıyor.Ön cama takıldığında böyle bir etki olmayacağını düşünüyorum. WDR yi kapatıp gece çekimini deneyeceğim.(eğer kapanıyorsa ) Gece görüntüsünü bu denemeden sonra paylaşacağım.

@Olgu istersen bu videoyu ilk sayfanın ilgili kısmına ekleyebilirsin.

Örnek çekim videosu Aşağıdaki ( Tıklayın lütfen )
https://www.youtube.com/watch?v=YKNKh8wKIZ8
https://www.youtube.com/watch?v=YKNKh8wKIZ8
https://www.youtube.com/watch?v=YKNKh8wKIZ8

Video Bit Değeri 15 bin
İlk izlenim olarak
Artıları
Yer kaplamayan estetik görünüm
Novatek 96650 işlemci (GT680W ile aynı)
AR0330 sensör (GT680W ile aynı)
Sök tak gerektirmeyecek tasarım
170 derece görüş açısı ( Diğer kameralarla kıyaslamak lazım)
Donanımsal ve menü bazında GT680W ile aynı
Üzerinde çalışılan ve yazılımla aktif hale gelecek olan GPS (Menüde GPS opsiyonu var)

Eksileri
Kutu içeriğinde AV out kablosu yok.
Lens üzerinde çok dikkatli bakılınca gözüken şeffaf bir koruma stickeri var.Farkedilmez ve sökülmezse görüntüyü bozuyor.

Bu kameranın GPS'li modelinde gPS bağlanmama sorunu çözümü : https://www.youtube.com/watch?v=Oyt1hU1bFkw

------------------------A122 modeli 90 $ Full HD 1080P Car Rearview Mirror Camera DVR Novatek96650 Tak * Unut Kamera incelemesi --------------------------------------

İzleyin lütfen : http://www.youtube.com/...V3SWE6P6fTM&app=desktop
İzleyin lütfen : http://www.youtube.com/...08mw-Kgl42s&app=desktop

------------------------40 $ Ekonomik G1W Novatek NT96650 - AR0330 Kamera incelemesi --------------------------------------Bilindiği üzere Novatek 96650 chipseti ile harikalar yaratıyor. Aynı Chipset 113 $ lık GT680W ürününde de kullanılmaktadır. GPS olmayan net çekimlere sahip bu kaliteli kameraya 40 $ kargo bedava sahip olabilirsiniz. Gümrük Kdv PTT kargo ücreti gibi durumlar yoktur. Cebinizden Extra 52 $ dan başka bir ödeme çıkmaz. PTT 25-30 gün içinde kapınıza kadar getirir. Ödemeyi Kredi kartı yada sanal kart yada paypal ile yaparsınız.

Uzun zamandır herkes bana ucuz kamera soruyor benim satın aldığım diğer 30$ lık olan da çöp çıkınca ( iade ediyorum) 40 $ Süper bir kamera incelemesi ile karşınızdayız :)

Bu ürünü almak için haklı sebepleriniz :

-Ucuz 52 $
-Çok net çekiyor Novatek 96650 Deli bir chipset
-Satıcıların başarıları
-Satın alan tüm müşterilerden aldığı 5 yıldız yorumlar

Bu ürünü neden alınmaz :
-GPS yok ( E ucuz işte ) :)


Satın alınacak Link http://forum.donanimhaber.com/m_103408149/tm.htm

Ayrıca bu kamera ile ilgili bir detayı ekleyelim hemen.


Bu ürün Satın alan herkes den 5 Yıldız almıştır dikkatinize

Detaylı açıklama Videosu ( İngilizce )--------------> http://youtu.be/Eo76bkytA3o <--------------


Novatek 96650 ne psikopat bir chipset olduğu gene ortaya çıktı

Dünyanın en iyi Araç kamera inceleme forum sitesindeki http://forum.dashcamtalk.com/ NİKO ( Forumun en bilgili ve incelemeleri yapan adamı )


Bu Chipset hakkındaki yorumu ve Türkçe açıklaması :

Novatek NT96650 is fairly cheap CPU, however it provides very good performance and at the moment it very hard to beat thsi CPu taking into considerationperformance vs price.This year has been all about this chip used in all successful dashcameras ( mostly from China ) in the 50-150 usd price range. This chip works stable for processing data 15Mbps at 1080p / 30fps, even Mobius has option to shoot 18Mbps ( 1080p/30fps ) and it worked well there ( depending on different FW versions ), - so I can say NT96650 is successful production from Novatek.

"Novatek NT96650 oldukça ucuz ama çok iyi performansı var. Şu anda f/p oranında bu çipi yenmek zor. Bu yıl çoğu Çin'den olmak üzere 50-150 dolar arası kameralarda hep bu çip kullanıldı. Bu çip 15Mbps, 1080p / 30fps de çok stabil çalışır. Mobius'ta 18 Mbps seçeneği bile var. Yazılım sürümüne bağlı olmak üzere orada çok iyi şler yapıyor bu çip. Kısacası NT96650 Novatek'in başarılı bir ürünü."Kamerada GPS neden önemli : ------------------------------------------

GPS herşeyden önemli bir çok kişi netliğe açıya vs. vs. takılmış durumda Örnek veriyorum :

Allah korusun şehir içinde nizami bir hızla seyrediyorsunuz. Adamın biri yola fırladı aniden çarptınız kolu bacağı kırıldı. Adam çamur çıktı verdi sizi mahkemeye Şehir içinde 120 Km hızla bana çarpmıştır. Tazminat davası açtı. Eğer cihazınızda Gps varsa o an kaç km hızla gittiğinizi videoya otomatik olarak işliyor. Ve adama çarptığınız anda hızınızın kaç olduğu belli. Yoksa google map ile nereye gitmişim haritada göstersin benim için pek önemli değil.Kamera ile kaydettiğim Garip bir kaza http://youtu.be/sxNeEjSCeK4

http://youtu.be/sxNeEjSCeK4 <----------------------------- TIKLAYIP İZLEYEBİLİRSİNİZ

Google map ile GPS takibi :
http://www.youtube.com/watch?v=OTg8DaCihec <----------------------------- TIKLAYIP İZLEYEBİLİRSİNİZ

Gece 02.00 bile olsa Türk Polisi yakalar :) İZLEYİN LÜTFEN ---------> http://youtu.be/F9Ui4oixCxE

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Mini 0801 Ambarella DVR With A2S60 Kamera incelemesi :

Givoe - iTracker

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://www.e-prance.com...-sensor-gps-logger.html
http://www.aliexpress.c...-Full-HD/975122287.html
Gittim Ptt ye aldım geldim kamerayı bekleyemedim Pazartesiyi :) Çekimleri güzel Gs1000 le aynı ( Gs1000 az bişi daha iyi) videoları ekledim.

Dikkat Not : Bu cihaz için hafıza kartı seçmeden önce lütfen PM atınız. Cihazın sürümü, hafıza kartının Class'ı ve markası uyum sorunu olmaması için çok önemli.

Kameranın AV çıkışı Nasıl kullanılır Videosu :Kablonun tutarı araştırdım Elektronikçilerde 3.5 TL buradaki pahallı kabloda olur ama fazla para ödemeye ne gerek var ( KABLO 3.5 TL )
http://www.bestteknikse...u-tos-stereo-kablo.html


0801 için kendi kullandığım Ayarlar, Menüleri hakkında kısa bir bilgi ( hepsini bilmiyorum) :) :
Buradan İzleyebilirsiniz<---------------------Tıklayın
Özellikleri Gs1000 ile aynı denebilir yukarıda açıkladım kısaca 32 gb hafıza kartına ortalama 9 saat kadar kayıt yapıyor. Yani araç yol aldığı sürece siz kontağı açtığınızda devreye giriyor. Kontağı kapattığınızda ayarına göre içinden ayarladığınız 30 saniye yada 5 dk içinde kapanıyor. Hafızası dolduğunda ise en eski kayıttan itibaren silerek üstüne yazmaya başlıyor. Yani hiç ayar yapmanıza-acaba doldumu diye endişe etmenize gerek yok. Belki 64 gb hafıza kartı taksak kayıt süresi 18 saate çıkabilir denemek lazım açıklamalarında 64 yazmamışlar ama bence yüzde 90 onuda destekler bir tanıdıktan 64 gb kart bulursam deniyeceğim yakın zamanda. Çekimleri çok net ve tak çıkar pratikliği başarılı. incelemesi ve sök çıkart videosu fln var 20 saniyede tak çıkart işi bitiyor. Hırsızlık olayı yoksa çevrenizde yada aracınızda kasko varsa zaten ufacık birşey dışardan nerede ise görünmüyor aynanın altına bir kere takıp varlığını bile unutabileceğiniz bir cihaz. O orda işini yapıyor ayrıca kontağı açtığınızda devreye girdiğini bir melodi çalarak size haber veriyor. Kapanırkende bir melodi çalıyor. 2 adet alacaksanız benden tavsiye 1 tane alın ikincisini alırken başka bir akrabanıza başka bir isimle farklı bir adrese yollatın. Gümrükte sıkıntı olmasın göze batmasın açısından. Yada 1 tane alın ve baktınız hoşunuza gitti 2. Siparişi geçersiniz.( Çift kamera ihtiyacı açısından) Daha bilgi resim vs. isteyen varsa istemeniz yeterli :)

Yeni Gelen Kamera "0801" Şimdilik Sadece Tek Video yüklüyorum çünkü interneti paylaştığım komşular var Online oyun oynayan Upload yaparken Feci Lagg yapıyor :) İş yerinden diğer videoları yükleyeceğim. Aynı Anda IPhone 5 ile aynı videoyu çektim cihazın üstüne koyarak O videoyu'da upload edeceğim iş yerinden yarın. Ayrıca Youtube saolsun 1080P olmasına rağmen kaliteden baya bi kırptı düşürdü netliği.Tam Şarjlı iken 50 Dakika
Çekim yaptı güç bağlantısı almadan. Çekimi durdurduğumuzda Karşı Şeritten hızla gelen araçların bile plakası okunuyor. Yeni Ekliyeceğim videolarda anlaşılacak.


ARaç İçinde Nasıl Görünüyor :


20 Saniyede sök tak videosu ( Kablo tak çıkart - Ortala derdi yok soketli ) -----Tıklayın lütfen------> http://youtu.be/omhBnVzM8kg

Başka ikinci Bir Sök Tak Videosu 30 saniyede SÖK Tak :) :
Iphone 5 ile 0801 kamera Açısı Karşılaştırması Alttaki IPhone 5 Hemen kameranın üstüne koydum telefonu :
0801 Takılı iken Babamın Yaptığı Kaza
Ucuz atlattığım kaza 0801 camda ( Kör Nokta ) --------------------> http://youtu.be/Sa1Por6QY6c


Metronun Camında takılı :
Gece Çekimleri 1080P yaptıktan sonra geri sarmayı unutmayın


Gündüz Çekimleri 1080P yaptıktan sonra geri sarmayı unutmayın


Benim Ufak Kızın Elinde :)


Yabancı sitedeki incelemesi : http://dashcamtalk.com/mini-0801/Resim Çekme Kalitesi Tam Bir Çöp Yada Ayarını yapamadım REsim çekmeyin :)


Akşam üzeri bir çekim örneği ( Bariz yeşilde geçtim insan hayvan olmasın )Mini 0801 Arka Cama Takılı Durumda :İki kamera araç içinde Aktif :
0801 Mini Artık BEnim Arka Camda :) Çekimleri ekliyorum Aynı çekimlerin DropBox Linklerini Burada ( Youtube 1080P yapmanıza rağmen kaliteyi Yüzde 30 oranında bozuyor ) Videoları izlemek için Sa alt köşeden Çözünürlüğü 1080P yaptıktan sonra Geri almayı unutmayın.
@tyll Arkadaşa teşekkür ediyoruz mini 0801 kamera için güzel çalışan bir programı bizimle paylaştı
quote:

Orijinalden alıntı: tyll
Mini 0801 ile gelen yazılım bende takılma,donma vs yapıyordu.
Birkaç gündür Rus ların yaptığı bir programı kullanıyorum,Program çok akıcı,takılma vs. yok.Cihazdaki videoları kendi otomatik buluyor güncelliyor.Codec vs. yüklemenize gerek yok.


İndirme Linki
Alternatif Link

mini 0801 dışında Ambarella Cpu kullanan diğer kameralarda da çalışacağını tahmin ediyorum.@bulut1741 Arkadaşımız güzel bir konuya değindi ve çözümünü sundu. Yan camlara kamera takmak istiyordum fakat hep arka camlar açılıp kapandığı için ve sıkıntı olacağı için cam üzerinde nasıl olacağını çözememiştim.

Seyir esnasında yan taraftan gelecek müdahaleler için ( Saldırı sataşma kaza vb. ) kameraları nasıl takmamız gerektiği ile ilgili çok güzel bir fikir verdi. Bana yolladığı resmi aynen paylaşıyorum ve isteği üzerine 0801 kamerası o açıyla takıldığında fikir vermesi açısından küçük bir video ekliyorum. Nerede ise arka cama kadar hakim olacak gibi
İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN LÜTFEN ------------> http://youtu.be/N4C5p6BBbVg
Arkadaşlar Kingston Class 4 32 Gb kart denemelerim sonuçlandı.

Mini 0801 kamerası ile bendeki sürümde bir sıkıntı yok dosyaları düzenli olarak eskisini silerek yeni videoları sıkıntısız kaydediyor. Aşağıda bulunmuş olduğum sürüme sahip Mini 0801 kullanıcıları bu kartı rahatça tercih edebilirler.

Not : Benim cihazım TS. olarak kaydediyor videoları MOV. değil bunu dikkate almalısınız.

3. resimde En son kaydettiği dosya ismi AMBA0207.TS ve en baştaki 054 ten gerisini otomatik olarak silmiş durumda. AMBA035.TS isimli dosya ise kayıt esnasında denemek için silmesin diye işaretlediğim dosyadır. O dosyayı kilit altına alıyor ve asla silmiyor. Bu özellik kayıt yaparken üstündeki düğmeye basılmak sureti ile aktif ediliyor. An alta resmini koyuyorum kitlediği dosyanın.mini 0801 Orjinal Firmware dosyaları bu linkte :-----------> http://p-mc.eu/dc/?page=mini0801.firmware


Kaynak :


Sahte ürünlere Dikkat Lütfen.....

Sahte Ambarella A2S60 chipset Mini 0801 piyasada kum gibi.Güncelleme yapılamıyor.
(ORİJİNAL yazılımla SAHTE 0801 güncellenemez ve cihaz Çöp olur.)

ORİJİNAL MINI 0801 ALMAK İÇİN TAVSİYE Satıcılar :

FoxOffer (Çin)
JooVuu (Avrupa)
FoneStop / ojoCAM (Amerika)

Dikkat Her iki cihaz içinde Ambarella A2S60 çip vardır. Ayrıca piyasada Novatek Chipsetli Sahte mini 0801 cihazlarda bulunmakta.

Sahte 0801 Mini'yi belirlemek için size resimleri ekliyorum.
Ve orijinal Mini 0801 çeşitli fotoğraflarıda eklendi.Olası bir yanlış güncelleme sonucu Mini 0801 reset tuşu ile açılmaz ise hayata döndürmek için yapılacaklar : @cem_ari teşekkürler
Orijinalden alıntı: cem_ari

Mini 0801 Unbricking- Tuğla olan Mini0801'in hayata döndürülmesi:

Gerekli olanlar:
1-OTG isimli, bir tarafı USB A erkek (dişi de olabilir ama çevirici gerekir) bir tarafı USB mini olan bir kablo.


Kablonun mini usb tarafındaki plastiği, yan keski ya da maket bıçağı yardımıyla sıyırdıktan sonra, 4 ve 5. pinlerin birleştirilmesi gerekiyor. Çok az lehim ile halledilebilir. Lehim damla şeklinde kalmasın, yoksa cihaza girmez. Çok az ve yayvan şekilde birleşsin. Eğer yapamıyorsanız küçük bir "eye" yardımıyla dikkatlice inceltebilirsiniz.


2-Direct USB yazılımı
Buradan indirebilirsiniz

3-Firmware
.elf uzantılı dosyaların kullanılması gerekiyor. Linkler aşağıda.
GPS + Dahili hafıza 20140115
GPS + Harici hafıza 20140115
GPS olmayan + Dahili hafıza 20130821

İşlem:
1-Kamerayı hazırladığınız kablo ile bilgisayara bağlayın.
2-Kameranın led kırmızı yanacak ve Windows "bilinmeyen cihaz bulundu" mesajı verecek.
3-\DirectUSB II\Driver dizininden Ambarella_Evaluation_Board_1.2.3.0.inf dosyasını

göstererek tanıtın. (Gerekli olanlar başlığında 2. madde) Windows'un aygıt yöneticisinden, Ambarella_Evaluation_Board (tam hatırlayamadım, buna benzer bir şey) olarak gözüktüğünü kontrol edebilirsiniz.
4-\DirectUSB II dizinindeki DirectUSB.exe yi administrator olarak çalıştırın. (Gerekli olanlar başlığında 2. madde)
5-Edit tuşuna basın, #define PROGRAM_TIMEOUT 0 satırını bulun, #define PROGRAM_TIMEOUT 300000 olarak değiştirin. Kaydedip kapatın.
6-Firmware programing in solundaki kutucuğa tıklayın ve elf uzantılı firmware dosyasını seçin. (Gerekli olanlar başlığında 3. madde)
7-Connect e basın. Status un karşısında yeşil OK gelecek. Gelmezse kablonuzda sorun var demektir.
8-Download a basın. İşlem biraz sürüyor.
9-Status ekranında hiç bir hata almazsanız ve sonunda "Firmware programming success!" derse, cihazınız hayata döndü


Kablonuzun düzgün ve cihazınız için doğru elf dosyasını seçtiğinize emin olmanıza rağmen hata alıyorsanız, cihazı power tuşuna basılı tutarak kapatıp yeniden deneyin.

"İsteyen arkadaşlar cihazı bana kargo ile gönderirlerse halletmeye çalışırım" @cem_ari
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++Gs6000 2013 New Orjinal Ambarella A5S30 Car Dvr Camera+ GPS + Super Night Vision+ Full HD 1080P 30FPS Kamera incelemesi : Samoon iTracker
----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Önemli Not : Bu kameranın Orjinal Sürümlerinde İki Modeli Var Bir A5S30 Chipsetini kullanan ve Diğeri A2S60 Chipsetini kullanan. Forumlarda tercih edilen ve daha kaliteli olduğu öne sürülen modeli A5S30 modeli ( Burada incelemesini yaptığım model )

+++++++

Satın aldığım link : http://www.aliexpress.c...LCD-Full/832453443.html

Paypal tercih edecekler için link : http://www.e-prance.com...super-night-vision.html

Merak Edenler için Kamerayı aldığım Fiyat : 128 $

+++++++


GS6000 MENÜ AYARLARI-------------->

http://youtu.be/1AvJ73EtiWs

<---------------GS6000 MENÜ AYARLARI

Gs6000 Resim çekme Kalitesi : Bence Kaliteli Bir Fotoğraf

Makinesini Aratmıyor.

Gs6000 Düzenli Dosyalama Sistemi Ay gün ve Saat olarak Arşivliyor.GPRS Takibi :


Kutu açılım videosu için @noyanson beye

teşekkürler


Başka Bir Kutu açılım videosu için @InTerCeptor

Recep beye teşekkürler --------------> http://youtu.be/i8VrC5W4Kr0

Gs6000 3 Saniye Sök - 5 Saniye Tak Videosu :) VideoYa Altyazı

Ekledim Youtubeden Aktif Hale Getirebilirsiniz. Kamera tek bir kablo takılarak Gps dahil hazır

hale geliyor. Sadece 5 saniyede Tamamen hazır.GS6000 Cama Takma ve GPS Sistemi : VideoYa Altyazı Ekledim

Youtubeden Aktif Hale Getirebilirsiniz.Quadlock Sistemin Kameraya Uyarlanmış Hali.

Normalde Sök Tak olayı Gs6000 de Pratik ve Rahat fakat benim gibi Cihazı takınca hafif kayık olursa zırt pırt düzeltme ihtiyacı hissetmemek için ( simetri hastalığı ) hem ortalama, hemde söküp çıkartmayı pratik hale getirmek için taktığım parça :
Fiyat biraz tuzlu fakat az da olsa simetri takıntım var sinir ediyordu her defasında oraya odaklanmak, acaba yamuk mu taktım, ortaya mı taktım, şu an dengedemi vs. vs.
Ayrıca takarken artık 2 elinizi de kullanmanıza gerek kalmıyor.

Quadlock Sistem Kameranızda ise : http://www.quadlockcase.com/ dan parçaları Türkiye teslim kargo içinde 2 kişi ortak alırsa 28 $ a geliyor adam başı.

1. Kamerayı her defasında ortalama derdinden kurtuluyorsunuz.
2. Sök çıkart inanılmaz seri.
3. Daha Pratik-Ucuz bir şekilde ve hızlıca ancak el yapımı mıknatıs sistemi olur ( paylaşıldı geçen sayfalarda )
4. 5 Saniyede Hem GPS hem Enerji Hemde Cama Ortalanmış doğru açıda Hazır !!!

2 kişi ortak adam başı 28 $ a bu keyif kaçmaz benden söylemesi Bu sabah çektim sizin için. Recep beyyy gör görrr

30 Saniyede 1 kamera kaç kere Sök Tak yapılabilir İşte Videosu


Uygulama basit camcının birinden Kameranın vantuzunun takılacağı kadar büyüklükte bir yuvarlak parça kestiriliyor ve Quadlock dişi adaptör bu parçaya yapıştırılıyor. Sonra Erkek olan parça cama yapıştırılıyor. ( Hepsi kendinden yapışkanlı ) oldu bitti.
Not: Ben camcıdan kestirtemedim beceriksiz çıktı sorduklarım Pleksglass Lazer kesim yapan bir yerde 5 tl ödeyerek parçayı kestirdim.


Video 1080P dir.
Satın alınan Parçalar :

http://www.quadlockcase...dhesive-mount-twin-pack
http://www.quadlockcase...ducts/universal-adapter
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Quadlock sisteme Alternatif olarak : @Christopher Moltisanti ( teşekkürler )

http://www.n11.com/nite...c-montaj-kiti-P16488726İzleyin ---------> http://www.youtube.com/watch?v=VQVRfrtwnAo <--------------Tıklayın

İNCELEME------------> http://youtu.be/pmgfM_5Cwxk <--------------TıklayınKamera az önce geldi konuya sadece Resimleri ekleyeceğim şimdilik çünkü dün ist. a giren ürünü Ptt ışık hızı ile bu öğlen izmir de teslim etti. Ben bile şaşırdım. Hafıza kartım evde olduğu için çekimlerini artık 1-2 gün içinde ekleyeceğim.

İlk izlenim olarak bu kamera benim 2007 Citroen C3 kaskosuz (artık eski sayılır) arabama fazla Lüx gibi geldi .) Kasko olmayan araçta camda bırakmam imkansız ben buradayım diye bağırıyor kamera. Sökme takma kilit sistemi var soket oturtunca sök çıkart mantığı değil. Yani takınca o soketi çıkartmak güç. Araçtan çıkar tak yapılacaksa Cama vantuzun kilit sistemi başarılı sorun yok fakat Extra birde kabloyu elle takmak gerekiyor Mini 0801 den rahatlığa çok alışınca bu olay beni biraz itti :P

Bu kamera eğer psikopat derecesinde iyi çekerse kayıtları (bana öyle geliyor uzay üssü modunda cihaz ) mini 0801 gözümden düşer :) diğer türlü Sök çıkart yapacak biri için +1 extra kablo tak çıkart olayı var. En güzeli bu kamera içinde bir 20 saniye sök tak videosu yaparım ne demek istediğimi anlarsınız Arkadaşlar .)

Detaylı videolar olsun Karşılaştırmalar Youtube-DropBox Download linkleri Buraya ekleyeceğim en kısa sürede.

Eksileri Artıları var onları da yazacağım zaman içinde çok kısa bir video çektim demin onu Upload ediyorum.

Şimdilik gözüme çarpan eksileri :

1- Shake yani vibrasyon olayı biraz yaşanıyor titretiyor araç içinde görüntüleri nadir de olsa 0801 de o problem hiç hiç yoktu.
2- Takma çıkartma olayı 0801 gibi pratik değil.
3- Harici kullanımda araç dışında Şarjı 0801 kadar uzun gitmiyor 15-20 dk da bitiverdi. ( Ekranın LCD büyük ve net olması etken )
4- 0801 yanında Fiyatı yüksek 128 $ az para değil 255 Tl.
5- 120 derecelik açısı ile 135 derecelik 0801 yanında ezildi resmen :) ( Resimlerde belli )

Şimdilik gözüme çarpan Artıları :

1- 2.7" ekran çok hoş, Acayip şık duruyor. Bir olay olduğunda ekrandan rahatça çok net izlenebilir görüntüler. Ekran Harbi büyük.
2- Ses çekim kalitesi süper ötesi 0801 ses kötü biliniyor 2 li karşılaştırma videolarında görünecek ekleyeceğim.
3- Gps modülü Mount takma aparatı ile birleşik ayrıca ortalarda gezinen bir kablosu ayrıca takacağımız 2. bir gereksiz kablo yok. Tek kablo iş bitti.
4- 0801 den net çektiği kesin karşılaştırma videoları gelecek Video içi Çektiğim resimlerden anlaşılıyor.
5- Şimdiye kadar denediğim üzere Maxx 3 dakika içinde minumum 2 saniyede GPS sinyaline kitlendi. Gps sorunsuz stabil denebilir. 0801 daha da seri bu konuda- Gs1000 içlerinde en düşük not alanı gps sinyali konusunda.
6- Gece Çekimleri hakikaten kutuda yazdığı Gibi "Süper Night Mode" Aydınlık ve başarılı.
7- Önünde Bir Flash ışık var isteğe bağlı açılıyor IPhone Flash Işığı kadar ışık veriyor Karanlıkta REsim çekmek için büyük ihtimal ( kaza vs. )
8- Ekran Yansıması Baya bir azaltılmış Kullanılan Lens ve Filitre ile Alakası var diye Tahmin ediyorum.

Çok net Ayarları 1080 P yapmayı unutmayın Youtubeden Bildiğiniz Full HD görüntü vermeli
Youtube Ayarını 1080P Yapmanıza rağmen Olmuyor bazen Görüntü netleşene kadar Ayarı değiştirin.1080P YAPTIKTAN SONRA VİDEOYU BAŞA SARIN Öyle DüzeliyorYoutube Kırpa kırpa kaliteyi katletti ama yakında Direkt olarak kayıpları olmadan izlemek isteyenler için DropBox indirmek linkleri aşağıda 5 farklı çekim var her biri ayrı örnek :


Karşılaştırmalı GS6000 Kamera Örnek Video Çekimleri :

İlk 1 dakika Gs6000 kalan süre Mini 0801 ( Arka camda ) Kayıpsız indirme Linki :Yeni bir Karşılaştırma Videosu ile karşınızdayız

-------Vs-------Fight :)Kamerada 120 Derecelik AÇI Neden Önemli :
------------------------------------------

Kamerada lens açısının önemi : 120 derecelik bir açı genelde standart olarak araç kameralarında kullanılıyor. Örnek koyduğum videodaki gs6000 üzerinde 120 derecelik bir lens var. Diyelim kırmızı ışıkta durdunuz ve yarım metre kadar gerisindesiniz ( ışıklara sıfır yaklaşınca kameraya ışık dahil olamıyor ) ışığın rengi direkt olarak kamera görüntüsüne dahil oluyor. Yeşil yandı hareket ettiniz hepsi videoda ve karşı taraf kırmızı yandığı halde beklemek yerine devam ederse ( ki çok yapıyorlar ) kaza oldumu elinizde kanıt oluyor.


Sabah Sabah Yağmurlu İzmir sokaklarında net kısa Bir Gs6000 Videosu yükleyeyim dedim :) Renkler çok canlı ağaçlar vs.(Youtubenin Yüzde 30 netliği katlettiğini de unutmamak lazım
Benim Google Chrome Tarayıcıdamı sorun var nedir YouTube 1080P yapıyorum bir türlü olmuyor. FireFox açtım 1080P döndü acaba chrome sürümüm eski ondanmıdır

Gs6000 de uzun zamandır kullandığım ve sorun yaşamadığım Team 32 GB Class 10 Micro Sd Kart.HEpsi burada.com dan almıştım şu an orada yok en uygun fiyat bu sanırım.

http://www.teknobiyotik...class10-flash-kart.html++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
------------------------69 $ Motor Kullananlar için Innovv C1 Novatek NT96650 - AR0330 Kamera incelemesi --------------------------------------


Mükemmel bir kamera. Motor kullananlar ve doğa sporlarına meraklılar için. Sudan koruyan aparatları fln çok hoş olmuş. C2 modelini de çıkartmışlar biraz modifiyeli. Ayrıca kendi satış sitelerinde http://www.innovv.com/ Paypal desteği var ve direkt oradan satın alma yapılabiliyor sanırım. ( Önümüzdeki ay 1 adet sipariş geçeceğim ) GECE ÇEKİMLERİ ÇOK GÜZEL

15 BİN Video Bit Veri Değeri varYabancı site inceleme adresi : http://dashcamtalk.com/innovv-c1/ Bende satın aldıktan sonra detaylar gelecek. Kayıpsız netlik indirme linkleri altta.

En renkli - En minik - En kaliteli çeken kameralardan biri olan Innovv C1 ilk mesaja eklendi. Mini Mini minicik İçi dolu turşucuk


Alttaki REsimlerden bir tanesi video içi gerçek netlik örneğidir.http://www.ebay.com/itm/111208467629
http://www.ebay.com/itm/like/161142149931?lpid=82

http://www.innovv.com/#!shop--cart/cg1f
http://www.innovv.com/
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


------------------------Üst Sınıf 2 kanal ( arka ön kamera )

Urive Albatross II MD-7500 P incelemesi GPS Lİ Dokunmatik LCD ekran Çift kamera--------------------------------------

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Urive Albatross II MD-7500 P GPS Lİ Dokunmatik LCD ekran Çift kamera incelemesi :
--------------------------------------------------------------------------------


Üst sınıf 2 kanal kameralardan biri olan "Urive Albatross II MD-7500 P" isimli kamerayı konuya @Christopher Moltisanti incelemesi ve emeği sayesinde ekliyoruz.

Örnek çekimler zamanla konuya eklenecektir. Kendisinin yapmış olduğu açıklamalı video aşağıda.DASHcamTalk Sitesindeki incelemesi
PDF formatında detaylı özellikleri

Menüleri içeren bir Video
Tanıtım Videosu
Kutu açılım Videosu
Başka bir video


KayıpsızÖrnek çekim videosu indirme LinkiKamera 353 $ lık fiyatıyla, dokunmatik LCD ekranlı-Çift kameralı en üst sınıf kameralardan biri olarak geçmekte.

http://apple-ct.com/sho...duct.php?id_product=151------------------------Üst Sınıf 2 kanal ( arka ön kamera ) Blackvue DR550GW 2CH-Wi-Fi incelemesi GPS Lİ --------------------------------------
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
Blackvue DR550GW 2CH-Wi-Fi + GPS 30FPS Kamera incelemesi :
----------------------------------------------------------------------------------------------------------


Arkadaşlar üst sınıf 2 kanal kameralardan biri olan "Blackvue DR550GW 2CH-Wi-Fi" isimli kamerayı konuya @Tecno06 arkadaşın detaylı incelemesi ve emeği
sayesinde ekliyoruz. bu kadar güzel bir anlatım için çok çok teşekkürler. DEtaylı yazmış olduğu yazıyı alta ekliyorum.Kutu içeriği Videosu ( teşekkürler @m.C.k. )

Detaylı anlatım, eklediğimiz 2 ayrı ( Ön ve Arka kamera ) Youtube videosunda


Fakat bu videoyu netliği ölçmek için değil anlatım için izlemelisiniz. :


Not : Çekimleri çok üst sınıf bir kameradır. Havanın güneşsiz, kapalı ve Işık yetersiz olduğu için kameranın mükemmel kalitesini ortaya koyamadık. Detaylı dehşet çekimler yakında konuya eklenecektir emin olun

Cihazın detaylı açıklaması :


----------->Burada Bağlantı Şeması ile ilgili Detaylı Video vardır Tıklayın lütfen<-----------

----------->Burada Telefon Bağlantısı Nasıl oluyor Detaylı Video vardır Tıklayın lütfen<-----------

GÜNEŞLİ HAVA ÇEKİMLERİ EKLENDİ ÖN KAMERA!!! <----------- TIKLA İZLE

ARKA KAMERA !! <-----------TIKLA İZLEAlıntı : @Tecno06

Merhaba arkadaşlar sizlere araç güvenlik kameralarından Pittasoft'un ürettiği Blackvue DR550GW 2CH-Wi-Fi model kamerayı tanıtacağım. Öncelikle kutu içeriğini elimde kalanlarla açıklamak durumunda kaldığımdan sizlerden özür diliyorum, çünkü zaman problemimi olduğundan böyle bir video hazırlayamadan kamerayı aracıma taktım. Şimdi öncelikle kutu içeriğine bakalım
-1 adet ana kameramız yani ön kamera,
-1 adet aracımızın arka camına monte edilecek ana kameradan daha küçük olan 2.
kameramız
-Arka kamera ile ön kamera arasındaki görüntü aktarımını sağlayacak olan coaxial kablosu,
- 2 adet Kameraları camlara tutturabilmek için yapışkan ve kuvvetli bantlı kamera
tutucular,
-1 adet 16 GB class 10 orijinal Pittasoft mikro sd hafıza kartı,
-1 adet gayet şık mikro sd hafıza kart okuyucu
-1 adet ana kamera elektrik sağlayıcı adaptör (çakmaklık girişli)
-Kameralar arası kabloları tutturabilmek için arka yüzü bantlı 8 adet kablo tutucu,
-Ve son olarak da yedek çift taraflı bantlar mevcuttur.

Ayrıca kameranızın aracınız çalışmadığı durumlarda bile çalışmasını istiyor ancak bu esnada aracın aküsü bitmeden kameranın elektriğinin kesilerek sorun yaşamamak istiyorsak opsiyonel olarak almamız gereken ve benim almanızı tavsiye ettiğim, blackvue için özel tasarlanmış akü deşarj önleyici aparat (Magicbox) da bulunmaktadır. Kameralarımızın özelliklerine gelince Ana kameramız 11.6 cm boyunda, silindirik yapıdadır, çok büyük bir boyuta sahip olmadığından dikiz aynasının arkasına monte edildiğinde iyi şekilde izlenmektedir. 1920x1080 hd kayıt yapmaktadır, normal, park, olay modu ve hareket sensör modu olmak üzere 4 modda kayıt yapar. GPS özelliği ile kayıt esnasında aracın nerede olduğunu, kaç km hızla gittiğini saptar ve bunu videoda alt
yazıda belirtir.Ses kayıt özelliği mevcut olmakla istenmediği zaman yanında bulunan dokunmatik düğme ile devre dışı bırakılabilir. En beğendiğim özelliği ise wi-fi yani kablosuz görüntü aktarma ve izletme özelliğidir. Cihazdaki kayıtları gösterecek herhangi bir ekran bulunmayıp, kablosuz aktarım özelliği sayesinde ister kayıtlı videoları izleyebilme, telefonunuza aktarabilme, isterseniz anlık yapılan video kaydınız izleyebilmektesiniz. Bunu kablosuz özelliği
olan cep telefonu ya da tablet bilgisayarlarla google play'den yükleyeceğimiz blackvue yazılımıyla kolaylıkla yapabilirsiniz. Kullanılmadığında wifi kendiliğinden devre dışı kalır, açmak için ise ana kameranın yanında bulunan düğmeye bir kez dokunmanız yeterlidir. Hafıza kartımızın class 10 olması gerekir ki kutu içeriğinde gelen kart da bu özelliktedir ancak 16 GB kapasitesindedir. İstersek 32 GB kart takıp video kayıt süresini uzatabiliriz. Akla takılan
sorulardan biri de eminim şudur ki: Kayıt esnasında hafıza kartı dolarsa ne yapacağız? Bunun için endişelenmemize gerek yoktur, çünkü Blackvue hafıza kartının dolması durumunda ilk kaydedilen videoları yani eski videoları silerek üzerine yazmak suretiyle döngüsel olarak kayda devam etmektedir. 140 derece geniş açılı bir kameradır, tutacağının içinde 360 derece dönebilme özelliğine de sahiptir. Açıklamalarda gözden kaçan bir özelliği de kameranın elektriğinin kesilmesi durumunda video kaydını yarıda bırakmamasıdır. Yani çektiği videoyu hafızaya yazar ve ondan sonra kapanır ki burada son kaydedilen videonun kaybının önüne geçilmiş olur.

SONY EXMOR CMOS mercek kullanılan kameramız 2 megapiksel çözünürlüğü desteklemektedir.
Burada şuna dikkat çekmek isterim ki kötü lensli 5 megapiksel bir kamera yerine iyi lensli 2 megapiksel kamerayı tercih ederim. Çünkü video kalitesinde lens önemli yer tutmaktadır.

Çözünürlük (Ön + Arka kamera) FULL HD + HD 30 fps'de kayıt

Gelelim arka kameramıza: Arka kameramız ana kameradan daha küçük boyutta olup gayet şıktır. Ön kamera ile arka kamera arasındaki kablo bağlantısı sayesinde arka kamera için ayrıca bir hafıza kartına gerek olmayıp çekilen videolar ana kameradaki hafıza kartına aynı anda kaydedilmektedir. Bu kamera da ön kamera gibi 360 derece dönebilmektedir.

Kameramızın eksilerine gelince: Eksileri tabi en başta bir LCD ekranının olmamasıdır. Ancak benim gibi kameranın pek fark edilmemesini istiyorsanız bu ürün tam size göre. Ayrıca dahili pili olmadığından elektriği kesildiği anda video kaydını tamamlayıp kapanır. Her ne kadar bu durum eksi olarak görünse de bir zaman sonra sürekli şarj edilen pilin ölmesi ile aynı duruma düşeceğinden bu özelliğin olup olmamasını pek aramadım.

Bir diğer eksiği de gece çekiminin ışıksız ortamda pek iyi olmamasıdır.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Montaj Konusunda kısa bir Bilgilendirme :

720 P olarak kendi yaptığım bağlantı şeklini paylaştım. Çakmaklığı meşgül etmeden HAT çekip kamerasını bağlayacak arkadaşlar için umarım yardımcı olur. Fikirlere Açığım şöyle olsa daha iyi olur diyorsanız bu yazıda paylaşalım

Adaptörü devre dışı bırakmıyorum çünkü içinde Hem koruyucu Sigorta var Hemde Voltajı Düzenliyor.

Yada Tüm bunlarla uğraşmayıp @aresefe arkadaşın linkini verdiği 7 tl ye şu ürün alınabilir Çakmak Çoklayıcı Link

----->Önemli BİLGİ Aşağıda Çektiğim videoda Lehim yaptığım tarafın 1 tanesi BOŞ Bende sonradan Fark ettim Doğru Uca Lehim Yapın Açıp Bakın ( Resimde Detaylı Anlaşılıyor )
----->Önemli BİLGİ Aşağıda Çektiğim videoda Lehim yaptığım tarafın 1 tanesi BOŞ Bende sonradan Fark ettim Doğru Uca Lehim Yapın Açıp Bakın ( Resimde Detaylı Anlaşılıyor )
@sicakyuz Süper bir bağlantı gerçekleştirmiş bizimle paylaştı. Resimlerde herşey detaylı çok teşekkürler. ( Yapamayanlar kendisine özel msj atıp yardım alabilir )
Orijinalden alıntı: sicakyuz

Herkese iyi geceler.
Bugün bir boşluk buldum ve Mini 0801'imin montajını yaptım.
Sağda solda kablo, şarj cihazı vs istemediğim için de konsolumu sökerek çakmak beslemesine

bağladım.
Bunun için de bir tane dişi soket aldım.
Fotoları aşağı ekliyorum.Hem gevşeme olmasın, hem de sağa sola çarpıp da tıkırtı yapmasın diye de komple bez bantla sardım.
Sonra da konsolu bir güzel kapattım. İstediğim gibi oldu. Ne kablo, ne soket ne de adaptör var ortada...

İyi pazarlar...

@cem_ari


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Gece Çekimleri hakkında bilgilendirme :

Öncelikle zifiri karanlıkta hemen hemen tüm kameralar iş yapmıyor @synthesizer arkadaşımız saolsun karanlıkta çekim yapan kameralardaki püf noktalar konusunda bizi bilgilendirdi. Üstündeki lensin önemini vurguladı ve

Powerucc PanoramaII ile tanıştık gece ve gündüz çekimlerinde 2013 en iyi kamerası olarak geçmekte. "This camera is one of the top performing cameras in 2013. It has excellent video quality during the day and good video quality at night. The camera records 1080p at 30fps and comes with Wide Dynamic Range (WDR) to provide good night recording."

Üstünde bulunan Sony Lens ile bu cihaz resmen geceleri gündüze çeviriyor. Örnek çekim videolarını izledikçe ısınıyorum cihazaBuradaki örnekte gece çekimlerinde en iddialı kameraların bile PanoromaII nin yanından bile geçemeyeceğini görmekteyiz. @synthesizer saolsun gece çekiminde tam siyah orjinal görüntüde plaka okumanın zor olduğunu ve PanoromaII nin bu durumdaki özel çekiminin ne kadar önemli olduğunu bize gösterdi. EN alttaki çekim PanoromaII 'ye ait


++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Kamerada Kapanma sorunu yaşıyorsanız ÇözümüHafıza Kartları Hakkında Bilgilendirme :

Cihazlar genelde Class seçiyorlar. Sıkıntısız çalıştığı tavsiye edilen class bu üründe benim bildiğim Class 10.

Fakat netliğe v.s etki etmediği için Class 4 yada Class 6 denenebilir. Eğer tamamen dolduğunda otomatik olarak dosyaları silip yazmaya devam ediyorsa sıkıntı yok demektir hafıza kartında. Çin'den alıp sıkıntı yaşayanlar oldu. Çünkü orada hafıza kartları kilo ile satılıyor çok sahtesi var. Yan sanayi ürün gelme olasılığı %90 gibi birşey.

Orijinalden alıntı: 906 @906 Bilgilendirme için Teşekkürler

Çin'den, sahibinden, gittigidiyordan araba kamerası için microsd class 10 hafıza kartı getireceklere kötü haber.

Yerinde 32 GB hafıza kartı 19-20 dolardan başlıyor. Daha az para olanlar büyük ihtimalle feyk. Zaten 32-64 BG arası 1-2 dolar fark koyuyorlar ki feyk olduğu iyice belli oluyor.
4-8 GB kartlara 32-64 firmware yüklüyorlar. üzerine baskı kolay zaten. Kart bir daha orijinaline dönemiyor.

Aliexpressden aldığım 32lik kartın siparişini iptal ettim. Elemanlar gerçek 32 demediler. iptal edin isterseniz dediler. ulan çekik gözlüler

Aldığınız hafıza kartı feyk mi diyorsanız? Gerçek mi diyorsunuz. En küçük kuşkuda:
H2testw programını indirip kurun. Gerçek hafıza ortaya çıkar.
http://www.softpedia.co...ellaneous/H2testw.shtml
Program ücretsizdir.

Aliexpressde gerçek hafıza kartı satıcıları H2testw ile test edin Gerçektir sattığımız diyor, başka bir şey demiyorlar. Du bakalım yine bir tane sipariş ederim belki

quote:

Orijinalden alıntı: @sergunay teşekkürler

Benim çin'den aldığım kart 32 gb tı gerçekten içine film kopyalayarak da test etmiştim. c6 kart sipariş etmiştim gelen kartın üzerinde c10 yazıyordu ama yazma hızı gerçekte c2 çıkmıştı.Size tavsiyem şudur. Hepsiburada.com yada Gitti gidiyor.com adreslerinde satılan ürünleri teslim alma tarihinizden 7 gün içinde ambalajı faturası ile beraber kullanılmamış olmak kaydı ile bedelsiz kargo ile iade etme şansınız var.

http://urun.gittigidiyo...karti-class-4-100408610
yada
www.hepsiburada.com/urun.asp

Bu ürünü alıyorsunuz. Kamerayı tüm gün araç kullanmıyorsanız evde 5 volt telefon usb şarjına bağlayarak çalıştırma deneme şansınız var. Hafıza kartını takın ve kayda başlasın bırakın sabaha kadar. İçindeki verileri ve düzenli olarak silmiş mi hafıza kartını iyice test edin. Görüntüleri bilgisayara atıp tek tek izleyin Eğer sıkıntı yoksa problem yok :) varsa :

rahatça kargo ücreti ödemeden iade edip paranızı iade alıp farklı bir ürün deneyebilirsiniz.

Bu REsmi inceleyin :

Yurtdışı alışveriş konusunda bilgilerimi kısaca paylaşmak istedim çoğu kişi tedirgin paramız gidermi vs. :
1- Öncelikle güvenlik konusu Yurtdışı yurt içinden daha güvenli alışveriş neden mi ? http://www.firsatkovala.com/ adresinden eşim 15 tl ye 2 parça ürün almış adamlar ne telefonlara çıkıyorlar nede üründen haber var. Sonradan öğrendik
dolandırıcılar http://www.sikayetvar.c...a/detay/firsatkovalacom yığınla şikayet var haklarında.

Millet sanıyor ki kredi kartım ile alışveriş yaptım garantiyi banka veriyor yok öyle birşey. Müşteri hizmetlerini arayıp bir sorun bakalım bankanızın işte geçen ay kredi kartımla şu firmaya şu ödemeyi yaptım para iadesi istiyorum diye alacağınız tek cevap mahkeme olacak. O mahkemede muhatap bulabilirsen karşında 1.5-2 sene sürer avukatlık yol masrafları ile uğraş sonra vur kafanı duvara Allah tan sadece 15 tl kaçtı bana bu siteden. Üşenmedim aradım bankamı aynı cevabı aldım. Ya millet visco yatak almış 6 taksit diyorki 3. taksidi ödedim hala gelen giden birşey yok :(

2- Peki yurtdışı güvenli alışveriş nasıl olacak ?

Doğru satıcıları ve doğru ödeme yöntemini kullanarak.

3- Bu yöntem herkesin bildiği ve senelerdir kullandığı, Türkçe müşteri telefon desteği de olan Paypal'dır. Papal ne yapar ?

Ödemeyi yaptıktan 45 gün içinde gelmeyen ürününüz yada gelen problemli ürününüz konusunda tam para iadesi almanızı sağlar.

4- Paypal ücretlimi ? Hayır Extra ücret ödemiyorsunuz bu servisi kullanırken yada üye olurken. Tek olay belli bir oranı satıcıdan kesiyorlar. Ayrıca kur farkından size hafif bir fark geliyor ( 100 tl de 3-4 tl kadar ) o kadar.

5- Nasıl üye olup kullanıyoruz ? www.paypal.com.tr adresinden ücretsiz hesap açıyorsunuz. Bilgileri detaylı ve eksiksiz olarak doldurun.

Özellikle adres bilgileriniz ve posta kodu fln çok önemli satın almalarda ürünler paypal adresinize gönderilir çoğunlukla.

---Paypal'a Kredi Kartınızı da ekleyebilirsiniz fakat en güvenilir yöntem Sanal Kredi Kartı eklemektir.
---Sanal Kredi kartınızı Paypal adresine eklemeden önce en az bir 7-8 Tl yükleme yapın bakiyesi olsun.
---Daha sonra Sanal Kredi kartını eklerken hata verirse Kartınız Visa olsa Dahi Master seçeneğini seçip deneyin
---Benim kartım Visa olmasına Rağmen Sanal Kredi kartını Eklerken Master seçmek zorunda kaldım.
---Paypal Kartınızın doğruluğunu teyit etmek için karttan 7-8 tl yada daha azı bir para çeker ve 24 saat içinde o parayı size iade eder.
---Para iadesi sizin Extreniz de doğrulama kodu oluşturur o doğrulama kodunu üyelik bilgilerinden aktif etmenizi ister.
---Çoğu zaman illada doğrulama kodu girmeden Direkt olarak Sanal Kredi kartınızı paypal'a ekleyip 5 dakika içinde almak istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.
---İşlemler uzun ve karışık görünse de toplamda 5-10 dakikada alışverişi tamamlayıp biten bir olay.
---Paypal adres bilgileriniz kesinlikle Türkçe karakter içermemelidir !!

"çğüşı" gibi karakterler yerine "cgius" karakterlerini kullanın yoksa aşağıdaki resimdeki gibi teslimat adresiniz çorba olabilir.6- Paypal desteği olan bir web adresinden almak istediğiniz kamerayı satın alacaksınız. Örnek www.ebay.com yada şu an da benim bildiğim www.e-prance.com - www.gearbest.com www.foxoffer.com üye olmalısınız. Üye olurken ve satın alırken Internet

Explorer
son sürümü kullandığınızdan emin olun firefox yada chorome-yandex hata veriyor.

Normalde Türkiye'den internet üzerinden alışveriş yapabilen bir insan yurtdışından da çok kolay alışveriş olayını yapabilir. Zaten satın aldıktan sonra size takip numarası bildiriyorlar. O takip numarası 10-15 gün içinde PTT nin posta takibi ekranında görünmeye başlıyor. PTT kapıya kadar getiriyor.

Gümrük olayı : 75 Euro sınırı var. Tek kamera siparişinde hiç bir gümrük ödemedim satın alanlarda gümrük ödemediler tanıdıklarım. Bir kişi var arkadaş 700 tl lik bir cihaz aldı yüzde 10 vergi ödeyecek sanırım alacak ürünü 2-3 gün içinde.( Cihazı aldı 4 TL damga vergisi ödedi sadece :) Ama yüksek fiyatlı ürünlerde Yüzde 99 gümrük ödeniyor bizimki şansına yırttı denebilir ) Başka bir arkadaş Satın aldığı 800 tl lik Blackvue kamerası için 168 tl vergisini ödedi.

Bunun yanında Aliexpress.com adresinden de alışveriş çok daha basit. Onlarında sizi güvenceye aldıkları farklı bir koruma yöntemi var. Ürün gelmez ise vs. para iadesi alabildiğiniz. Üye olup adres bilgileri girip doğru satıcıdan Kredi kartınız yada sanal kredi kartınız ile direkt olarak ürünü alabilirsiniz. Farzı misal bu önermiş olduğum E-prance satıcısınında orda ilanları var aynı kamerayı orada da satıyorlar. Ben Paypal'a daha fazla güvendiğim için onu millete öneriyorum. Çünkü acemilik zamanlarımda satın aldığım dandik 39 $ lık ve bir çok üründe toplamda 100 $ dan fazla para iadesini gene PAypal sayesinde aldım. PTT Extra bir para talep etmez adresinize kadar ücretsiz getirir. Satıcılar ürünü Türkiye ye sokmak ile yükümlüler sonrası PTT nin işi. Yoksa Çin'de ki satıcı nerden bilsin bizim adresi teslim etsin dimi

Bir çok satıcı size takip no veriyor Fakat AliExpress sitesiniz en güzel tarafı 1 $ lık bile ürün alsanız satıcıların size takip no vermek zorunda oluşu. Takip no suz asla ürün yollayamıyorlar artık. Fakat Paypal seçeneği Aliexpress te artık bulunmuyor.

Bugün 2 parça ürün ihtiyacım oldu satın alırken video çekeyim dedim. Nasıl satın alındığını Paypal ile nasıl ödeme yapıldığını bilmeyen arkadaşlar için yardımcı olur. Paypal ve E-Prance üyeliği alınmış, Paypal adresine Kredi kartınız eklenmiş olarak farz ediyorum.
Videoda mini 0801 için extra Takma yuvası ve Araç Çakmaklık şarj cihazı satın aldım. ( Babamın aracında da kullanmayı düşünüyorum kamerayı )


Video 1080P dir net görebilmek için Ayarını Sağ alt köşeden 1080P yapın lütfen.Paypal ile satın alma : ve sonrası Videosu ( Gelen ürünler )
PTT 27 Kasım'da siparişini verdiğim ürünü Az önce getirdi. Hatta Satın alma işleminin basitliğini göstermek için üste Video çekmiştim. 23 gün ortalama 3 hafta sürdü.
Paypal Kur Farkı Çözümü


Orijinalden alıntı: @tikileaks Arkadaş dikkatimi çekti onun sayesinde Paypal hesap bilgilerimi düzelttim. Kur farkını en aza indirmek için resimli olarak Paypal hesap ayarlarınızı nasıl yapacağınızı anlatıyorum. Kendisine çok teşekkürler.

Alıntı : @tikileaks

Paypal ile yurtdışı alışveriş yapanlar bilirler, döviz cinsinden aldığınız ürünün bedeli kredi kartı ekstrenize hiçte serbest piyasa döviz kuruna benzemeyen kurlar ile fahiş kur farklarıyla yansır.

Paypal'ı aradığınızda "Bizde sorun yok bankanızla görüşün" derler, bankayı arayınca da "Bizde sorun yok Paypal ile görüşün" derler. Bu hengameden bir türlü istediğiniz sonucu alamazsınız, çekilen kur farkları yanlarına kar olarak kalır.

Kimisi bu anlamsız durumu anlamak adına "Paypal komisyon alıyor" der. Aslında alınan bir komisyon değildir, kur farkı ticaretidir. Çünkü istendiğinde (doğru ayarlar yapıldığında) kullanıcı bu kur farkını ödemeyebilir. Fakat maalesef herkesin mevcut Paypal ayarı bu haksız kazanç için default olarak bu ticarete ayarlıdır. Yıllardır sorun etmeme ve çözüm bulamamama rağmen bugün şans eseri bu sorunu çözmüş bulundum. Vatana millete faydam olur düşüncesiyle sizlerle de paylaşmak istedim. Sorunun çözümü şu şekilde:

1-Paypal hesabına eklenmiş kredi kartınızın ekstrelerinin döviz kuru cinsinden ödemeye uyumlu olması gerekiyor. Bu noktada her bankada döviz ile ödeme seçeneği bulunmuyor. Bunu bankanızı arayarak öğrenebilir, eğer sistemleri destekliyor ise kartınızı €/$ uyumlu hale getirmeniz gerekiyor.
2-Daha sonra Paypal sitesine girerek kullanıcı girişi yapıyorsunuz.

Ardından sırasıyla
Hesabım/
Kullanıcı Profili/
Param/
Önceden onaylı Ödemelerim seçeneğini güncelleyin/
Kullanıcı Ödeme Kaynaklarını Ayarla seçeneğini seçin /
Ekstrenizin Dolar olarak kesileceği banka kartını seçin ve dönüştürme seçeneklerine basın /
Beni satıcının faturasında belirtilen para birimiyle faturalandır'ı seçip göndere basın.İşlem tamam, bundan sonra 100$ harcama yaptı iseniz bankanıza 100$ ödersiniz. Arada ne komisyon ne de kur farkı ödememiş olursunuz.

outcast33 arkadaşın mesajı
Orijinalden alıntı: @bariscevik bilgiler için teşekkürler
PayPal Alıcı Koruması
Online satın aldığınız bir ürün elinize ulaşmaz veya tanıtımından farklı çıkarsa PayPal Alıcı Koruması ile %100 para iadesi alabilirsiniz. PayPal Alıcı Koruması, eBay veya başka web siteleri üzerinden tüm online alışverişlerinizi kapsar.

Hangi ürünler koruma kapsamındadır? Yalnızca gönderimi yapılabilen fiziksel ve kanunen yasaklanmamış ürünler koruma kapsamındadır. Bir ürünün satıcının tanıtımından farklı olduğu durumlara ilişkin birkaç örnek verebiliriz: bir kitap aldınız ancak elinize bir DVD geçti, yeni bir ürün aldınız ancak elinize kullanılmış bir ürün geçti, 3 ürün aldınız ancak elinize 2 ürün ulaştı, ürün teslimat sırasında hasar gördü, ürünün önemli parçaları eksik çıktı (satıcı açıklama yapmadı) veya orjinal bir ürün aldınız ancak sahte bir ürünle karşılaştınız. Satıcı ürünü doğru şekilde tanıttıysa ancak siz memnun kalmadıysanız, bu durum Alıcı Koruması kapsamına girmez.

Hangi ürünler koruma kapsamında değildir? Her tür alışveriş koruma kapsamında değildir.

Kapsam dışı ürünler şunlardır: dijital ürünler (fiziki olmayan ürünler), hizmetler, mülkler, taşıt araçları (her türlü), kişiselleştirilmiş ürünler, havayolu seyahati veya politikalarımıza aykırı ürünler (herhangi bir şekilde kanunen yasak ürünler). Ayrıca PayPal Alıcı Koruması arkadaşlarınıza ve ailenize gönderdiğiniz parayı kapsamaz.

Süreç nasıl işler? Alıcı Koruması sürecini başlatmak için ödemenizden sonra 45 gün içinde itirazda bulunmalısınız. Satıcıdan memnun olmadığınız bir cevap alırsanız, itirazda bulunduğunuz ilk tarihten itibaren 20 gün içinde itirazı hak talebine yükseltmelisiniz. İtirazınızı hak

talebine yükselttiğinizde, PayPal'dan bir karar vermesini istersiniz. Böylelikle talebi araştırır ve Kullanıcı Sözleşmemize uygun şekilde koruma kapsamında olup olmayacağınıza karar veririz.

https://www.paypal.com/...ps/mpp/buyer-protection
AliExpress Üyeliğinizdeki İsim Soy isim Adres Telefon Posta kodu

bilgileri çok önemli.
Kamera satın alan bir arkadaşımız ( @baybay ) oluşan bir yanlışlıktan ötürü PTT isim yazmadığı için ürünü Çİn'e geri yolladı. Daha sonra satıcı tekrar kargo etti PTT den teslim aldı. 30 gün kadar Extra kaybı oldu. Uyarılarından ötürü @baybay beye teşekkürler.Şu ana kadar satın aldığımız ve Sıkıntı Yaşamadığımız Satıcı Adresleri :

1- www.gearbest.com www.foxoffer.com/
Hemen hemen tüm kameralarda uygun fiyat, Hızlı kargo, Orjinal ürün ve En önemlisi

PayPal desteği

2- http://www.e-prance.com/
Bazen bazı ürünlerde fiyatları uygun olabiliyor. Kargosu yoğunluğuna göre bazen çok hızlı bazen aşırı yavaş :) Sattığı DOD marka sattığı kameralardan uzak durun. PayPal desteği var

3- http://apple-ct.com/shop/
Üst seviye kore üretimi kameraların satıcısı. Her ne kadar Blackvue Offical Distrubütörü olmasa da sattığı ürünler orjinal. Çok çok hızlı kargo ( 2 günde Türkiye'ye giren ürünü var)

Güvenle tercih edilebilecek bir satıcı PayPal desteği var

4- http://www.aliexpress.com/store/401974 http://www.givoe.com/en/

http://www.egos.cc/
0801 üreticisi. Aliexpress sitesindeki adresinde uygun fiyatlı ürünler satmakta. Müşteri geri dönüşlerinde sıkıntı yok. http://www.egos.cc/ Adreslerinde PAYPAL desteği var fakat fiyatlar kargo yüksek çıkabiliyor. Aliexpress te verdiği ilanlardan satın almak mantıklı.

Arkadaşlar http://www.shadow-tec.com/ GT680W kamerasının üreticisidir. Dileyenler master@sz-xjs.com adresinden ( iletişim mail adresleri ) orjinal satıcı ve distribütörleri onlara mail atarak öğrenebilirler. Bazı arkadaşlar Foxoffer'dan komisyon aldığımı iddia ettikleri için bu yazıyı ekleme ihtiyacı hissettim.

Foxoffer önermemizin sebebi :

1. Paypal desteği olması.
2. Dünyanın en iyi kamera inceleme sitesinde önerilmesi :

http://dashcamtalk.com/gt680w/#Should_I_Purchase

Ayrıntılı resimleri ekliyorum sevgiler saygılar. Ayrıca bu yazılı ilk mesajın en altına ekliyorum. ( en üstüne bilgi vererek )İsteyen istediği yerden satın alabilir arkadaşlar.

Örnek Aliexpress.com adresinden

http://www.aliexpress.com/wholesale?

SearchText=g907s&catId=0&initiative_id=SB_20140320012513

G907S diye aratın ve güvendiğiniz bir satıcıdan satın alın

Ayrıca :

http://www.ebay.com/sch...07sw&_sacat=0&_from=R40

Ebay adresinden g907s diye aratın ve güvendiğiniz bir satıcıdan satın alın.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 30 Ocak 2016; 9:01:06 >
Bahsedilenler: tyll, baybay, apollonx, Tecno06, noyanson, bulut1741, yüksel26, cihan_ozgul
|
En Çok Beğenilenler
Sayın Stones;

Beni Takip etmeye devam ediniz. Hatta ve Hatta Eğer İmkanınız varsa Üyeliğimide iptal edebilirsiniz. Bir yöneticinin müdahalesinden sonra Benim İçin Artık Donanım Haberin Bir Kıymet...
Yoruma Git
Yorumun Devamı
+22 | atesgede


12440 Mesaj
10 Mayıs 2013; 18:16:03 

Çin malı kameraların 1080 ine aldanmayın, gerçekten yüksek çözünürlükte kayıt yapabilen kameraların fiyatı 500 dolar üstünde, zaten o kadar yüksek çekim yapmaya gerek yok çekim alanınızı yoktan yere düşürür.
|
_____________________________

İntel Core i7 4790K - Asus Sabertooth Z97 Mark 1 - Gskill Ripjawsx 4x4 GB DDR3 1866 Mhz - Evga GTX 980 Classified - Evga Supernova G2 750W - Corsair H100i - Samsung 850 Pro 256GB - Evo 840 500GB - Corsair Obsidian 750D - BenQ XL2420Z 144hz


317 Mesaj
11 Mayıs 2013; 11:00:37 

Bir ara ben de düşünmüştüm Ancak unutmayın ki çözünürlük ne
Kadar yüksek ise hafıza da o kadar çabuk dolacaktır,

Bu arada su haberi sanırım duymuşsunuzdur
Trafik ihlali yaptığı vatandaşlarca belgelenen sürücüye
ceza yazılabilmesinin önünü açacak düzenleme hazırlandı
. Her yıl yaklaşık 10 bin kişinin hayatını kaybettiği trafik kazalarını
azaltabilmek hedefiyle 2013'ü ''seferberlik yılı'' ilan eden
Emniyet Genel Müdürlüğü, kural ihlali yapan sürücülere karşı
yeni uygulamaları hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Tasarı kanunlaşınca trafik ihlalini fotoğraf ya da görüntüyle belgeleyen vatandaşlar,
kusurlu sürücüye ceza yazılmasını sağlayabilecek.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
|
_____________________________

Golf 5 1,6 Comfortline-Manuel-SafirSİyah


10457 Mesaj
11 Mayıs 2013; 12:13:00 

quote:

Orijinalden alıntı: onur1971

Bir ara ben de düşünmüştüm Ancak unutmayın ki çözünürlük ne
Kadar yüksek ise hafıza da o kadar çabuk dolacaktır,

Bu arada su haberi sanırım duymuşsunuzdur
Trafik ihlali yaptığı vatandaşlarca belgelenen sürücüye
ceza yazılabilmesinin önünü açacak düzenleme hazırlandı
. Her yıl yaklaşık 10 bin kişinin hayatını kaybettiği trafik kazalarını
azaltabilmek hedefiyle 2013'ü ''seferberlik yılı'' ilan eden
Emniyet Genel Müdürlüğü, kural ihlali yapan sürücülere karşı
yeni uygulamaları hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Tasarı kanunlaşınca trafik ihlalini fotoğraf ya da görüntüyle belgeleyen vatandaşlar,
kusurlu sürücüye ceza yazılmasını sağlayabilecek.

Tamda istediğim şey kırmızı ışıkta geen şerefsizlere öyle kızıyorumki kamera ile belgeleyip internetten emniyete görüntüleri yollıcan hop yicek cezayı süper

32 gb lık karta 1080p 4-5 saat çekim oluyormuş bence fazlasıyla yeterli doldukça siliyor otomatik mantık güzel.
|


12440 Mesaj
11 Mayıs 2013; 13:36:22 

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Bide bu var çift kamera gps var aklım buna kaydı :)

http://www.ebay.com/itm...n_0&hash=item2a2bac774e

Gps olayı gereksiz bence, sanırım gpsli modellerde hızda ölçüyor, bir kaza yaptığınızda hız limitinin üstündeyseniz bu görüntü sizin başınızı yakar.
|
_____________________________

İntel Core i7 4790K - Asus Sabertooth Z97 Mark 1 - Gskill Ripjawsx 4x4 GB DDR3 1866 Mhz - Evga GTX 980 Classified - Evga Supernova G2 750W - Corsair H100i - Samsung 850 Pro 256GB - Evo 840 500GB - Corsair Obsidian 750D - BenQ XL2420Z 144hz


10457 Mesaj
11 Mayıs 2013; 15:27:42 


quote:

Orijinalden alıntı: donanımcı123


Gps olayı gereksiz bence, sanırım gpsli modellerde hızda ölçüyor, bir kaza yaptığınızda hız limitinin üstündeyseniz bu görüntü sizin başınızı yakar.

Kurallara uygun hız limitlerine dikkat ettiğim için gps istedim zaten özellikle :)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
|


1827 Mesaj
11 Mayıs 2013; 17:43:14 

Bu videodaki arkadaş araç kamerasını iş edinmiş durumda. Bir çok modeli inceledi. Şu ana kadar denedikleri arasında en iyisi bu.Ya da panasonic in bu modelini bekleyin.

http://www.pocket-lint.com/news/118688-panasonic-sports-action-camcorder-pictures-and-hands-on

|
_____________________________10457 Mesaj
12 Mayıs 2013; 12:15:47 


quote:

Orijinalden alıntı: tamay_aytam

Bu videodaki arkadaş araç kamerasını iş edinmiş durumda. Bir çok modeli inceledi. Şu ana kadar denedikleri arasında en iyisi bu.Ya da panasonic in bu modelini bekleyin.

http://www.pocket-lint.com/news/118688-panasonic-sports-action-camcorder-pictures-and-hands-onAslında fiyat çok önemli yoksa 300 euro luk model alır geçer insan telefondan bağlıyım şu an video açmam zor fiyat bellimi modellerde ?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
|


1827 Mesaj
12 Mayıs 2013; 12:22:38 

Videodaki kamera 99 dolar.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
|
_____________________________ 
674 Mesaj
12 Mayıs 2013; 13:01:37 

bende kamera arıyorum ama bir turlu karar veremedim.
ben kamera araba içinde çalışmazken gece gündüz kayıt yapmasını istiyorum. bunun için hareket sensörlü birşey arıyorum. tabii iki kameralı olacak.

çekmeyen çok gibi arabayı çizip duruyorlar..

benim işimi bu gör gibi..

http://www.ebay.com/itm...its&hash=item1e74edaee3
|
_____________________________10457 Mesaj
12 Mayıs 2013; 15:46:18 


quote:

Orijinalden alıntı: tamay_aytam

Videodaki kamera 99 dolar.

Kamera çok güzel ve pratik ama aradığım unsurlardan biride GPS olması sistemde hem konum hemde olası bir kaza anında kanıt anlamında hızımın videoda görünmesini isterim< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
|


 
674 Mesaj
12 Mayıs 2013; 19:21:23 

Bunların kendi iç bataryası var galiba o az geliese taşınabilir güç istasyonum var usbli. 4 tane 18650 pilden güç aliyor. Olmazsa bunu takarim. Benim için yolda gitmekten ziyade kameraya fazla benzemeyen hareket olduğunda kayda geçecek bir kamera lazim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
|
_____________________________21900 Mesaj
12 Mayıs 2013; 19:29:45 

Kapatılabilir LCD ekranlılar daha iyi
Dikkat çekmiyorlar< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
|
_____________________________

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...


 
674 Mesaj
12 Mayıs 2013; 22:32:48 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Kapatılabilir LCD ekranlılar daha iyi
Dikkat çekmiyorlar

Sayın tuvnera.
siz daha iyi bilirsiniz bunların hareket sensorlusu olanlar varmı ?
araç çalışmasa dahi kamera çalışabiliyormu ? aldıklarınızdan örnek vererek ne kadar sürekayıt yapar bu şekilde?
|
_____________________________10457 Mesaj
13 Mayıs 2013; 14:45:02 

Synchronous Recording Ne demek bilgisi olan varmı ?
|


1429 Mesaj
13 Mayıs 2013; 15:26:38 

Eş zamanlı Kayıt demek, olanları tam zamanına uygun şekilde kaydediyor demek.
|
_____________________________

“Gelişmiş ülke, fakirlerin araba sahibi olduğu bir yer değil, zenginlerin toplu taşıma araçlarını kullandığı yerdir.”


10457 Mesaj
14 Mayıs 2013; 18:04:29 

Çok net Ayarları 1080 P yapmayı unutmayın Youtubeden
Gs1000 modelinde karar kıldım satın aldım ama çinde üretiliyor çinde bile bunun çakmaları var ucuza çok araştırdım yabancı forumlardan orjinal orange menü satan tek satıcı var paypal ile ödemeyi kabul ediyor site ücret yüksek ama orjinal ne demişler ben ucuz mal alacak kadar zengin değilim buyrun link

http://www.e-prance.com...ight-ambarella-cpu.html

Buda aynı satıcının aliexpress linki satn alan kişilerin bıraktıkları yorumlar (Feedback) (300 kişinin üstü son 6 ay) bile ürünü almanız için yeterli

http://m.aliexpress.com...detail2mobilesitedetail

Bu forumda ise sahte orj nasıl ayırt edeceğiniz ve orj satan satıcının tavsiyesi bulunuyor (new orange menü başlığı altında)

http://dashcamtalk.com/gs1000/

Zaten google a gs1000 yazın direkt bu inceleme ve forum çıkıyor karşınıza.< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 17 Mayıs 2013; 12:02:35 >
|


 
37 Mesaj
16 Mayıs 2013; 19:46:52 

Bende araç içi kamerası almayı düşünüyorum. Tavsiyesi olan varmı*?
|
_____________________________10457 Mesaj
16 Mayıs 2013; 19:49:29 


quote:

Orijinalden alıntı: adrenallin83

Bende araç içi kamerası almayı düşünüyorum. Tavsiyesi olan varmı*?

Siparişi verdim işte gelince paylaşırım izlenimlerimi adamlar kolinin üstüne 25 dolar yazacaklarmış vergi gümrük sorunu olmasın diye ama ekonomik birşey isterseniz ebay de benim satın aldığım kameranın klonu var 34 dolar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
|


21900 Mesaj
16 Mayıs 2013; 19:51:45 


quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhanSiparişi verdim işte gelince paylaşırım izlenimlerimi adamlar kolinin üstüne 25 dolar yazacaklarmış vergi gümrük sorunu olmasın diye ama ekonomik birşey isterseniz ebay de benim satın aldığım kameranın klonu var 34 dolar.

25 dolar yazınca gümrükçü bunu yiyor mu onca gelişmiş X-Ray teknolojisine rağmen...< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
|
_____________________________

Bazıları hayatı dolu dolu yaşar. Bazıları ise yavaşça akıp geçmesini bekler. Ama hayatı biryerde yakaladın mı, işte O zaman muhteşem birşey olur...


10457 Mesaj
17 Mayıs 2013; 11:23:32 

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa25 dolar yazınca gümrükçü bunu yiyor mu onca gelişmiş X-Ray teknolojisine rağmen...

http://www.ebay.com/itm...rksid=p3984.m1438.l2649

Aynı ürün satış fiyatı 34 dolar yukarıdaki linkte klonu adam nerden anlıyacak orjinalmi klonmu yani emsal teşkil edecek bir çok link var en kötü ihtimal gümrük bile ödesem türkiyedeki uçuk fiyata satan sitelerden daha uygun olduğunu düşünüyorum vatandaşlar 550 TL yazmış benim siparişini verdiğim kameraya buyrun linki

http://www.arackarakutu...ara%C3%A7-kameras%C4%B1

Hatta adamın 550 tl olarak sattığı üründe GPS bile yok hızı yazmıyor solda altta ayrıca forumlardan takip ettiğim kadarı ile bu ürünlerin yani GS1000 modelinin GPS olmayan versiyonu 100 de 100 Klon olarak mimlenmiş durumda.


Orjinal GS1000 Orange Menü Örnek Video : https://www.youtube.com/watch?v=9Ni_kcRodA4


Klon (Sahte ) GS1000 Menü Örnek Video : http://www.youtube.com/...feature=player_embedded< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 17 Mayıs 2013; 12:05:45 >
|


 
37 Mesaj
21 Mayıs 2013; 0:24:00 

Kameranız ne zaman gelecek. Gelince yorumlarınızı paylaşırsanız ve çektiğiniz görüntüleri koyarsanız sevinirim.
|
_____________________________ 
37 Mesaj
21 Mayıs 2013; 0:57:13 

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan


http://www.ebay.com/itm...rksid=p3984.m1438.l2649

Aynı ürün satış fiyatı 34 dolar yukarıdaki linkte klonu adam nerden anlıyacak orjinalmi klonmu yani emsal teşkil edecek bir çok link var en kötü ihtimal gümrük bile ödesem türkiyedeki uçuk fiyata satan sitelerden daha uygun olduğunu düşünüyorum vatandaşlar 550 TL yazmış benim siparişini verdiğim kameraya buyrun linki

http://www.arackarakutu...ara%C3%A7-kameras%C4%B1

Hatta adamın 550 tl olarak sattığı üründe GPS bile yok hızı yazmıyor solda altta ayrıca forumlardan takip ettiğim kadarı ile bu ürünlerin yani GS1000 modelinin GPS olmayan versiyonu 100 de 100 Klon olarak mimlenmiş durumda.


Orjinal GS1000 Orange Menü Örnek Video : https://www.youtube.com/watch?v=9Ni_kcRodA4


Klon (Sahte ) GS1000 Menü Örnek Video : http://www.youtube.com/...feature=player_embedded


116.5 Dolara aldığınz bu cihaz vergiler kargo dahil kaç dolara veya tl ye denk geldi.
|
_____________________________10457 Mesaj
21 Mayıs 2013; 7:50:28 

quote:

Orijinalden alıntı: adrenallin83

Kameranız ne zaman gelecek. Gelince yorumlarınızı paylaşırsanız ve çektiğiniz görüntüleri koyarsanız sevinirim.

229 tl henüz gelmedi 18 mayısta kargo edilmiş takip no verdiler PTT den takip edebiliyorum şu an tahmini 20-25 gün içinde gelir anca.

Tabi 34 dolarlık üründe iş görür ama bende takıntı var o yüzden en iyisi olsun diye bu kamera gelsin ayrıca birde çift kameralı olan bir tane alacağım araç içi yolcuları ve arka cam için< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 21 Mayıs 2013; 8:40:13 >
|


 
37 Mesaj
21 Mayıs 2013; 10:09:23 

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan


229 tl henüz gelmedi 18 mayısta kargo edilmiş takip no verdiler PTT den takip edebiliyorum şu an tahmini 20-25 gün içinde gelir anca.

Tabi 34 dolarlık üründe iş görür ama bende takıntı var o yüzden en iyisi olsun diye bu kamera gelsin ayrıca birde çift kameralı olan bir tane alacağım araç içi yolcuları ve arka cam için

Bende şimdilik geçiçi olarak gitti gidiyordan 100 tl lik bir tane aldım. Ürünü test edip görüntülerini koyduktan sonra ve olumlu yorumlar verirsen bende orjinal bir tane sipariş etmeyi düşünüyor.

Ürün geldikten sonra umarım en kısa sürede yorumlarını ve görüntülerini geciktirmeden sitede yayınlarsın.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adrenallin83 -- 21 Mayıs 2013; 10:09:52 >
|
_____________________________10457 Mesaj
21 Mayıs 2013; 18:05:37 

quote:

Orijinalden alıntı: adrenallin83


Bende şimdilik geçiçi olarak gitti gidiyordan 100 tl lik bir tane aldım. Ürünü test edip görüntülerini koyduktan sonra ve olumlu yorumlar verirsen bende orjinal bir tane sipariş etmeyi düşünüyor.

Ürün geldikten sonra umarım en kısa sürede yorumlarını ve görüntülerini geciktirmeden sitede yayınlarsın.Tabi merak etmeyin
|


1326 Mesaj
28 Mayıs 2013; 10:54:52 

quote:

Orijinalden alıntı: adrenallin83


116.5 Dolara aldığınz bu cihaz vergiler kargo dahil kaç dolara veya tl ye denk geldi.

Ebay'da mavi menülü ama versiyon olarak 2.0.5 satan bir satıcıya turuncu menüyü sordum. Adamın verdiği cevap "sorry , ever we sold it , but now we don't sell the orange menu version , as this version is not stable." oldu. Acaba hangisi doğru?

Bir diğeri de "There are many versions of this camera. This is the orange menu unit, which is the second hand of the highest quality model of the GS1000 available." diyor. İkinci el olayı ne ki? Kalite mi?< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Goday -- 28 Mayıs 2013; 11:02:30 >
|
_____________________________

İMZA FALAN YAZMIYORUM. MİLLETİ RAHATSIZ EDİYOR.


10457 Mesaj
29 Mayıs 2013; 12:35:38 

quote:

Orijinalden alıntı: Goday


Bende araç içi kamerası almayı düşünüyorum. Tavsiyesi olan varmı*?


Ebay'da mavi menülü ama versiyon olarak 2.0.5 satan bir satıcıya turuncu menüyü sordum. Adamın verdiği cevap "sorry , ever we sold it , but now we don't sell the orange menu version , as this version is not stable." oldu. Acaba hangisi doğru?

Bir diğeri de "There are many versions of this camera. This is the orange menu unit, which is the second hand of the highest quality model of the GS1000 available." diyor. İkinci el olayı ne ki? Kalite mi?


Herkes kendi ürününü satarken diğerlerini kötüler bu işin kuralı bu ben sadece satın alan kişilerin bıraktığı yorumları FEEDBACK kısmından okuyarak ve forumlardan titizlikle araştırarak karar verdim buyrun linkler okuyun Feedbackleri :

Orjinal Satıcı ve Yapılan yorumlar ( feedback kısmında aşağıda)

Aynı Satıcının Kendi sitesi ( Paypal ile alım için ) ben burdan aldım

Adam aynı satıcıdan almış gelen ürün kutu içeriğiSatıcı 251 kişiden 5 Yıldız Almış bu işte hile yapmasına fake olarak yıldız koyması imkansız AliExpress com da bilginiz olsun


Bahsettiğiniz Ebaydeki Diğer satıcı sanırım kullanılmış satıyor ikinci el onu anlamadım pek.


http://www.youtube.com/watch?v=glXIL-usyhQ GPS olmayan sürümü

http://www.youtube.com/watch?v=BR2KCTg7esg GPS olan sürümü< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 29 Mayıs 2013; 12:49:39 >
|


1115 Mesaj
29 Mayıs 2013; 16:17:57 

quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan


229 tl henüz gelmedi 18 mayısta kargo edilmiş takip no verdiler PTT den takip edebiliyorum şu an tahmini 20-25 gün içinde gelir anca.

Tabi 34 dolarlık üründe iş görür ama bende takıntı var o yüzden en iyisi olsun diye bu kamera gelsin ayrıca birde çift kameralı olan bir tane alacağım araç içi yolcuları ve arka cam için

Çift kameralı olanlardan örnek link verir misiniz.
|
_____________________________

"HAYATTA YEGÂNE VARLIĞIM VE SERVETİM, TÜRK OLARAK DOĞMAMDIR."
“BU MEMLEKET TARİHTE TÜRKTÜ, HÂLDE TÜRKTÜR VE EBEDİYEN TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR.”
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


6111 Mesaj
29 Mayıs 2013; 16:46:31 

çift lensli kamera, ben en ucuzunu seçtim, daha birçok seçenek var....

http://www.aliexpress.c...n/505576_500038336.htmlbende bunu beğendim, en azından camerayı sök-tak olmaz, dikkat çekmez....ama bizim aynaya tam otururmu ki acep...

http://www.aliexpress.c...280-720P/942049306.html


daha birçok aksesuar var....

satıcının feedbackleri ve referansı sağlam, 8006 alış-veriş ve %99,1 olumlu güvenle alınabilir görünüyor.
@sonkurt
|
_____________________________

Bazı insanlar söyleyeceği çok şey varken susar. Çünkü anlayanı yoktur. Bilir.
Kötülük yaptın mı kork , çünkü o bir tohumdur , ALLAH yeşertir karşına çıkartır..
Varlığı birşey kazandırmayan insanın yokluğu bir şey kaybettirmez...1115 Mesaj
29 Mayıs 2013; 17:58:47 

Cevap için teşekkür ederim. Ancak ben daha farklı bir ürün düşünüyordum. Ön kamera normal, arka kamera kablosuz geri görüş kamerası gibi olmalı. Var mı? bilmiyorum ama hepsi tek ekrandan görülebilmeli.
|
_____________________________

"HAYATTA YEGÂNE VARLIĞIM VE SERVETİM, TÜRK OLARAK DOĞMAMDIR."
“BU MEMLEKET TARİHTE TÜRKTÜ, HÂLDE TÜRKTÜR VE EBEDİYEN TÜRK OLARAK YAŞAYACAKTIR.”
MUSTAFA KEMAL ATATÜRK


10457 Mesaj
29 Mayıs 2013; 21:46:25 

quote:

Orijinalden alıntı: kocaballi

çift lensli kamera, ben en ucuzunu seçtim, daha birçok seçenek var....

http://www.aliexpress.c...n/505576_500038336.htmlbende bunu beğendim, en azından camerayı sök-tak olmaz, dikkat çekmez....ama bizim aynaya tam otururmu ki acep...

http://www.aliexpress.c...280-720P/942049306.html


daha birçok aksesuar var....

satıcının feedbackleri ve referansı sağlam, 8006 alış-veriş ve %99,1 olumlu güvenle alınabilir görünüyor.
@sonkurt

Merhaba verdiğiniz linkleri inceledim fakat dikkat etmeniz gereken noktalar var bence gözünüzden kaçan

Aliexpress te verdiğiniz ürün robocop gibi birşey :) kafama takılan Gps özelliği yok hızınız ve konumunuz videoda olmayacak herhangi bir kaza anında suçsuz olduğunuzu kanıtlamanız için gittiğiniz hız yok. Ama fiyatına göre iyi ayrıca örnek video çekimlerini youtubede izleme şansınız oldumu ? Netlik önemli bence çift kamera olması güzel ama ön cam ve yolcular arka cam arkadan çarpacak sıkıştıracak taciz edecek birini kaydetme şansı yok gibi duruyor.

Aynaya takılan modelde hoş ama işte arka cam yok benim ilk kamera gelsin ikinci tercihim araçta toplam 3 kamera olacak şekilde kargo dahil

63 dolar olan bu ürün

http://www.ebay.com/itm...rksid=p3984.m1438.l2649

Direkt bunu alıcam ikinci kamera uzuyan kablolu kamerayı arka cama diğerini öne aldığım kameranın yanına yolcularaöçevirmeyi planladım.
|


10457 Mesaj
29 Mayıs 2013; 21:49:21 

quote:

Orijinalden alıntı: sonkurt

Cevap için teşekkür ederim. Ancak ben daha farklı bir ürün düşünüyordum. Ön kamera normal, arka kamera kablosuz geri görüş kamerası gibi olmalı. Var mı? bilmiyorum ama hepsi tek ekrandan görülebilmeli.

http://www.ebay.com/itm...rksid=p3984.m1438.l2649

Ben bunu alıcam 2. kamera olacak Gps yok ama iş görür bence.

Toplamda 1 ön kaputa çevrilmiş GS1000
Birde çiftli şu yukarıdaki kamera olacak araçta öndeki kameranın yanına takıp lensi yolculara çevireceğim, kablosunuda diğer kameranın uzatıp arka cama.
|