Şimdi Ara

Xgimi H1 - H2 - H3 4K inceleme ve Projeksiyon Cihazı Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.264
Cevap
47
Favori
72.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar çok detaylı test videosu çektim, 2017 yılı CES ödülü almış bu cihazı sizin için inceliyorum.
    Bilgi Paylaştıkça güzel, Tüm önemli bilgiler 1. msj'da toplanacak arkadaşlar. --Bu mesaja kullanıcılarımızın çektiği kutu açılımları eklendi ( Altta ) --
    Her Türlü soru için Bana Facebook'tan ulaşabilirsiniz : https://www.facebook.com/OlguErhan

Cihazı Vergiler Dahil Dertsiz tasasız En uygun fiyata satın almak için Buraya Tıklayıp Bana Yazabilirsiniz Arkadaşlar.
    Cihazı Vergiler Dahil Dertsiz tasasız En uygun fiyata satın almak için Buraya Tıklayıp Bana Yazabilirsiniz Arkadaşlar.

Güncelleme 2020 OCAK :

Xgimi CC de bakalım geldi, 720P ve 350 ansi lümen olduğu sizi asla yanıltmasın. Netlik muhteşem

Güncelleme 2018 Kasım :

Çok Detaylı inceleme Video'muz ve Maç yayın denemeleri :

Tripod ve Taşınabilir Perde, Mesafe denemeleri + Gündüz Çekimleri :

Projeksiyon Perdesi ile denemeler ( Perde için özel indirim aldık ) Forum kullanıcılarına özel- Detay vereceğim- Youtube 4K denemesi

Xgimi H1 - H2 - H3 4K inceleme ve Projeksiyon Cihazı Tavsiyesi Xgimi H1 - H2 - H3 4K inceleme ve Projeksiyon Cihazı Tavsiyesi

++++++++++++++++ Faydalı Linkler : +++++++++++++++++++++

1- Tv aktarım Test çekimi ( kısa )
    2- Perde Yerine Müthiş Alternatif ( bitsede gitsek mi ) üyemizden Tavsiye
    3- Telefonu ve PC yi Duvara aktarım TEst Videoları HappyCast Pc download Linki
    4- ***radyo*** Kullanıcımızın Kullandığı ve Tavsiye ettiği Perde
    5- Çok Pahallı ama Müthiş Bir Perde !!
    6- 15 Metre Hdmi Kablo Tavsiyem ( F/P )
    7- Müthiş görünen Her Cihaz Müthiş Olmayabilir Dikkat ( Okuyalım )
    8- Lens Plastik, Dikkat Hava temizleyici tavsiyemiz
    9- Gri ve Beyaz Perde Renk Ayarları
    10-Xgimi CES 2018 den de ödül almış, Videosu
    11-Netflix 4K Uygulaması Denemeleri
    12-Bence Netflix 4K apk işe yaramıyor.
    13-H1 Konumu Ne olursa Olsun Ayar yapılıyor + Optimum Seyir Zevki Bilgilendirme Videosu
    14-Bu Cihaz ile Tavsiye Edeceğimiz Süper Netflix Dizileri
    15-Kablosuz Ses Aktarımı üzerine Bir Test Çekimi
    16-Eğer 4k + 10bit hdr pass. yapamayan bir Avrniz varsa Görüntü ve sesi ayırabilir, Sesi Avrye görüntüyü de H1'e gönderebilirsiniz.
    17-VLC 3 Player Cihazda Media Player Tavsiyemiz Özellikle Network'ten film izlerken.
    18- Kablo Kanalı Döşemek Adına Çok değerli bir Taktik
    19- Xgimi H1'in içinin Açılışı ve İçindeki Parçalar.
    20- Xgimi H1 ile Xgimi Z5 Karşılaştırma çekimi
    21- Ikea Storlu Perde Uygun Fiyatlı iyi bir Alternatif
    22- Oyun ve FPS test Video Çekimleri
    23- Coşar Bey 4K netflix hakkında bilgiler Aktardı
    24- Netflix için MiBox 3 Tavsiyemiz ve Net Resim Örnekleri
    25- Perde Olayında en Üst Seviye :)
    26- Xgimi X-Roof Orjinal Tavan Aparatı Montaj ve Videosu
    27- Çok ucuza Şahane Askı Aparatı
    28- Gamma Screen Motorlu Perde Kullanımı
    29- Bufferdan Tık Tık Seri Gelmesi Normaldir.
    30- Perde Alırken Perdenin Değil; Perdenin kasası ve montaj ayaklarının genişliğine dikkat etmeK Gerekir.

Kullanıcılarımızdan Kendi Çektikleri Kutu Açılım Video'larımız :
    1- Coşar Bey ( İzmir )
    2- Ender Bey ( İstanbul )
    3- Sabri Bey ( İstanbul )
    4- Deniz Bey ( İzmir )
    5- Erman Bey ( İstanbul )
    6- Engin Bey ( İstanbul )
    7- Tevfik Bey ( Ankara )
    8- Gökhan Bey ( Yalova )
    9- Tamer Bey ( İstanbul )
    10-Murat Bey ( Nevşehir )
    11-Hüseyin Bey ( Antalya )
    12-Sinan Bey ( Fransa )
    13-Erdi Bey ( İstanbul )
    14-Murat bey ( Nevşehir )
    15-Metin Bey ( İstanbul )
    16-Aycan Bey Xgimi H1 ( Çanakkale )
    17-Aydoğan bey ( istanbul )
    18-Resai Bey ( Kayseri )
    19-Uğur Bey ( İstanbul )

----Şimdilik 28 Kişiyiz-----
    @magicboyguccino Aktardığı Değerli bilgiler
    @dema2011 Xgimi H1 ile Lg pf1000 UT Karşılaştırma Örnekleri - Samsung Tv Karşılaştırma Videosu
    @dronebey Kutu Açılım ve Tv Karşılaştırma Video'su
    @Zyvox Motorlu Perde Açılım Videomuz Satın Aldığı Swich ve çoğaltıcı
    @josh-r Kedili Kutu açılışı :) ve mAvi duvarda Avatar TEsti :P
    @oossiii
    @Karakarrga
    @OlguErhan
    @bobfaruk
    @gurcan_guler
    @bitsede gitsek mi Kedi'siz Kutu açılımı
    @ersbjk
    @Tayff
    @tevban
    @kostantin89
    @KRALL Engin beyden kutu açılışı :)
    @İsmail_Said
    @ibo-wan
    @Perasanda
    @mkmystery
    @murath82
    @moskan73
    @gökhanceylan
    @Skaty.
    @dragonnn07
    @ipropas
    @paparazi
    @scorqion

Cihazı Satın alan arkadaşlara bu dizi şiddetle Tavsiyemdir -- Netflix'ten --

Sertaç Bey'den H2 ve H3 Kutu açılımı

Xgimi H3 ingilizce menü yapımı : Coşar bey'e teşekkürler

h3 ayarlar bölümünün ingilizce yapımı :

h3 te playstoru bırak apk bile yükleyemiyorsunuz.
    h2 gibi ayarlarda dil seçeneğide yok
    bu yüzden adb (Android Debug Bridge) ile pc üzerinden uygulama yükleyip dili değiştirmemiz gerekiyor.

dilim döndüğünce yazayım

1. aşama
    adb kurulum linki :https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2588979
    burdan adb yi pc ye yüklemek gerekiyor yada android studio yüklemek gerekiyor. bende android studio yüklüydü.

2. aşama
    h3 ün wifi ayarlarından ip adresini öğreniyoruz.
    öğrendiğimiz ip adresi <cihazın ip adresi> kısımına yazılacak komutlarda.

3. aşama
    h3 te cihaz bilgileri sayfasına gelip sol ok tuşuna (geri tuşu değil, yuvarlağın soluna) uzu süre basınca gizli menü çıkıyor.
    ordan sola basa basa adb yazan yere gelinecek ve adb deki değer değiştirilecek çince bir karakter var biri açık biri kapalı demek. açığa getirilecek.

4. aşama
    adb nin kurulduğu dizinde komut satırına geçiyoruz.

adb tcpip 5555
    adb connect <cihazın ip adresi>:5555
    adb devices
    ile cihazımızı görecegiz

bu aşamaya kadarı aşağıdaki linkte resimlide varhttps://www.mobilhanem.com/android-wifi-uzerinden-uygulama-calistirma-wi-fi-debugging/

5. aşamahttps://play.google.com/store/apps/details?id=net.sanapeli.adbchangelanguage
    uygulamayı apk indirme sitelerinden bulup indirmek ve adb nin olduğu klasöre adını kısaltıp kopyalam yada taşıma.
    ben adını adbcl.apk yaptım

6. aşama

adb -s <cihazın ip adresi>:5555 install adbcl.apk
    komutu ile apk yı h3 e kurmak

7. aşama
    uygulamayı h3 te açıyoruz.

adb -s <cihazın ip adresi>:5555 shell pm grant net.sanapeli.adbchangelanguage android.permission.CHANGE_CONFIGURATION

adb -s <cihazın ip adresi>:5555 shell am start -n net.sanapeli.adbchangelanguage/.AdbChangeLanguage -e language en

komutlarını çalıştırdığımızda
    cihazın ayarlar menüsü ingilizce oluyor.

biraz uzun gibi görünüyor ama eliniz yatkınsa 5 dakika sürmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 6 Ocak 2020; 14:33:33 >

• Dili çince ve zengin bir arayüzü var. Bir sürü ayar ve uygulama var. Benim anladığım bunlar H1'i uluslarası satmak için yapmışlar ama fazla üzerine düşmemişler. H1'deki eksiklerini H1S'te giderip Çin için satmaya başlamışlar.
    Menüde bir sürü ayar var.
    Şimdiye kadarki deneyimlerim:
    - Autofocus özelliği gayet güzel çalışıyor. H1'i de kullanan birisi olarak her seferinde perdenin yanına gidip net mi değil mi kontrol etmeye gerek kalmıyor. Her açışılta autofocus yapmasın diye seçenek var ayarlarda. Sadece siz istediğinizde yapıyor.
    - Kontrast oranı H1'e göre yükseltilmiş. Yine ayarlarda kontrast arttır diye bir seçenek var. Açtığınızda cihazın lensinde diyafram gibi bişey açılıp kapanıyor, kontrast artıyor.(Klik Klak diye bi ses geliyor). Donanımsal bir şeyler eklemişler.
    - Miracast ve Airplay H1'e göre daha stabil çalışıyor, sorunsuz bağlandım ve netlik çok iyi.
    - 1100 ANSI + Yüksek kontrast aydınlık ortamda kendini belli ediyor. Karanlık ortamda görüntü efsane oluyor.
    - 3D film ayarları H1'e göre daha kolay.
    - Kumandası plastik ve AAA pil takıyorsun. Air mouse özelliği yok.
    - Telefon uygulaması farklı, Çince ve yine daha zengin içerik var. H1 için kullandığımız uluslarası versiyon H1S ile çalışmıyor.
    - Youtube yok, GooglePlay yok. İçerikler genelde çinlileri özgü.
    - Çinçe yazıları okuman için telefondan Google translate uygulamasını kullanıyorum. Kameradan anında çeviri yapıyor. Gayet başarılı. (Canlı çeviriyi sadece Çinçeden İngilizceye yapıyor)
    4K ve uzun bir karşılaştırma videosu gelecek inş.

Toplamda 100 gb video çektim H2 Çince kutu açılımıda yaptık. Premierde işlemem zaman alacak.

• İnceleme için elinize sağlık çok güzel olmuş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibo-wan

İnceleme için elinize sağlık çok güzel olmuş
    Arkadaşlar, Xgimi H1 ile 4K 60 Fps Overall Bit Rate =51.6 Mbs, 10Bits olan bir dosyayı içindeki player ile oynattım. Sonuç mükemmel.

Evde Xbox ile Kinect denemeleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OlguErhan -- 7 Nisan 2018; 8:33:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 👍👍

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Güzel ve detaylı bir inceleme olmuş. Bende Amazondan aldım 1 hafta oldu... Harika bir cihaz gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: Tayff

Güzel ve detaylı bir inceleme olmuş. Bende Amazondan aldım 1 hafta oldu... Harika bir cihaz gerçekten

Güle güle kullanın sizde cihaz harika ötesi

Örnek çekimler isteriz kısa kısa,

Ben perde aldım kurayım yeni videolar atacağım burada

• Ben normalde Himedia Q3 kullanıyordum filmleri oynatmak için. Sanırım bu cihazda Himedia'ya ihtiyacım kalmayacak. Ben normalde sesleri Avr'ye gönderiyorum Hdmi ile. Harici ses için üzerindeki optik çıkışı kullanın diyor ama optik kablo DtS HD MA gibi yüksek çözünürlüklü ses formatlarını desteklemiyor. İlla HDMI olmak zorunda. Amazondan 12m lik flat hdmi siparişi vermiştim. Şuan gümrükte.

Gelince deneyeceğim. Sadece sesş hdmi üzerinden Avr'ye gönderebilirsem harika olacak. İnşallah çalışır. Yoksa kendi oynatıcısından mahrum kalacağım...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tayff

Ben normalde Himedia Q3 kullanıyordum filmleri oynatmak için. Sanırım bu cihazda Himedia'ya ihtiyacım kalmayacak. Ben normalde sesleri Avr'ye gönderiyorum Hdmi ile. Harici ses için üzerindeki optik çıkışı kullanın diyor ama optik kablo DtS HD MA gibi yüksek çözünürlüklü ses formatlarını desteklemiyor. İlla HDMI olmak zorunda. Amazondan 12m lik flat hdmi siparişi vermiştim. Şuan gümrükte.

Gelince deneyeceğim. Sadece sesş hdmi üzerinden Avr'ye gönderebilirsem harika olacak. İnşallah çalışır. Yoksa kendi oynatıcısından mahrum kalacağım...

Merhaba bunu yapabilmek için projektörde hdmi ARC özelliği olması lazım, varsa olur. Birde hangi ses formatlarını dedtekliyor bunu bilmek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bitsede gitsek mi -- 2 Şubat 2018; 17:50:53 >
  • OlguErhan hocam merhaba, face den yazmıştım. Bütün ekranda yazılar varken, her taraf aynı netlikte oluyormu. Film oynarken farkedilmiyor yazılı ekranda varsa anlaşılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

OlguErhan hocam merhaba, face den yazmıştım. Bütün ekranda yazılar varken, her taraf aynı netlikte oluyormu. Film oynarken farkedilmiyor yazılı ekranda varsa anlaşılır.

Excel ile sunum testleri yaptık, netlik her taraf aynı ve okunaklı Size özel video da çekeceğim en kısa sürede
  • MOtorlu Perde ile testim.

• OlguErhan kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim, tereddüt ettiğim bir konuyu aydınlattınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Teşekkür ederim, tereddüt ettiğim bir konuyu aydınlattınız.

Eğer cihazı çok çapraz koyarsanız şayet bulanıklık yapar diye tahmin ediyorum. Ama test videosu gelecek extra
  • quote:

Orijinalden alıntı: OlguErhan

Bu mesela 4K bir çekim.

@CXath1
  • Arkadaşlar Honkong deposu için ( hızlı gönderim ) yeni indirim kodu aldım Gearbest'ten Skype üzerinden.

Bu link ile :https://goo.gl/YUxA7U TOPCN3 kupon kodu ile 777 dolardan alabilirsiniz. 30 Adet için limitli stok.

Xgimi H1 - H2 - H3 4K inceleme ve Projeksiyon Cihazı Tavsiyesi

https://www.facebook.com/OlguErhan Facebook üzerinden çekinmeden bana ulaşıp msj'da atabilirsiniz. Vergi gümrük vs. gibi sorularınız için destek verebilirim.
  • İncelemeler için teşekkürler hocam,

Cihazın detaylı kullanım kılavuzu var mıdır?

Uzaklık - inch bilgisine ulaşamadım.

Birde en fazla kaç derece çaprazlığa kadar görüntüyü düzleştirebiliyor?

• ürün çok iyi almayı düşünüyorum tv yerine bunu fakat iki sorum olacak birincisi bu cihazı tv yerine kullanmak mümkün olur mu uydu alıcısı falan yoktur sanırım ama tüm uydu kutularındaki hdmi çıkışı buna uyumlu olur değil mi sorunsuz izletir? ve hala memnun musunuz :) ayrıca gümrüğe takılmaması için nasıl bir işlem yapmalı kota 22 euro ya düştü diyorlardı en son bir öneriniz var mıdır? bir aliexpersten bir kere alışveriş yaptım sadece pek bilgim siz nasıl aldınız?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.