Yarbay
24 Haziran 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
20 üye
Görüntülenme
Toplam: 467 (Bu ay: 16)
Gönderileri

Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere bezine 40 kuruş, motorine 41 kuruş zam gelecek. Benzinde 17 kuruş, motorinde ise 41 kuruşun tamamı pompaya yansıyacak. LPG ve motorinin ardından benzinde de bu gece itibarıyla ÖTV sıfırlanmış olacak.


Dolar/TL kuru ile petrol fiyatlarındaki artış, akaryakıt fiyatlarında da zamları beraberinde getiriyor.

Sozcu.com.tr’nin akaryakıt sektörü kaynaklarından edindiği bilgiye göre, bu gece yarısından itibaren motorinin litresi 41 kuruş zamlanacak. Motorinde özel tüketim vergisi (ÖTV) sıfırlandığı için bu zammın tamamı pompaya yansıyacak.

Benzinde ise 40 kuruş zam yapılacak. Bu zammın 23 kuruşu ÖTV’den karşılanacak ve benzinde de ÖTV sıfırlanacak. 17 kuruş zam ise pompa fiyatına yansıyacak.

LPG’de daha önce ÖTV sıfırlanmıştı.Alıntı : Sözcü

Bu rezilliğe artık bir son verip Hükümet istifa etmelidir , bunların inadından tüm halk zarar görüyor , bu ne biçim bir hırstır arkadaş akıl alır gibi değil ! Türkiye sizin har vurup harman savuracağınız bir ülke değil ! geri dönüşü çok zor olacak böyle devam ederse    

Bu aralar bu iki araca bakıyorum , kullananlardan yorum yapacak var mı ?

Herhangi bir sorunu var mı bu motorların ?

Aracımı sattım ve focuslara bakayım dedim 10 gündür takip ediyorum düşük km'li titanyum araçlara bakıyorum genelde , millet kafayı yemiş 260 ile 280 bin arası isteyenler var 2016 -2017 araçlara , hayır nedir yani bu araçları bu kadar istemeye yönelten özellikleri ? farlar merceksiz halojen , kimisinde sunroff bile yok , yorumlarda içinin (özellikle arkasının) dar olduğundan bahsediliyor nedir bunun alamet-i farikası bilen biri izah etsin

Antikor seviyesine göre aşı yapılmalı , her önüne gelene göre değil

12.madde işi bozuyor gibi !!!SHELL MOBİL UYGULAMASI KAZANDIRIYOR

Shell Mobil Uygulaması Kullanıcılarına özel kampanyaya katılın ve yakıt alımlarınızdan 10 kat SmartPuan kazanın.

Kampanya Kuralları

 1. Kampanya 6 Ağustos – 30 Eylül 2021 tarihleri arasında geçerlidir.
 2. Kampanya Shell ClubSmart müşterilerinin aynı tarih aralığındaki alımları için geçerlidir.
 3. Shell ClubSmart müşterileri, yapmış oldukları yakıt alışverişleri karşılığında litre başına aldıkları yakıt türüne göre puan kazanırlar. Kampanya dönemindeki alımları boyunca, kampanyaya katılım gösteren müşterilere ilgili alımlarından kazanacakları puanın 9 katı hediye edilecektir.
 4. Kampanya katılımcılarının halihazırda kazandıkları puanlar alımlarını takip eden 48 saat içerisinde, kampanyadan hak ettikleri puanlar ise alımı takip eden ayın 10. gününde kartlarına yüklenecektir.
 5. Katılımcıların Ağustos ayındaki alımlarından olan hakedişleri 10 Eylül 2021 tarihinde, Eylül ayındaki hakedişleri ise 10 Ekim 2021 tarihinde ClubSmart kartlarına yüklenecektir.
 6. Kampanyada hak kazanılan ekstra puan, ay içerisindeki alımlardan kazanılan puanın 9 katı olarak hesaplanacak ve belirtilen tarihte ilgili kartlara yüklenecektir.
 7. Kampanyaya katılmak için, ClubSmart üyesi müşterilerin, Shell Mobil uygulaması içerisindeki “Haberler ve Ürünler” sekmesinde bulunan ilgili haberde yer alan formu doldurması gerekmektedir.
 8. Müşterilerin formu doldururken girdikleri ClubSmart kart numaralarının doğruluğunun sorumluluğu müşteriye aittir. Yanlış, eksik girilen bilgilerden kaynaklı hak kayıplarından Shell sorumlu değildir.
 9. Kampanya formunu dolduran katılımcılar, formu doldurdukları ve takip eden aylardaki yakıt alımlarına göre ilgili ayki alımlarından kazandıkları baz puanlar dikkate alınarak yapılacak hesaplama ile hakedişlerinin toplamının 10 katı puan kazanırlar. Alımlarından kazandıkları puanlarının üzerine, ilgili puanların 9 katı kendilerine kampanya sebebi ile belirtilen tarihlerde yüklenir.
 10. Shell ClubSmart üyeleri kampanya katılımlarını takiben, kampanya dönemi boyunca yaptıkları alımlar için ek puan kazanırlar. Ağustos ayında kampanyaya katılan Shell ClubSmart üyeleri hem Ağustos hem Eylül ayı alımları için, Eylül ayı içerisinde kampanyaya katılan Shell ClubSmart üyeleri ise Eylül ayı alımları için ek puan kazanırlar.
 11. Kampanyadan sadece plakaya kayıtlı ClubSmart üyeleri faydalanabilecek olup araç plakası yerine genel tanımlama yapılıp kullanılan kartlar faydalanamayacaktır. İlgili kartlar kampanyaya katılım formunu doldursa bile kampanya özelinde puan yüklenmeyecektir.
 12. Kampanya süresinde bir müşterinin aylık olarak kazanabileceği maksimum puan 1500’ü geçemez.
 13. Kampanya katılımı, formu dolduran ilk 50000 kişi ile sınırlıdır.
 14. Shell ClubSmart üyesi değilseniz, kampanyadan Hediye Smart Puanlar ile üye Shell istasyonlarında yakıt alabilmesi için kartın Shell ClubSmart sisteminde kayıtlı olması gerekmektedir. ClubSmart Kartınızı Shell mobil uygulamasından yada www.shellsmart.com adresinden kaydedebilirsiniz. İstasyonlarımızdan fiziksel kart temin edip kaydetmek yerine,  adresi üzerinden oluşturabileceğiniz sanal kart numaranızı kaydererek de ClubSmart kart sahibi olabilir, ilgili kart ile bu kampanyaya katılabilir ve ClubSmart avantajlarından faydalanmaya başlayabilirsiniz.
 15. Smart Puanlarla yapılan alışverişlerde, alım tutarının en az 1TL’sinin müşteri tarafından ödenmesi gerekmektedir. Bu tutar haricinde kalan kısım, müşterinin puanları ile ödenebilir.
 16. Bu kampanya diğer Shell kampanyaları ile birleştirilemez.
 17. Kampanyada kazanılıp kullanılamayan Hediye Smart puanlar 1 Aralık 2021 tarihinde silinir.
 18. Yüklenen hediye Smart puanlar sadece ClubSmart üyesi Shell istasyonlarından akaryakıt veya otogaz alımlarında geçerlidir.
 19. Kampanyaya Shell Ticari Kart ve Shell Taşıt Tanıma Sistemi müşterileri, 18 yaşından küçükler ve ClubSmart Extra Card sahipleri katılamaz.
 20. Puan hediyesi uygulaması kapsamında Shell ClubSmart başvuru formu genel şartları geçerlidir.
 21. Kampanya süresi ve kurgusunda meydana gelen değişiklik hakkı Shell’e aittir.
 22. Müşteriler kampanya ile ilgili ayrıntılı bilgiye www.shell.com.tr’den ulaşabilecektir.

İlerde Türkiye'yi kötü günler bekliyor sabah sabah moralim bozuldu , korona morona geçip gidecek elbet ama Türkiye'nin ilerde yaşayacağı kuraklık milletin yiyecek ve su bulamamasına yol açacakgerçekten korkutucu bir haber  Üretim azalacak, gıda fiyatları artacak

Dünya sıcaklığı en az 2 derece artacak. Türkiye’de aşırı sıcak gece ve gündüzler yaşanacak. Tarımsal üretim azalacak, besin fiyatları artacak, kronik hastalarda ölüm hızlanacak.


Birleşmiş Milletler tarafından yayımlanan ve Türkiye'yi de kapsayan yeni rapor gelecek 10-15 yıla ilişkin ürkütücü tabloyu ortaya çıkardı. Rapora göre 10 yıl içinde dünya sıcaklığı en az 2 derece artacak. Bunun sonucunda Türkiye'de olağanüstü gece ve gündüz sıcaklıkları yaşanacak. Kronik hastaların ölüm riski artacak. Yağışlar azalacak, tarımsal üretim düşecek, gıda fiyatları olağanüstü yükselecek.


SICAKLIK ARTACAK


İklim Değişikliği Politika ve Araştırma Derneği Başkanı Dr. Baran Bozoğlu, BM'nin Hükümetlerarası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) Raporu'nu değerlendirdi. Bozoğlu, dünyada ortalama 1.1 dereceye ulaşan sıcaklık artışının mümkünse 1.5 derece değilse 2 dereceyle sınırlandırılmaya çalışıldığını, ancak yayımlanan yeni raporun dünya ısısının 10-15 yılda 2 dereceden de fazla artacağını ortaya koyduğunu söyledi.

Dr. Bozoğlu, dünyada yükselen sıcaklığın Türkiye'de en çok Anadolu ve Akdeniz havzasını vuracağını, sıcaklığın 2 derece artması halinde Türkiye'de halkın alışık olmadığı biçimde sıcak gün ve gece sayısının artacağını, orman yangınlarının artacağını, yaşlı ve kronik hasta ölümlerinin yükseleceğini söyledi. Bozoğlu, Türkiye'nin sıcaklık artışına bağlı olarak tarımsal üretimin suya erişiminde en olumsuz etkilenecek ülkelerin başında geldiğini belirtirken, “Ne yazık ki, Türkiye'de ciddi bir tarımsal kuraklık yaşanacak” dedi.


Tarımsal çöküş yaşanabilir 


Dünyada ortalama sıcaklık 2 derecelik artışla sınırlandırılabilirse Türkiye'de yağış ortalamasının yüzde 20 azalacağını belirten Dr. Baran Bozoğlu, “Artış 4 dereceye doğru giderse yağışlar yüzde 40'a kadar düşecek. 10 yıl içinde tarımsal çöküş yaşanabilecek. Tarımsal üretim azalacak, besin fiyatları artacak. Bazı bölgelerdeki su sadece insanlara yetecek” dedi.


Bütün kararlar gözden geçirilmeli


İklim değişikliğinin yaratacağı zararı en aza indirmek için ülke ve toplum olarak sil baştan planlamaya ihtiyaç olduğunu belirten Dr. Baran Bozoğlu, “10 yıl önce verilmiş kararlardan vazgeçmemiz gerekiyor. Türkiye'nin bütün sanayi, tarım, üretim, turizm, ormancılık, ekosistem, kanalizasyon alanındaki çalışmalarını iklim değişikliğine uyarlanması gerekiyor. Kentlerimizdeki su kaçaklarını önlemeliyiz. Kömürlü termik santrallerden, fosil yakıt ve doğalgaz kullanımından hızlı bir şekilde çıkış yoluna geçmeliyiz. Bugüne kadar verilen bütün ÇED olumlu raporlarının yeniden ele alınması gerekiyor” dedi.


Alıntı : Sözcü

Selamlar MSI B550M-A Pro DDR4 Pci Express 4.0 Anakart ile kullanmak üzere 1TB NVme SSD almak istiyorum hangi modeli tercih etmeliyim 1000-1200 lira arası ?

Hakkında
Konum: Ankara
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 14 dk. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 gün
Mesaj Sayısı: 9.949
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 19.000
İkinci El Bölümü Mesajları: 2.912
Konularının görüntülenme sayısı: 886.365 (Bu ay: 13.766)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 5.968 (Bu hafta: 247)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.