Şimdi Ara

Tavan Vantilatörü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
10
Favori
139.713
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Çok kaliteli (yani sessiz), modern tasarım lambalı bir tavan vantilatörü arıyorum. Yatak odama koyup hem avize hem de vantilatör niyetine kullanacağım.

Bunlar klimadan cok daha sağlıklı aynı zamanda sinek de yaklaşamıyor, US de çok popüler ama TR'de çok çeşit yok. Praktiker, koçtaş gibi yerlerde var ama markaları garip nedir ne değildir güvenemiyorum. Çünkü gürültülü çalışıyorsa at çöpe gitsin..

İyi marka nereden bulabilirim?

Ya da yukardaki mağazalardan alıp da memnun kalan var mı?

Teşekkürler

• Bu mesaja tamamen katılıyorum.
    Ben Aydın da oturuyorum. Son 3 yaz aylarında yatak odamız 33 - 34 dereceleri görüyor. Klimaların dezavantajları malum. İşte o dezavantajlar tavan vantilatörünün avantajları oluyor. Bu mesajı 2 yaz boyunca denedikten sonra yazıyorum. Ve de sırf bu ürününü önermek için buraya üye oldum. Çünkü böyle faydalı bir cihazı önermeyi insanlık görevi olarak addediyorum. Bu arada ben bir tıp doktoruyum. Eşimle birlikte ortak deneyimlerimiz şunlardır.
    1-Bir damla bile terlemeden ve de nerdeyse deliksiz uyuyoruz.
    2-Elektrik sarfiyatı klimaya göre çok daha az.
    3-Odayı güzelleştirecek şekilde dekoratif.
    4-Montajı klimaya göre çok kolay ama yine de profesyonel bir destek önerilir. Duvarlarda kırma, badana gerektirmiyor.
    5-Balkonda veya dış duvarda yer kaplayan harici bir ünitesi yok.
    6-Tozunu almak dışında bakım gerektirmiyor. Dönemsel değiştirilmesi gereken filtre v.s. yok.
    7-Klimaya göre çok daha sessiz.
    8-Pencere açık yattığımızda içeri giren sivrisineklerin bize ulaşmasını engelliyor. (Çünkü kullandığımız sürece hiç bir kere sivri tarafından rahatsız edilmedik)
    9-Doğaya zararı yok. (Bizim için çok önemli bir özellik. Bu arada ben ve eşim bir doğa derneğinin aktif üyeleriyiz)
    10-Ters çalıştırdığınızda kış mevsiminde soğuk havalarda tavana yükselen sıcak havayı aşağı vererek ısınmaya yardımcı olabiliyor.
    11-Çok önemli: En kaliteli marka tavan vantilatörü en kalitesiz klima fiyatına.
    12-En en en önemlisi: Sağlıklı bir hava soluyorsunuz. Bildiğiniz gibi klimalar ne yaparsanız yapın zaman içinde filtrelerinde mikrobik veya allerjen patoljenler ürüyor. Klima eskidikçe bu tehlikelerde artıyor. Hatta Lejyoner hastalığı denen ölümcül bir hastalığa yakalanmanız bile ihtimal dahilinde.

Tavan vantilaöründe benim saptadığım 2 dezavantaj var. Birincisi oda dececesini düşürmüyor. (Ama bu durum terleme olmadığı için iyi bir uykuya engel olmuyor.)
    İkincisi ise çıplak teninizde devamlı hafif bir hareket hissediyorsunuz. (Biz bu hisse çok kısa zamanda alıştık. Üzerimizde ince ve hafif çamaşırlar ile yatıyoruz)

Bu arada geçen gün eşim TV de zapping yaparken, Bodrum da bulunan ultra lüks bir evin yatak odasına monte edilmiş bir tavan vantilatörü görmüş. Bence bu iyi bir referans olabilir.

Markasına ve fiyatına gelince: Maddi problemi olmayanlar için odanın metrekaresine uygun en pahalı ve kaliteli olanını öneririm. Bu bence 1000 TL civarında olacaktır diye tahmin ediyorum. Biz ise 15 m2 lik oda için 750 TL lik, ömür boyu motor garantili çok kaliteli bir marka aldık.
    Maddi durumu iyi olmayanlar için de güzel haberlerimiz var. Onlar içinde büyük yapımarketler başta olmak üzere piyasada bol miktarda 100-200 TL ye kadar fiyatlarda değişik modellerde tavan vantilatörleri var.

Bu mesajımızla bir kişiye bile olsa faydamız dokursa görevimizi yerine getirmiş sayıp mutlu olacağız.
    Sağlıcakla kalın.
  • Merhaba,

Koçtaş tan aldığımız ahşap kanatlı tavan vantilatörünü yazın sıcak havalarda,diğer mevsimlerde sadece avize olarak kullanıyoruz,Koçtaş larda genelde bu tür ürünlerden en az 7-8 adedi çalışır halde teşhir ediliyor.

Dönüş yönünü hava akımını tavana verecek şekilde değiştirebiliyorsunuz ve üzerinize rüzgar gelmeden serinliyorsunuz,oldukca sessiz,belli belirsiz hava akımı sesi dışında motor sesi duyulmuyor.

Klimadan ilk alımdada elektrik sarfiyatınada misli misli daha uygun ve sağlıklı.
  • Teşekkür ederim,

ben de geçen gün praktiker de baktım ama mağaza gürültüsünden pek anlaşılmadı, malzemeler de kalitesiz geldi bana, bir de koçtaş'a bakacağım, tavsiyeniz üzerine...
  • Koçtaş dedinizde.Bence elektirk konusunda kat kat pahalı malzemeler satıyorlar.Eğer yakınsa sana perşembe pazarı,bankalar caddesi ve perpaya bak derim.
  • tamam oralara da bakalım, bir ara iyi markalar görüyordum, GE, White Westinghouse falan...Ama nerede hatırlayabilsem...
  • Koçtaş ın bazı ürünlerinin satış fiyatı fahiş gerçekten. İsterseniz hepsiburada.com ada bir göz atın..
  • http://www.gedikgross.com/Product.aspx?_pId=2143864&_catId=4498
    burada westinghouse var buraya bak istersen
  • quote:

Orjinalden alıntı: alkanme

http://www.gedikgross.com/Product.aspx?_pId=2143864&_catId=4498

güzelmiş gerçekten.Klimaya alternatif
  • işte budur , çok teşekkürler alkanme

quote:

http://www.gedikgross.com/Product.aspx?_pId=2143864&_catId=4498

• inşallah sorunsuz uzun yıllar kullanırsın .bu arada bendemi alsam acaba gerçekten sessizmi westinghouse ler
  • valla ne olduğu belirsiz bir marka değil sonuçta. Praktiker ve koçtaştakileri hiç duymamıştım.

çok sağlıklı olduğunu söyleyebilirim, ben amerikada kaldığım süre boyunca alışmıştım. Klima, yatak odasında bence riskli, hasta etme riskinin yanında odanın nem dengesini de bozup kurutabiliyor boğazları falan. Bir de kadınlarla erkeklerin vucut ısıları farklı, sana sıcak gelirken eşine ya da arkadaşına serin gelebiliyor, anlaşmak zor oluyor klima varken. Salonumda klima var ama yatak odama vantilatör alacağım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scubat -- 18 Haziran 2007; 12:18:02 >
  • Daha önceden diğer evimize alıp memnun kaldığımız için aldığım için Koçtaş tan yine tavan vantilatörü aldım,odamızda klima var ama eşim çalıştırmak istemiyordu+havayı kuruttuğu ve benimde burnumda kemik olduğundan uyku problemi çekiyor buna ilaveten sabah sağım solum tutulmuş vaziyette uyanıyordum. Üstelik elektrik faturasınıda kabartıyordu şimdi çok rahat ettim,ne üşütüyor ne terletiyor,ne sesi var nede kabarık faturası. Tavsiye ederim,klima gibi mikrop ve nem barınağıda değil üstelik.
  • http://www.gedikgross.com/Product.aspx?_pId=2143860&_catId=4498
    comet modelini sipariş ettim.ev tünel kalıp olduğu için tavan fazla yüksek değil.onun için bu model daha uygun gibi ,,memnun olup olmadığımı kullanınca yazarım.
    quote:

Orjinalden alıntı: scubat

valla ne olduğu belirsiz bir marka değil sonuçta. Praktiker ve koçtaştakileri hiç duymamıştım.

çok sağlıklı olduğunu söyleyebilirim, ben amerikada kaldığım süre boyunca alışmıştım. Klima, yatak odasında bence riskli, hasta etme riskinin yanında odanın nem dengesini de bozup kurutabiliyor boğazları falan. Bir de kadınlarla erkeklerin vucut ısıları farklı, sana sıcak gelirken eşine ya da arkadaşına serin gelebiliyor, anlaşmak zor oluyor klima varken. Salonumda klima var ama yatak odama vantilatör alacağım.

• quote:

Orjinalden alıntı: esmerce

Daha önceden diğer evimize alıp memnun kaldığımız için aldığım için Koçtaş tan yine tavan vantilatörü aldım,odamızda klima var ama eşim çalıştırmak istemiyordu+havayı kuruttuğu ve benimde burnumda kemik olduğundan uyku problemi çekiyor buna ilaveten sabah sağım solum tutulmuş vaziyette uyanıyordum. Üstelik elektrik faturasınıda kabartıyordu şimdi çok rahat ettim,ne üşütüyor ne terletiyor,ne sesi var nede kabarık faturası. Tavsiye ederim,klima gibi mikrop ve nem barınağıda değil üstelik.

aldığınız ürünün markası nedir ? kaça aldınız? bi de vantilatörünün pervaneleri tavana doğru yönlendirilebiliyor mu?
  • Biri bu;https://www.koctas.com.tr/index.aspx¤tpage=1&sortkey=0

yeni aldığımsa bu;https://www.koctas.com.tr/index.aspx¤tpage=1&sortkey=0

Bu ürünler Koçtaş için Çin de üretiliyor,yukarıda verdiğim 4 kanatlı model daha büyük,her ikiside oldukca sessiz çalışıyor,ağır devirli cihazlar olduğu için daha kaliteli bir marka ihtiyacı duymadım yeterli kaliteye sahipler,tavana doğru yönlendirilebiliyor bu sayede rüzgar rahatsız etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi esmerce -- 19 Haziran 2007; 14:29:50 >

• Ben de sizinkinin tipinde modern tasarım alacağım, fakat anlamadığım, bu kanat ölçüsü lafı. Nedemek bu? bir kanadın uzunluğumu yoksa çap mı? Birde bu vantilatörlerin hepsi ipli mi? duvardaki swithcten kullanamıyormuyuz?

quote:

http://www.gedikgross.com/Product.aspx?_pId=2143860&_catId=4498
    comet modelini sipariş ettim.ev tünel kalıp olduğu için tavan fazla yüksek değil.onun için bu model daha uygun gibi ,,memnun olup olmadığımı kullanınca yazarım.
    quote:

valla ne olduğu belirsiz bir marka değil sonuçta. Praktiker ve koçtaştakileri hiç duymamıştım.

• kanat uzunluğu bir kanadın uzunluğu,,,reosta olayını bende bilmiyorum ama zannedersem iplidir ,,,bu tip lambalı cihazların duvardan anahtarlılarını görmedim

quote:

Ben de sizinkinin tipinde modern tasarım alacağım, fakat anlamadığım, bu kanat ölçüsü lafı. Nedemek bu? bir kanadın uzunluğumu yoksa çap mı? Birde bu vantilatörlerin hepsi ipli mi? duvardaki swithcten kullanamıyormuyuz?

quote:

http://www.gedikgross.com/Product.aspx?_pId=2143860&_catId=4498
    quote:

• Kanat uzunluğu bir kanadın uzunluğu,çap ise bir kanadın ucundan diğer uçtaki kanadın ucuna kadar olan mesafe,aynı daire gibi düşünün ve alacağınız modelin çap-yarıçapına dikkat edin,yakınında dolap vs varsa sığmayabilir.
  •  Tavan Vantilatörü

Bu model çok hoşuma gitti. Bu modelin pervaneleri düz ama bazı modeller ise kıvrımlı pervanelere sahipler. Şimdi bu vantilatör rüzgar akımını tavana doğru çekebilirmi ?
  • https://www.koctas.com.tr/index.aspx

bu modeli aldım bugun montajını yaptırdım. İlk izlenimim klimaya alışmış biri olarak pek tatmin edici gelmedi açıkcası. İyi soğutma için neler tavsiye edersiniz? Uzun zamandır kullanan arkadaşlar cevap verirse sevinirim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.