Şimdi Ara

Spy Drop - Amazon TR Fiyat takip uygulaması -HepsiBurada,Teknosa,MediaMarkt ve daha fazlası eklendi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
243
Cevap
136
Favori
20.876
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
52 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhabalar,

Fırsatların gösterilmesindeki problem üzerindeki çalışma devam ediyor. En kısa sürede çözmeye çalışıyorum.

Tarama ve eklenti kısmında bir sıkıntı yoktur.

Problem giderildiğinde buradan haber veririm tekrardan.

İyi günler

Edit: 09.12.2020

Merhabalar,

Firefox ve Chrome eklentisi güncellenmiştir. Firefox eklentisi mağazada yayınlandı, Chrome eklentisi ise onay sürecindedir.

Birşey yapmanıza gerek olmadan otomatik kendini güncelleyecektir eklentiler.

- Firefox eklentisi Chrome a göre geride kalmıştı bu düzeltildi(Firefoxta Trendyol yoktu, eklendi).

- Otomatik tag ekleme kapatıldı.

- Döviz çevirisindeki hata düzeltildi.

Şuan sitede fırsat gösterme kısmında genel bir sıkıntı mevcut ve ilgili çalışma devam etmektedir.

İyi günler

Edit: 13.08.2020

Merhabalar,
    Ekşi sözlükte gördüğüm bu yoruma ve aklında gizlilik ile ilgili sorusu olan arkadaşlar için bir açıklama yapma gereği duydum.

Spy Drop - Amazon TR Fiyat takip uygulaması -HepsiBurada,Teknosa,MediaMarkt ve daha fazlası eklendi

- Vatan , Amazon vs gibi online mağazalar için istenilen izinler sadece tarayıcı sekmesinde hangi ürünün aktif olduğunu anlamak için kullanılmakta.

- "accounts.google.com" , bu urli google ile login için gerekli olduğunu düşündüğüm için eklemiştim. Fakat eklentinin hiçbiryerinde bu izinli site ile alakalı bir kod parçası yoktur.Dileyen koda bakabilir.Bir sonraki güncellemede kaldırılmış olacak.

- "Kopyaladığınız ve yapıştırdığınız verileri değiştirme" yani "clipboardWrite" izni. Kopyaladığınız birşeye erişmem mümkün değil sadece sağ üstteki grafiği kopyala butonuna bastığınızda oluşan linki otomatik panoya kopyalamak için kullanılıyor bu izin.

Bu izinler haricinde eklentide aşağıdaki izinler kullanılıyor.

- "storage" - "Veri deopalama izni : Ayarlarınız ve döviz kurları tutuluyor"
    - "webRequest" - "Ürün bilgileri, yurtdışı amazon fiyatları, döviz kurları ve servis bağlantıları için kullanılıyor"
    - "tabs" - "Sekmelere erişmek için kullanılıyor. Açık olan her sekmeye değil yine sizin izin verdiğiniz sitelerin içeriklerine erişebilir"
    - "notifications" - "Notifikasyon yollamak için gerekli izin"

Aşağıdaki sayfadan da görülebileceği gibi, bu izinler düşük uyarı seviyesinde değerlendirilen bir izinlerdir. Ve eklenti mağazada güncellenmeden önce Firefox ve Chrome tarafından denetlenmektedir.
    https://support.google.com/chrome_webstore/answer/186213?hl=tr

Dileyen kullanıcılar eklentinin ayar sayfasından istedikleri sitelerin erişimini kapatabilirler.

Edit: 05.06.2020
    Merhabalar,

Mail ile bilgilendirme eklenmiştir. Şuan fiyat alarmı gerçekleşen herekse mail atılacak. Ayarlar kısmına mail ve notifikasyon açıp kapatma seçeneği eklendiğinde, bildirim ayarlarını kapatıp açılabilecek şekilde olacak.

Mobil cihazlardahttps://spydrop.app girdiğinizde tarayıcınızın ayarlar(mobile chrome da sağ üstteki üç nokta ) basarak "Ana ekrana ekle" dediğinizde. Siteyi app olarak mobil cihazınıza ekleyebilirsiniz. Site mobil cihazınıza bir app gibi yüklenip ana ekrana kısayol eklenecektir.

Gelecek olan güncelleme ->

Fırsat ve arama sayfalarında filtreleme, sayfalama ve sıralama,
    Arama sayfasının hızlandırılması.

İyi günler

Edit: 31.05.2020
    Merhaba Arkadaşlar,

Fiyat alarmı kurmayı site üzerinde aktif ettim. Fiyat alarmı kurabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir. Sadece isim, geçerli bir email ve şifrenizle kayıt olabilir yada Google hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.

Giriş yaptıktan sonra grafiklerin altından alarm kurabilir yada kurulu olan alarmları değiştirebilirsiniz.

Profil sayfasında kurduğunuz alarmları görebilir, silebilir yada aktifliğini kapatabilirsiniz.

Aynı sayfadaki bildirim cihazları sekmesinde, bildirimlerin atılacağı cihazları görebilirsiniz. Kırmızı alarm simgesine bastığınızda sizden izin ister ve kullandığınız tarayıcı bildirim yollamak için kaydedilir. Örneğin mobil cihazınızda da bildirim almak istiyorsanız siteye mobil cihazdan login olup bildirim cihazları sekmesindeki kırmızı alarm butonuna tıklayıp izin vermeniz yeterlidir.

Bildirimler cihazlarınıza aşağıdaki örnekteki gibi atılır.

Şuan için sadece Notification şeklinde bildirim atılmakta. Mail ile bildirim seçeneğide eklenip profil sayfasındaki ayarlar kısmına eklenecektir.

Bir sıkıntı yaşamanız durumunda buradan pm ile yada info@spydrop.app mail atabilirsiniz.

iyi günler

Edit: 26.03.2020
    Merhaba arkadaşlar,

Bugün Amazon Türkiye Fırsatları Ana konusunda geçen affiliate ve tag ekleme konusuna için bir açıklık getirmek istiyorum.

Uygulama Donanımhaberin yaptığı gibi tıklanılan Amazon linklerin sonuna source veya tag eklemektedir. Amazon.com.tr için affiiate marketing başvuruları kapalıdır. Haliyle uygulama Türkiyeden yapılacak hiçbir alışverişten bir gelir elde etmemektedir. Amazon Avrupa ve Amerika mağazalarında tıklanılan linklerinin ufak bir oranına tag eklemektedir.Bu tag ekleme kullanıcının alışveriş deneyimini ve alacağı ürünün maliyetini kesinlikle değiştirmemektedir. Aksine kullandığınız uygulamanın geliştirilmesi ve devamlılığına yardımcı olmak için yapılmıştır.

Bu tarz bir uygulamanın, bir web sitesi yayınlamaya nazaran yüksek bir maliyeti var. 3 milyona yakın ürün taranırken örümcekler ve proxy servisleri kullanılıyor. Ve bu servislerin çoğu ücretsiz değil. Uygulamanın giderlerini karşılaması için bu tarz affiliate ve reklam gibi gelir modellerini mecburen kullanmak durumundayım. Şuana kadar Avrupa Amazonlarından elde ettiği gelir uygulamanın bir aylık giderini bile karşılamayacak seviyede. Bu şekilde devam etmesi durumunda, benimde severek kullandığım uygulama mı üzülerek kapatmak zorunda kalabilirim.

Ayrıca Uygulamanın eklediği taglerden rahatsız olan arkadaşlar için bir sonraki güncellemede seçenekler kısmına bir seçenek koyacağım. Rahatsız olan arkadaşlar bu seçeneği kapatarak tag eklemeyi kapatabilecekler.

--------------------------------------------
    Edit: 23.03.2020
    Merhaba Arkadaşlar,

Firefox eklentisi güncellenmiş ve sıkıntısız mağazaya eklenmiş görünüyor. Fakat Chrome mağazasında uygulama hala "İnceleme için bekliyor" durumunda. Virüs salgını ve yeni geçilen mağaza denetim paneli nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Bir iki aydır bu şekilde inceleme bekleyen veya reddedilen çok uygulama olmuş gruplarda gördüğüm kadarıyla. Reddedilme gibi bir durum olursa konu üzerinden bilgilendirme yaparım.

Hali hazırda yüklü olan Chrome eklentisini sadece Amazon için sıkıntısız kullanabilirsiniz.Onay süreci uzun sürecek görünüyor ancak diğer sitelerin fiyat geçmişini görmek için Firefox eklentisi ve Vatan Bilgisayar harici diğer sitelerden ürünün linkini Spy Drop sayfasında arama çubuğuna yapıştırarak ta fiyat geçmişini görebilirsiniz.

#StaySafe
    Edit: 18.03.2020
    Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Chrome için eklentinin güncel sürümünü yayınladım.Birkaç saate mağazada yayında olacaktır.Firefoxda birkaç gün içinde güncellenicek

Artık Amazon haricinde de kullanabilecekseniz eklentiyi

Yeni eklenen siteler,

Vatan
    İnventus
    Webdenal
    İnce Hesap
    Teknosa
    CarrefourSA
    Media Markt
    Hepsi Burada
    Migros

Önceden kullandığınız gibi bu siteler üzerinde bir ürüne bakarken eklenti simgesine tıkladığınızda fiyat geçmişini görebilirsiniz.

https://spydrop.app da bu sitelerdeki fiyatı gerçekten düşmüş ürünleri görebilceğiniz sayfaları var buradan fiyatı düşmüş ürünleri görebilirsiniz.

Ayrıca fiyat grafiğini rahat şekilde paylaşabilmeniz için eklentide sağ üst kısımda grafiği kopyala butonu vardır. Bu butona tıkladığınızda fiyat grafiği upload edilip panoya kopyalanır.

https://spydrop.app sitesinde üst taraftaki arama kısmına amazon.com.tr ve hepsiburada.com ürün linkini yapıştırırsanız direk ilgili ürün sayfasına yönlendirilirsiniz.

equasezy1 önermişti, teşekkür ederim.

Hata, bug gibi şeyleri pm yada info@spydrop.app ye mail atabilirsiniz.

İlginiz için teşekkürler.

Merhaba arkadaşlar,

Amazon.com.tr için bir eklenti geliştiriyorum. Bu eklenti üzerinden ürünlerin fiyat geçmişlerini ve yurt dışı Amazon sitelerindeki aynı kod ile satılan ürünlerin anlık fiyat bilgilerini görebilirsiniz.

Chrome Web Store üzerinden ve Firefox Addons üzerinden yüklenebilmektedir.
    https://chrome.google.com/webstore/detail/spy-drop-fiyat-takip/cnkgefjeknjodlkfmfmjelgbmfbnkmma

https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/spy-drop-amazon-fiyat-takip/

Kullanımı oldukça basittir , Amazon.com.tr üzerinde bir ürüne bakarken eklenti simgesine tıkladığınızda fiyat geçmişini görebilirsiniz. Yurt dışı butonunun üstüne geldiğinizde yurt dışı fiyatları gösterilir. Yurt dışı ile ilgilenmeyen arkadaşlar, uzantı seçeneklerinden bu ayarı kapatabilirler.

Şuan için uygulama beta sürecindedir, belirli kategorilerdeki ürünler taranmaktadır.Taranan kategorilerin listesi aşağıdaki gibidir. Eğer tarama listesinde baktığınız ürün yoksa hemen tarama listesine eklenir ve daha sonrasında olacak olan fiyat değişiklikleri takip edilir.

Uygulama izinleri hakkında;

Uygulamanın istediği izinlerde bulunan "Göz atma geçmişi" şeklinde olan izin. Amazon.com.tr üzerinde hangi üründe olduğunu anlamak için kullanılmaktadır.
    Aşağıdaki sayfadan da görülebileceği gibi, bu izin düşük uyarı seviyesinde değerlendirilen bir izindir.
    https://support.google.com/chrome_webstore/answer/186213?hl=tr

-Eklenecek özellikler,

- Fiyat alarmı kurma ve bildirimleri -- Test aşamasında
    - Gerçekten fiyatı düşen, fırsat denebilecek ürünlerin site veya uzantı üzerinde gösterilmesi.

Hatalı ve çalışmadığını düşündüğünüz kısımları pm ile yada konu üzerinden bildirebilirsiniz.

30.12.2019-
    Firefox desteği eklendi
    Yurt dışı fiyatları TL ye çevrildi. Seçeneklerden kapatılabilir.

- Takip Edilen Kategoriler

Ağ cihazları
    Sıvı soğutmalar
    Kasa fanları
    Isı emiciler
    Fan kontrolcüler
    Ekran kartı Fanları
    Bilgisayar kasaları
    Giyilebilir teknolojiler
    E-Kitap okuyucular
    Kişisel Bakım aletleri
    GPS, Navigasyon ve Aksesuarları
    Elektronik > Güç aksesuarları
    Elektronik > Kulaklık ve Aksesuarları
    Mutfak > Çay Kahve
    Elektrikli Süpürgeler
    Halı süpürgeleri
    Buharlı temizleyiciler
    Halı yıkayıcılar
    Ütüler, Buhar Makineleri ve Aksesuarları
    Mikrodalga fırınlar
    Küçük Mutfak Aletleri
    Güvenlik Kameraları
    Kitap ana kategori
    Aydınlatma > Ampuller
    Aydınlatma > İçmekan aydınlatma > Özel ve dekoratif aydınlatmalar
    Spy Drop - Amazon TR Fiyat takip uygulaması -HepsiBurada,Teknosa,MediaMarkt ve daha fazlası eklendiSpy Drop - Amazon TR Fiyat takip uygulaması -HepsiBurada,Teknosa,MediaMarkt ve daha fazlası eklendi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiNFallDown -- 12 Aralık 2020; 12:20:45 >

• Merhaba

@Artizt

Teşekkürler hocam ,kontrol edip düzelttim eski linki

@mmyyyymmm

Teşekkürler hocam, tek başıma geliştirmeye devam ediyorum, aklımda güzel şeyler var inşallah daha kullanışlı olacak.

@natkingcole

Scraperı ben yazdım, hazır bir tool kullanmıyorum. Ban yememek ve bazı güvenlikleri geçmek için farklı yöntemler kullanıyorum, proxy rotate bunlardan biri. Her site için farklı hızlarda request atılıyor tam bir sayı ne yazıkki veremeyeceğim. Scraper anlık olarak çok sayıda request atmak yerine biraz daha zamana yayarak atıyor requestleri saldırgan gözükmemek adına.

Bu rutin taramanın yanında, kullanıcıların baktığı ve benzer olan ürünlerin daha sık taranmasını sağlıyorum. Şimdi yakın zamanda açılcak olan fiyat alarmı özelliğinde de aynı sistem çalışıcak. Favorilere alınan yada alarm kurulan ürünler normal ürünlere göre daha sık taranacak şekilde çalışacak.

Bu arada Trendyol taramaya geçen hafta eklendi. Chrome bazlı tarayıcılarda trendyol kullanılabilir durumda. Firefox için bir güncelleme gelecek Trendyol için.

Siteye bir kampanya feedi ekledim. Buradaki kod ve linkler üzerinden alışveriş yaptığınız takdirde uygulamaya ufakta olsa bir katkı sağlamış olacaksınız.

Eklentide geldiğim son durum aşağıdaki gibi;

Daha önce baktığınız ürünleri geçmiş olarak tutan yeni bir ekran mevcut eklentide. Otomatik olarak belli aralıklar ile fiyatları güncelleniyor bu listenin. Kullanıcıda istediği zaman güncelleyebiliyor bu listeyi.

Eğer listede fiyatı düşen bir ürün olursa size bildirim yolluyor aşağıdaki gibi.

Burada karşılaştığım bazı sorunlar ve kısıtlamalar mevcut eklenti tarafında. Çözüldüğünde kullanıma açacağım.

İyi geceler.

Peki, sorun görürseniz kaldırırsınız.

Eklentinin ismi nesatılır.com

https://chrome.google.com/webstore/detail/nesat%C4%B1l%C4%B1rcom/hnckpndnhgajjbfigmnfkeijldmcffhd

Mağazadan eklentiyi yükleyin.

Uzantının isminden anlaşılacağı üzere siteye girip üyelik oluşturuyorsunuz.

Site satış yapan mağazalara hizmet veriyor ve bayağı da tuzlu fiyatları var aslında.

Ama bizi ilgilendiren sadece geçmiş fiyatları görmek. Yani Spy Drop hizmetini almak maksatımız.

Onun için sadece üyelik alıyoruz ve mail ile onaylıyoruz.

Tarayıcıdaki eklentiye tıklayıp giriş yapıyoruz.

Hepsi bu kadar.

Sitede ürünlere girince hemen altta fiyat geçmişi otomatik olarak çıkıyor.

Ok ile gösterdiğimiz kısımlar aslında satış yapan ve paralı üyelere özel yerler, bu bölümleri de reklam engelleme eklentisi ile özel engelleme yaparak kaldırabilirsiniz, ben öyle yaptım.

Fiyat geçmişini de bayağı önceden veriyor. Mesela resimdeki ürünün 3 ağustos 2020 den beri geçmişi var.

Ben genel olarak sevdim. Dileyen kullanır.

Bu arada firma burayı okursa umarım bu özelliği kaldırmaz, malum insanımızda para hırsı üst düzeyde, kazanç için bu özelliği kaldırmazlarsa seviniriz.

Tarayıcı eklentisi olması,

Takip edilen sitelerden bir ürüne bakarken farklı bir siteye girmeden kolaylıkla fiyat geçmişi görülebilmesi.

Amazon ürünlerine bakarken aynı ürünün yurt dışı fiyatlarının kolaylıkla görülebilmesi.

İndirim oranları bir önceki fiyatla karşılaştırılarak değil. Geçmiş fiyat değişikliklerine göre hesaplanıyor. Şişirme fiyatları indirim olarak göstermemeye çalışıyoruz.

Bunun gibi farklı özellikleri var.
  • Gayet güzel çalışıyor kullanıyoruz hocam daha da geliştirmen dileğiyle eline sağlık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elinize saglık hocam çok güzel program

• Atalarına rahmet, söylenecek söz yok ellerine sağlık.
  • Teşekkürler. Teorik olarak mümkünse umarım ileride n11, gittigidiyor, hepsiburada gibi siteler için de görebilme imkanımız olur.
  • Ellerine sağlık güzel eklenti olmuş.
  • Elinize, kolunuza sağlık. Firefox için de geliştirmeyi düşünüyor musunuz?
  • Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için. Mozillayıda ekliyicem hocam buradan bildiririm size.
  • Günaydın, program bende "grafik yükleniyor" kısmında kalıyor. Sorun benden kaynaklı mı bilemedim..
  • Elinize sağlık. Firefox versiyonunu hazırladığınızda (hazırlamayı düşünüyorsanız) deneyeceğim. Chrome (Vivaldi) sistemimde atıl bi' tarayıcı olarak bulunuyor sadece.

• Vivaldi'de biraz denedim, beğendim. Firefox için bekliyorum ben de. Microsoft Shopping Assistant var buna benzer bir eklenti. İstersen göz atabilirsin fikir almak için.
  • Merhaba,

Firefox için gerekli düzenlemeleri yapıyorum Bu hafta sonu mümkünse onuda yayınlayıp linkini atarım konuya.

Bir sonraki güncelleme ile amazon yurt dışı fiyatlarını Tl olarak görmek isteyenler için seçenek ekledim oda kullanılabilir olacak.

Teşekkürler ilginiz ve desteğiniz için.
  • Elinize sağlık. Eklentide belli bir markayı, bir ürün çeşidini veya ilgi duyulan kategorileri seçme imkanı ve indirim oranına göre alarm kurma özelliği olsa süper olur. Örneğin yapı markette bir üründe yüzde 40 ve daha fazla indirim olduğunda bildirim gelse.. Özellikle Amazon gibi az sayıda üründe büyük indirimler sunan sitelerde çok işe yarar.

• Cep telefonu içinde varmı bu eklenti

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ekeskin1126

Cep telefonu içinde varmı bu eklenti
    Malesef browser eklentileri mobilde çalışmıyor. Ayrı bir çalışma yapmak gerekiyor. Eğer bir gelişme olursa bu konuda sizi bilgilendiririm.

Eklenti firefox içinde yayınlanmıştır.Aşağıdaki linkten Firefoxa ekleyebilirsiniz.
    https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/spy-drop-amazon-fiyat-takip/
  • Benzer bir eklentinin yapımına başlamıştım bende yaklaşık 1 ay önce ama bitirmek nasip olmadı. Amazon'a çok istek atınca oluşan engellemeyi nasıl aştınız
  • Chrome da ''Uzantı dizini profile taşınamadı.'' Hatası alıyorum. Başka eklentileri ekliyor. Avast ve AdGuard yüklü. Win 10

Edit Ekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Config -- 30 Aralık 2019; 14:50:14 >
  • Config kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Birkaç farklı bilgisayarda deneme yaptım fakat hatayı alamadım. Googleda aratınca birkaç öneri çıkıyor bu hatayla ilgili, aşağıya bir link bırakıyorum umarım probleminizi çözer.
    https://windowsreport.com/chrome-could-not-move-extension-directory-into-profile/
  • RaiNFallDown kullanıcısına yanıt
    Teskkürler verdiğiniz linkteki Çözüm 5 işe yaradı..
    Çözüm 5 - Yeni bir Varsayılan klasör oluşturun
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.