Yüzbaşı
26 Ocak 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 35 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Sol şeritteki doblo sağa dönerken sinyal vermeden üzerime kırdı, yol vermedim diye arkadan yanaşıp korna selektör yapıp durdu. Defolsun gitsin diye yol verdim bu sefer videoda göreceğiniz gibi yolumu kesip bağırdı çağırdı, yol herkesin yolu beni öldürecek misin falan dedi. Ne olur ne olmaz diye arabadan inmedim camı açıp konuştum. Size sormak istediğim gerçekten ben mi hatalıyım? Şimdiye kadar trafikte hata yapan çok insan gördüm ama kimseye böyle tepki vermedim, adam bu kadar tepki gösteriyorsa bende mi bir sorun var acaba? İş uzamasın diye kusura bakma kardeş dedim gitti bu arada.

https://www.youtube.com/watch?v=wQ1ob_VuaYw&feature=youtu.be

Az kalsın çarpacaktım. Karşı boş olunca karşıya geçip kurtardım. Allah herkesi böyle kazalardan korusun.

Merhaba 2007 Astra cdti aracım var. İki hafta önce aracı çalıştırdığımda motor iki üç saniye garip bir şekilde çalışıp söndü. Tekrar marşı basıp gaz verdiğimde çalıştı, 50 km yol gidip geldim. Ondan sonraki gün aynı şekilde çalışıp iki üç saniye sonra söndü. Bir daha çalışmadı. Birkaç gün bekleyip denediğimde yine birkaç saniye çalışıyor sonra sönüyor. Gaz versem de harekete geçmiyor.

Isıtma bujileri yeni değişti. Bakımı 5000 km önce yapıldı. Sadece Shell yakıt kullanıyorum. Ustalar aracı çekici ile getir bakalım diyor, aracın yanına usta getiremedim.

Bir arkadaşım motor hava yapmış olabilir veya yakıt deposunun çıkışına pislik birikmiş olabilir diyor. Sizce sorun ne olabilir, nasıl çözmeliyim?

Teşekkürler
Geçen hafta maksimum kredi kartı bilgilerim çalındı ve karttan 3500 tl harcama yaptılar. Gelen ilk sms alışverişten üç saat sonra geldi ve ilk sms gelir gelmez on dk içinde kartı kapattırdım. Fakat bu üç saatlik süre içinde yurtdışından sms onaysız birçok alışveriş yapılmıştı. Alışveriş yapılan sitelerle irtibata geçip alışverişlerin çoğunu iptal ettirdim sadece bir siteye ulaşamadım ve 1000 liralık alışveriş kaldı. Olayın ertesi günü bankaya gidip harcama itirazı yaptım. Bankadaki paramı çektim ve yeni kartı da almadım eğer ektsreye yansırsa ödemek zorunda mıyım? Bankanın çok büyük ihmali olduğunu düşünüyorum.
Merhaba arkadaşlar benim 1.3 cdti 2007 model astra classic aracım var. Aracımı satıp kinci el sedan 1.6 cdti astra almayı düşünüyordum. 110 hp olan modelin hem yakıt tasarrufu sebebiyle hem de 136 Hp olan modele göre motor ömrünün daha uzun olacağını düşündüğüm için bu araçları takip ediyordum. Fakat kardeşim 2012-2013 model 1.6 TDCI Mondeo'lara bakmamı tavsiye etti. Hiç düşünmediğim bir seçenek olduğu için oldukça kafam karıştı. Fiyatları hemen hemen aynı. Astra'lar 20.000 km civarında Mondeo'lar 60.000 civarında. Bu iki araç forumda şimdiye kadar hiç kıyaslanmamış. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Teşekkürler


Evet arkadaşlar biraz elma ile armudu karşılaştırmak gibi ama bu iki araç arasında kararsız kaldım. Audi'nin sedan modelini yeni astra'nın HB modelini beğeniyorum.

Şu an 2008 model astra 1.3 cdti manuel var ve arabamdan genel olarak memnunum. Fakat yavaş yavaş arıza çıkarmaya başladı, yakın zamanda uzun yıllar kullanacağım (belki beş belki on yıl) bir araba almayı düşünüyorum. Araştırdım ve bu iki araba arasında bocalıyorum. En fazla 80.000 lira verebilirim. Mutemelen 20.000 km altı bir ikinci el alacağım gibi görünüyor.

Audi'nin gözümdeki artıları:

*uzun vadede arıza kaynaklı masraf çıkarma ihtimali daha düşük

*0-100 hızlanması çok iyi. Otomatik olduğu için şehir içinde kullanımı rahat.

*prestijli

*otomatik olduğu için belki ilerde eşim de kullanabilir


Opel'in artıları

*yakıt tüketimi düşük

*otobanda yüksek hızlarda 320nm torku hissettirir

* dizel yakıt kullanması bana daha güvenli geliyor

* fiyatı audi'ye göre 10.000 tl daha düşük

* manuel araç kullanmak trafik olmadığı zaman çok keyifli


Audi'nin eksileri

*Benzinli araba ilerde beni pişman eder mi diye korkuyorum

*Servis ücreti fazla olur diye çekiniyorum

*Opel'de standart olan birçok özellik Audi'de opsiyonel

* motorun ömrü konusunda şüphelerim varOpel'in eksileri

*Şehir içinde dizel motor kendine gelene kadar gideceğin yere varmış oluyorsun çoğu zaman

*manuel vites kavşaklarda ve sıkışık trafikte eziyet oluyor

*1.6 cdti motorun ömrü konusunda da şüphelerim var


Audi ile şehir içinde 8 litre, Opel ile 6 litre ortalama tuttururum gibi geliyor. Senede ortalama maksimum 20,000 kilometre yaparım. Evli bir devlet memuru için hangi seçenek daha mantıklı olacaktır sizce? Şimdiden teşekkürler.


Olay bu akşam barbaros bulvarında oldu. YTU'nün önünden köprüye dönüyordum arkadaki teyze ise krokide teyze yazan yola gitmek için (Levent tarafına) düz çıkınca bana arka tekerin oradan vurdu. Dönerken geniş aldım köprüye gitmek istese rahatça dönebilirdi ama videonun son kısmında görüldüğü gibi karşıya geçmek için dümdüz çıkıyor.Hasar az olunca tutanak tutmadan telefonlarımızı alıp ayrıldık. Bir saat sonra Teyzenin eşi aradı onlarda göçük varmış perşembe buluşup tutanak tutacağız,


Benim arabadaki hasar:

Arkadaşlar geçen yıl çalışmaya başladım. İş yerinde uzun süre ayakta kaldığım için Greyder marka ayakkabım beni iki saatten fazla taşıyamıyordu. Çok feci ağrı yapıyordu. Modeli de şöyle birşeydi:Bu ayakkabı zamanla su almış, tabanı lahana yaprağı gibi kıvrılmış, fiyatı yüksek (110 liraya almıştım), kalitesi rezil saçma sapan birşeydi. Hâlâ nerde Greyder mağazası görsem önünden geçerken içim ürperir.

Sonra ayağımın terlememesi için FLO marka klimalı bir ayakkabı aldım. Eskisine göre rahattı fakat klimanın sadece adı vardı ayağımı aşırı terletiyordu. Yazın Şişli FLO'ya gidip görevli elemana sürekli ayakta çalıştığımı söyledim arkadaş da çok rahattır diye tabanı taş gibi sert ve düz bir sandalet verdi. Başımın belası olacak bu ayakkabıyla bir gün biraz yük kaldırdım, ondan sonra sabahları ayaklarımda hafif bir ağrı, sonra ağrıda azalma, daha sonra yine artma oluyordu. Topallaya topallaya yürümeye başlamıştım. Doktora gittim röntgen çekildi doktor "topuk dikeni olmaktan ucuz yırtmışsın" dedi ve kifidis marka tabanlık kullanmamı tavsiye etti.

Flo ayakkabılarımın içine kifidis'in tabanını koyuyordum ama FLO ayakkabıların tabanı zamanla bozuluyordu ve sürekli ayakkabı değiştirmek zorunda kalıyordum. Bu işten de randıman alamadım.

Cevahir DERİDEN'den markasını hatırlamadığım bir ayakkabı aldım. Hiç rahat edemedim gittim iade ettim, paramı da sıkıntı çıkarmadan geri verdiler.

Sirkeci Ender Spordan bir Nike aldım, ayakta bir saat durduktan sonra baldırlarda ağrı yapıyordu. Ertesi gün farklı bir modelle değiştirmek istedim yardımcı olmadılar. Hatta saygısızca davrandılar.

Sonra Vepa'dan fitflop aldım şöyle birşeydi:O zamana giydiklerim içinde en rahat olanıydı diyebilirim. Tabanı plastik gibi esnek birşeydi. 250 lira gibi bir fiyatı vardı. Fakat bu da yanlardan ayağımı vuruyordu. Ucu geniş modeli yoktu. Bağını gevşek tutup giyiyordum, zamanla önden açılmaya başlayınca üstüne biraz daha para verip kardeşime dikişsiz bir Fitflop ve kendime de New balance aldım:Bu ayakkabıyı hala giyiyorum. Herhangi bir açılma olmadı, tabanı deforme olmadı, yanları yırtılmadı. Rahatlık açısından gayet iyi. Aşırı sportif durmadığı için keten pantolonla kullandığım da oldu. Fakat artık gündelik olarak spor yerine klasik görünümlü rahat bir ayakkabı giymem gerektiğini düşünüyorum. Onun için ayağı terletmeyen, tabanı rahat, uzun ömürlü bir ayakkabı arıyorum.

Marka konusunda takıntım yok, limit en fazla 150-160 olabilir. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
Arkadaşlar uzun zamandır 1.6 dizel otomatik araba bakıyorduk Volvo ile Audi arasında kalmıştık. Ben volvo taraftarıydım babam audi satarken değer kaybetmez diye onu tercih ediyordu. Arabayı ben kullanacağım için volvo ağır bastı. Babam da arabayı görünce beğenmiş. Ama BMW'nin düşük yakıt tüketimi ve motorin fiyatının sürekli yükselmesi benzinli 3.20i ed seçeneğini de aklıma sokuyor. Volvo'nun güvenliği ve donanımı, BMW'nin sürüş keyfi ve prestiji arasında sıkıştık kaldık. Alacağımız araca en az beş yıl belki daha fazla bineceğime inanıyorum. Az masraf çıkarması benim için önemli. Ne tavsiye edersiniz acaba?

Edit:Başlıktan audi çıkartıldı.
Arkadaşlar üç ay önce ışıklarda duran 2012 model jetta'mıza tır çarpıp sürükledi biz de yaptırmak yerine hasarlı olarak satmayı tercih ettik. Babam şimdi A3 sedan almayı düşünüyor. Araçta aradığı en önemli özellik 1.6 dizel otomatik olması diyebilirim. Kendisi bir arabaya en az beş yıl biner. Bütçe sıkıntısı yok, sadece verdiği paranın karşılığını almak ister. Volvo S80 uzun yıllar binilecek araç mıdır, bilinen kronik arızası var mıdır? Passat 1.6 TDI DSG , A3 Sedan 1.6 TDI S-TRONİC ve Volvo S80 arasında kaldık diyebilirim. Audi alırsa şanzuman yüzünden mekanik garanti uzattıracağız sanırım. Babam DSG'nin ne olduğunu bile bilmez, benim fikirlerime de önem verir. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Hakkında
Konum: Ankara,Yenimahalle
Forum İmzası:
Ey İnsanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Ne babanın evlâdı, ne evlâdın babası nâmına bir şey ödeyemeyeceği günden çekinin. Bilin ki, Allah'ın verdiği söz gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmasın ve şeytan, Allah'ın affına güvendirerek sizi kandırmasın.
Lokmân : 33
Hakkımda:
Ey İnsanlar! Rabbinize karşı gelmekten sakının. Ne babanın evlâdı, ne evlâdın babası nâmına bir şey ödeyemeyeceği günden çekinin. Bilin ki, Allah'ın verdiği söz gerçektir. Sakın dünya hayatı sizi aldatmazsın ve şeytan, Allah'ın affına güvendirerek sizi kandırmasın.
Lokmân : 33
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Opel
Notebook
Samsung
Notebook
Chronos 7
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 10 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 345
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.034
İkinci El Bölümü Mesajları: 25
Konularının görüntülenme sayısı: 101.778 (Bu ay: 641)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 257 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Sıcak Fırsatlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.